Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

triumph tiger 1200 explorer ve bmw r1200 gs adventure karşılaştırması...???

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    arkadaşlar merhaba.bmw 1200 adv ve triumph tiger 1200 explorer karşılaştırması yapabilirmiyiz acaba...birbnirine göre artıları eksiler..marka olarak bmw ve triumph...???
    kullanıcılar varsa fikirler tecrübeler alabilme şansımız varmı acab...
    lütfen bu konuyu motorsiklet satın alma konusunda değerlendirmeyelim ve konu dışına çıkmadan bilgi amaçlı karşılaştırma yapalım arkadaşlar...
    zekaiyuce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanıcısı yok denecek kadar az motorlar olduğu için çok fazla cevap alamayacağın bir konu. Hele ki 2sinide kullanıp birbirine göre artısını eksisini yazacak var mıdır bilmiyorum. Ama kullanmayandan yorum istersen; bence triumph daha güzel ses ve görüntü olarak

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    1200 GS gerçekten kullanıcısı çok.Ve dünyanın en fazla satılan motoru oldu.Fakat türkiyede Triumphu markasını bilmeyen çok olduğu için modeli ne kadar iyi olursa olsun tercih edilmedi.Tercih edenler kişiler o markanın hayran kitlesi takipçileri vs...
    Gelelim Explorer a tam tamına. 1219 cc.Her tarafından teknoloji akıyor.Fakat arazidense daha çok tur ağırlıklı yapmışlar.Yani tabiki araziye sokanlar da var.
    Yeni 1200 GS den mi bahsediyorsun?Eskisinden mi bilmiyorum ama ?Eski GS yapısı itibariyle araziye daha yatkındı...Şimdi yeni GS daha çok touring ağırlıklı.İşte LED farlar.Tamamen yenilen yol bilgisayarı.Yenilenen arka süspansiyonlar...Kafa tasarımı...Enduro olduğu için elbette arazide denenecektir ama ...
    2013 R 1200 GS ın ilk testi bir Afrika ülkesinde yapılmıştı zaten.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcısı yok denecek kadar az motorlar olduğu için çok fazla cevap alamayacağın bir konu. Hele ki 2sinide kullanıp birbirine göre artısını eksisini yazacak var mıdır bilmiyorum. Ama kullanmayandan yorum istersen; bence triumph daha güzel ses ve görüntü olarak
    BMW 1200 gs adv kullanıcısı yok denecek kadar azmı?
    hangi gezegende?

zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Tam 161 Görüntüleme 3 cevap....Nerede bu sitedeki endurocular.????
    zekaiyuce

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW 1200 gs adv kullanıcısı yok denecek kadar azmı?
    hangi gezegende?
    Esasında bu forumda yok denecek kadar az demek istemiştim. Yoksa dünyada en çok satılan motosikletler arasında olduğunu biliyorum yanlış anlaşılmış ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Triumph henüz bmw daha icat olmadan evel motosiklet üretiyordu yanılmıyorsam dünyanın en eski motosiklet üreticisi.
    Ve tiger 1200 bütün testlerde bmw gsden daha iyi çıktı.bmw gsin en iyi yanı şasesi süspansiyonları en kötü yanı elektornikleri ve berbat motoru.Tigerın ise en iyi yanı motoru şaseside bmw kalitesinde.Fakat ince bir motor ve yaygın servis agı dünyadada yok.Bmw nin tutulmasının nedeni yaygın servis agı oda araba üreticisi olmasından gelen b ir avantaj.Ve gerçek endurocular bu iki motoruda almaz onlar klr 650 alırlar.

Alıntı zekai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun nedenini sana 2ci mesajda yazdım ben

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph henüz bmw daha icat olmadan evel motosiklet üretiyordu yanılmıyorsam dünyanın en eski motosiklet üreticisi.
    Ve tiger 1200 bütün testlerde bmw gsden daha iyi çıktı.bmw gsin en iyi yanı şasesi süspansiyonları en kötü yanı elektornikleri ve berbat motoru.Tigerın ise en iyi yanı motoru şaseside bmw kalitesinde.Fakat ince bir motor ve yaygın servis agı dünyadada yok.Bmw nin tutulmasının nedeni yaygın servis agı oda araba üreticisi olmasından gelen b ir avantaj.Ve gerçek endurocular bu iki motoruda almaz onlar klr 650 alırlar.
    KLR 650 alma sebepleri neler...?
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Triumph hayranıyım ama TR de bu motoru almak ne kadar akılıca olur bilmiyorum ikinci eli yok neredeyse parca ve servis konusun da da pek bilgim yok ama amerikada da KTM ile kapışıyor satış konusundan ama genel olarak cok satılan bir marka degil ancak fanatik derecesindeki hayranlarının aldığı bir motor.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

bu makinalar kesinlikle turing bence,200 küsür kiloluk makinalarla araziye girmek pekte akıllıca değil.ingiliz hakkında fazla bilgim yokama bmw nin eloktoronik aksamı çok fazla. Bence makina basit olmalı mesela dr 650 ,oda malesef 2004 den sonra türkiye ye gelmiyor.Motor suya dalıyor çıkıyor devam ediyor,aynı şeyi bmw yapsa çekici gelir herhalde. Tabi bmw ninde karizması var ve yüklü miktarda bakım masrafları borusan sağolsun

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yurt dışından istediğin parçayı getirtebiliyorsan ve çok çok iyi bir motor tamircin varsa triumph (bence bmw den daha kaliteli)

nurullah47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    trıumph tiger explorer 1200 xc
    hAngi motorsikleti alınmalı ben uzun yolculuk yapmayı ve araziye girmeyi seviyorum 2 tane motor aklımda 1. yamah super tenere 1200 ze... 2. triumph 1200 tiger explorer XC. bu iki motor vergileri ne kadar.. ve hangisi daha iyi..yabancı sitelere girdim bir sürü sayfa açtım kimse cevap vermedi ..lütfen bana yardım edin..şimdiden teşekkürler...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı zekai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim nc750x videolarima yorum yap begen, kanalima uye ol, sonra bakariz nerdeymis o endurocular.

nasil reklam ama.

nurullah47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    trıumph tiger explorer 1200 xc
    Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde servisi mevcut. İnternet sayfasında www.korlas.com.tr da servisleri olduğu şehirleri görebilirsiniz.

Parça konusunda da bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Triumph Tiger Explorer 1200 XC’nin yıllık vergisi 1.298,00 TL’dir.

Triumph Tiger 800 XC’nin yıllık vergisi 537,00 TL’dir.

eminkurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 821
    triumph'ı bilemiyorum ama R1200 GS Adventure hoş bir motor.

BMW R1200 GS Adventure’ı inceledik.

Konuyla ilgili kısa yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler