Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hangi motor ?? kanuni windy-s -- kuba kh150-12d-- ramzey XF 125-10V ---

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    1500 tl param var, 1500 tl de kredi kartında limitim var. toplam bütçe 3000 tl.

%70 şehir içinde gezinmek,
    %30 köyde hafif arazi şartlarında gezinmek için sorun çıkarmayacak bir motosiklet almak istiyorum.

kanuni windy-s
    kuba kh150-12d
    ramzey XF 125-10V arasında kaldım.

ikinci el yamaha ybr alsam, 1500 tl elde var, kalanını satan kişi kredi kartına taksit yapmayacağı için mecburen üstteki modellerden birini almam gerekir. bu motorlardan hangisini tavsiye edersiniz, yada başka tavsiyeleriniz varmı ?

1500 tl peşin, kalanını kredi kartıyla 200 tl taksitlerle ödeyeceksiniz. siz olsanız bu tip motorlardan hangisini alırdınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Windy S alırdım. Bir kere motorda titreşim sorunu yok ve kullanan herkes memnun. Ramzey ve Kuba'yı direk geç. Hepsi de sıradan Çin motorları. Modellerinin aynılarından bir sürü farklı marka altında bulabilirsin. Windy S ise bildiğim kadarıyla sadece Kanuni'de olan farklı bir model.

Bence 3300 TL'ye SYM XS 125K al, bunların hepsinden daha iyidir.

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Windy S alırdım. Bir kere motorda titreşim sorunu yok ve kullanan herkes memnun. Ramzey ve Kuba'yı direk geç. Hepsi de sıradan Çin motorları. Modellerinin aynılarından bir sürü farklı marka altında bulabilirsin. Windy S ise bildiğim kadarıyla sadece Kanuni'de olan farklı bir model.

Bence 3300 TL'ye SYM XS 125K al, bunların hepsinden daha iyidir.
    bende windy s dedim ama

kuba kh 150 12d 150 cc iken windy s 125 cc
    buna karşılık kuba kh 150 12d 3000 tl civarında iken windy s 2500 tl civarında. bu durumda hangisini tercih ederdiniz ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Baktım Kuba KH150-12D'de de balancer varmış. Titreşim durumunu araştır, Kuba servisleri ile konuş, bulabilirsen deneme yap. Bence marka olarak Kanuni daha ağır basıyor.

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım Kuba KH150-12D'de de balancer varmış. Titreşim durumunu araştır, Kuba servisleri ile konuş, bulabilirsen deneme yap. Bence marka olarak Kanuni daha ağır basıyor.
    alan arkadaşlardan bazıları çeşitli forumlarda yorum yapmışlar titreşim ve egzos sesi yok diyorlar. sessiz ve titreşimsizmişşş.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    kh150-12d değil de kh125-12d alın egzantrikli motor onda titreşim yok...150 liliğinde biraz vardır çünkü o balancerli...Açıkçası seçenekler için de en iyisi dediğim gibi kh125-12d dir...

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kh150-12d değil de kh125-12d alın egzantrikli motor onda titreşim yok...150 liliğinde biraz vardır çünkü o balancerli...Açıkçası seçenekler için de en iyisi dediğim gibi kh125-12d dir...
    birde bu kuba motor kanuni ve ramzeye göre marka olarak nasıldır ?
    ben motoru aldıktan sonra;
    motorda sorun çıkarsa parçaları kolay bulabilirmiyim ?
    parçalar zamanında gelirmi ?
    parçalar kanuni ve ramzey gibi ucuz mudur? kanuniye bu konuda iyi diyorlar kuba motoru bilmediğim için soruyorum kanuniye ve ramzeye göre nasıldır, ciddiler mi, sorun çıkarırlarmı ?

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    bence pesin verip üstünü kredi kartıyla tamamlıyacagın bir ybr bulabilirsin.Forumdan bir arkadaş almayı düşünüyormus bu motoru ;

http://www.sahibinden.com/kredi_kart...XQQdisplayitem

sende benzer bi makina bulabirsen en azından kafan rahat olur.Ybr nin 2. eli daha sağlamdır dediğin makinalardan.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı 13174040 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bu kuba motor kanuni ve ramzeye göre marka olarak nasıldır ?
    ben motoru aldıktan sonra;
    motorda sorun çıkarsa parçaları kolay bulabilirmiyim ?
    parçalar zamanında gelirmi ?
    parçalar kanuni ve ramzey gibi ucuz mudur? kanuniye bu konuda iyi diyorlar kuba motoru bilmediğim için soruyorum kanuniye ve ramzeye göre nasıldır, ciddiler mi, sorun çıkarırlarmı ?
    Parça sorunu yaşamassın ... için rahat olsun...kh125-12d yakından incele kanuniden iyidir ramzey i bilemiyorum görmedim çünkü ama windy den çok daha iyidir...

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Ramzeyin qm 125 i vardı bi aralar, halen varsa eğer ondan alabilirsin.. o çok güzeldi hemde çift silindirliydi.. onu bi araştır bence..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça sorunu yaşamassın ... için rahat olsun...kh125-12d yakından incele kanuniden iyidir ramzey i bilemiyorum görmedim çünkü ama windy den çok daha iyidir...
    dün akşamüstü kuba kh125-12d yi inceledim tasarım olarak sitesindeki resimden daha güzel buldum, yan dükkan kanuni bayisi idi birde windys yi göreyim dedim şimdi elimizde yok gelecek dediler. bu ayın ortalarında motosikletimi almak istiyorum inşallah.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Windy'i Windy S ile karıştırma sakın. Biri on para etmez, diğeri iyidir. Alacaksan Windy S'i al.

arkadaşım ben kh125-12d kullanıcısıyım.. motor gerçekten çok güzel tasarlanmış .. sesi çok hoş. ve yakıt vites göstergelernin ayrı bi göstergede olması çok güzel. benim arkadaşda windy s var benim motora hayran kaldı.. titreşim hiç yok motorda ama windyde aşırı bi şekilde. bunu deneyebilirsin.. hız konusuna gelince kalkış mükemmel ve 125 km/h ilk 500 saatlik kullanımda gördüm. ilk bakımdan sonra daha fazlasını görecem inşallah.. ha unutmadan kanuni, 30 liralık parçayı 70e verir ama kubanın parçası hem bol hemde çok ucuzdur. kuma motorun şimdiden hayırlı olsun..

Motosikleti
    89\kawasaki klr 600
    bence mondıal 125 uag al.kuba ıle aynı.sadece kubada alaşim jant var okadar.kubanın parçası mondıal ile aynı.yada 1500 tl peşin ver ,üstünü karta çektirip yamaha ybr al.ugraşma çinlilerle

faikinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar250d
    kuba kh125-12d kullanıcısıyım bende motor bir harika bu motoru üreten şirket wuyang'tır hondanın hafif motorsikletlerini üreten bir şirkettir çok atik hızlı yakıtta cok cimri bir motordur bence kuba al derim memnun kalırsın .... yedekparça cok fazla antepdeki yedekparca deposunu gördüm cok ucuza alabılırsın getirtebilirsin simdiden hayırlı olsun .....

Motosikleti
    zx 750 r
    kesinlikle ybrrrrrrrrrrrrrr 2.el alım satım yapanlar kredi kartı çekerler

Motosikleti
    cbf150
    bence limitini fazla zorlama, 300-500 tl yi de korumaların için ayır.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

kh 100 scoter kuba aldım motor şuan iyi

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bence en iyi seçenek Kanuni Windys 125.Kullananlar gayet memnun ve titreşimsiz olduğunu söylüyorlar.

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    3000 güzel para. o paraya 2.el cbf150 bile alabilirsin. bence çinlilere hiç bulaşma. parana yazık edersin. heleki 0 hiç alma...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler