Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

x9-250 veya sym gts 250?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba ..forumunuza yeni üye oldum..bir konuda yardımlarınızı rica edicem.

sıklıkla şehir içinde işe gidip gelmek için kullanacağım bir maxi ye ihtiyacım var.

2 model arasında kaldım ..bütçem 6-7 arası..

2006 model sıfır sym gts 250// 6500 ytl anahtar teslim..motorun suzuki tarafından yapıldığı ve çok kaliteli olduğu söylendi.

bir taraftada piaggio x9-250 leri beğendim fakat 0 olarak pahalı geldi 2005 veya 2004 alabiliyorum..

sizce hangisini almalıyım?

yardımlarınız için teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    bence sym al kesinlikle kalitesi bakımndan,performans bakımdan bence sym başka söze gerek yok....hatta benim motoru veriyim sana 2006 model
    dongul murat

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    suzuki varken fasonuna ne gerek var
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    ne alaka fasonla ya
    seat grubu fason işmi yapıyor örneğin seat, vosvagen ve skoda aynı fabrika da üretiliyor farklı etiket ve marka alıyorlar ama firmalar aynı
    bunlar da fasonmu şimdi...
    saçma

sym güzel makina al derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    dostum her ikisinide kullandım.ikiside gercekten iyi makinalar.işin zor.ama karakter olarak gidiş ve yakıt anlamında fark yok.

speet34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Hyosung MS3 250 24,5 Beygir gücündeymiş

Motosikleti
    CBR 1000RR
    ee tamam iste ayni sey wv varken gidip seat veya skoda da alinmaz

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok!!BElki İlerde Burgman 400
    walla arkadaşlar ben sym 250gts ye dun aksam bındım bence gayet iyi bir motor.Ne ararsanız var.Sürat derseniz gani.120-130 la arabalara makas attık walla sahibi ile iki kişi düşünün.Frenaj gayet mükemmel,merkezi sistem var.Bence süper ama tabi göreceli bi kavram bu kişiden kişiye değişir.

ferhad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Kardeş SYM kullanıyorum ben ve şu ana kadar hiç bir sorun çıkartmadı çok şükür. Çanakkale gezisine katıldım başka bir grupla inanki sorunsuz gidip gelen çok az motor vardı ve SYM GTS de bunlardan biriydi.

Motor taiwan yapımı tıpkı suziki gibi. Fason meselesine gelince sadece gülüyorum. Hangi firma SUZUKİ ile aynı fabrikadan fason mal çıkartır bilmem. Ben motoru alana kadar birçok forum okudum ve tek bir şikayet göremedim.

GTS in sınıfından Yamaha Xmax a bindim inanki benimki kadar konforlu gelmedi. Xmax ın sahibi arkadaşta benim aleti kullandı oda GTS daha ii dedi.

Bir GTS bayisine git, bagaj hacmine plastik işçiliğine ön göstergelerine (beyaz aydınlatma, digital, check up), farından benzin deposunun kapağına kadar herşeyine bak. Suzuki burgmanlarda kullanılan kontak deliğini kapatma mekanizması aynen GTS dede var.

Su soğutmalı, seramik pistonlu, kombine frenli 250 cc lik bu sınıfta bu kalitede başka bir scooter varmı varsa fiyatı nedir bir bak.

Fiyat konusuna gelince ben 3 hafta önce aldım almadan önce istanbulun bursanın altını üstüne getirdim 7.100 den aşağıya bulamadım ve buna plaka dahil deildi. 6500 milyarlık ilanlar eskidir onlara kanma. Fuarda 8500 çeken bile olmuş. Bu fiyatı sadece piyasaya girmek için koyuyorlar. Her geçen gün ortalıktaki GTS sayısı artıyor. Bursa polisi bile 20 tane GTS aldı. Adamlar 2 kişi bütün gün aletin üstündeler. Polis adamın altına fason motor alındığını hiç görmedim.

Piaggio ya gelince ona laf yok ama şu an 200 cc likleri bile GTS den pahalı durumda.

Yakıt konusuna gelince benim GTS ç.kaleye giderken km de 100 bin yaktı XMAX 135 fln yaktı. 200 cc lik piaggio ise 90 bin yaktı.

Ben çok araştırdım GTS i tercih ettim hiç pişman deilim. Atlattığım 2 kaza oldu başka motorla olsaydım şimdiye 2 kere ölmüştüm. Ben kesinlikle tavsiye ederim. Cidden MADE in TAIWAN farkı var ;)

istersen msn im: ferhadyildiz@hotmail.com
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    valla bir gts kullanıcısı olarak sanırsam benimde biraz yorum yapma hakkım var
    piaggio yu hiç kullanmadım ama makina duruşu ile bile ben kaliteyim diye bas bas bağırıyor buna mukabil fiyatı ve yedek parça fiyatları da alanı bağırtıyor

gts ye gelince elime 500 lük nexus, 650 lik burgman, 600 lük honda scooter vermedikten sonra başka marka model 250 lik scooter al bu senin olsun seninkini bana ver deseler VERMEM
    kullanırken yormuyor, hızı olması gerektiği gibi, duruşu desen yerinde, son zamları bilmem ama benim aldığım fiyata göre fiyat/performans oranı çok iyi ...
    kısaca tavsiye ederim
    tabi X9 kullanıcılarından da fikir almak gerek
    bu forumlarda istisnasız en dandik makinadan en kalitelisine kadar kimsenin yoğurdum ekşi dediğine rastlamadım
    alacağım motor şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı rayjay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee tamam iste ayni sey wv varken gidip seat veya skoda da alinmaz

RR dururken niye gidip F aldın o zaman....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RR dururken niye gidip F aldın o zaman....
    iriyim ben tam ss e sigamiyorum

Motosikleti
    YZF - R6
    Gsx-r serisine bir bak derim. makinanın kasa da iri olduğu için ne kadar iri olsanda kamufle oluyorsun....

Scooter konusuna gelirsek , X9 - 500 den aşasını kurtarmıyor. Onun için Sym derim ben...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Eski bir SYM GTS kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim..

X9 kullanmadım ama scooter konusunda oldukça iyi bir marka olan Piaggio da gayet iyi bir motordur.

Eger özellikle yedek parça bulunabilirliği ve de fiyatının uygunlugu senin için önemliyse tartışmasız SYM..

İnanılmaz keyifli sürüşü olan bi o kadarda güvenli olan bir motosiklet...
    Servis problemi yaşamayacagın, gittiğinde de saçma sapan fiyatlar ödemeyeceğin halen Türkiye de Suzuki Garantisi altında (Motana) satılan bir motosiklet.

Tercih senin ama özellikle serviste sıkıntı yaşamak istemiyorsan, parça bulunabilirliği ve parça fiyatı senin için önemliyse SYM derim tekrar...!!!!

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gsx-r serisine bir bak derim. makinanın kasa da iri olduğu için ne kadar iri olsanda kamufle oluyorsun....
    son kasalari diyorsan busa haric onlar da ufak busaya da bakalim kismet yeni kasasina ins.

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı rayjay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son kasalari diyorsan busa haric onlar da ufak busaya da bakalim kismet yeni kasasina ins.
    Vıışşşhhh..

Katanaya da sığmıyorsan yandın o zaman.......
    Ancak busa paklar seni...

Motosikleti
    CBR 1000RR
    neyse konuya donelim, ikisi arasinda secim dedigi icin ben ozetle piaggio diyim, sym de sevilen bir motor olabilir ama uzun ve orta vadede piaggio dan sorunsuz olacagini sanmiyorum

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Ben şimdiki marauderi almadan önce aslında 250 cc maksi bakıyordum.Her modeli en ince ayrıntısına kadar inceledim.Bir malın ne kadar ucuz yada pahalı olduğundan dahada önemlisi fiyat/performans oranıdır.Ve şu anda 250 cc de bu oranı en iyi yakalayan alet sym.Pişman olanı ne gördüm ne duydum.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Selamlar,

Sonunda bir X9 kullanıcı yazacak birşeyler
    Benim bu motor konusunda öğrendiğim hangisi pahalıysa o iyidir.
    Ben SYM kullanmadım. Ancak banada X9 almadan önce tavsiye etmişlerdi. Bense sadece şunu dedim. Bundan sonra kalitesinden süphe duyacağım bir motora asla para vermem. (ilk motorum asya idi)
    Motorum 2004 model 9000 km'de bir depo 14.5 L alıyor, hızlı kullanımda bile 320 km' nin aşağısına inmez. Ancak bence yaktığı her litrenin değerini alıyorum. Bir kere artçın varsa kesinlikle iki motorada bindir. Bence X9 diyecektir. Limuzin gibi motor. Frenlemesi çok iyi, lastikleri iyi,taşıma kapasitesi baya iyi. Motor kaliteli yani. Piaggio.
    Max hız 139 km. Hızlanmaları güzel. Servisleri için ne söylerler bilemem ama ben aks motora gidiyorum. Bence guzel.

Son olarak, suzukinin yan markası SYM suzuki kadar kaliteli olsa Suzuki , kullanıcılarına salak muamelesi yapmış olur. SYM yerine Suzuki alanlara yani
    Kesin bir kalite farkı vardır. Benim yorumum bu.

Korhanx9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen hiç düşünmeden x9 al italyan bir motosiklet her zaman üstündür

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)