Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

scooter secimi. piaggio vs vespa kafam karisti lutfen yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanrua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba. ben iyi, (orta) uzun yolda da iyi, genelde istanbul sehir icinde zevk icin kullanilabilecek sik ve hos gorunumlu bir scooter almayi dusunuyorum. biraz karizma sahibi bir scooter olmasi benim icin onemli.

bakindim ve su birkac model hosuma gitti:

1- Yeni Vespa LX 150 ---6600 ytl

2- piaggio beverly 250(aslinda 500 un modeli daha hos ama 500 bana fazla)--- 6500 ytl

3- PIAGGIO X9 250---8600 ytl

4- piaggio liberty 200---6350

ewt bunlar arasinda cok farklar var biliyorum, ama gercekten cok bir bilgim yok. bu sevdaya bir kanuni popcorn kullanarak basladim. secimimi yapamiyorum. vespayi resimlerden kimse begenmiyor(arkadaslarim-cok klasik diyorlar) ama canli gordugumde cok etkilenmistim. piaggio ise resimlerde cok etkileyici, ancak x9 un cok buyuk olabilecegini dusunuyorum. lutfen tavsiye verin. bunlar disinda da bir model varsa tavsiyenizi bekliyorum. tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni hussar 125
    vespa lx derim

PIAGGIO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250 Evo
    Bu konuda bugün açtığım bir topic var. Bende 2 haftalık Piaggio x9 250 Evo aldım. Şu ana kadar oldukça memnunum. Ama tabiki fiyat önemli bir konu. Ama çok araştırdım almadan önce. Piaggio yada Vespa sorunsuz motor olduğu söyleniyor. Ayrıca görünüş olarakda çok doyurucu motorlar. Sonuçta hangi markayı alırsa al içine sinmesine dikkat et. Yani almış olmak için alma derim. Şimdiden güle güle kullan derim.

saolun ama karar veremiyorum iste. sanki ikisinide kullanmis biri olsa tavsiye verse.offff

trancetr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki XF 650 Freewind
    saydıklarının içinde kesinlikle X9 250cc. al derim.
    arkadaşta var çok memnun.
    çokta yakışıklı makina.sadece parça fiyatları pahalı.arkadaşın aynası kırılmıştı 180 € para istediler.

neyse hayırlısı olsun.

birde bana 250 cc sana e 5 te kullanirsan yetmez dediler. sizce de 500 cc den assagisi kurtarmazmi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece parça fiyatları pahalı.arkadaşın aynası kırılmıştı 180 € para istediler.
    bu ufak bir ayrıntı deil bide eğer varsa bu fiyat :
    italyan motorlarının nedense parçaları çok zor bulunuyo ve bulduğunda fiatlar bunlar
    niye yedek parçası bol ve ucuz bir motor tercih etmedinde bu iki italyana takıldın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

bilmiyorum. bunlarin sekilleri cok hosuma gidiyor. aslinda soylediginiz dogru yedek parca konusu cook onemli. peki ya sekil ve gonul.

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    selam,
    2 şey eklemek istiyorum

alternatiflerin arasına X8 200 üde eklemelisin ben tip olarak X9 dan daha fazla seviyorum ve fiyat biraz daha makul.

sen saymamışsın ama rastlamadığın için olduğunu düşünüyorum birde SYM Joyride 200 e bak fiyatı 5.100 ytl.ben 2 ay önce aldım.3000 km de yol yaptım.saydığın motorlar daha iyidir mutlaka ama fiyat performans olarak oldukça uygun.rahat kullanışlı ve çok dengeli bir motor.ben ilk motor olarak bunu tercih ettim 2 kişi 120 yaptım.sorun çıkarmadı şimdiye kadar.tek kişi ciddi keyifli hissediyorum.çin malı almamak ama ilk motoruma 8-10 milyarda para vermek istemedim.birde motoru düşürürsen saydığın modellerde masrafın oldukça yüksek olur.

incelemen için not düşmek istedim.

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    sadece parça fiyatları pahalı.arkadaşın aynası kırılmıştı 180 € para istediler.
    bu ufak bir ayrıntı deil bide eğer varsa bu fiyat :
    italyan motorlarının nedense parçaları çok zor bulunuyo ve bulduğunda fiatlar bunlar
    niye yedek parçası bol ve ucuz bir motor tercih etmedinde bu iki italyana takıldın
    Sanıyorum arkadaş Kalite arıyor "BBRR"

-Kalite arıyorsan daha seçenek var...
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

peki nedir bu alternatifler.

