Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisini seçmeli?

Katılımcı sayısı
313. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung -S&T Kanuni GT250R

105 33.55%
  • Honda CBR250R

130 41.53%
  • Kawasaki Ninja 250R

78 24.92%
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 250R - Hyosung GT 250R - Kawasaki Ninja 250R hangisini seçmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cygnus rs yamaha

Hyosung - S&T Kanuni GT250R

MOTOR TİPİ : DOHC, 8 Sübap Yağ Soğutmalı
    MARŞ : Elektrikli
    HACİM : 249cc
    BEYGİR GÜCÜ : 29 hp
    SİLİNDİR ADEDİ : 2 Adet
    UZUN. x GEN. x YÜK : 2080x1120x760mm
    TEKERLEK MESAFESİ : 1445mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 795 mm
    AĞIRLIK : 150 k
    VİTES YAPISI : 5 VİTES
    FRENLER : Ön çift disk , Arka disk
    LASTİKLER : 110/70-17 54H ön , 150/70-17 69H arka

8.549 TL
    03.03.2011

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Honda CBR250R

MOTOR TİPİ : DOHC, 8 Sübap Sıvı Soğutmalı
    BEYGİR GÜCÜ : 26.4 hp
    SİLİNDİR ADEDİ : 1 Adet
    UZUN. x GEN. x YÜK : 2030x709.5x 1127 mm
    TEKERLEK MESAFESİ : 1,369 mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 784 mm
    AĞIRLIK : 161 kg
    VİTES YAPISI : 6 VİTES
    LASTİKLER : 110/70-17 M/C ön , 140/70-17 M/C arka

8.810 TL
    03.03.2011

Honda CBR 250R (2011 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Kawasaki Ninja 250R

BEYGİR GÜCÜ : 33 hp
    UZUN. x GEN. x YÜK : 2085x715x 1115 mm
    TEKERLEK MESAFESİ : 1,400 mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 790 mm
    AĞIRLIK : 169 kg
    FRENLER : Ön disk , Arka disk
    LASTİKLER : 110/70-17 M/C ön , 130/70-17 M/C arka

5.600 €
    03.03.2011

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Hyosung - S&T Kanuni GT250R

Honda CBR250R

Kawasaki Ninja 250R

26onurhan ve talip333 bunu beğendiler.
    İkarus

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kizilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bence ikinci el pazarını da düşünerek hareket etmen doğru olacaktır, şu an cbr250r ın ikinci el pazarı oluşmadı 6 ay boyunca da oluşmayacaktır fakat oluştuğunda da çok tutacak bir model olacaktır bu yüzden ikinci el pazarda kawasakiyi geçeceğini düşünüyorum. Malum honda tutkunları ülkemizde oldukça fazla herhangi bir nedenden satmak istediğinde pek bekleyeceğini sanmam tavsiyem honda üzerinde durmandadır. Şahsen ben şuan 250 cc motord ikinci el alacak olsam ve ikisi arasında kalsam hondaya bakardım. Şuanki tasarımları çok hoşuma gitti (ki benim okuduğum bölüm itibarıyla tasarıma önem veririm) temiz işçilik kokuyor.

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ikinci el pazarını da düşünerek hareket etmen doğru olacaktır, şu an cbr250r ın ikinci el pazarı oluşmadı 6 ay boyunca da oluşmayacaktır fakat oluştuğunda da çok tutacak bir model olacaktır bu yüzden ikinci el pazarda kawasakiyi geçeceğini düşünüyorum. Malum honda tutkunları ülkemizde oldukça fazla herhangi bir nedenden satmak istediğinde pek bekleyeceğini sanmam tavsiyem honda üzerinde durmandadır. Şahsen ben şuan 250 cc motord ikinci el alacak olsam ve ikisi arasında kalsam hondaya bakardım. Şuanki tasarımları çok hoşuma gitti (ki benim okuduğum bölüm itibarıyla tasarıma önem veririm) temiz işçilik kokuyor.
    gerçekten nedendr bilinmez bi honda sevdası var bizim millette ama ne yalan söyleyeyim hondanında işciliğine sözüm yok da tasarım olarak fazla önemsenmemiş gibi geldi bana gene ince geldi birde bazı yerkerden bakarken diğer taraf gözüküyor yani kısacası buruk sevinç yaşadım bu sene
    İkarus

kawa da yedek parça sorunu var diyolar. ne kadar doğru bilmiyorum. Honda da böyle bi problem yok sadece fiatlar aşırı uçuk. cbr 125 de olduğu gibi 250 R da da parça pahalılığı söz konusu.
    bunları dikkate alıp düşünmek gerek.
    Ama ben ikinci el piyasası oluşunca cbr 250 R almayı düşünüyorum.
    şahsen çok ucuzladı diyolar ama yine de başka ülkelerden daha fazla ödüyoruz.

kizilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten nedendr bilinmez bi honda sevdası var bizim millette ama ne yalan söyleyeyim hondanında işciliğine sözüm yok da tasarım olarak fazla önemsenmemiş gibi geldi bana gene ince geldi birde bazı yerkerden bakarken diğer taraf gözüküyor yani kısacası buruk sevinç yaşadım bu sene
    Şöyle düşün, bugün bir telefon alıyoruz zart zurt özellikleri var vaoovvv diyoruz ama ufak da olsa eksikliklerini görüyoruz örneğin niye 10 mp kameralı değil ya da boyutları neden daha küçük değil vs. gibi sorular soruyoruz, bunu üreten firmalar da bunların farkındalar ama kapitalist sistemde her yeniliği ayrı periyotlarla satma yöntemi vardır. Yani ufak tefek açıklıklar bırakacaklar ki onu geliştirdiklerinde yeni modelleri satabilecek yüzleri olsun bilmem anlatabildim mi (örneğin cbf150 ye devir sayacı koymaları, yazı stilini değiştirmeleri,emo3 egzosu koymaları gibi).

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    Öncelikle iyi geceler, sanıyorum ilk karşılaştırma isteği başlık altında sizden geldi
    Markaları konuşmanın anlamı yok, kaliteler ortada...CBR modeli kendini kanıtlamış olsada 250R serisi daha satılmadan baya eleştirildi.tek silindirli oluşu, dizaynın güncel modellere göre geride kaldığı, güç olarak sınıfında yetersiz olduğu ve renk seçiminin TR'de 2 farklı renginin bulunduğu şuan aklımda kalan ilk eleştrilerdi...Bence kullanmadan bir kanıya varılmaz....Yinede şartlar sizin beklentilerinize göre eşitse biraz da marka fanatikliği yapmak gerekiyor sanırım
    Ninja daha gösterişli ve performanslı duruyor yenilik arayanlar ekonomi isteyenler içinde CBR250R diyebilirim kendi adıma
    İkiside sınıfın önde gelenleri, yani tercihiniz hangisi olursa olsun pişman olmamanız bu kıyaslamadaki en büyük artı olur
    Düş peşindeysen, DÜŞ PEŞİME

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    *Tip olarak Kawasaki 250

*Piyasa olarakta Tabiki Honda...

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    mantıklı düşünecek olursak. honda.. çünkü yeni model.. fiyat ucuz. kalite yüksek . yaygın servis ağı,, yedek parça,,yeni teknoloji,,

agrasif düşünürsek kawasaki, hızlı,, racinge görüntüsüne daha yatkın.,, ama servis sıkıntı yedek parça sıkıntı z-moto skınıtı ...

ben de aranıyorum şu aralar.. biraz ortalıgın durulmasını bekleyip oyle seçim yapıcam.. sanırım scooter yada cbr 250 den yana olacak..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

cbr 250
    çünkü daha yeni çıktı,yeni nesil bir motor,yeni yüz,bursada servisi bayisi çok kolay ulaşılabilir yerde,ninjadan daha ucuz,ikinci elde daha kolay elden çıkarılabilir.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ikisinide yakından inceledim honda cbr250r ın malzeme boyası, metal kalitesi ve işçiliği çok çok iyi
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisinide yakından inceledim honda cbr250r ın malzeme boyası, metal kalitesi ve işçiliği çok çok iyi
    cidden kawadan dahamı kaliteli görünüyor.

Honda CBR 250R & Hyosung GT 250R hangisini seçmeli?

Hyosung GT250R

MOTOR TİPİ : DOHC, 8 Sübap Yağ Soğutmalı
    BEYGİR GÜCÜ : 29 hp
    UZUN. x GEN. x YÜK : 2080x760x1120mm
    TEKERLEK MESAFESİ : 1445mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 795 mm
    AğIRLIK : 150 k
    VİTES YAPISI : 5 VİTES
    LASTİKLER : 110/70-17 54H ön , 150/70-17 69H arka

Honda CBR250R

BEYGİR GÜCÜ : 26.4 hp
    SİLİNDİR ADEDİ : 1 Adet
    UZUN. x GEN. x YÜK : 2030x709.5x 1127 mm
    TEKERLEK MESAFESİ : 1,369 mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 784 mm
    AğIRLIK : 161 kg
    LASTİKLER : 110/70-17 M/C ön , 140/70-17 M/C arka

Motosikleti
    pc ve motosiklet
    yoruma gerek yok.belli olmuyormu.fiat kalite firma herşey ortada.yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..........

gt 250nin çok kemikleşmiş bir beğenen kitlesi var,gt 250 başlığına baktığımda bir çok kişinin yeni çıkan cbrı beğenmediklerini gördüm,sesini,tek silindir oluşunu ve en çokta daha dik oturuş biçimini beğenmeyenler var.benim merak ettiğim kemikleşmiş bu kitle cbr 250ye doğru kayar mı,ss 250 kategorisinde cbr gtnin tahtına oturur mu?gtnin fiyatınında kısa süre içinde güncelleneceğini tahmin ediyorum,o yüzden sizden ricam yorumlarınızı yaparken gtnin fiyatını 8000 8500 gibi baz almanız.

Motosikleti
    pc ve motosiklet
    yani cbr ile aynı düşünün diyorsun.peki böyle olunca sonuç değişirmi sence...

benim tercihim belli zaten milletin ne düşündüğünü bilemiyorum,sen diyorsunki kanuni kapatsın tezgahı gitsin

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja250R kullandım fakat, CBR250R'ı test etmeden kesin bir cevap vermek istemem açıkcası.

Kendi mantığımca da tercihimi şöyle yorumlayabilirim ama:
    Diyelim ki kullandım ve motordan memnun kaldım.
    Bir kere tercih yaparken şunun bilincinde olmalıyım ki, amacım hız değil; tatminkar bir performans ve ekonomi. Çünkü aldığım motor bir "250cc"; kullanım amacı bu olmalı. Bu nedenle rakipleriyle arasındaki 5-6 HP fark beni çok fazla enterese etmiyor. Sürüş karakteri nasıl, kullanımı rahat mı, gaz tepkisi yeterince hassas mı, frenleri yeterli mi, yakıt tüketimi nasıl, vibrasyon oranı nedir? Öncelikle bunları değerlendiririm. Rakiplerinden son hızı 10km düşük olsun, hızlanmada 1-2 sn geç kalsın, bu sınıfta bir motosiklet için çok da mühim olmamalı. Zaten arada dağlar kadar fark yok.
    CBR250R, 2011'de piyasaya sürülen yeni teknoloji bir model olması ve makul fiyatıyla bence oldukça cazip görünüyor. Kişiye göre değişir tabi ama, yeni nesil dizaynıyla da bence Kawa'dan 1 adım önce. Ayrıca ülkemizdeki en kurumsal lider motosiklet markasının Honda olduğu da yadırganamaz bir gerçek ve servis/satış sonrası hizmetler konusunda insana verdiği güven de büyük bir avantaj.
    Eğer Ninja250R ciddi bir indirime gitmezse, pazardaki payı ciddi şekilde düşecektir diye düşünüyorum. Z-Moto faktörü de bir eksi olmaya devam edecek tabi. Burada Kawa'nın en büyük avantajı 33 HP'lik gücüyle öne çıkıyor.
    Tüm bu faktörlere göre değerlendirme yapıp karar vermekte kullanıcıya düşüyor.
    Saygılar..

Motosikleti
    pc ve motosiklet
    yanlış anlıyorsun.fiatını ucuzlatsın sadece.yani herşey fiat kalite orantısı doğrultusunda olsun diyorum.haksızmıyım.kazanan motorcu olur değilmi?

Motosikleti
    pc ve motosiklet
    haydi bakalım hayırlısı.çinli sayısında biraz azalma olacak galiba

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Şimdi hocam ben hyoung sahibi değilim..
    Şu an bende senin gibi araştırmadayım.. Ben tam 2 silindir 500 cc'ye yönelmişken gelen bu ötv indirimi kafamı karıştırdı biraz...
    Mutlaka sende kendince araştırmalar yapmışsındır..
    Görünüş olarak bence Honda cbr de direksiyon SS dan çok ST duruyor..
    Kasları birazda zayıf kalmış
    Kalite olarak bu konuyu uzun uzun tartışmaya konuşmaya bence gerek yok, honda diye noktalıyorum..
    Yedek parça.. Evet honda da yedek parça konusunda sıkıntı yaşanılmaz. Fiyatları ne derecede olur bilemem..
    Tek silindir 250 cc de ne kadar titreşim yapar... Yüksek süratlerde cbr 250 sınırları zorlarsa yakıtı ne derece değişir??
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler