Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi Racing Motor

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha R25

15 60.00%
  • KTM RC 250

7 28.00%
  • Kawasaki 250 SL

2 8.00%
  • Bajaj RS 200

1 4.00%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

200 & 250 cc arası supersport

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun Aleyküm Hocalarım,

Ben 18 ine bi kaç ay kalmış bir kardeşinizim.
    Racing tarz bi motor düşünüyorum. Daha önceden yaklaşık 5000-6000 km motor tecrübem var.
    Aklımda R25 var fakat r25 e geçmek için 5000-6000 km yeterlimi ?
    Yoksa ABS li Daha düşük CC li bi motorla başlamak mı daha mantıklı ?
    Bütçe olarak en fazla 21-22 bine çıkabilirim (ekipmanla birlikte)
    200-250 cc arası racing modellerinden hangilerini önerirsiniz ?
    ör. RS200 - 250SL - R25 - RC250 vs...

Şimdiden Teşekkürler Herkese İyi Forumlar...

Not: Konuyu Doğru Yeremi Açtım Bilmiyorum. Yanlış Yere Açtıysam Affola.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe doğrudan olarak yapılan kilometre ile bağlantışı değildir fakat sorun yaşayacağını sanmıyorum. Boyun çok uzun değil, kilon aşırı değil ise bahsettiğin motosikletler arasında sl 250 benim favorim. Kawasakide gazı, freni hissiz ve yetersiz motosiklet olmuyor. I love kawasaki ruhu

R25 piyasa motoru biraz. Ne süspansiyonu ne de freni beni tarmin etmiyor, buna karşılık motoru devir seviyor.
    Rs200ün aralarında dahi bulunmaması gerek.
    Rc250 hakkında fikrm yok
    bekret bunu beğendi.

Alıcağınız motordan beklentilerinizi yazsanız daha iyi olurdu seçenek çok.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleykümselam. Ankete başka motorlarda ekleseydin keşke.
    Aşırı temkinli biri değilimdir pek 60-80 le kullanan falan, yer yer defansif sürüş yapsam da bu manada kendimi yarı apaçi sayarım Motosikleti limitlerinde kullanmaya çalışırım olduğunca. Keyfi sürüş de yapar fakat en nihayetinde kendimi geliştirmeye çalışırım.Çok olmasa da orta tecrübedeyim.

Demek istediğim beş altıbin kullandın fakat ne yaptın bu kilometrelerde ne öğrendin. Misal iki üç günde şehirdisı ikibin kilometre de yapılıyor sonuçta. Aşağı yukarı bu cclerde motorlari kullandım r25 haric nasıl olduklarını biliyorum..
    Kullanıcı olarak BatuhanK'nin söylediği gibi diyebilirim 250sl'ye, tüm tepkileri serttir,gazi freni,selesi,kompresyonu, mesela viraj içinde gaz kolundaki küçücuk bir kapama daha bariz tekerliğe yansiyor kiyasla gibi gibi..
    Kullanılabilir tabii, fakat motosiklet ve araçtan dolayı trafik okuma tecrübenin az olduğunu varsayarak, yaşında on sekiz genclik heyecani olmasin bir yıl düşük cc kullan ya da 250sl alma derim, şu da var bayilerde ki motosiklet bitince yenisi gelmeyecek galiba karar senin yani.. (ehliyet yasasına göre uyuyor mu bilgim yok kw açısından.)

Cbr125 al daha uyar bence illa ss görünümü arıyorsan, yetmeyince yükseltirsin istersen, tecrübeden zarar gelmez sonuçta..

malzeme kalitesi güzel uzun yolda üzmeyecek
    ilerede cc yükseltmek istiyorum onun içinde piyasasının hareketli olması gerek hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

mesajınız için teşekkürler hocam
    Trafik okuma tecrübem var. Çok aktif olmasada yaklaşık 13 yaşımdan beri araba kullanıyorum.Motor 3 senedir var Okulum istanbulda olduğundan dolayı motor çanakkalede kalıyor ve sadece yazları kullanabiliyorum. Motor tecrübeside hem anayollarda hemde toprak yollarda var ve küçük bi kasaba olduğundan dolayı motoru kendim öğrendim ( düşe kalka denilen tabir ) Sadece Korkum R25 teki güç kontrolü yönünde. Diğer trafik vb. lerin üstesinden gelirim diye düşünüyorum.

Edit : forumda yeni olduğumdan tam ayarlayamadım kusura bakmayın üstteki mesaj @nicksizbro ya yazıldı. alttaki mesaj @kefkes e yazıldı.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    250sl de güzel r25 de bütçene hangisi uyuyorsa onu al.Beyaz 250sl güzel olur.
    Ktm ye hiç bulaşma oturuşu rahatsız.R25 gücü daha önceden motor kullandıysan tehlikeli değil.
    5000 devirden sonra gelmeye başlıyor.

Motordan ziyade ekipmana önem ver kask eldiven oldu bitti değil.Uzun bot ve pantolon mutlaka al.
    bekret bunu beğendi.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250sl de güzel r25 de bütçene hangisi uyuyorsa onu al.Beyaz 250sl güzel olur.
    Ktm ye hiç bulaşma oturuşu rahatsız.R25 gücü daha önceden motor kullandıysan tehlikeli değil.
    5000 devirden sonra gelmeye başlıyor.

Motordan ziyade ekipmana önem ver kask eldiven oldu bitti değil.Uzun bot ve pantolon mutlaka al.
    mesajınız için teşekkürler hocam 250SL biraz ufak geliyor bana konuyu açarken aklıma gelmemişti ninja 300 ü de katsak aralarına tercihiniz ne olurdu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

suzuki GSX-R 250 yide ekleyebiliriz listeye

Cbr 250 hem affedici hem parçası bol ve iyi hemde ss isteğinizi karşılıyor satarkende hiç zorlanmadan satarsınız.

Kawasakide düştüğün zaman parça fiyatları elini yakar istanbulda illa bir sürtüşme olur, ikinci el temiz r25 bulmak sıkıntı canı alınıyor çoğunun.

Ekipman iyi bütçe ayırın cc yükseltince ekipman yenilemek zorunda kalmayın durmadan pahalanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

R25 kendinizi bildikten sonra korkmayın yabancılarda r3 olarak satılıyor adamlar başlangıçta bile kullanıyor.

Ninja 300 de parça pahalılığı önemli değil dersen kolay kolay sıkılmazsın 300cc istanbul için en iyi cc bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla rs200 almam.çünkü artk çok pahalı özellikle 0 km alıcaksan onu alacağına düşük kmli cbr 250 ninja sl vs bulabilirsin.
    ktm oturuş çok rahatsız gençsin seni yormaz ama tecrübe ister.
    r25 tabiki burdaki en iyi motor bende kullanıyorum şu an.motoru tipi kalitesi sesi virajı dengesi gerçekten güzel.ama yakıyor tabiki benim ortalamam 4.7 litre.uzun yolda 3.3 3.5 seyredersin ama şehir içinde fark ediyor.bide gaza getiren motor yaşında genç o yüzden biraz soğuk bakıyorum senin için.başlangıç motoru çok güzel olur çünkü güç çok akıcı geliyor ne kadar devri yükseltirsen o kadar hızlı gidiyor güç patlaması motorda yok açtıkca geliyor bence hem çok konforlu hemde çok kolay.
    ninja da çok güzel bir motor ama boyunun ve kilonun tutması lazım.sesi gidişi gerçekten güzel 0km olarak sahibindende gerçekten uygun fiyata şu an görüyorum satan galerileri.180 den uzun değilsen şiddetle tavsiye ederim.r25 ve ninja dan pişman olmazsın.cbr 250 de hem ekonomik hemde piyasası ve parçası çok fazla.bu 2si kadar gitmesede motor sürmeyi öğrenmek ve tecrübe kazanmak için gayet güzel bir seçim zaten
    bekret bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ninja 300 bi tık daha iyi gidiyor ama parça fiyatları görece daha yüksek.Kaza yapan bi arkadaşa 19 bin masraf çıkarmıştı konusunda bakabilirsin.Aradaki fiyat farkına daha güzel ekipman alırsın bence.
    Gsxr 250=çöp defalarca yazdım fikrim hala sabit.İnazumadan farkı yok.
    bekret bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Selamlar kesinlikle rc tavsiye ederim şekli güzel gidişi güzel duruşu en güzeli sana sorun çıkartabilir dediğim tek şey oturuş pozisyonu bileklerim çok ağrıyordu yaklaşık 5000km kullandım ilk motorumdu. Daha sonra duke aldım sonrasında rc yi özledim fakat 390 rc almak istedim olmayınca r25 aldım ve pişmanım yaza doğru satıcam frenleri berbat 6 litre yakıyor ortalama. rc200 kullanıyodum 2.2 litre yakıyordu 250 de ondan çok farklı değildi frenleri çok iyi ktm nin.
    bekret bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Yerinde olsam temiz az km li bir rs200 alirim. Abs var bebek, 200cc trafikte iş görür yüksek hızlara çıkmaya pek gerek yok 150 yi görüyor makine. Kawasaki ye yaklaşma, düşersin kalkarsın yedek parça canını yakar. Cbr250 de iyidir gösterişlidir, az yakar, sağlamdır. R25 biraz daha yakar performansı diğer 250 liklerden biraz daha iyi diyebiliriz.
    bekret bunu beğendi.

Ya eskiden bu şekildeki başlıklara "250 cc supersport olmaz. CBR650R bile supersport değildir." diye cevap yazan, motosiklet kategorileri terminolojisine duyarlı kullanıcılar vardı. Baya şenlikliydi. Atlarına binip atta gittiler galiba...
    bekret ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Günluk kullanım, gezip tozma işleri icin R25 uygun bir motor.
    Fakat yarışlara katılmak gibi bir hevesin varsa Honda ya da Kawasaki'ye bak. Kawasaki'yi tavsiye ederim. Daha ufak ve bu da doğal olarak daha hızlı tur zamanı kabiliyeti sağlıyor.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günluk kullanım, gezip tozma işleri icin R25 uygun bir motor.
    Fakat yarışlara katılmak gibi bir hevesin varsa Honda ya da Kawasaki'ye bak. Kawasaki'yi tavsiye ederim. Daha ufak ve bu da doğal olarak daha hızlı tur zamanı kabiliyeti sağlıyor.
    Türkiyede 250cc yarışları düzenleniyormu hocam ? Ben bilmiyorum düzenlendiğini.
    Yarışlara katılmak gibi bi hevesim elbet var hocam fakat o kadar tecrübem ve eğitimim yok. Motoru İstanbul içi ulaşım gezinti ve yılda en fazla 5-6 kere İstanbul-Çanakkale arası git-gel yapmak için kullanacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Herkese Mesajlarından Ötürü Teşekkürler

Abilerim en son ne diyorsunuz ? parça ucuzluğu olarak aklım CBR 250R diyor. Ama kalbim R25 ten yana.
    CBR 250R da ABS varmı ? Bilgilerde öyle bişeye rastlayamadım da ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya eskiden bu şekildeki başlıklara "250 cc supersport olmaz. CBR650R bile supersport değildir." diye cevap yazan, motosiklet kategorileri terminolojisine duyarlı kullanıcılar vardı. Baya şenlikliydi. Atlarına binip atta gittiler galiba...
    Hocam tamamamen bi sıkılamasyonla giricem öncelerden düşük cc yarışları yoktu.Düşük cc yarışları gelince bu kavram düşük cc ler içinde benimsenmeye başlamış olabilrmi ?

Her gün kaza yapıp parça değiştirme niyetin yoksa, parça ucuzluğu ilk tercih olmamalı.
    Cbr 250 ile kıyı kıyı İzmir-Antalya arasında yol yaptım ama r25 im olsaydı yolculuğum sırasında kesinlikle çok daha mutlu olurdum. Hem daha güçlü oluşu hem de titreşiminin çook daha az olması nedeniyle uzun mesafelere daha uygun bi motosiklet.

Yarışlar konusuna gelince önceden de vardı. 125 cc 2t veya 250 cc 4 t ile giriliyordu. Son zamanlarda doğru 600-1000 cc yarışları da öldü. 50 küsür saniyede biten, yeterli asfaltı, düzlüğü ve güvenlik önlemi olmayan yerlerde yarış yapılamıyor haliyle. Sm ve enduro yarışları daha ön plana çıktı
    bekret bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    5.000 km az bir tecrübe r25 olursa limitlerine kadar zorlamak istersin ns 200 felan bakabilirsin

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    İyi de bunların hiçbiri ss değil ki, 250cc ye ss olmaz zaten, sadece ss görünümlü motorlar...
    bekret bunu beğendi.

Çağırınca geliyor
    zaferce ve bekret bunu beğendiler.
    Az silindir, çok iş

Sen daha duurrrrr 125 CC hatta 50 Cc supersport lu başlıkları göreceksin bunlar daha iyi günlerin...

Bilmem anlatabilmişimdir umarım ,

Olur olur 250 CC Super sport da olur 150 de 100 de olur .
    Ne de olsa eyle deme gurban ehonomi çohh iyi.

Çok yaşa padişahım

bekret bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)