Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250cc ARORA KULLANAN VARMI?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA 600RR VE APACHE
    250cc ARORA AR 250 ZH BU MOTOR BMW NİN KOPYASI GİBİ ŞEKLİNİ SEVDİM ÜSTELİK FİYATI DİĞER 250 LİK LERE GÖRE UYGUN İYİMİDİR KÖTÜMÜDÜR BİLMİYORUM KULLANAN ARKADAŞLARIN BU MOTOR HAKKINDA BİLGİ VERMESİNİ RİCA EDİYORUM TEŞEKKÜRLER.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ewet ya bende merak ediyorum nasıldır bu motor kullanan varsa tarafsızca bilgi verirse bende çok sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o fiyat aralığında illa da Çinli alacaksan Küba'nın 250 cc racing ine bakabilirsin.

Arkadaşlar 5 aydır arora ar 250 zh kullanıyorum. Hiçde formların çogunda bahsedildigi gibi sadece görüntü var berbat tanımları , gerçek asla böyle değil. Hee hiçmi eksisi yok tabiki her motorda oldugu kadar... Son derece seri atak ve fiyatına göre güzel motor. Gittiginiz heryerde gözler sizde birde yanlara bmw amblemi koyarsanız, kimse anlamıyor seside güzel
    ama bu motoru alacak olursanız yapmanız gerekenleri söyliyeyim. Vibrasyon çok deniyor ama yok, şasi sesi çok bunu vibrasyonla karıştırıyorlar. Şasi seslerinin nerlerden geldiği anlaşılmıyor uzun uzun dinledim ve bir bir sesleri hakladım egzost borusunun o kalınlaşan baglantı yerinin altına 3mm kalınlıgında plastik lastik parcası koyun boru ile celik gövde arasına sıkıştırın eksoz baglantı sesi kesiliyor ve motor benzin kapagında anahtar deligi muhafazası yolda giderken kus kanadı gibi hızlı sekilde acılıp kapanarak ses cıkarıyor bu sesin nerden geldigini bulmam 1 ayımı aldı, o muhafazanın altına minik bir lastik parcası yapıştırın birde öndeki kask konulma torpido bölümü vidalarını biraz genişleterek orda göreceginiz önemli noktalara ufak lastik parcaları yada cift yönlü kaucuk yapıstırmalar var onlarla destekleyip vidaları sıkıştırın ses olayı bitmiştir. Birde motor yagına, marka vermek istemiyorum ama kaliteli bir motor yağı katkısı kullanın, egzost da susturucu var tek biraz para harcanacak yer burası kaliteli son cıkış noktası geniş bir egzostla değiştirin motor sesi inanın bana japon makinelerinin çogundan harika çıkıyor. Evet bu ar 250 zh motor kullanmak almak isteyenlerin bilmesi gerekenler, dediklerimden sonra motorsiklet dehşet bir makina oluyor. Seri, atak ses güzel, vibrasyon yok, şasi sesi yok hee unutmadan ön muhafaza camı şeffaf gün ışıgı göstergelere direkt geliyor böylece göstergeleri gündüz görmek güneşli günde zor olabiliyor o camın 4 vidası var açın iç kısmından siyah mat sprey boyayla selilozik sprey boya 4 dakikada tam kuruyor boyayın , hem görüntü süper yakısıyor far kenarlarıyla uyum saglıyor hemde göstergelere direkt gün ışıgı artık gelemiyor. Bunlardan sonra eşsiz bir motor oluyor. Saygılarımla...

Gerçekten Kalitesi ön yargısını silindir gibi ezen bir makina

Arkadaşlar bu arora 250 çift silindirli motoru taiwan üretimidir. Çin üretim bantlarında 250 cc chopper tarzı motorlar için var. Ama Çift silindirli 250 cc. motor, çin bantlarında yer almıyor. O yüzden bu motorun motor üretimi taiwan dır. Gelelim şaseye , şasede bmw kalitesi ve görüntüsüyle yarışılmış yani her ülkenin kaliteli kalitesiz malları var. Bugün her marka motor , yamaha , suzuki, honda vs. dahil, yada her marka araba , tır , kamyonet, hatta uçak çin parçaları olmayan vasıta yok , herhangi bir araç alın kablolarına çiplerine bazı önemli parçalarına bakın madein china yada PRC görmezseniz o zaman bana boş konuşmun dersiniz. Gelelim arora ar 250 nin şasesinde kalmıştık , dediğim gibi Bmw ile yarışılmış ve hiçde gözardı edilmiyecek bir ürün çıkmış ortaya. Yani rekabet , kaliteyi yükseltmiş ,bir nevi açık arttırmada nasıl fiyat yükselirse bu rekabettede kalite aynı şekil yükselmiş. Ve kalitesiz ön yargısını silindir gibi ezen bir makina ortaya çıkmış. Tabiki eksi yönleri vardır şase parça sesleri yada önemsiz ufak tefek maliyetsiz şeyler. Ama bir yanda 20.000 euroluk BMW CS 650 F ile kıyaslanınca vede ondan çok az eksisi olmasına rağmen. Bu motor kesinlikle alınır derim. Sadece türkiyede çin mallarına karşı kalitesi ön yargısı var ama dünyada bu böyle değil. 2003 yılında ticaret kapları çin ile açılınca , türk mantığını bilirsiniz ( En ucuza alıp, En pahalıya Kakalamak ) bizim türk ticaretçiler çinin en ucuz mallarına sarıldılar. İthal edip ülkeye sokup çin malı kalitesiz ön yargısını ülkeye yaydılar. Bu gün çin dünyaya hükmediyor. Arora markasına gelince araştırın hiçde öyle dandik bir marka degil, Amerikada , Hollandada, İsveçde, Danimarkada ve birçok ülkede dev fabrikaları var. Uzun lafın kısası Arora ar 250 zh , kendi kategorisinde gözü kapalı alanabilecek bir motordur ... Saygılar ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)