Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAMAHA Bws 125 mi - KYMCO Agility 125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Selam arkadaşlar..

Arkadaşlar yamaha modeli türkiyeye yeni geldi ve fazla denenmedi sanırım cunku kımseden net bir bilgi edinilemiyor fakat aradıgım motor seri atak ve son hızıda 100-110 yeter agility yi biraz biraz biliyorum forumda cok bahsedilmiş fakat bu iki motoru bir kıyaslarsanız cok sevinirim. Bws 125 aklıma cok takıldı özelliklerine bakılacak olursa agility 125 den daha perf. olması gerekli yanlız kesin bir bilgi bilmiyorum ama biraz hantal kalıyor sankı videolarda.. 0-100 metreyi 9.33 saniyede alıyormus.. agility hakkında veya eski bws 100 hakkında 0-100 metre bilgisi olanlarda paylasıp yardımcı olabilirler

Şimdi yardımlarınızı bekliyorum acil sayılır bu hafta sonu net birşey yapmam lazım TEŞEKKÜRLER HERKEZE SİMDİDEN..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    bence Bws al çünkü eski 100 lüklerin iyi olduğu aşikar.Yenileri 4 zamanlıymış.Yağ yakma sorunu da ortadan kalkmış.Görünüşte çok güzel.Ama sonuçta karar gene senin.bence böyle motorlarda fazla hız yapmak iyi değil.Çünkü lastik ufak.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    tabiki hız kötü fakat yapacagım max hız 110 km benmde. bws 100 evet saglam makınaydı seriydi benzin ve yag yakıyordu asırı sekilde bunda öyle bir problem yok evet ama makinanın gücü nasıl oldu bunuda bılmeden sadece bws diye almak olmaz gibime geliyor. perf hakkında bilgisi olnaların paylasımlarını beklıyorum

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    4 subab performansı azda olsa tahmin ediyorum
    HONDA

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 subab performansı azda olsa tahmin ediyorum

yani ? perf olarak 0-100 metre 9.33 saniye normalmi eskisi sanırım 7 saniyede alıyormus

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kusura bakma .ozgur. ama,sen drag yarışlarına mı katılacaksın kardeş.9.3 saniye-7 saniye.varsay ki 5 saniyede çıkıyor 100'e,ne işine yarayacak.şehiriçinde sağa sola giderken saniye mi tutacaksın yada başkalarıyla mı yarışacaksın?
    ben senin yerinde olsam,çok daha gerçekçi değerleri kıyaslardım.mesela;her ikisininde fiyatları,yedek parça fiyatları,yedek parçalarının bulunulurluğu,servisi.hepsinden de önemlisi,senin bizzat binip denemen.bir motor karşıdan bakınca çok şık görünüyor olabilir ama üzerine binip,kullanıp sana uygun olup-olmadığını görme şansında var.diğeri biraz daha çirkin görünüyor olabilir ama kullanımı daha rahat,yakıtı tasarruflu,yol tutuşu,virajları daha iyi olabilir.yine de karar senin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani ? perf olarak 0-100 metre 9.33 saniye normalmi eskisi sanırım 7 saniyede alıyormus
    iki zamanlıları tutana aşk olsun.Ama bu motosiklette bu tip ölçülere girmen biraz boş bence.0 dan 100 e isterse 5 sn de çıksın 100 den sonrası yok ki .Sen konfora baksan daha iyi edersin.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma .ozgur. ama,sen drag yarışlarına mı katılacaksın kardeş.9.3 saniye-7 saniye.varsay ki 5 saniyede çıkıyor 100'e,ne işine yarayacak.şehiriçinde sağa sola giderken saniye mi tutacaksın yada başkalarıyla mı yarışacaksın?
    ben senin yerinde olsam,çok daha gerçekçi değerleri kıyaslardım.mesela;her ikisininde fiyatları,yedek parça fiyatları,yedek parçalarının bulunulurluğu,servisi.hepsinden de önemlisi,senin bizzat binip denemen.bir motor karşıdan bakınca çok şık görünüyor olabilir ama üzerine binip,kullanıp sana uygun olup-olmadığını görme şansında var.diğeri biraz daha çirkin görünüyor olabilir ama kullanımı daha rahat,yakıtı tasarruflu,yol tutuşu,virajları daha iyi olabilir.yine de karar senin.

yok kardesim drag yarışlarına katılmayacagım tabiki. insanların motorsikletlerinden beklentileri vardir. ulasım icin binmiyorum ben motora zevk icin biniyorum.. saniye meselesine gelince o sadece bir ornektir bws 100 cc ve cok keyif veren bir motor bana (seriligi konforu perf. olarak) orda o saniyeyi belirtmemdeki amac bws ile kıyaslamamdan kaynaklı eger saniyeler birbirine yakınsa demektirki bws 125 in perf da aynı ve keyif verecek o zaman gider bws 125 alırım cunku konfor vs yol tutusu hakkında bilgim var.Yedek parca fıyatlarındanda bilgim vardır.. Deneyin demişsiniz ama Bws 125 i deneyebilecegim yer yok sanırım cünkü yeni geldi degilmi bulundugum yerdede kullanan yok hatta galiba forumdada alan yok bu motoru ve dolayısıyla deneyemiyorum agility yi bildigimi yukarıda belirttm mesela.. buradada bws 125 hakkında bilgisi olanlardan veya bilgi verebilecek kişilerde yardım istedigim icin actım bu konuyu..

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Dostum bws güzel makina ama yamahadan dertli millet. Ben eski kymco agility kullanıcısıym ve gözüm kapalı tavsiye ederim çok seri bi motor 100 -110 görüyor saniye ölçmedim gerek olmadığı için ama ben 2 kişi bile 100 gördüm düzlükte seni üzmeden uzun zamanlar binersin. Bide bws 125 6 bin tl değil mi ? eğer öyleyse çok gereksiz bi motor. Bi tane kymco dene almak isticeksin.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bws güzel makina ama yamahadan dertli millet. Ben eski kymco agility kullanıcısıym ve gözüm kapalı tavsiye ederim çok seri bi motor 100 -110 görüyor saniye ölçmedim gerek olmadığı için ama ben 2 kişi bile 100 gördüm düzlükte seni üzmeden uzun zamanlar binersin. Bide bws 125 6 bin tl değil mi ? eğer öyleyse çok gereksiz bi motor. Bi tane kymco dene almak isticeksin.
    Sagol kardesim evet kymco kullandım agility 125 i gayet seri fakat biraz lastiklerinden problemli sanırım güvensiz geldi yolda agility 125 in perf. begeniyorum zaten bws 125 hakkında kesin bilgi cıkmassa onu alacagım fakat eger perf bakımından aynılarsa seriliktir son hızdır bws 125 tercihim cunku yamaha gercekten saglam makine yapıyor kymcoda öyle tabiki yanlıs anlasılmasın fakat dedigim gibi alısana kadr motor güvensiz geldi

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    eski bwsler 2 zamanlıydı. şimdiki 4 zamanlıdan eskisinin performansını kesinlikle bekleme hayal kırıklığına uğrarsın!
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Dostum yanlış hatırlamıyorsam sen uzun zamandır kymcoya bakıyorsun ve çok kararsızsın ama lastik benim motorumda da kötü genelde zaten her motorda kötü değiştircen yani yapıcak bişi yok. Kymconun güvensiz gelmesi yüksek oturuştan geliyor bence çünkü kendi lastiği yaz için gayet başarılı dedeğim gibi sıfır bws ye 6 bin tl vermek bence akıl karı değil bide bu kadar ince ince hesap yapma ikiside sana her zaman bi şekilde kötü gelir. Sen bide makina iyi gitsin istiyorsun 125 cc her scooter hemen hemen aynı hızı yapar çok şey beklemiyosun zaten biliyorum ama çokta kafana takma.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Dostum yanlış hatırlamıyorsam sen uzun zamandır kymcoya bakıyorsun ve çok kararsızsın ama lastik benim motorumda da kötü genelde zaten her motorda kötü değiştircen yani yapıcak bişi yok. Kymconun güvensiz gelmesi yüksek oturuştan geliyor bence çünkü kendi lastiği yaz için gayet başarılı dedeğim gibi sıfır bws ye 6 bin tl vermek bence akıl karı değil bide bu kadar ince ince hesap yapma ikiside sana her zaman bi şekilde kötü gelir. Sen bide makina iyi gitsin istiyorsun 125 cc her scooter hemen hemen aynı hızı yapar çok şey beklemiyosun zaten biliyorum ama çokta kafana takma.
    Evet barıs kardesim benim o uzun zamandır arastıran dedigin dogru evet bir türlü karar veremiyorum tam alıcam biri dert yanıyor agility den cesaret edemedim bir türlü. güvensizligine herkez öle diyor ztn ondan önce hep alcak scooter sürmüştüm onla alakalı olabilir ama bu gidişle yine kymco galiba kararım fazla düsünmeyecegim zaten

Lastik ne önerirsiniz peki dişli alayım virajlarda falan kaydırma yapmaz diyordum buralar avrupa yolları gibi paso asfalt olmadıgı için önerebilceginiz lastik marka ve modelleri?

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Dişli alrsan asfaltta viraj kötüleşir hızda azalır michlen pilot lastikler var şuan en iyi bence yağmur falan sıkıntın olmaz ama toprak zeminde dişli gibde olmaz tabi o yüzden en çok kullandığın yere göre al toprak mı asfalt mı ? Alcak motorda alabilirsin suzuki an 125 gayet seri ve hızlı , dayanıklı , kaliteli , parça sıkıntısı yok , yakıt az bence onuda düşüneblirsin

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Yeni BW'S 125 fena bir scooter değil gibi görünüşte.

Ağırlık olarak Agility'den 15 kg fazlası var teknik verilerine bakılırsa.

Fakat fiyatı 5-6 bin TL arası ise isterse Agility'den 10 gömlek üstün olsun.

Bu tarz scooterların fiyatları 4000 bin TL'li rakamları aşmamalı.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Dişli alrsan asfaltta viraj kötüleşir hızda azalır michlen pilot lastikler var şuan en iyi bence yağmur falan sıkıntın olmaz ama toprak zeminde dişli gibde olmaz tabi o yüzden en çok kullandığın yere göre al toprak mı asfalt mı ? Alcak motorda alabilirsin suzuki an 125 gayet seri ve hızlı , dayanıklı , kaliteli , parça sıkıntısı yok , yakıt az bence onuda düşüneblirsin
    Evet michlenin pilot lastıklerini arastırdım. Şöyle söyleyeyim buradaki yollar öyle otobanın asfaltı gibi düz asfalt degil cok virajlı ve yollar ise mıcırlı asfalt şeklinde genelde. Hatta genelde degil her yer öyle . O kadar daga taşa gitmeyecegim tabi ama bi 60-70 le korkmadan viraja girebileyim istiyorum. Sizce suan hangi lastigi önerirsiniz ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:23 ----------

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni BW'S 125 fena bir scooter değil gibi görünüşte.

Ağırlık olarak Agility'den 15 kg fazlası var teknik verilerine bakılırsa.

Fakat fiyatı 5-6 bin TL arası ise isterse Agility'den 10 gömlek üstün olsun.

Bu tarz scooterların fiyatları 4000 bin TL'li rakamları aşmamalı.
    Evet asım fiyat olarak bayagı bir üstte fakat perf olarak sence agility ile kıyaslarsan nasıldır teknik verilere bakldıgında?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bazi arkadaşlar agilityle aynı performans olur demişler.3 subab cup cbf ve ybr ye kök söktürüyor.Bu 4 subab birde.Lütfen mantıklı yorum yapın.Ama o fiyat bws ye fazla !
    HONDA

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi arkadaşlar agilityle aynı performans olur demişler.3 subab cup cbf ve ybr ye kök söktürüyor.Bu 4 subab birde.Lütfen mantıklı yorum yapın.Ama o fiyat bws ye fazla !
    bu subab falan motor isinden pek anlamam kardesim baska bi bölümde sormustum 4 subab olunca ne oluyor diye fakat kimseden ses cıkmamıstı

fakat katalogda son hızı 98 km imis 4 subab kök söktürür diyorsunuz agility 125 in son hızında bazıları 130 yapıyor.. (katalogdaki hızı tabi max yazıyor fakat ne denle dogrudur bilinmez)

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar gerçekci olalım lütfen agility 125 130 km hızı ancak rüyasında bir Hayabusanın arkasına bağlı bir şekilde yaparsoruya gelecek olursak dostum bws 125 agility 125'dengüçlü 4 sübap 10 Nm Tork ve 11 Hp güç yani senin anlayacağın Bws 125'e karşı şansı yok Agility'nin. bu yeni Bws yi Agility City ile karşılaştırmak daha mantıklı olur ama tabiki yeni Bws 125 6.000 tl etmez ben o parayı vermem şahsen onaveceğim paraya gider 0 kilometre SYM Hd 200 alırım 170cc seramik silindir 4 sübap enjeksiyonlu su soğutmalı 16 Nm Tork 15.50 Hp güç+arka fren disk daha ne olsun 125-200 cc sınıfının en iyisi en az japonlar kadar kaliteli
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Performans olarak Agility'den pek farklı olacağını düşünmüyorum BWS 125'in.

Arada 2 hp güç farkına karşın BWS'nin 15 kg gibi bir ağırlık farkı var zira.

Bu tarz motorları performans açısından kıyaslamanın bir gereği yok esasında.

Piyasada tutulma,servis-yedek parça gibi şeyleri göz önünde bulundurmak lazım.

BWS'ye o kadar para vermenin bence hiç gereği yok.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)