Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

cbr 600 rr mi r6 mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    arkadaşlar 2005 test sonuşlarına göre:
    1.KAWASAKI zx-6r: en hızlı ve en yüksek tork
    2.SUZUKI gsx-r6: en kullanıcı dostu motor en ağır olanı en düşük tork en iyi süspansiyon
    3.YAMAHA yzf-r6: en güçlü motor çok kolay çizgiden çıkmaya meyilli enjeksiyon sisitemi problemli
    4.HONDA cbr 600rr: viraj kabiliyeti en düşük motor en iyi 2.tork değerleri en iyi fren sistemi
    bu notlar ********dergisinin testinden alınmıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Bu Forum Tüm Motosiklet tutkunlarına açık bir forumdur... Motosiklet tecrübesi olan bilgi ve birikimi olan arkadaşlar bu bilgilerini tüm üyelerle paylaşsın tartışsın isteriz doğrusuda budur ama tabiki bu da bilgi vermekle tecrübeleri paylaşmakla olur sadece benim hondam senin yamahanı döver demekle konunun tamamen dışına çıkılmış olur kişisel tartışma ve boy gösterisine dönüşür forum konusu.. !!

Kimin nekadar motor tecrübesi olduğu konusunda hiç tanımadığınız arkadaşlarımız hakkında yorum yapmayın lütfen.. Bunlar daha dünkü motorcu motorun selesine bile oturmamış gibi yorumlar kırıcı bir takım hitab şekilleri bana göre yersiz ve yanlış Honda,Yamaha,Suzukı bunlar zaten sektörde başı çeken firmalar hondanın da yamaha nında klası kalitesi tartışılamaz ancak bir honda kullanıcısı olmak yada yamaha kullanıcısı olmak bu iki model arasındaki kıyaslama da taraflı olmamızı gerektirmez.. Ben ne Honda kullanıcısıyım nede Yamaha ancak Yamahanın R6 sının 600rr la ve R1 in 1000 rr la kıyaslamasının yapıldığında teknik veriler ve sürüş sonuçları zaten hangisinin üstün olduğu konusunda gerekeni söylüyor...

cbr 600 den şaşılmaz!!!!!!!!!!!!!!!1111111111

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    http://www.motorcycledaily.com/31mar...comparison.htm

2005 yılı 600cc spor modellerinin karşılaştırması.

Yıllarca motor kullanmış ecnebi abiler yazmışlar gayet hoş gayet gerçekçi olmuş , bütün artıları eksileri yazmışlar.

Ben alabilsem ya gsx r 600 ü ya da cbr 600 rr yi alırdım
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    kamsea nın söylemiş olduğu 2005 test sonuçları :
    1.KAWASAKI zx-6r
    2.SUZUKI gsx-r6
    3.YAMAHA yzf-r6
    4.HONDA cbr 600rr

Shrieker in söylemiş olduğu 2005 test sonuçları :
    1.Kawasaki ZX-6R
    2.Honda CBR600RR & Suzuki GSX-R600
    4.Yamaha YZF-R6

Yani bu durumda Kawasaki her durumda birinci oluyor. Diğer markalar bazılarının yapmış olduğu testte yüksek, bazılarının yapmış olduğu testte düşük puan almış. Buraya test sonuçlarını yazarken kaynağı sağlam seçmek gerekiyor.

Kawasaki birinciyse neden MotoGP'de adı bile geçmiyor?
    Honda kötüyse neden MotoGP'deki motorların %80'i Honda?

Ona bakarsanız Ducati'de yarışlarda düzlükteki en hızlı motor. Ama herhalde alım gücümüz olmadığından onu kıyaslamaya gerek görmüyoruz.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ayrıca kimin ne kadar deneyimli olduğu pistte belli olur

Motosikleti
    var bi şeyler
    2006 yılı 600cc modelleri karşılaştırma sonuçlarını 4 gözle bekliyorum Büyük ihtimal Honda (en az değişiklik onda var bu yıl) sonda kalacaktır ama 2007'yi bekleyin diyorum ben

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    dostum eğer etiket yapmak istiyosan tabiiki r6 alacan ama honda cbr600 de hızlı makina bu özelliğide yabana atmamak lazım...

BIKER BOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 RR KULLANICISIYIM MÜKEMMELKULLANMADIGIM MOTOR KALMADI R6 DA BEYGİR FARKI VAR AMA KALİTE AYNI GÜCE GETİRİYOR 600 RR TEK GEÇERİM HONDA HAYAT ONDA ZAMANI GELDİMİ İYİKİ RR ALMIŞIM DİYECEKSİN SEN BANA UY KARDEŞ

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir butonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Kıyaslama yaptığımız marka ve modeller Honda CBR 600 RR ile Yamaha YZF R6 En iyi race makine hangisi diye kyaslamıyoruz.. Bu konu ile alakalı fazla şey yazmıyacağım artık..

Honda CBR 600 RR 117 HP

Yamaha YZF R6 127 HP

Özellikle Motosikletlerdeki Beygir gücü farkı önemlidir İki motosiklet arasındaki en az 10 HP lik fark düzlükte ve viraj çıkışında ne yapar belli....!!!

Plotaj ise tamamen farklı bir konu kullanıcının yeteneği değil zaten burada tartışılan konuyu saptırmayalım

Yamaha R6 yada R1 performans makinesidir saf kan bir race dir Yamaha R6 güç bakımından 600 RR dan üstündür Yamaha R1 1000 RR dan güç anlamında üstündür bu teknik verilerden açıkça bellidir.. Hala bunu tartışmanın anlamı yok iki motor arasındaki en önemli şey şu..

Honda nın motoru daha uzun ömürlüdür Yamaha nın motorunu daha çabuk bitirirsin çünkü Yamaha tam bir performans aracıdır yüksek devir yüksek güç makineyi çabuk bitirir ama bu sonucu değiştirmez Yamaha R6 Honda CBR 600 RR dan daha hızlı ve üstündür!!!

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @EgeKnn
    Yamaha R6 Honda CBR 600 RR dan daha hızlı ve üstündür!!!
    Arkadaşım o kadar kesin ve net konuşuyorsun ki, bu yorumu ikisinin de performansını dibine vurduğunu sanacağım. Bir Kanuni Deer 152 kullanıcısı olarak bu yorumları nasıl yapıyorsun valla şaşkınlık içerisindeyim. Haa ikisini de kullandım, şunun şusu bunun busu şöyledir desen anlayacağım da birini bile kullandığını hiç sanmıyorum. Oradan buradan duyduğun şeylerle konuşuyorsun gibi geldi bana. Aradaki 10hp lik fark Yamaha'nın iyi olduğunu göstermez. Safkan race ne demek bir kere? MotoGP'de kaç tane Honda, kaç tane Yamaha var bir bak istersen. Neden insanlar Honda'yı tercih ediyor acaba? Daha kötü olduğu için mi?

Motosikleti
    var bi şeyler
    Uğraşıpta hem Yamaha'nın hem Honda'nın sitelerini açıp tek tek beygir güçlerine bakmadım.Fakat arada 10 beygir gibi bir fark olduğunu zannetmiyorum , Yamaha öyle olduğunu iddia etse bile.3. sayfada linkini verdiğim bağlantıda karşılaştırma var ve orada CBR 600 RR'nin Yamaha R6'dan az bi farkla da olsa üstün olduğunu yazıyor(zaten normal bir yol kullanıcısı bunu hissetmez diye eklemeyi unutmamış test edenler) tabii ki 2005 modelleri için konuşuyorum yine.

cihans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125R,yamaha bws 100
    abicim 600rr derim 3 gün önce aldm bende manyak bir makine

womanrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    600rr varken başka r6mı yok canım şaka yapıyosun dimi
    ...............

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    600 rr ama şehiriçi kullanımı zordur. kullanan abilerimiz daha iyi bilir. onun yerine 600f daha iyi bir seçim bence...
    Hayat, hâyâl..

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Boy abi Egeknn ın dediklerine biraz açıklık getireyim istersen ,

Safkan bir race demek ile o model baz alınarak race versiyonun bir kaç değişiklik ile sport touring olarak piyasaya sürülmemesini anlatmak istiyor galiba.

Yani CBR 600 RR ile CBR 600 F örneği gibi, haaa derseniz ki R6 ile fazer , onlar tam olarak aynı değiller ancak F ile RR koltuk pozisyonu ve motor gücü indirgemesinin dışında pek bi farkları yok

Şİmdi bir takmışın Moto GP olayına gidiyorsun, Moto Gp veya Formula fabrika takımlarının ayırdıkları bütçeler ile ilgili bir olaydır.Yani Honda bu yarışa çok önem verir ,yamaha az önem verir, Bmw hiç vermez.Şimdi Moto gp de Bmw yok diye Bmw kötü bir motormu oluyor senin görüşüne göre,Bu olay otomobil ve motorsiklette de aynıdır. Fabrikalar bütçelerinde motorsporlarına ayıracakları bedel kadar bu spora katılırlar,bu bedel onların insiyatifindedir.

Onun için kimse , moto gp de honda çok onun için honda iyi motordur diye saçma görüşlerde bulunmasın.Tamam honda iyi motordur ancak moto gp de çok olduğu için değil.

Honda yı tercih sebebi motorun daha dayanıklı olması veya parça fiyatlarındaki ucuzluk türkiye şartlarında bir etkendir.Yamaha motoru hondaya göre daha çabuk yıpranır, bunun sebebi ise yüksek devir aralığıdır.Tıpkı aprilla Rs125 gibi.

Arada ki 10 Hp lik fark sana göre yamaha nın iyi olduğunu göstermez ise , başkalarına göre de moto gp de sürüsüne bereket honda olması honda nın iyi olduğunu göstermez.

Bizim burada yaptığımız; temel veriler gözönüne alınarak motorlar arasında bir karşılaştırma yapmaktır.Temel verilere göre 10 hp lik fark büyük bir rakamdır.bunun yanında R6 nın viraj kabiliyetinin RR dan üstün olması diğer bir etkendir.

Ancak bu temel kavramlar ile ilgilidir.Son sözü söyleyecek kişi o aletlerin üzerindekilerdir.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @EgeKnn

Arkadaşım o kadar kesin ve net konuşuyorsun ki, bu yorumu ikisinin de performansını dibine vurduğunu sanacağım. Bir Kanuni Deer 152 kullanıcısı olarak bu yorumları nasıl yapıyorsun valla şaşkınlık içerisindeyim. Haa ikisini de kullandım, şunun şusu bunun busu şöyledir desen anlayacağım da birini bile kullandığını hiç sanmıyorum. Oradan buradan duyduğun şeylerle konuşuyorsun gibi geldi bana. Aradaki 10hp lik fark Yamaha'nın iyi olduğunu göstermez. Safkan race ne demek bir kere? MotoGP'de kaç tane Honda, kaç tane Yamaha var bir bak istersen. Neden insanlar Honda'yı tercih ediyor acaba? Daha kötü olduğu için mi?
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @HAYALBUYSA

Safkan bir race demek ile o model baz alınarak race versiyonun bir kaç değişiklik ile sport touring olarak piyasaya sürülmemesini anlatmak istiyor galiba.
    Safkanlıktan bunu anlıyorsan R6'nın yarışlarda kullanılan motorla uzaktan yakından alakası yok. Bu durumda 600RR en safkan makina oluyor çünkü şu anda hala kullanılan RC211V nin replikasıdır.

Yani Honda bu yarışa çok önem verir ,yamaha az önem verir, Bmw hiç vermez.Şimdi Moto gp de Bmw yok diye Bmw kötü bir motormu oluyor senin görüşüne göre
    Hayır. BMW yarış motoru üretemiyor oluyor

Bizim burada yaptığımız; temel veriler gözönüne alınarak motorlar arasında bir karşılaştırma yapmaktır.Temel verilere göre 10 hp lik fark büyük bir rakamdır.bunun yanında R6 nın viraj kabiliyetinin RR dan üstün olması diğer bir etkendir.
    Virajda en başarılı motor Honda. Rossi Honda'dan Yamaha'ya geçtiğinde yaptığı röportajda bizzat söyledi. Yamaha daha güçlü, düzlükte çok avantajlı ama Honda çok daha iyi yol tutuyor ve virajlarda çok daha başarılı demişti. Senelerdir Honda'da birinci olan Rossi, Yamaha'ya geçti yine birinci oluyor.

Buradan da anlayacağımız şudur : Bu kategorideki tüm motorlar birbirine yakın özelliktedir. Birinin artısı var, diğerinin eksisi var. Hepsini toplamda değerlendirdiğinizde bütün iş sürücüye kalıyor gibi gözüküyor.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Bmw nin yarış motoru üretmemesi tamamen bir fabrika stratejisidir. Yeni modellerde yüksek beygir gücüne sahip race e benzer modelleri var...... Yani demek oluyor ki Moto Gp , bir motorun iyi veya kötü olması için bir kıstas değildir.

R6 nın safkanlık olayında şunu anlatmak istedik. R6 konseptinde bir tek makina var yani R6 F diye bir sport touring yapmamış adamlar honda gibi.... Fazer yapmışlar ancak normal R6 ile farkları epey bi fazla.....

Walla Rossi ye Kanuni racer bile versek adam yine kafaya oynar...

En son cümlen de birleştik boy abi.....

Benim burada anlatmak istediğim de bu ... motor istediği kadar iyi olsun, üstüne binen kolpa olduktan sonra bir şey farketmez.....

yani herkesin yapabileceği şeyler değil busa ile 320 kmh ye çıkmak , R6 veya RR ile 250-260 kmh yapmak, kawa Zx ler ile 300 lere ulaşmak. maharet motorda olduğu kadar üzerindekine de bağlı....

Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @HAYALBUYSA

Safkanlıktan bunu anlıyorsan R6'nın yarışlarda kullanılan motorla uzaktan yakından alakası yok. Bu durumda 600RR en safkan makina oluyor çünkü şu anda hala kullanılan RC211V nin replikasıdır.

Hayır. BMW yarış motoru üretemiyor oluyor

Virajda en başarılı motor Honda. Rossi Honda'dan Yamaha'ya geçtiğinde yaptığı röportajda bizzat söyledi. Yamaha daha güçlü, düzlükte çok avantajlı ama Honda çok daha iyi yol tutuyor ve virajlarda çok daha başarılı demişti. Senelerdir Honda'da birinci olan Rossi, Yamaha'ya geçti yine birinci oluyor.

Buradan da anlayacağımız şudur : Bu kategorideki tüm motorlar birbirine yakın özelliktedir. Birinin artısı var, diğerinin eksisi var. Hepsini toplamda değerlendirdiğinizde bütün iş sürücüye kalıyor gibi gözüküyor.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @HAYALBUYSA
    R6 nın safkanlık olayında şunu anlatmak istedik. R6 konseptinde bir tek makina var yani R6 F diye bir sport touring yapmamış adamlar honda gibi.... Fazer yapmışlar ancak normal R6 ile farkları epey bi fazla.....
    Honda'nın modeli kadar hiçbir markada o kadar model yok da ondan...

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    boy

Motosikletim hakkında ve benim motosiklet bilgim hakkında düşündüklerin ve iltifatların için teşekkür ederim dostum..

Sanırım verilebilecek en uygun cevap budur bir çok söylenecek söz olmasına rağmen...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler