Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBR 125R - Yamaha YZF 125R - Derbi GPR 125R - Aprilia RS 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA yzf R125
    Arkadaşlar forumunuza yeni katıldım.Daha önce honda beat'm vardı ve büyütmek için sattım. racing tarzı bi motor almayı planlıyorum. bu 4 motordan hangisini tercih etmeliyim. Cbr diğerlerine göre biraz daha kalıpsız durduğu için pek sıcak bakmıyorum. fiyatı yakıtı parça fiyatları vs. sorun değil. fiyatlarını göz önüne almaksızın görüşlerinizi söylerseniz sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalıp diyorsan yzf125r performans istiyorum diyorsan gpr ve rs 125r ama parça bollugu servis bollugu ucuz parça diyorsan cbr125r

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Honda CBR 125R - Yamaha YZF 125R diğerlerini boşver 2 zamanlı sorunu çok olur ikisininde sana gelmez onlar daha çok pist kullanımına uygundur yzf 125 r güzel seçim olacaktır ama fiyatı tuzlu.

Motosikleti
    05' CBR 125R
    Alıntı reak41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalıp diyorsan yzf125r performans istiyorum diyorsan gpr ve rs 125r ama parça bollugu servis bollugu ucuz parça diyorsan cbr125r

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para sorun değil madem, Aprilia safkan bir 125cc yarış motorudur.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Para sorun değil diyorsan Aprilia rs 125, hem performans olarak hem kalite olarak diğer alternatiflerden daha iyi.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı reak41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sinyali 140 lira bunun nersi ucuz anlamadım

para sorun değilse düşünmeden

aprilia rs 125
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ucuz derken bana göre honda aralarındaki en ucuz demiştim..

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    bu motorlar arasında tartışmasız en iyisi aprilia rs 125

Motosikleti
    Aprilia en iyisiymiş ne iyisi ya motor uzun süreli kulanımlar için uygun falan değil piston sekman değiştir dur.bakın:http://www.motosiklet.net/forum/moto...ulasmayin.html sen benim yukarıda dediklerime bak kafan ağrımaz uzun süre kullanırsın.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia en iyisiymiş ne iyisi ya motor uzun süreli kulanımlar için uygun falan değil piston sekman değiştir dur.bakın:http://www.motosiklet.net/forum/moto...ulasmayin.html sen benim yukarıda dediklerime bak kafan ağrımaz uzun süre kullanırsın.
    Bu mesaj 2004 te yazılmıs
    Sen bitane aprilia al en ufak parçasını bile sana 2 günde temin edebilirim..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Fiyat ve yakıt sorun değilse hiç düşünmeden aprilia rs 125.Görüntü ve performans hele performans açısından mükemmeldir italyan malı saglam işçiliği iyi güzel bir motordur.2 zamanlıdır çok yakar ama dediğin gibi yakıt sorun değilse kesinlikle tartışmasız rs 125.
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!

Aprilia RS125, 2 zamanlı bir motora sahiptir ve 2 zamanlı motorların yıpranma payı ile yakıt tüketimi tabiki 4 zamanlı motorlara göre daha fazla olmakla birlikte, aynı zamanda performansı da bununla doğru orantılı olarak 4 zamanlı motora sahip aynı motor hacmindeki rakiplerine göre hemen hemen 2 kat daha yüksektir.
    125cc yarışlarında tartışmasız liderdir ve teknik donanımıyla safkan bir pist motorudur.
    Bu nedenle bu motoru kullanmayı düşünen kişi zaten bu konuda bilgi sahibi olup, bu keyfe karşılık bu bedeli göze alıyor demektir. Yani eğer maddiyat sorun değilse 10,000 km kullanıp piston sekman da değiştirir, isterse aldığının oldukça altına bir fiyata satar, isterse de depoya koyup çüremeye bırakır. Yani tercih meselesi.
    Kısaca, o kadar para verip İtalyan harikası bu motoru kullanacak adam maddiyatı düşünmez.
    Bir motorun iyi motor olması için uzun süre kullanılabiliyor olması gerekmez.
    2004'de açılmış bir başlık üzerinden yola çıkarak, bir motor hakkında doğru ve yeterli bilgi sahibi olmadan insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Motosikleti
    YAMAHA yzf R125
    aprilia hakkında kafamdaki soru işaretide o motor ömrünün kısa olduğuna dair..:S

furkii01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıttada hızdada sürüş keyfindede honda derim

Alıntı emrecan1911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprilia hakkında kafamdaki soru işaretide o motor ömrünün kısa olduğuna dair..:S
    Motor ömrü düşüneceksen, 2 zamanlı makinaları eleyeceksin o zaman listeden.

Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesaj 2004 te yazılmıs
    Sen bitane aprilia al en ufak parçasını bile sana 2 günde temin edebilirim..
    sen parça bul diye aprillia falan almam.ayrıca sadece parça değilki motor ömrüde önemli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ömrü düşüneceksen, 2 zamanlı makinaları eleyeceksin o zaman listeden.
    alakası yok 2 zamanlı jawalar mz ler hatta benim kullandığım yamaha rx 115 motor ömrü 4 zamanlılarla yarışacak seviyede nerdeyse,yanlış bilgi vermeyin lütfen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:22 ----------

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia RS125, 2 zamanlı bir motora sahiptir ve 2 zamanlı motorların yıpranma payı ile yakıt tüketimi tabiki 4 zamanlı motorlara göre daha fazla olmakla birlikte, aynı zamanda performansı da bununla doğru orantılı olarak 4 zamanlı motora sahip aynı motor hacmindeki rakiplerine göre hemen hemen 2 kat daha yüksektir.
    125cc yarışlarında tartışmasız liderdir ve teknik donanımıyla safkan bir pist motorudur.
    Bu nedenle bu motoru kullanmayı düşünen kişi zaten bu konuda bilgi sahibi olup, bu keyfe karşılık bu bedeli göze alıyor demektir. Yani eğer maddiyat sorun değilse 10,000 km kullanıp piston sekman da değiştirir, isterse aldığının oldukça altına bir fiyata satar, isterse de depoya koyup çüremeye bırakır. Yani tercih meselesi.
    Kısaca, o kadar para verip İtalyan harikası bu motoru kullanacak adam maddiyatı düşünmez.
    Bir motorun iyi motor olması için uzun süre kullanılabiliyor olması gerekmez.
    2004'de açılmış bir başlık üzerinden yola çıkarak, bir motor hakkında doğru ve yeterli bilgi sahibi olmadan insanları yanlış yönlendirmeyelim.
    kendiniz söylemişsiniz pist motoru diye bu adam bu makinayı pisttemi sürecek hayır ee benim demek istediğimde bu rs 125 her yönden zarar motor ömrü açısından,2 eldeki değer kaybı bakımından sizce bu arkadaş milyardermi_?adam hangisini tercih etmeliyim yani hangisi iyi diye soruyor iyi demek her yönden iyi olmasıdır. sadece güç ve süratle olmaz.
    ben uygun olanlarını önerdim konunun 2004'de açılmış olması önemli değil sorunlu motor sorunludur....
    dip not:herkes istediğini yapmakta özgürdür benimki sadece arkadaşın iyiliği için söylenmiş bir tavsiye.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen parça bul diye aprillia falan almam.ayrıca sadece parça değilki motor ömrüde önemli
    Tamamda arkadaşım şimdi rs 125 motor kitlese
    70 lira krank 50 lira piston etti sana 120 liraya sıfır motor
    Diğer 4 zamanlılar bi kitlese ne kadara mal olucak?
    Sence en ucuz fiyat olarak 600 den aşağı olur mu?
    Bilip bilmeden şu yorumu yapan arkadaşlar hiç rs söktünüz mü yada ciddi bir şekilde ben rs alırsam tamiri ne kadar mal olur diye dusundunuz mu?
    Eminim parmakla gösterilecek kadar azdır bunları dusunenler..
    Düşünmeyenlerde birilerinden duyup sallayanlar tayfası zaten
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Bilip bilmeden şu yorumu yapan arkadaşlar hiç rs söktünüz mü yada ciddi bir şekilde ben rs alırsam tamiri ne kadar mal olur diye dusundunuz mu?
    tabi sen bildiğin için 120 liraya motoru topladın bunun motor kilitledimi krak kolu kırılıp silindiri çizmeyecek sekman değişmeyecek vs. tabi
    kendini biliyor sananlarda çok piyasada..

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Yes!!! Benim bir piston 40€ + KDV, krankı desen zaten 2 bin liraya alamıyorsun sıfırını z-motodan .
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)