Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardımlarınızı Bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    apocahpto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba. aylardır yazıları takip edip forumu didik didik ettım ...
    yaklaşık 3 ay sonra motor almayı düşünüyorum neden 3 ay dersenız ehliyetımı o süre zarfında anca alırım diye düşünüyorum...
    daha once cok az motorsiklete bindim. fakat profesyonel bisikletciyim. şehirler arası turlar falan yapıyorum bisikletimle. daha uzun yollar katetmek amaçlı motor almayı düşünüyorum. 2. el almak daha uygun gelıyor bana 4000 tl bütçem var. esasında 6000 fakat motorsiklet aksesuarları ehliyet falan derken pek sıkışmak istemıyorum açıkcası. kışın staja gidip gelebilecegim, yazın ise uzun yol yapabilecegim buna uygun az yakan ve benı yolda bırakmicak bi motor almayı düşünüyorum. uzun yol planladıgım için cooper daha mantıklı geliyor bana. fakat çok kararsız kaldım. kafamda 2. el 250lik regal raptor var fakat sizinde soyleyeceklerıniz benim için çok önemli... tavsiyelerinizi bekliyorum.
    teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı apocahpto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 3 ay sonra motor almayı düşünüyorum neden 3 ay dersenız ehliyetımı o süre zarfında anca alırım diye düşünüyorum...
    daha once cok az motorsiklete bindim. fakat profesyonel bisikletciyim. şehirler arası turlar falan yapıyorum bisikletimle. daha uzun yollar katetmek amaçlı motor almayı düşünüyorum. 2. el almak daha uygun gelıyor bana 4000 tl bütçem var. esasında 6000 fakat motorsiklet aksesuarları ehliyet falan derken pek sıkışmak istemıyorum açıkcası. kışın staja gidip gelebilecegim, yazın ise uzun yol yapabilecegim buna uygun az yakan ve benı yolda bırakmicak bi motor almayı düşünüyorum. uzun yol planladıgım için cooper daha mantıklı geliyor bana. fakat çok kararsız kaldım. kafamda 2. el 250lik regal raptor var fakat sizinde soyleyeceklerıniz benim için çok önemli... tavsiyelerinizi bekliyorum.
    teşekkürler...
    Yolda bırakmayacak, uzun yol yapacak ve az yakacak...

Arkadaşım ben chopper tarzı motorlar çok hoşuma gitmiyor. Dolayısıyla 4000 - 6000 TL arası param olsaydı eğer şu anda, alacağım motorları sıralayayım;

CBF 150 (Yolda bırakmaz, uzun yol yapar, az yakar)
    YBR 250 (Yolda bırakmaz, uzun yol yapar, CBF 150'den fazla yakar ama sürüşü zevklidir.)
    CBF 250 (Yolda bırakmaz, uzun yol yapar, sınıfında pek bir üstünlüğü yoktur, yakıt konusunda bilgim yok, ilgilenirsen bu konuda detaylı bilgi bulabilirsin.)
    CBF 500 (Yolda bırakmaz, uzun yol yapar, sınıfının önde gelenlerindendir, birazcık tuzlu yakar.)
    Kawasaki ER-5 (hakkında çok bilgim olmamasına rağmen hoşuma giden bir motor. Araştırmanı tavsiye ederim.)
    Motorumun beygiri Senin Arabana yeter
    Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm

bisikletten sonra sana bi cbr 125 yakışır, yabancılık çekmemiş olursun
    şaka bir yana ben de şu an 4000 tl biriktirebildim, sıfır cbr125 almayı düşünüyorum.
    cumartesi sınava girip ehliyet aldıktan sonra sezon kapanmadan alırım inş motoru.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisikletten sonra sana bi cbr 125 yakışır, yabancılık çekmemiş olursun
    şaka bir yana ben de şu an 4000 tl biriktirebildim, sıfır cbr125 almayı düşünüyorum.
    cumartesi sınava girip ehliyet aldıktan sonra sezon kapanmadan alırım inş motoru.
    arkadaş uzun yol yapmak istediğini belirtmiş ve az yaksın demiş. CBR 125 racing tarzda bir motor olduğu için, düşünceme göre, motor ilk hızlanma (ivmelenme) için yüksek bir yakıt-hava karışımı yapacaktır. Çünkü motorumuz race tarzda olduğu için ivmelenmeyi yüksek tutması gerekiyor. Şehir içinde de çok sık dur-kalk yapılacaktır. Dolayısıyla yakıt sarfiyatı yüksek olacaktır. Ayrıca uzun yol dendiği için rahatlık ön plana getirilmeye çalışılmış. Bu yüzden haklı olarak arkadaşımız chopper'a yönelmiş. Ancak race tarzında pek konfor söz konusu değil. Yine uzun yol için yanınıza eşya alacaksınız. Race tarz motorlarda eşya taşımak pek de uygun değil. Zira topcase eklemesi yapılamıyor. Ayrıca hayırlı olsun inşallah cbr 125 size de ama tavsiyem cbf 150'yi bi araştırın derim (kendi motorum diye demiyorum valla :D )
    Motorumun beygiri Senin Arabana yeter
    Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm

GÜRSES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    41 numara olan ayakkabılarım
    0 km cbf 150 tavsiye ederim .zaten türkiye şartlarında en uygun olanı budur bence. 40-50.000 km ye kadar neredeyse sorunsuz olarak kullanılabilir . uzun mesafeli yollarda sürücüyü fazla yormuyor . kullanımı diğer ufak cc motorlara göre daha keyifli fakat , tek sevmediğim yönü süratinin düşük olması .en fazla 115 km sürati var bazen yetersiz geliyor bana . ikinci el motor almanı pek önermiyorum tabiğki senin keyfine kalmış birşey bu durum . ikinci el almayı düşünürsen yine honda yı öneriyorum . bol şanslar

Motosikleti
    Regal Raptor
    Öncelikle tarz olarak kesin bir karar vermelisin gerçi vermişsin kararını regal olarak ama tereddütte kalmaman gerekir herkes bir model ve marka önericektir buna eminol fakat en doğru karar senin en çok hoşlanacağın tarz ve model de temiz bir makine bulup işte budur demen aksi halde başkalarının yönlendirmesi ile alacağın ve içine tam sinmeyen bir makineye bineceğin zaman pek mutlu olabileceğini sanmıyor şahsi fikrim regal tercihin güzel regal hakkında forumdaki konu başlıklarından detaylı bilgi edinebilirsin şimdiden hayırlı olsun arkadaşım
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı apocahpto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler...
    Bisan Roadstar250'yi tavsiye ederim. En sorunsuz çinlidir. Uzun yol ve şehir içi içinde oldukça uygun. Önce gözüne sonrada kesene hitap edeceğine eminim.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Sana şimdi en büyük iyilği yapıyorum, az yakar çok kaçar.. Yolda ise hayatta bırakmaz.!! CBF 250'yi şiddetle tavsiye ediyorum.. kesinlikle iyice araştır bu motoru pişman olmazsın yada hysong gv 250 düşünebilirsin, regal düşünene kadar, güney kore malı olan hysong kalitelidir (kendi motorum diye sölemiyorum)

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu forumda bu başlık altına neler okudum neler gördüm, bu günleride mi görecektim. Kardeşim ellerine sağlık çok güzel ve bu güne kadar gördüğüm en mantıklı başlangıç yazısı budur...

Fiziksel ölçülerin eğer çok büyük değilse CBF 150 beni (1.70 m x 65 kg) çok Şükür hiç yolda bırakmadı. Örneklerini görebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...va-gezisi.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...bol-resim.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-fotolari.html

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Chopper tarzı düşünüyorsan ve uzun yol da yapacaksan, 3-5 kuruşu daha gözden çıkarıp GV250 alman kaliteli bir seçim olacaktır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)