Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 600F ve Yamaha FZ600 Fazer

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Herkese Merhabalar!
    arkadaşalar 12000 TL bütçeyle iki model arasında gidip geldiğim bir durumdayım, ikiside birbirinden güzel makineler, bir de sizlerin değerli tecrübelerini ve yorumlarını alabilirmiyim dedim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avatarında cbr125 yazdıgından 13 beygir motordan 100 ve 109 beygirlik motorlara geçiş yapmayı düşünüyosun sanırım. kawasaki Er-6f i de seçeneklere ekliyebilirsin nispeten daha sakindir bu ikisine göre ve yakıtı gerçekten düşüktür, ama 4 silindirin o sesini alamassın..

Cbr125 ten daha güçlü motosikletlerle beli süreler yol tecruben yoksa çılgınlık gibi gözüküyor bu iki motor..kimsede tavsiye etmez

biraz tarzları farklıda olsa ben 600f derim seçimimi sorarsan ama Fazerın temizini daha rahat bulursun

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı kategoride motorlar değiller. Fazer Touring amaçlı üretilmiş bir makina, 600F ise Super Sport ile Sport Touring arasında bir makinadır.

Ben 2006 model 600F kullanıcısı olarak makinemden son derece memnunum.
    Tek parça selesi ve gidon pozisyonuyla kullanım olarak rahat sayılabilecek, aynı zamanda 109 HP gücüyle diğer SS'lerden hiç de geri kalmayan, son derece seri bir motosiklettir (600RR çıkmadan önce Honda'nın 600cc kategorisindeki SS motoru 600F idi).
    Full grenaj ve aerodinamik yapısı sayesinde yüksek süratlerde güven verir.
    Hem sportif kullanım, hem de sport-touring beklentilerine cevap verebilen bir motosiklettir.
    Sağlamlık konusunda ve satış rakamlarıyla zaten Honda'nın efsaneleşmiş bir modelidir; kullanıcısını kolay kolay üzmez.
    Gaz elciği hassaslığı (tepkisi) konusunda pürüzsüzdür; alt devirlerde daha canlıdır ve bu konuda Fazer'dan 1 adım öndedir.
    Fazer'dan 10 HP güçlü, aynı zamanda aerodinamik yapı olarak yüksek süratler için daha güvenlidir.
    Vites geçişleri Fazer'a göre daha kemiksizdir.
    Frenleri ve yol tutuşu Fazer'a göre daha güvenlidir.
    Ağırlık olarak Fazer'dan daha hafiftir.

Üretim yılı ve yedek parça konusuna gelince,
    Kanuna göre distribütör firma, üretim tarihi biten bir malın üretimi bittiğinden itibaren 10 yıl süreyle yedek parça temini sağlamak zorundadır. Bu da 2017'ye kadar Türkiye'de motosiklet sektörünün lideri olan Honda'dan her türlü yedek parçayı temin etme hakkı ve parça sıkıntısı çekmemek anlamına geliyor. Ayrıca 2001 yılından 2007 yılına kadar aynı kasa ile üretilip satışa sunulan yüksek satış rakamlarındaki bu motorun piyasada bolca 2. el yedek parçası da mevcuttur.

Fazer'ın halen üretilmekte olan güncel bir model olması avantajdır. Uzun yolda ve şehir içi trafikte 600F'e nazaran biraz daha rahattır.
    Bakım maliyetleri ve benzin tüketimleri ortalama olarak aynı sayılır.

Benim mevcut bilgilerim doğrultusunda aktarabileceklerim bunlardır. Gerisi senin tarzını seçmene ve kişisel tercihine kalmış.

Şimdiden hayırlı olsun.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    tam bir yorum yapacak kadar süre fazer kullanmadım ancak edindiğim bilgiler fazerin yakıt enjeksiyonunun biraz pürüzlü olduğu, gaz tepkisinin nerdeyse on/off seviyesinde dengesiz olduğu ve arka frenin kilitlenmeye fazla yatkın olduğu yönündeydi.
    ben bu yüzden motor alırken fazer tercih etmeyip oyumu 600ften yana kullandım. beni hiç üzmedi tavsiye ederim.
    bu arada fazerin sele altı egzosları artçıya rahatsızlık verebiliyor. sırf bu nedenden ötürü eşi şikayetçi olduğu için arkadaşım 2007 fazerini satıp 2006 600f aldı.onun yorumu ve tercihi de 600f'ten yana.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

600 f varken fazer alınır mı? düşün

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 f varken fazer alınır mı? düşün
    Çok saçma bir cevap....
    Bence sen bir düşün.... Kullanım tarzları ve sınıfı farklı olan bir makina....
    Renkler ve zevkler....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Özellikle dreamdark arkadaşımın detaylı ve teknik açıklamalarına diğer arkadaşlarımında değerli yorumları için çok teşekkür ediyorum. Bu arada özür dileyerek bir zamanlar R1 kullanıcısı olduğumu belirtmeyi unutmuşum. Son 2 yıl motosiklet kullanacak zaman ve mekanda olamadığım için ayda yılda bir cbr 125'i hiç gocunmadan yakaladığım yerde kullanıyorum...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Emre kardeşim yeteri kadar ayrıntılı açıklamış...

Ama şunu unutmayalım ikisi farklı bir tarz..
    İlk öncelikle selede oturuş şekliniz farklı.. Rahatlık isteyen için fazer derken, spor kullanım ve birazca caka için tabiki 600f deriz... Açıkcası bu sizin motordan ne beklediğinize bağlı.. Kısa sürede ivmelenme derseniz, şöyle cafenin önüne çektiğimde göz alsın takılsın derseniz, gaza dokunduğumda uzayıp gideyim derseniz şüphesiz 600f i tercih etmelisin.. Ama hem sportif olsun hemde uzun yolda yaylana yaylanada gideyim dersen, süratli ivmelenmeyle pek işim olmaz dersen tercihini fazerdan yana yapabilirsin.. Ama özellikle artçı kullanıyorsan artçı için fazer'ın ekzos sorunu göz önünde bulundur derim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler