Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan discovery 150(lf150-9j) mi? Mondial 150mc mi? Mondial 125mh mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben bu 3 motordan birini almak istiyorum sizce hangisini almalıyım?

DİSCOVERY 150
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-lf150-9j.html

MONDİAL 150 MC
    http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...-MC/index.html

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...ex/Page-2.html

MONDİAL 125 MH
    http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...IFT/index.html

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...ex/Page-2.html

arkadaşlar bu motorları teknik özellik, performans, kalite, tipi, bakımından sizce hangisi seçmeliyim ve neden seçmeliyim?Şimdiden saolun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    e bin tl mondiale çok fazla o paraya çinli diğilde başka bişeler alabilirsin
    ybr çok klasik olcak ama yeni modelleri çok güzel..

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    bunlardan biri olcak diyosan :

DİSCOVERY 150

ben pek bilmediğim için soruyorum 150mc nin özelliklerinde 10.5kw yazıyo diğerlerinden yüksek bu onun diğerlerinden hızlı olduğunu mu gösterir

hadi beyler yorum yokmu ya yardım edin acemiyim

Motosikleti
    lifan
    kesinlikle lifan discovery .Bu adamların amerika italya japonya iran gibi ülkelere sadece 2006 yılında yapmış oldukları ihracat 1.5 Milyar dolar ki ilerleyen senelerde bu rakam katlana katlana devam etmiş.Birçok discovery kullandım kullananlarlada konuştum henüz keşke almasaydım diyenle karşılaşmadım fiyat konusundada discovery ön planda 2700 TL mondial 2950.Yedek parça sıkıntısıda kesinlikle yok en bulunmaz denen parçalar sipariş verildikten 1 gün sonra lifan bayilerinin elinde oluyor.Mondial ile ilgili bir yorum yapamıycam ama lifan konusunda her türlü sorunuza cevap verebilirim
    [COLOR="Red"][B]---LIFAN---[/B][/COLOR]

tmm saolun yorumlarınız için ben baya bi amatör onun için soruyorum
    mondial 125 mh
    Max. Tork : 10.5 Nm / 7500 d/d
    Max. Güç : 9.5 kW / 9000 d/d
    Max. Hız : 110 km/sa
    mondial 150 mc
    Max. Tork : 12.0 Nm / 7500 d/d
    Max. Güç : 10.5 kW / 9000 d/d
    Max. Hız : 115 km/h
    lifan discovery 150
    Max. Tork : 10/8500
    Max. Güç 8.5/8500
    Max. Hız 90

bu durumda hangisi iyi 150mc nin değerleri daha fazla bu yazanların performansla hızla bi ilgisi var mı ben bilmediğim için soruyorum lütfen yardım edin

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tabi ki var. Teorik olarak güçlü olan hızlı gider ama bu bir seçim kriteri olmamalı. Gidin üzerine oturun öyle karar verin. Motorları tanıyanlar memnun gözüküyor.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    lifanın motosikletleri mondialin motosikletlerinden kalite olarakta performans olarakta diğerlerinden kesinlikle daha iyi.
    sonuç:lifan
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    lifan çünde bir fabrika yakıda burada izmir de uretim yapacaklar
    Ben mh kullanıyorum titreşim sıfır yakıtı az arkadaşım kurye o mc kulanıyor alet gerçekten hem hızlı hem seri şu anda 12000 i geçti bir sorunu yok ama lastikler iyi degil aku sulu aku lifanın motor teknolojisine bakarsan ne mh ye ne mc ye rakip olabilir ben neden mh aldımda mc almadım yada ybr mc den daha çok mh nin tipini begendim ybr yede 4400 vermek işime gelmedi çünkü ben bu motoru zevk için biniyorum kurye falan olsam ybr alırdım yada mc alırdım
    sonuç olarak lifandan uzak dur mondialin yedek parçası çok ve ucuz örnek silinidiri mc nin 55- 60 tl eger foto istersende gmailim altta yazıyor mail at ben senin için foto çekerim
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Lifan discovery 150
    ben discovery kullanıyorum gercekten kaliteli motor verdiğim parayı hakettine inanıyorum.
    mondialin tipi güzel görünüyor ama eski modelleri gibi dağılan bişiyse uzak dur derim

hepiniz çok saolun kalite olarak çoğunluk lifan diyor ama hız olarak 150mc daha iyi gözüküyor ben hızı severim ben alacağım motorun hem hızlı hemde kaliteli olması lazım sizce 150mc mi geçer discovery 150 mi?kalite olarak lifan diyosunuz ama neden lifan kaliteli neyi üstün diğerlerinden onu öğrenmek istiyorum yorumlarınız için saolun

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    mondial 150 mc kullanmadım, performans olarak lifan discoveryden iyimidir kötümüdür yorum yapamayacağım.

parça bulunabilirliği: lifan discovery kullanıcısıyım. en basit bir parçayı (ön farın camı) satın alabilmek için 2 ay bekliyorum. evet yanlış yazmadım 2 ayyyy !!! motosikleti kayseriden aldım. parasını peşin ödememe rağmen yaklaşık 2 ayda belki daha uzun zamanda elime ulaştı. kayseri lifan bayisine güvenim kocaman bir sıfır....

neyse motosikleti aldık kullandık. derken parça lazım oldu. motosikleti tokatta kullandığımız için parçayı da tokattaki bayiden istiyoruz doğal olarak. dediğim gibi en basit parçalar bile 2 ayda ancak gelebiliyor. bayiyi arıyorum geldimi diyorum "yok abi lifan göndermedi" diyor. lifan fabrikasını arıyorum niye göndemediniz diyorum "biz kargoya verdik yolladık, artık bizim sorunumuz değil" diyorlar. kargoya soruyorum yok öyle bişey diyorlar. kargo yalan söylemez, mal geldiyse teslim eder. kargoya güveniyorum. şimdi burada ya bayiler tam anlamıyla yalan söylüyorlar yada lifan yalan söylüyor. ortada birşey varki bu adamlar bayisi olsun fabrikası olsun asla ve asla güvenilmez adamlar. şimdi bazı bayiler alınacaklardır biz birkaç gün içinde parçayı teslim ediyoruz diyeceklerdir. onlara lafım yok. benim kızdığım lifan fabrikası, kayseri bayisi, tokat bayisi. bu üçünden çok çektim. eğer kayseri ve tokattan parça alacaksanız asla ve asla lifan almayın. dediğim gibi bazı bayiler birkaç gün içinde parçayı teslim edebileceklerini söylüyorlar. eğer bu gerçektende doğruysa bundan sonra parça sıkıntım olunca o bayiyi arayayım, bana şu parça lazım tokata kargo ile kapıda ödeme gönderirmisiniz diyeyim. ciddi ciddi tokat ve kayseri bayisinin yüzünü görmek istemiyorum artık. hatta sırf parça sıkıntısı yüzünden motosikletimi satışa çıkardım. mondial 150 mc x almayı düşünüyorum. mondialden parça konusunda şikayetçi yok gibi. ayrıca lifanın parçaları aşırı derece pahalı diyorum. bu şahsi görüşümdür. bir daha lifan mı ? asla !!!

motosikletin genel görünümü: mondial 150 mc ve 150 mc x bana göre lifan discoveryden kat kat üstün tasarıma sahip. mondial 150 mc çok dikkat çekici bir motosiklet. ayrıca motosikleti köy kasaba gibi toprak yol, bozuk yol ağırlıklı bir yerde kullanacaksanız kesinlikle mondial diyorum. çünkü modial 150 mc nin altı lifana göre çok yüksek. bazı bozuk yollarda lifanın altı yere değebiliyor.

kısa keselim kesinlikle lifan alma mondial al.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki LİFAN da eski motor teknolojisi var. Mondiallerde ise durum tam tersi süper bir makineye sahip olmasalar da olması gerektiği gibi daha teknolojik bir motora sahipler. Mondial müthiş bir değişim geçirdi ve geçirmeyede devam ediyor. Japon-çin karşılaştırmasına girmeden söylüyorum piyasada şu anda alınabilecek tek çin markası bence Mondialdir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    LIFAN 150 cc DİSCOVERY
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lifan çünde bir fabrika yakıda burada izmir de uretim yapacaklar
    Ben mh kullanıyorum titreşim sıfır yakıtı az arkadaşım kurye o mc kulanıyor alet gerçekten hem hızlı hem seri şu anda 12000 i geçti bir sorunu yok ama lastikler iyi degil aku sulu aku lifanın motor teknolojisine bakarsan ne mh ye ne mc ye rakip olabilir ben neden mh aldımda mc almadım yada ybr mc den daha çok mh nin tipini begendim ybr yede 4400 vermek işime gelmedi çünkü ben bu motoru zevk için biniyorum kurye falan olsam ybr alırdım yada mc alırdım
    sonuç olarak lifandan uzak dur mondialin yedek parçası çok ve ucuz örnek silinidiri mc nin 55- 60 tl eger foto istersende gmailim altta yazıyor mail at ben senin için foto çekerim
    turkiyede satılan lifanlar çinde uretilmiyor.. bnm memleketim olan düzcede uretiliyor.. yani parçası çinden ama montajı duzcede yapılıyor.. ayriten şunuda söyleyeyim bir motoru öyle her ustanın eline verirsen randıman alamazsın motordan ama ha bire yedek parça alırsın.. motorla oynamamak lazım daha fazla performans istiyorum derseniz motorun dahada performansını duşurebilirsiniz.. Motorun sinyali bile kırılsa yeni sinyal taktırmayın.. benm lifanımın motorunu hiç açmadım açtırmadımda veee Maşallah'ı var.
    [B][COLOR="#0000FF"]Herkesten Hızlı Sürmen Tek Süreceğinin Garantisidir..[/COLOR][/B]

kesinlikle mondial 150 mc x..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

kesinlikle mondial 150 mc x almalısın..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    aynen ciddi şekilde mcx veya drift
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    dis. 150 diorum arkadasımda var ama 80'den sonra makine pert demiş olayim
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)