Motosikleti
    cbf 250
    Selam, daha önce de buna benzer bir mesaj yazmıştım ama cevaplardan çok tatmim olmadığım için bu başlık altına tekrar yazıyorum.
    Elimde 1500 ytl var ve 94 model piaggio skipper 150 buldum, 16000 kmde, ben bu motoru şeklen beğendim. Ama daha önce hiç motor tecrübem olmadığı için bir arkadaşıma sordum, alayim mi diye. Bana almamamı söyledi çünkü tekrar satamazmışım 94 model piaggioyu. O bana 500 ytl daha bulup ikinci el Honda Beat almamı tavsiye etti.(yaklaşık 2000km ve 2004 model)
    Piaggionun sahibi motorun bana hiçbir masraf çıkarmayacağını söyledi, ben yine de bir tamirciye göstereceğim tabii. Bu alacağım scooteru da kısa mesafe için kullanacağım ve seneye yaz sonu satmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz 94 model piaggio skipper 150 mi yoksa 2004 model Honda Beat mi?
    Son olarak daha önce tecrübesi olmayan birisi için 150cc zorlamaz umarım, siz ne dersiniz?
    Acil cevabınızı bekliyorum...
    Teşekkürler

150 nin zorlamayacagini soyleyebilirim. honda beat konusuna gelince bende oyle yapardim. kullandim. pek atak degil ama cok yumusak bir motor. ayrica yakit tuketimide iyi. ve bildigim kadariyla ikinci elide fena degil.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Sana bir tavsiyede bulunmam çok zor, tümünü kullandığım halde (deneme sürüşleri) herkesin kriterleri farklıdır. Ben Beverly 250 kullanıyorum, son derece memnunum çünkü : 1) saydığın motorlar içinde en büyük lastik çapı Beverlyde (tüm maxi scooterlar içinde de en büyük)
    2) virajlarda çok iyi yatabiliyorsun 3) yan korumaları o kadar iyi ki motor düşse de boya veya plastik kısıma hiçbirşey olmuyor 4) Ben görünüş ve sürüş biçimini seviyorum ama dediğim gibi herkesin zevki farklıdır.
    Seçiminde kolay gelsin, inşallah kendine en uygun olanı seçersin.

Motosikleti
    Bir de yedek parça konusu var, genelleme olarak italyan motorlarını bilmem ama Piaggio veya Vespa'nın yedek parça ile sorunu olan bir kişi tanımıyorum. Doğru fiyatları çin ve yerlilere göre pahalı.

slm ledo. bende piaggio beverly ile cok ilgilendim ama sonra anladimki daha kucuk ve pratik ayni zamanda karizmatik bir motor un bana daha uygun olduguna karar verdim. bu sebeple vespalara yoneldim. bu seferde fiyat bana cok fazla gelomeye calistim. vespa almayi coook isterdim ama ancak seneye belki alabilirim. senin bana tavsiye edebilecegin baska o havada bir motor varmi. vespalar hakkinda bilgin varmi. parasini sence hakediyormu. bir honda beatle arasinda ne kadar fark var???

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım dediğin motorlar arasında baya fark var eğer maxi scooter istemiorsan piaggio fly yada skipper asl derim maxi istiorsanda bende x9 250 evo var ve sanada kesinlikle tavsiye ewderim beverly 250 de çok güsel bir seçim olur. ayrıca e5 te 250 cc yetmez diyen kimse katılmıyorum x9 250 sınıfındaki en güçlü makinalardan biri ve zorlanmadan 1000km rodaj sonrası 130-140 yaparsın (iki kişi). şimdiden kolay gelisn sana

saol bilgiler icin ama gidip canli gorunce maxi scooterlarin bana buyuk oldugunu farkettim. diger modellere gelince de, sanirim onlarda piyasada binlerce olan klasik scooter tipindeler. ben biraz daha vespa tipi motor ariyorum. ustte de belirttigim gibi fiyat ve kalite orantisi degip degmeyecegi ve butcemin biraz daralmasi bana sikinti veriyor.

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben derimki vespa yerine piaggio fly150 al derim oda klasik modern tarzı yuvarlık farlı liberetynin lastikleri ufak olanı

Motosikleti
    görüntü olarak vespa tarzına en çok benzeyen, hatta taklit gibi değil de kendine ait tarzı olan asyamotor'un bir tipi var şimdi ismini bilemiyorum ama çin malı olduğuna göre fiyatı da çok daha uygundur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler