Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kymco xciting 500..SYM GTS 250...Hyosung MS3250 arasında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Değerli MT üyeleri..
    Sahip olduğum jawa 350 TS motorum şu anda yeni sahibinde hizmet vermektedir. Uzun süredir de artık iyi bir makine almak yolunda araştırmalar yapıyorum. Tarz olarak birçok motor arasından en nihayetinde maxiscooter'de kesinlikle karar kıldım. Farklı bir marka yada tarz düşünmüyorum. Lütfen bu konuda benimle fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. yukarıda terih ettiğim motorlar hem yüksek model hemde düşük km'de bulunabilecek niteliklerdedir.

1- Öncelikle gerek görüntüsü gerekse sahip olduğu gücü sayesinde ilk tercihim Kymco 500....Ancak çok fazla yorum bulamadım. Bu motoru kullanan arkadşlardan yorumlar alabilir miyim? Tüketim benim için çok önemli değil. Nihyetinde 500cc motor ve benim eski motorum jawa 350TS idi....Özellikle kayış, balata, buji, ve bunun gibi sarf malzemeleri bulma veya fiyatı konusunda beni bilgilendirir misiniz? Bu motorun kronik sorunları var mıdır? (alacağım model 2005-2006 arası turuncu)

2- Kymco yerine tercih ettiğim sym ve hyosung aslında daha az hacimli ve dolayısı ile daha az performansı. Ancak özellikle hyosung modeli için çok güçlü ve hacminden beklenmeyen performans sergilediği söyleniyor. Sym içinde söylenenler iyi. bu motorların performansı uzun yolculuklarda yeterli olabiliyor mu? Mesela SYM yada Hyosung tercih edilirse, performans konusunda 100-120 km hızlarda Kymco'yu aratır mı? Özellikle 200km mesafelerde molasız sürekli 100km ve üzeri hızlarda seyretmek mümkün mü? bu iki modeli sadece tüketim değerleri için tercih edecek olsam....gerçekten kymco'ya göre daha mı az tüketimi vardır?

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim...(Lütfen farklı bir marka önermeyin... Zira inanın çok düşündüm. YBR 250, Honda CBF 250, Hyosung 250 v.s.v.s....Ama gerek sağlık nedenlerimden gerekse kullanım konforu açısından tercihim maxscooter ve...bu 3 marka arasında kararsız kaldım)
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    ms3 ile sürekli düz yolda 100 km üstü seyir edebilmem mümkün ancak 500cc ile karşılaştırılamaz x-citing 250 olsa neysede
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    hocam 2005-2006 xciting 500cc karbüratörlü ve hakikaten çok yakıyor! hatta şöyle diyeyim 5-6 lt seviyesinde nerdeyse otomobil gibi! bütçeni bilmiyorum ama xciting 250 enjektörlü heybeti ve ekonomisi ile tatmin edici olur. 2'nci kymco motorumu kullanıyorum parça servis vs. de sıkıntı yaşamazsın... SYM ve hyosung da kaliteli motorlar, kolay gelsin tercih zor!!
    07 EEE 31

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Teşekkür ederim...Dediğiniz rakamlarda ise normal. Yani 5-6 litre normal bir seviye. Kısmet olursa 2005 model karbüratörlü bir tane alacağım. Bütçem buna müsait. Sadece....performansda ciddi bir fark yoksa, sym yada hyosung düşüneceğim..
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

mass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 500 ri & super 8
    eskı motorum gts 250 ıdı aralarında buyuk bı fark var dıyebılrıım xciting 500 le

hakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GTS 250 ile Xciting 500 çok farklı motorlar. Kıyaslama Xciting 250 ile olabilir ancak...

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    sym 200 hakkında bilgi verebilirim. biz bursa istanbul falan gezeriz. sym 200 ü olan arkadaş ben 120 giderken yanımdan geçip gitti 140 görüyorum diyodu. gts 250 de o civarlarda gider heralde. uzun yolda sıkıntı çekmezsin. Ancak duyduğum kadarıyla yanlış hatırlamıyosam gts250 nin parça fiyatları epey yüksekmişşşş.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    SYM GTS 250 derim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Arkadaşlar iyi pazarlar dilerim. Ekonomik nedenlerden dolayı maalesef bu projeyi ertelemek zorunda kaldım. İdareten bir jawa aldım...Onu kullanıyorum şimdi...Ama kısmetse...Kymko alacağım...Yazın tabiki...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bir Kymco kullanıcısı olarak Xciting'in yedek parça fiyatlarını pahalı buluyorum.

Yanılmıyorsam egzoz tüpü bile 2000 TL gibi rakama yakın idi.

Diğer markaların yedek parça fiyatlarının Xciting'den aşağı kalır yanı olmayabilir ama parça temin etme meselesi Piaggio,Honda gibi markalarda daha kolay. Üstelik alternatiflerde var(çıkma,yan sanayi vs.) bu markaların parçaları anlamında.

Hadi Kymco Agility deseniz parçaları aman aman pahalı değil ve sağda solda da bulunabilir
    fakat bir Xciting için sanırım durum öyle değil.

Kymco dünyada ünlü bir marka olabilir ama ülkemizde bunun bence bir önemi yok.

Xciting'i severim(almak istediğim de bir motordu zamanında) fakat açık konuşayım Kymco'nun pahalı makinalarına ülkemizde para vermem. Gerçi satış fiyatının hakkını veren bir motordur Xciting ama herşey motoru uygun fiyata almak değildir.

Al birini vur ötekine derseniz Kuralkan örneği de mevcut.

MS3 250'nin yanından geçmem parça fiyatlarından ötürü.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    olaki ikilemde kalan arkadaşlar için ben yinede yazayım.

sym gts 250 kullanıcısıyım. her konuda pörfekt diyebilirim ama kıyaslama yapamam çünkü diğerlerini inceleme yada kullanma gibi tecrübem olmadı.

sürüş konforu , yakıt tüketimi , seri oluşu , hızı (140km/h ) (bir kere 150km/h gördüm düzde ) servis zaten suziki , parça sorunu yok her konuda sizi üzmez alırsanızda pişman olmazsınız ama benim gibi hayalinizde 600 cc lik bi motor varken gidipte 0km scooter alırsanız pişman olursunuz ben sattım şimdi nasipse fz6 fazer alıcam. ( 0km scooter almaktansa onun neredeyse fiyatına denk 2. el 600cc lik bi motor daha mantıklı gibi. çünkü motor sevdalısı birine yetmiyor ben sym yi almadan önce kendimi kandırıyormuşum benim hız tutkum yok bana yeter 250 cc falan filan :d yalan bunlar :D )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)