Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125 cc den 600 cc ye geçilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    kawasaki ninja 250r son karar. sağlamlığı, arıza yapma durumu vs bilgilere ulaşırsam içim daha rahat olacak. sitede aradım ama kimse bahsetmemiş yada ben bulamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Kullanım amacınızda çok önemli,Şehir içi ve dar alanlarda kullanımı 600 cc lerin en büyük sorunudur, dur kalklarda ağırlık ve dengesiz güç çok rahatsız eder, bende bi ara yamaha tdm 900 vardı şehir içi çok ağır ve dengesiz gücüyle rahatsız ediyordu altında bi soba varmış gibi yaz sıcağında gezmekte cabası.. taki 125 cc honda innovamı alana kadar kullanım amacıda çok çok önemli anlatmak istediğim ağırlıklı şehir içi kullanımda 125 ile 250 cc arası çok idealdir,tecrübe konusuna bişiy diyemeyeceğim en 30.000km yol yaptıysanız 125 le kendinizi alıştırarak başlayabilirsiniz 600cc kullanmaya.

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    yorum için teşekkürler öncelikle. 125 cc ile okadar km yapmadım ama zorlu yollarda kendimi az yada çok geliştirdiğimi düşünüyorum. eğitim videolarını taktikleri sürekli izliyorum ve uyguluyorum. motorumu şehir içinde kullanacam tabii ama çok sıklıkla değil. genelde şehir dışına doğru veya hafta sonu 60-70 km memleketime gitmek için kullanırım. bulunduğum şehirde trafik var ama istanbul trafiği gibi değil çok şükür (belirli saatler hariç) kawasaki ninja 250r hoşuma gitti görünüş olarak öncelikle. onu sadece sokaklarda 1 kere canlı olarak görme şansım oldu o da biraz uzaktan egzoz vardı ve sesi de hoş geldi kulağıma. baktım ki ninja 250r yazıyor 1 aydan beri motoru araştırmakla meşgulum ve sanırım alacağım motor bu. kullanım alanlarım genelde çok uzun da olmasa uzun mesafe.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:38 ----------

6 vites olmasıda beni kendine biraz daha çekti tabii. diğer marka racingler 5 vites sanırım hepsi olmasada

ben biraz motorsiklet kullanmanın yetenekle ilgili ve dikkatle ilgili olabileceğini düşünüyorum niye mi ?
    Örneğin 2 farklı insan örneği olsun birincisi motorsikletiyle 10.000 km yol yapsın diğeri 1.000 km yol yapsın her hangi bir kaza oluşabilecek bir andan hangisi daha iyi durumu kurtarabiliyorsa o daha tecrübeli olur benim gözümde.
    Tabiki önce gereken eğitimler alınmalı ama bence alacağın motoru iyi olarak tanıdıktan sonra gerekli hızlara çıkılmalı..
    600 lük bir makina istiyorsan kendine de güveniyorsan almaman için bi engel olmamalı ki zaten sen almayı istiyorsan herkes ne derse desin gerisi boş..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bence racing motor sürmek tecrübe ve en önemlisi yetenek istiyor, ister 250cc ister 600cc hiç önemli değil, o motorlar çok çabuk hızlanıyorlar, düz yolda keyifli olsa da virajlarda var, bir sürü viraj kazası video'su var, o tür motora kabiliyetin var mı yok mu onu öğrenmen lazım çünkü kaza yaparsan bedenin kaporta, bir anda "game over" olablirsin ama bu oyun değil bir daha "restart" olmayabilir

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    ninjada pahalı biraz ama alıcazz başka çare yok gibi

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Paran varsa geçersin.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence sen Hayabusa al yada ZZR 1400

o sana 250cc lik motora o kadar para verilirmi paranı çöpe atma diyen abilerine selamımı söyle unutmaki onlar senin canını düşünmüyor sadece silindir hacmine göre verilen paranın hesabını yapıyorlar
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    valla ne yalan söyleyeyim bana 97 model 900 rr gösterdiler (biraz çizik falan vardı kazalı olduğu belli ama ben bilmezlikten geldim) 7,500 ü al gel motoru götür dediler. orda birde motorun sahibi olduğunu idda eden birisi vardı (belliki oda oranın elamanı ve pazarlık kızıştırmak istiyordu) bu benim ilk motorum dedi ve bisiklet sürmesini öğrendikten sonra bu motora geçtim dedi bisiklet sürmesini 19 yaşında öğrenmiş :S şaşırdım ve şimdiye kadar motorla ilgili tüm öğrendiklerim ve takip ettiğim bilgiler alt üst oldu. beynimi yıkadılar valla iyice. yani cebimde o kadar para olsa belki alıp geçecektim motoru. alsaydım belki şimdi buraya yazı yazamaz hale gelirdim herhalde. 250 cc lik motor almaya gittim ve sürersin diyerek 97 model 900 rr

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler