Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125ZN ve Asya 125T Son Durum Kıyaslaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Merhaba arkadaşlar,
    Malum bu iki modelin bir çok kıyaslaması var forumda. Ben bir kaç gün Asya 125T yi kullandım. 1.98 boyunda 100 kilo adamım Yalnız motor çok tatlı geldi bana, hep aklımda kaldı anlayacağınız. Arkama birisini aldığımda gidonu çevirmekte çok zorlandım malum bacaklarıma takılıyordu. Herneyse, motora hevesi olan fakat çok ileriye gitmeyi düşünmeyen birisiyim ve yazın sezonluk bineceğim diyorum.

Bu iki modelin arasında tek fark yakıt kapasitesi gibi duruyor. Ayrıca şuanda Mondialın satış fiyatı 1.640TL civarı Asya ise 1.892TL. Bu iki firmanın da bu model motosikletleri 2004-2005 yılından beri Türkiye pazarında var. Bunu da göz önünde bulundurursak sizce hangisini tercih etmem gerekli? Ayrıca gidonu biraz yukarıya kaldırsak çok kötü mü olur? Fikriniz nedir? Kronik sorunu var mıdır bu iki marka arasında birinde? Ne yapmamız gerekir? Bulunduğum bölgede ikisinin de servisi var.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, bütün motosiklet kullanıcılarına keyifli gezintiler diliyorum!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı bluesharki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Malum bu iki modelin bir çok kıyaslaması var forumda. Ben bir kaç gün Asya 125T yi kullandım. 1.98 boyunda 100 kilo adamım Yalnız motor çok tatlı geldi bana, hep aklımda kaldı anlayacağınız. Arkama birisini aldığımda gidonu çevirmekte çok zorlandım malum bacaklarıma takılıyordu. Herneyse, motora hevesi olan fakat çok ileriye gitmeyi düşünmeyen birisiyim ve yazın sezonluk bineceğim diyorum.

Bu iki modelin arasında tek fark yakıt kapasitesi gibi duruyor. Ayrıca şuanda Mondialın satış fiyatı 1.640TL civarı Asya ise 1.892TL. Bu iki firmanın da bu model motosikletleri 2004-2005 yılından beri Türkiye pazarında var. Bunu da göz önünde bulundurursak sizce hangisini tercih etmem gerekli? Ayrıca gidonu biraz yukarıya kaldırsak çok kötü mü olur? Fikriniz nedir? Kronik sorunu var mıdır bu iki marka arasında birinde? Ne yapmamız gerekir? Bulunduğum bölgede ikisinin de servisi var.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, bütün motosiklet kullanıcılarına keyifli gezintiler diliyorum!
    Hocam dönüp arkana bile bakma Gözünü bile kırpma git Mondial 125ZN, öncelikle fiyat bakımından daha sonra ise yaygın servisi ve yedek parça fiyatı olarak Asyadan çok çok daha iyi ..

Motosikleti
    Caracal 200
    Teşekkür ederim. İki modelde aynı fabrikadan çıkıyor sanırım. Mondialı servis ağı bakımından dolayı seçmek mantıklı olacak.... Gidon ile ilgili bir yorumunuz var mı? Hafif yukarıya kaldırılsa rahat kullanılır mı yine de sizce?

Motosikleti
    125 mf drift düşünüyor ..
    bence ikiside bi işe yaramaz.çok klasik duruyolar.bence ikisini de alma üzülürsün.git kanuni wolf 125 al daha iyi bende alcam:D

Motosikleti
    Caracal 200
    Zaten klasik görünümlü olduğu için tercih ediyorum scooterlar arasında.
    Yoksa gönlümden geçen bir chooper

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    malesefki mondialin siyahı piyasada kalmadı. ikinci elleride en aşağı 5bin km'den başlıyor.
    tesadüf eseri 1400km'de asya buldum siyah hemen aldım.
    mondiali kullanmadım ama epey bi araştırmıştım bakıyordum. özellikleri sanırım hemen hemen aynı.
    asyada ekstra olarak uzaktan kumanda ile çalıştırma ve alarm var. ekstra özellik. sanırım bu mondialde yok.
    sonuç itibariyle ikiside aynı fabrikadan çıkıyor. bütün parçaları aynı. servisleri aynı. değişen pek bir şey yok. karşılaştırmayada aslında gerek yok.

Arkadaşlar. Aranıza yeni bir Asya 125 T ci olarak katılıyorum. Evkurun Kampanyası dahilinde bugün sarı civciv başvurusu yaptım. Onaylanırsa 2007 model sıfır 2010 trafik çıkışlı bir aracım olucak. Nakit para olmadığı için hemen hemen her haftasonu motor kiralayan birisi olarak kiraladığım motor parasına kendi motoruma sahip olucam. Bilginiz olsun bulunduğunuz şehirde belki Evkur vardı ve teklif cazip gelebilir. Bilindiği gibi Motorun şuanda Fabrika satış fiyatı (2007 Model için ) 1890 TL ÖTV dahil fiyatı. Evkur motoru bu fiyata sayar sen extra olarak ÖTV ödersin diyo. Buda plaka dahil 2400 Civarına geliyor. Fakat Cazip yanı aylık 82TL Taksiti olması. Bilmiyorum ne kadar doğru yaptım ama uzun zamandır hayalini kurduğum motora kavuşucam hemde cebim yorulmadan kullandığım motorun taksitini ödücem. Nasip olursa her halükarda 2 sene binerim bu motora. Böylece 2 sene biniceğim bir motora yekünde para bağlamamış olurum diye düşündüm.. Motorun 2.el inide hiç düşünmüyorum çünki bilindiği üzere Orta seviye bir motor olduğu için kullanıcının vermiş olduğu Rodaj ve kullanım önemi bence çok büyük. O konuda kimseye güvenemediğim için Sıfır aldım. Hayırlısı olur diye umuyorum. Sarı CİVCİV yolda...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır almak açısından mondialmı dersiniz yoksa aysamı? asyalar 1.890 mondialler 2.250 sanırım asyaları daha bi sevdim ben ama hepsi aynı aslında :D hangisi dersiniz? birde kredi çekemiyorum,kartda yok taksitle nasıl alabilirim? 6ay taksik yapsalar yeterli
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yukarııııı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler