Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YAMAHA FAZER 8 mi yoksa HONDA CBF 1000 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    usta bu vidyoyu izlemişmiydin Fazer8in testi http://www.youtube.com/watch?feature...&v=BaoML79wN_8

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    bende bu ikisi arasında kalmıştım, fazer 8'i seçtim. iki motoru da test etme imkanım oldu. hatta hondayı honda eğitim merkezinde daha uzun süre sürdüm. fazer 8 açık ara daha güçlü, daha keyifli bir motor. yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. yakıtı cbf'den daha iyi. en ufak bir memnuniyetsizliğim yok. sorusu olan varsa yardımcı olurum. kazasız sürüşler dilerim.

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    bana en çok sorulan sorular arasında abs ve yakıt ile geliyor. buradan bir çok kişinin aklını kurcalayan bu sorulara yanıt vereceğim. abs ek bir özelliktir. paranız varsa abs'li motosiklet alırsınız. bu zamanda çevrenizde hala abs'li abs'siz tartışması yapanlar varsa, onlarla ilişkilerinizi gözden geçirin derim... bmw gibi büyük firmalar artık abs'siz motosiklet üretmeyi bıraktı. avrupa'da kanuni olarak abs'siz motosiklet üretimi yasaklanacak yada yasaklandı. hayatınız 1-2 bin liradan daha değerliyse, abs'siz motosiklete almayın. yakıt konusu ise, gerçekten çok ekonomik. şehir içinde ara ara gazlamalı olarak 6 lt yakıyor. şehir dışında 4.-5 lt.

abs ile ilgili video
    http://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

Bu iki motor arasında kararsız kaldım. Bana yön gösterecek fikri olan var mı?

Alıntı Armagedon61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki motor arasında kararsız kaldım. Bana yön gösterecek fikri olan var mı?
    Honda nın cbf serisi çok ruhsuz geliyor bana. 1 yıl cbf 600 sürmüştüm hissiz gelmişti. Fazer daha agresif sürüş zevki daha iyidir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim wing45. Biraz daha teknik konuşabilecek olan var mı. Mesela cbf 1000 de 6. Viteste bile düşük devirdeyken gazı açınca rahatça hızlanıp yüksek hızlara çabucak çıkıyor. Aralarında 14 Nm tork var. Bu Fazer 8 içinde geçerli mi? Arada fazlaca fark var mı yani? Ayrıca Fazer 8 abs siz hakkında ne düşünüyorsunuz? 😊

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı Armagedon61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim wing45. Biraz daha teknik konuşabilecek olan var mı. Mesela cbf 1000 de 6. Viteste bile düşük devirdeyken gazı açınca rahatça hızlanıp yüksek hızlara çabucak çıkıyor. Aralarında 14 Nm tork var. Bu Fazer 8 içinde geçerli mi? Arada fazlaca fark var mı yani? Ayrıca Fazer 8 abs siz hakkında ne düşünüyorsunuz? ��

nasıl bir sürüş ve motordan beklentileriniz aslında seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

agresif bir motor arıyorsanız fazer8 alın derim artçıylada işiniz olmuyorsa yamahadan yana kullanabilirsiniz tercihinizi,

problemsiz stabilite konfor arıyorsanız cbf1000 alın derim kullanımı rahat sürücü ve yolcu dostudur.yüksek cc her zaman size memnuniyet yaşatır pratikte teoride rakamlarda çok fark olmasada bunu gaz açınca anlarsınız.

honda ile yamahayı düşük devirden alıp yukarı devirlere taşıma hususunda kıyaslarsak honda daha iyidir daha stabildir yamaha belli bir devre kadar sizle hiç iletişim kurmaz sonrasında deli fişeğim ben gidiyorum der. hele bide yamahada eksoz ile oynayıp motora besleme ayarı yapmazsanız daha da ölür.

ben olsam abs standart gelen hondayı tercih ederdim yamahaların abs üniteleri ne yazık ki hiç sağlam seçilmiyor.

honda da abs arızası ile ben hiç karşılaşmadım yamahada abs arızası araştırın çok duyarsınız. hidrolik ünite arızaları olarak çok da masraflılardır.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)