Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MaRushin marka kask hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dream Rider
    Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda araştırıcam eğer bulamazsam dediğin gibi ebay dan alırım. yardımların için tşk. ederim. Daha gittigidiyordan alışveriş yapmaya yeni başladım.
    Arkadaşım gördün mü bilmiyorum ama izmir de MCA motor da var dedim aradığın kask. Ebay den aldığında 300€ sınırının olmasına rağmen %80 ihtimalle boyut nedeni ile gümrük vergisine takılırsın. Aldığın (kargo dahil) fiyatın üzerine %25 daha ödersin aklında bulunsun.

Ps: Yurtdışı alışverişlerinde gümrüğe tabi olmayan (ticari olmayan) ürünlerde üst sınır 300€dur artık. 300€ altında olan ve ticari olmayan herşeyi getirtebilrisiniz. 1€ 300 tane ürün getirtemezsiniz mesela. Ancak bu 300€ nun içinde kargo bedeliniz de vardır bunu hesap edin. (260€ kask 40€ kargo olmalı) 300€ üzerinde ise ne olur peki, gümrük vergisi de sabit bu durumlar için artık ne olursa olsun getirttiğiniz ürün %25 vergi öder alırsının gümrükten

Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 dolar değilde 150euro ve üstü gümrüğe takılıyor
    ama o işinde bi sırrı var burada yazılmaz
    Gümrük mevzuatında neyi nasıl getirteceğiniz gayet makul yazıyor. Cambazlığa hiç luzüm yok. Yukarıda da yazdığım gibi 300€ nun üzeri takılıyor gümrüğe. Onu da vergisini ödeyip alırsınız. Gümrüğe takılmak diye birşey söz konusu değil artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Marushin shivan benimde aklımda olan ve muhtemelen birkaç ay içinde alacağım kask motoruma çok guzel uyacağını duşunuyorum fakat tek korkum mat yuzeyinin şimdiki marushin x-motomda olduğu yibi çabuk kirleneceğini düşünmem .
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

marushin samura kullanıcısıyım. henüz bir motor acemisi olarak, yorum yapmam doğru mu bilmem ama, hafif, ses almayan, buğu yapmayan bir model olduğunu söyleyebilirim. tnt özellikle rengi ile çok cazip ama samura dan daha pahalı. vardır bi kalite farkı da.
    dediğim gibi bir sürü model kask kullanmadım ama ben çok memnunum.
    tavsiye ederim: http://sharp.direct.gov.uk/search/details/?id=145

Motosikleti
    CBF250
    Arkadaslar yorumlarınız için tşk. ederim ancak gümrük ve yurtdışından getirmek külfetli gibi gözüküyor.. İstanbulda ikamet ediyorum acaba butaraflardan nereden bulabilirim. İllaki bunu satan bir mağaza vardır. Bu hafta fenerbahçedeki motorculara bakıcam, umarım bulurum, kask o kadar çok hoşuma gitti. Bu motor sevdası yüzünden evlenip barklanamayacağız zaten )

Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Tekrar yazayım İstanbul Tekay Motor Marushin satıyor bir bak derim..

Motosikleti
    BMW F-650
    Marushin N777 kullandım. gnel olarak iyi diyebilirm. ingiliz sharp testinden 5* almıştır. kötü tarafı (nolan-arai-shoei'yi) baz alırsanız biraz ses yapar. Bi de vizör mekanizması bozulmaya ve zaman geçtikçe tam olarak kapanmamaya müsaittir. onun dışında gayet güzel bir kasktır.
    [COLOR="Blue"][B]Motosiklete yapılacak en büyük performans modifikasyonu, motorcunun sürüş becerisini geliştirmesidir...[/B][/COLOR]

Eğer beyaz renk olmazsa olmaz şartınız değil ise shoei marka kasklardaki indirini kaçırmayın derim. 575 TL + 10 Taksitten baslayan fiyatlarla. MT üyelerine t-shirt ve balaklava hediyeli. İşte kasklar;

https://www.anesmotor.com/catinfo.as...ck=&kactane=21

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    tnt 888 shivan dragon olarak geçiyor bu kask bunun siyah olanına bakıyordum zamanında ben 888 dragon olanına
    shivan'ın özelliği beyaz olması sadece altın sarısı işleme boyasıyla ve fiyatıda diğerine göre daha pahalı...

kask şekil olarak güzel ama çene pad'i yok mesela
    sonra camı duruma göre bazen çok buğu yapabilmekte
    vizörün tırnakları çok hassas kırılıyorlar ve fiyatlarıda pek ucuz değildi
    kaskı kullanma şansım olmadı ama kintaro serisini kullanan arkadaşım shoei aldıktan sonra kaskın ne kadar çok ses geçirdiğinden bahsetmişti ama kişisel yorumum olarak bişe diyemem sana
    alıcaksan çok beğendiğim bi kask şimdiden hayırlı olsun...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar yazayım İstanbul Tekay Motor Marushin satıyor bir bak derim..
    Kaskın Perakende Satış Fiyatı 350€ olup

Garanti Kart: 4 Taksit

HSBC Kart: 4 Taksit

Finans Kart:4 Taksit biz, 4 Taksit de Banka yapmakta.Toplam 8 Taksit .

Eğer Nakit alır iseniz %10

Karta Tek Çekim alır iseniz %5 indirimimiz mevcuttur.

fiyat verdiler ama ellerinde Medium yokmuş :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:10 ----------

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer beyaz renk olmazsa olmaz şartınız değil ise shoei marka kasklardaki indirini kaçırmayın derim. 575 TL + 10 Taksitten baslayan fiyatlarla. MT üyelerine t-shirt ve balaklava hediyeli. İşte kasklar;

https://www.anesmotor.com/catinfo.as...ck=&kactane=21
    Tşk. ederim, eğer bu kaskı bulabilirsem almayı planlıyorum, iyi satışlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:11 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnt 888 shivan dragon olarak geçiyor bu kask bunun siyah olanına bakıyordum zamanında ben 888 dragon olanına
    shivan'ın özelliği beyaz olması sadece altın sarısı işleme boyasıyla ve fiyatıda diğerine göre daha pahalı...

kask şekil olarak güzel ama çene pad'i yok mesela
    sonra camı duruma göre bazen çok buğu yapabilmekte
    vizörün tırnakları çok hassas kırılıyorlar ve fiyatlarıda pek ucuz değildi
    kaskı kullanma şansım olmadı ama kintaro serisini kullanan arkadaşım shoei aldıktan sonra kaskın ne kadar çok ses geçirdiğinden bahsetmişti ama kişisel yorumum olarak bişe diyemem sana
    alıcaksan çok beğendiğim bi kask şimdiden hayırlı olsun...

Yorumların için tşk. ederim, tekay motorun verdiği fiyat biraz yüksek geldi açıkcası. Aria almak sanki daha mantıklı gibi geliyor. Senin önerin nedir hocam hangi marka hangi seri?? Ses yapmayan, vizoru kolay kolay bozulmayan.. buhar yapmayan. Ben şuanda COX çene açılır kullanıyorum yaklaşım 1.5 senedir vizor bozuldu kendim tamir ettim, camları buğu yapıyor, kesinlikle yağmurda keyfisiz, ses konusuna gelince 120 den sonra ses maalesef var..

[B]Kawasaki, Yamaha, Honda, Suzuki, Aprilla, Ducati, