Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi Chopper Daha Kaliteli ve performanslı?

Katılımcı sayısı
16. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Mondial 250 MCT

6 37.50%
  • Kanuni Caracal 200

3 18.75%
  • Kanuni Tiger 250s

2 12.50%
  • Diğer ( Lütfen yorum olarak yazınız )

5 31.25%

Chopper Tarzı Motor Önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Üstadlarım.

Bende artık motor heyecanımı yenemeyip bir motor almaya karar verdim.
    Aklımdan geçen bir chopper tarzı bir motor. Yada maxi scooter.

Açıkçası yaklasık 4000 TL bütçem var. Tabi azcık üstü de mümkün.
    Etraf chopper dolu , mondial , kanuni.. Ama belki bilinmeyen bir marka daha kaliteli olabilir diye düşünüyorum.

Açıkçası yüksek performanslı (bu bütçeye göre )
    Beni yolda bırakmayacak ,
    ve tabi yedek parça sıkıntısı olmayan bir motor arıyorum.

Chopper olarak hem klasik hemde heybetli ama bir o kadar da güçlü bir canavar arıyorum acıkcası.
    Sesinden mahrum bırakmasın sokakları istiyorum

Scooter cok cazip gelmiyor ama kafamda mondial 150 zat var ?

Ama daha çok chopper ile ilgileniyorum.

Evet üstadlarım. Önerilerinizi , düşüncelerinizi bekliyorum. Model önerirken tam ismini ve markasını yazarsanız cok sevinirim. Genelde cok marka bilmiyorum.
    İyi Akşamlar.

(Not: Forumda arama yaptım ama yeterli önermeler bulamadım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Ben caracal kullanıcısıyım...
    parça sıkıntısı yaşamadım ...henüz bir arıza da yapmadı...parçalarıda aman aman pahalı değil..
    illa chopper diyorsan gv 250 önerebilirim..
    sesi ve heybeti seni tatmin edecektir...ancak parça yönünden sıkıntıları olduğunu duydum..ne kadar doğrudur bilemiyourm..

scooter 'da ise zat'ın yanına yaklaşmam bile..
    belki bana kızacaklar olacaktır ama...
    fazla dayanıklı bir makine olmadığını görüyorum..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    1 yıl zat
    1 yıl mct kullandım..

İkiside beni ziyadesiyle memnun etti..

Bakımları yapıldıktan ve hayati parçaları (bujidir, yağdır, kayıştır, debriyaj balatasıdır) kaliteli olanlarla değiştirildikten sonra özellikle zat için söylüyorum, müthiş performans alırsın..150 cc motora gre elbette..

250 mct ise genel anlamda görüntü olarak son derece tatminkar olmakla birlikte son sürat, tork vs. gibi beklentilerini karşılamaz..ki zaten cruiser motorlarda da bu aranmaz..

Neticede çin grubunda 3 bin TL ye alabileceğin motorlar olarak maxi scooter ZAT ve cruiser olarak MCT dir derim..

PArçaları bol, sudan ucuz..

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Chopperde V motordan şaşma derim.. Gv250 olabilir, Kymco venox olabilir, dragstar 250 olabilir.. İlla anketteki sınıftaki bi motordan alacaksan ramzey kullandım görüntü olarak diğerlerinden çok daha hoştu bence..
    Scooterlarda ise benim motorcu ustam her kapıdan zat girişinde ömrümden ömür gidiyor der
    Sebebini bilmiyorum ama 1.si 150zat 2.si ise şu asyanın as150t 19a (isme bakarmısınız) modeli var bunlara yanaşılmaması gerektiğini söyleyip dururlar haberin olsun...
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    MCT 250 kullanıyorum, 6000 km ye yaklaştım bir sorun çıkarmadı yolda kalmadım..çokta uzun yol olmasa da balıkesire gitmiştim (300 km ) herhangi bir sorun çıkarmadı tabiki söylendiği gibi motoruna baktığın sürece geçerli bunlar,sadece çin değil japon dahi olsa motora bakmazsan o da sana bakmaz..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Kesinlikle 2.el Hyosung gv 250 derim o olmassa keeway lerede bakbilirsin.(Keeway in birkaç tane cruiser i var google dan keeway yazarsan sitesinden bulursun)
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    diğer....
    kesinlikle V motor olmalı chopper dediğin çinli bile olsa...
    keeway-bisan-yamaha-hyosung-kymco vb
    düz çift silindirliler arasında ise regal raptor-honda rebel

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Kullandığım motorumu övmek gibi anlaşılmasın ama bende senin gibi düşünüp 2.el bir gv 250 aldım.Bir kere görüntü olarak gayet doyurucu.Sonra performans olarakta yeterli zaten 250 cc.28bg 2 silindir,sesi tatminkar.
    Bugün berberden çıkınca motora binerken berber abi ''bu Harley'mi?'' diye sordu. Tabiki motordan anlamadığı belli ama bunu bile içtenlikle sorması bana motorumdan birkez daha gurur duymamı sağladı.(Görüntüsü hoşuna gitmiş olmalı ki bunu sordu.)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hocam, osbourne'nin söylediklerine kulak veriniz. şu anda da kullandığı kymco venox'ta oldukça kaliteli bir cruiser motosiklettir. bu ara chopper motosikletler kişiye özel üretilen, cruiser ise seri üretilen motosikletlerdir. yani siz cruiser motosiklet bakınıyorsunuz.

mondial 250mct ( piyasa adı macit ) iyidir fakat hem yakıtı hem de madem 250 cc olmalı, o halde kymco venox derim ben.

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...26tbs%3Disch:1

Uploaded with ImageShack.us

bu da hyosung gv 250

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...26tbs%3Disch:1

Uploaded with ImageShack.us

piyasadaki en güçlü 250 cc cruiser motosikletler bunlar.
    size verdiğim linkteki bilgileri okuyunuz. ancak, hyosung gv 250 de ( gerçi tüm hyosunglarda aynı müzmin problem var. ben gv 250 yi 30.000km kullandım sorun yaşamadım. şansınıza ) krnk kesme ve konjöktör problemi var.

fiyat olarak

hyo gv 250 3500-5000tl
    venox ise 4000-6000tl

aralığında...

venox hakkında müzmin bir problem duymadım, ancak kullananlar bilirler

hakkınızda hayırlısı olsun..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    4000 liraya venox bulmak biraz zor gibi...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    150 zat'i beğeniyorsan honda foresight'a bakmanı öneririm. bütçe sınırlarını biraz zorlarsan bulabilirsin.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    bahsedilen motorların hepsinden kullanan arkadaşlarım oldu ve hepsinin de olduğu uzun yollar yaptık, chopper için (chopper demek istiyorum) güç önemli dğeil derler ama uzun yolda maalesef önemli hale geliyor ve son süratınız düşükse ya grubunuzda geride kalıyorsunuz, tek başınayken de diğer arabalarla mücadele ediyorsunuz,bu tecrübelerime dayanarak :

hyo en iyisi, grup sürüşlerinde, uzun yolda asla geride kalmıyor, shadow, dragstarla hep beraber gidiyor; ama parça sıkıntısı var o yüzden uzak dur, kullanan arkadaşım bir ayı geçkin parça bekledi. 120 km'ye rahat çıkar

regal var, biraz ufak tefek ama su soğutmalı ve çift silindirdir, performansı iyidir, o da kolay kolay şişmez ve geride kalmaz. 120 km'ye kadar çıkar

kendi motorum da (bana göre en güzel görüntülü olanı) muadilleri arasında en uzun boya (ön-arka) en derin ve alçak arka çamurluğa, en geniş fara, en yüksek gidona, ve en çok kromaja(krom değil biliyorum, parıldayan parçalardan bahsediyorum) sahiptir. ama performansı da düşüktür, şehir içinde çok dur kalk yapınca şişer ve yokuşlarda bir süre sonra arkanızda birisi varken sanki ikinci viteste kalkıyormuş gibi olursunuz, uzun yolda da rampalarda şişer o yüzden hızını alıp gireceksin rampalara. 100'ü anca geçer.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar
    Sanırım Yürekçe arkadaşımızın #9 numaralı cevabında bahsettiği motorlara bakacağım biraz.
    Ama dediğiniz gibi sanırım çift silindir daha mantıklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)