Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter ????????

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar

Kardeşime scooter almak istiyoruz.
    Ve özellikle mondial 150 zc modelini incelemekteyiz.
    Kardeşimin ehliyeti var,korumalar ,için de gerekli parayı çıkarınca motora ayırabilceleğimiz 2500 tl gibi bir bütçemiz kalmış oluyor.
    Acaba bu fiyat aralığında 150 zc veya 150 zc'den daha küçük olmayan(hem motor,hem boyut olarak) tavsiye edebileceğiniz bir motor var mı?
    150 zc aldığımız takdirde satmak istersek ne kadar sürede elimizden çıkarabiliriz?
    Ve arkadaşlar son sorum motor(150zc v.b 150'lik ler) üzerinde ortalama 200 kg. civarı yük ile,dik bir yokuşu çıkabilirmi ?

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Kênan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar

Kardeşime scooter almak istiyoruz.
    Ve özellikle mondial 150 zc modelini incelemekteyiz.
    Kardeşimin ehliyeti var,korumalar ,için de gerekli parayı çıkarınca motora ayırabilceleğimiz 2500 tl gibi bir bütçemiz kalmış oluyor.
    Acaba bu fiyat aralığında 150 zc veya 150 zc'den daha küçük olmayan(hem motor,hem boyut olarak) tavsiye edebileceğiniz bir motor var mı?
    150 zc aldığımız takdirde satmak istersek ne kadar sürede elimizden çıkarabiliriz?
    Ve arkadaşlar son sorum motor(150zc v.b 150'lik ler) üzerinde ortalama 200 kg. civarı yük ile,dik bir yokuşu çıkabilirmi ?

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.
    hızını aldımı heryerden çıkar ama yokuşta kalkmaya çalıştınmı zor, çıkamayabilir bile
    alıcağınız model için ise kafanız rahat olsun istiyosanız çin almayın, uğraşabilicekseniz, tamir ederken zevk alıcaksanız (benim gibi) çin alın
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

İmkanım olsada yeni kasa burgman'lara baksam ama yok malesef şuan için.
    Tamiri çok çok severim fakat eğer motor beni bir bırakır,iki bırakır,üç yolda bırakırsa bende onu yarı yolda bırakırım,ertesi gün veririm satılık ilanını.
    Benim derdim kesinlikle hız değil sadece ayağımı yerden kessin 10-15 km lik kısa mesafelerde bizi idare etsin.
    Biz gerekli bakımlarının hepsini yapalım,motoru zorlamayalım geçinip gidelim böyle

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2000944

Bu gezilerimizin br tanesi.... yüzlerce gezi yaptık 3 an ile.... Maşallah diyelim sorun yaşamadık.... Çok ta memnunuz....

İkinci elleri (temiz)2-2500 e mevcut...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2000944

Bu gezilerimizin br tanesi.... yüzlerce gezi yaptık 3 an ile.... Maşallah diyelim sorun yaşamadık.... Çok ta memnunuz....

İkinci elleri (temiz)2-2500 e mevcut...
    An 125 kardeşimin altında çok ufak kalmıştı.
    Hatta an ilk baktığımız motorlardan birisi idi.
    Hem fiyat hem kalite bakımından fakat bizim hem sıfır istememiz hemde motorun boyutlarından dolayı elemiştik an'yi.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    o paraya çok güzel vitesli japon alınır...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    kymco agility yada activaya bakın,biraz daha yüksektir
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco agility yada activaya bakın,biraz daha yüksektir
    Kesinlikle katıluyorum.Kymco kalitesi güzel.Ama yokuş ve biraz daha performans istersen o paraya güzel bir cup alabilirsin.Yada başka vitesli makine.Kalkmayacak sorunun olmaz yokuşta bile.

Peki arkadaşalr 150 zc nasıldır?
    Sorun yaşatacak bir motormu 150 zc,herhangi bir kronik sorunu var mı?
    Ve vitesli olarak almasını bende çok istedim özellikle ybr125,cbf150 gibi birşey fakat scooter istiyor yapacak birşeyim yok

var mı arkadaşlar başka yorum?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    eğer vitesli istemiyorsa bence şuan görünen oki o paraya kesinlikle suzuki an125 az yakar sağlam motor tavsiyem.

elegance45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 ZaT vardı sattım :D
    150 zat al 2 kişide rahat bi yolculuk sağlıyo
    Ne Kadar Hızlı Gittiğini Fren Yapınca Anlarsın

GAME OVER TRY AGAIN

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı elegance45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 zat al 2 kişide rahat bi yolculuk sağlıyo
    çok tamirciye gitmeyi ve çokta benzinciye gitmeyide sağlıyor mu?

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tamirciye gitmeyi ve çokta benzinciye gitmeyide sağlıyor mu?
    Nasıl problemler çıkarabilir?
    Mesela bakımını zamanında yaparsak motoru zorlamazsak yinede problem çıkarabilir mi?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Kênan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl problemler çıkarabilir?
    Mesela bakımını zamanında yaparsak motoru zorlamazsak yinede problem çıkarabilir mi?
    zatta kayış koparma sorunu var diye bilyiorum ama kullananlar daha iyi bilir benim kastım saglamlık yanı uzun kmler sorun cıkarmadan gıtmesı ne sorun cıkacagı bellı olmaz maddi durum varsa ki an125 için var görünüyo tavsiye ederim

he bu arada zat çok yakar bizim dobloyla aynı yakıyodu nerdeysehatta aynı yakıt konusuda onemlı an125 scooter olmasına ragmen az yakar

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

öncelikle, bu ve benzeri çin motosikleti almaya kalkanlara, hele senin gibi hakkında fazla şey bilmeden, sadece şunu söylüyorum,motorculuktan nefret etme riskini göze alıyor isen alabilirsin. Bu motorlar iel yolda kalmamış, motordan sıtkı sıyrılmamış, satıp kurtulamadığı için bir kenara atıp nihayetinde kurtulmamış tanıdığım bir tane bile arkadaşım yok. Sadece çok yetenekli bir eski öğrencim 10000 km kadar ufak tefek sorunlar ile (yani sorun büyümeden, gerekirse ciddi miktarta para harcama bahasına...) bindi. Fakat bir gün komple yatakların, piston-gömleğin birbirine sardığını gördü ve motordan vazgeçti. Evinin bahçesinde duruyor ve bir başka motor alarak hayatına devam etti.
    Son olarak, binamızın alt katındaki kafe çalışanı, tamamen senin niyetlerin ile, yavv o kadar da kötü olamaz diyerek, benim bütün tavsiyelerime rağmen aldı bir tane Çin (Marka model belirtmeme gerek yok, Çin dediğimizde hepimiz anlıyoruz ne olduğunu...) ve sadece aylar sonra bin pişman oldu. Motora, aldığı paradan çok daha fazlasını tamir için harcadı. Yollarda kalıp yazın keyifli bir pazar günlerini ne hale getirdiğini biliyorum ki sövmekten ağzının yayları gevşemişti. Servislerde parça beklerken geçirdiği süreler de ayrıca bir sıkıntı idi. şu nda motorunu 750 TL ye satmaya çalışıyordu, o da alacağı CBF 150 ye biraz katkı olsun diye. Söylediği şudur. seni dinlemediğime bu kadar pişman olacağım aklımdan hiç geçmemişti.

Bu yüzden, bence alma böyle motorlar. Para biriktirip iyi bir motor tercih et, tepe tepe bin.

Selamlar
    Poturdak

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Asya t19A'ya bi bak derim şuan bendeki motor..
    İşim nedeniyle aldım yoksa..
    Yoksa SS alcaktım ama kısmet yaza inş olcak..
    Pek bi problemi yok iyi bakarsan heryere qötürür..
    Ama biraz daha para koy japon al..
    Japona bi kere bakıyorsan çine 2 kere bakıcaksın..Elin alet edevat tutucak bunuda unutma

Saterken zorlanır %50 zarar edersin bunuda söyliyim motorun 1 aylık olsa bile;)
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya t19A'ya bi bak derim şuan bendeki motor..
    İşim nedeniyle aldım yoksa..
    Yoksa SS alcaktım ama kısmet yaza inş olcak..
    Pek bi problemi yok iyi bakarsan heryere qötürür..
    Ama biraz daha para koy japon al..
    Japona bi kere bakıyorsan çine 2 kere bakıcaksın..Elin alet edevat tutucak bunuda unutma

Saterken zorlanır %50 zarar edersin bunuda söyliyim motorun 1 aylık olsa bile;)
    alırken ucuz geliyo ama kullanırken o para cıkıyo senden arızadan dolayı, satarken ıstersen bugun al yarın sat ıkı katı dusuyo fıyat hersey ortada

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

öncelikle, bu ve benzeri çin motosikleti almaya kalkanlara, hele senin gibi hakkında fazla şey bilmeden, sadece şunu söylüyorum,motorculuktan nefret etme riskini göze alıyor isen alabilirsin. Bu motorlar iel yolda kalmamış, motordan sıtkı sıyrılmamış, satıp kurtulamadığı için bir kenara atıp nihayetinde kurtulmamış tanıdığım bir tane bile arkadaşım yok. Sadece çok yetenekli bir eski öğrencim 10000 km kadar ufak tefek sorunlar ile (yani sorun büyümeden, gerekirse ciddi miktarta para harcama bahasına...) bindi. Fakat bir gün komple yatakların, piston-gömleğin birbirine sardığını gördü ve motordan vazgeçti. Evinin bahçesinde duruyor ve bir başka motor alarak hayatına devam etti.
    Son olarak, binamızın alt katındaki kafe çalışanı, tamamen senin niyetlerin ile, yavv o kadar da kötü olamaz diyerek, benim bütün tavsiyelerime rağmen aldı bir tane Çin (Marka model belirtmeme gerek yok, Çin dediğimizde hepimiz anlıyoruz ne olduğunu...) ve sadece aylar sonra bin pişman oldu. Motora, aldığı paradan çok daha fazlasını tamir için harcadı. Yollarda kalıp yazın keyifli bir pazar günlerini ne hale getirdiğini biliyorum ki sövmekten ağzının yayları gevşemişti. Servislerde parça beklerken geçirdiği süreler de ayrıca bir sıkıntı idi. şu nda motorunu 750 TL ye satmaya çalışıyordu, o da alacağı CBF 150 ye biraz katkı olsun diye. Söylediği şudur. seni dinlemediğime bu kadar pişman olacağım aklımdan hiç geçmemişti.

Bu yüzden, bence alma böyle motorlar. Para biriktirip iyi bir motor tercih et, tepe tepe bin.

Selamlar
    iyi bir motor al tepe tepe bin valla aynen katılıyorum eline sağlık yazmışsın
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Selamlar
    merhabalar denizcimuzaffer yazınızın tamamını okumadım mazur görün ben 15 yaşımda mondial 151 rs aldım çocukluk işte haves ettim aldım şuan yaşım 19 ve motorumu 1,5 yıldır kullanıyorum 10,000 km de 1 kere bile yolda kalmadım.Eğer çin malı kullanıp memnun kalan arkadaşınız yoksa sizinle arkadaş olabilirim.Parası yetiyorsa alsın japon ama yoksa çinmalı gayet rahat işini görür

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler