Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Fiyat farkını önemsemeden hangisini alırdınız?

Katılımcı sayısı
280. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda Cbr125 alırdım...

102 36.43%
  • Derbi Gpr125 alırdım...

178 63.57%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CBR 125 vs GPR 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Vasuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Alıntı Vasuki adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşlar, her ne kadar bu 2. mesajım olsada yaklaşık 4 aydır siteyi takip ediyorum 20 gündür de üyeyim. Forumlardan bir çok bilgi edindim, site içeriğine katkıdabulunan herkese teşekkür ederim.

Daha önce ehliyet kursu ve bir kaç arkadaşımın motorunu kullanmaktan başka tecrübem yok. Araştırdım ve Honda Cbr 125'in bana uygun olduğuna karar verdim. Fakat aklıma şu takılmaya başladı; 27 Mayıs'ta Honda Eğitim Merkezinde 2 günlük Güvenli Sürüş 1 eğitimine katılacağım, bu eğitimden sonra her ne kadar tecrübesiz olsamda 125cc'lik bir motor kullanmak yerine belki 250cc yada farklı bir motor isteme olasılığı yüksek midir?

Aslında cevap basit "Önce eğitime katıl sonrasında kendine uygun motora karar ver". Burada da karşımıza malum ÖTV konusu çıkıyor. Eğitime yaklaşık 2 ay var ve bu süre içerisinde ÖTV'den dolayı fiyatlar (inş. veto edilir ) fırlayacak vs..

Konuyu sanırım anlatabildim, siz yerimde olsaydınız ne yapardınız? Gidip Honda Cbr 125'i mi alırdınız, yoksa bekleyip eğitimden sonraki durumamı bakardınız?

Teşekkürler...
    Daha önce böyle bir konu açmıştım, yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Sonuç olarak 125cc'lik yarış motoru almaya karar verdim tam Honda CBR125 alıyordum ki şeytan dürttü Derbi GPR 125'i inceledim. Kafam yine karıştı sizce hangisi? Mayısın ilk haftası alıcam düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
    Peşin Fiyatlar
    Honda CBR125R : 4.793 YTL
    Derbi GPR 125 : 6.850 YTL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wallahi paran varsa kesinlikle derbi! apriliayı da dusun bi ara bence! ikisi de iki zamanlı, hızları yuksek, hızlanmaları iyi...düşük ccde daha iyisi ne olsun!-evet motorları cabuk ölür-
    bu arada onlara o parayı verene kadar 3-5 ekleyip 2. el gercek bir race alabilirsin!

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Aprilia'yı da düşündüm, aradım sordum Haziranda gelecek dediler ama net bir tarih yok. Fiyat içinde tahmini olarak 9-10 BİN YTL dediler.
    Fazla temkinli bir yapım var. Başlangıç olarak bu yazı 125cc'lik bir motorla geçirmeyi düşünüyorum. Ayrıca 2.el bana göre değil sıfır olsun ilk ben bineyim istiyorum.

Modelleri tanımayanlar için resimler...
    Derbi GPR 125 R

Honda CBR 125 R

e o zaman bana dicek tek laf kalıyo derbiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..................... .........

bu arada o fiyattan emin misin? cunku derbinin fiyatının 8:50 olduğunu biliyordum ve "onun yerine 2. el 600 race alınır demiştim"

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Evet Derbi Gpr 125'in peşin fiyatı 6.850 YTL.

Not: Forumda aradım bulmadım, grp 125'in inceleme yazısı var mı?

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6048
    boyle bişiiler var ama teknik bilgi, inceleme falan yok sanıyorum. gene de bir girip bak bakalım....

dalton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    karrdeşim ben gpr kitabını yazdım... cbr la kesinlikle karşılaştırma lafı bile geçmez düşünmeden derbi al ben derbi alıcaktım cbf 250 aldım.. derbi gpr 125 fiyatı 6.800.. nakit.. biraz fazla benzin yakar ama olsun.. bi de 2 liş yokuşlarda zorlanabilirsin.. malum 2 zaman lı bu arda derbi 23 beygir bi sigorta değiştiryosun 25 beygir oluyo 6 bin devirden sonra makine çıldıryo napcağını şaşrıyosun..

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Yarın sabah Caddebostan'a gidip biraz daha yakından inceleyeceğim. Ne kadar yakıyor acaba fikri yada bilgisi olan var mı?

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Performans olarak derbi, cbr 125i ezer geçer ona eminim de fuarda oturduyduk derbinin üzerine, benim boy 1.88 arkadaş 1.70, ikimiz de felaket derecede rahatsız olmuştuk. Selesinde çok sert plastik kullanmışlar ve de girinti çıkıntı var selede. Yani biz orda 1 dakka üzerinde kaldık kalamadık, uzun yolda nasıl olur düşünmek bile istemiyorum.
    Bu arada 125cc motora 7 bin ytl vermek ne kadar mantıklı o da tartışılır. Neyse senin tercihin, bol şans diliyorum sana.

Bu arada bişi daha, temkinli yapın oldugunu söylemişsin. Bu motorların 125cc olduguna aldanma, özellikle de derbinin. Bunlar ne olursa olsun race tipi motorlardır, çabuk devirlenirler, 150+ km/h hızlara çıkarlar. 'Temkinli' birinin uzak durması gereken motorlar bence.
    Naked ya da cruiser baksan? Başlangıç için daha iyi olur. Daha ucuz alternatifler de var hem o tiplerde.

serref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    presto pr150
    scootera 15.000 ytl veriliyosa 125 lik racing'e 6.850 ytl her türlü verilir.. arkadaşım bence paran varsa hiç düşünmeden gpr 125 al!!!

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serref adlı üyeden alıntı
    scootera 15.000 ytl veriliyosa 125 lik racing'e 6.850 ytl her türlü verilir.. arkadaşım bence paran varsa hiç düşünmeden gpr 125 al!!!
    O scooter kac cc? Ayrıca burda dusuk hacim race tipi motorlar konusuluyo. Bu motorlar devirli kullanılacak, hız yapılacak. Bu hacimde, kullanış stili böyle olan bi motor birisini ne kadar tatmin edebilir? Ayrıca bu motorun ömrü ne kadar olur? Ve bu motora 7 milyar vermek ne kadar mantıklı? (Aprilla 10 milyar, şaka gibi bişi.. Ona o parayı verebiliyosan git cbf 500 falan al, güle güle kullan.)

Konuyu açan arkadaş hem temkinliyim demiş hem race tipi motor yazmış anlamadım ben de ama, birisi düşük hacim race alıyosa başlangıç olarak, ilerde büyütecegi için alıyordur. Hani ben evde para basıyorum diyosan derbi al, aprilla al. Ama yok paramın hakkını versin diyosan... cbr 125 demek istiyorum onun da tekerler çok ince.

Başlangıç motoru düşünüyosan daha ucuz alternatiflere yönel bence.

Neyse ben daha yorumda bulunmicam hangisi gönlünden geçiyosa onu al. Hayırlısı olsun saglıcakla kal

Sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Derbi GPR 125 ile Honda Cibir 125 karsilastirilamaz ne fiyat nede keyif olarak..
    Ben Honda'da severim ama bu karsilastirma bana komik geldi..

Bu 2 motoru yanyana gorunce ne demek istedigimi anlarsiniz (Yolda , sanal alemde degil!)

Outcast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi honda cbr alma ya bence, ben de şu an derbi gpr125 ile aprilia rs125 arasında kaldım, aprilia haziranda gelmeden almıyim diyorum. Bi ikisininide denemek istiyorum. Ama cbryi alternatifler arasında düşünemiyorum... Birçok kişi alsana 500cc 2. el diyor ama bence bu aletler ne kadar kuvvetli olsada son hızları ivmelenmeleri falan iyi olsada bi 500cc gibi değildir. 125cc'den vazgeçmeyerek muhtemel bir kazadan sakınmış olabilirsin...

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün gittim Ferco Motora inceledim, gerçektenden Honda ile kıyaslamak çok doğru değilmiş. Her ne kadar ikiside yarış motoru olsada hem motor yapısı hemde güç olarak faklılar. 3 gün öncesine kadar cbr 125 dışında bir motor düşünmüyordum. Artık fikrim değişti, bu 1-2 hafta içinde gpr 125 hakkında çok olumsuz birşey duymazsam almayı düşünüyorum. Malum yaz gelmek üzere çok beklemeden alayım.

Rs125'i de görmek için beklemeyi düşünmüyormusun? Bak ben bekliycem, 1 ay kaldı şafak1 şafak2 diye sayarız valla. Beklemeyip gpr125 alırsanda şu forumları unutmada bi izlenim yaz kardeş ya şöyle resimli fotolu... şimdiden hayırlı olsun...

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Rs125'i fiyatından dolayı kafadan eledim. Aslında Derbi'de ilk başta pahalıydı sonra indirdiler, belki Aprilia'da aynı şeyi yapar. Aldığım gün fotoğrafa boğarım forumu merak etme.

Bugün istanbul park'da motogp 125cc'lerde Aprilia motorlar ilk üçte, derbi ise 7 oldu 125cc'de büyük bir Aprilia egemenliği var...

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Derbi'nin ne kadar yaktığını bilen var mı?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İkisinin de fotoğrafını gören insanların %95'i "Derby alırım" der, ama şöyle bi yanına gidip ikisiyle de 5 dakika haşır neşir olup, bi de üzerine oturursanız cbr 125'in Derby'ye göre ne kadar kaliteli olduğunu anlarsınız.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    honda nın yabacı sitesinde cbr 125 r fiyatına baktım ytl ye göre fiyatı 7500 ytl gibi idi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler