Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor seçimi, önerilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Suzuki Burgman 400 vs. Yamaha Mt 03

Herkese selamlar,

İki yıl önce ilk motorum olan Sym joyride 200' ü (gerçekten kaliteli ve sorunsuz bir motormuş) aldım ve artık yaza yaklaşırken daha güçlü bir motorsiklete geçmek istiyorum. Öncelikle almayı düşündüğüm motorlar arasında tarz farkı olduğunu farkındayım. Amacım hangisi daha iyidir gibi bir sorunsal yaratmak değil, bu motorları kullanan tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini değerlendirmektir.

Motoru genelde hergün kullanacağım. Hafta içi şehir içinde, hafta sonunda 150-300 km uzaklıktaki mesafelerde geziler yapmayı düşünüyorum. Genelde iki kişi olarak bineceğiz motora. Vitesli motor konusunda çok tecrübeli olmasamda önceki kısa süreli kullanımlarımda çok sorun yaşamadım.

İki motoruda görünüş olarak çok beğeniyorum. Burda bir sorun yok. Karar veremediğim nokta, burgmanda sele altı(bayağı birşey sığıyor), otomatik vites olması(yoğun trafikte avantaj), sürücünün konforu kadar yolcununda konforu düşünülmüş vb... avantajları var gibi düşünürken, scooter çok sevdiğim bir tarz olsada, vitesli motor kullanmanın zevkide beni mt 03 de cezbetmekte.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    MT03 ile alıştığın scooter konforunu bulamayacağını biliyorsun değil mi?

biliyorum, birazda ondan karar veremiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Üstelik 2 kişi çok zorlanırsın. Burgman400 konfor konusunda 5 basar. Bizim gezilere Maxiscooterlar katılıyor sorun yaşayanı görmedim. mt03 daha çok şehir içinde arabalarla dalga geçmek için kullanabilirsin. Scooterdan sonra alacağın rüzgarı katmıyorum ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    iki kişi gezeceğim diyorsan brugman. benm 2. motorumdu brugman, ondan sonra vitesliye geçtim, dağıldım. alışmam çok uzun sürmedi 3 ayda tam oturttum ama 125 ybr ile, çok zorlandım vites küçült büyült.. ama en büyük fark scoo tekerleri daha küçük olduğu için dönmek daha zor, ve ybrde tam göğüsüne çok rahatsız edici rüzgar alman...
    MT 03 hakkında bir bilgim yok...

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    sen dl650 v-strom arıyorsun da farkında değilsin kardeş...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

vitesli kullanmak tecrube ister.sen burgman 650 albu motorda tiptonik vites var istedigin zaman kendin vites degiştirirsin 250 cc üstünde scooterlerde ctv organı dayanmıyor ses ve olumsuz titremeler var sym 200 gibi olmaz 10000 de bir kayış bilya ve tebriyaj tası ile oynayıp durmak gerekli

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum bana kalırsa konfor istersen maksi scooter düşün derim.ama mt03 daha az konforlu ama daha güçlü bir motor.sen gezi istiyorsan bir arkadaşın da dediği gibi enduro düşün hem konfor bulursun hemde istediğin gezilere çıkarsın..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen dl650 v-strom arıyorsun da farkında değilsin ...
    kullanım amacınıza, önceliklerinize bakıyorum da size enduro yakışır.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    kesinlikle burgman al ikinci kişi bayansa özellikle onunda konforunu düşün ve burgman al.scooter gibisi yok özellikle scooterla çok piknik yapmışlığım var yükleme kapasitesi oldukça büyük ve rahat güvenli yolculuk edersin
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım amacınıza, önceliklerinize bakıyorum da size enduro yakışır.
    vstorm konusunda haklısınız ama o benim bütcemın biraz üzerinde, 10000 TL bütçe ayırdım yeni motor için. Açıklamada yazmayı unutmusum sanırım ama
    2.el alıcam hangi motora karar verirsem.

araştırmalara başladım büyük ihtimalle burgman alıcam, görüş bildiren tüm arkadaslara çok tesekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler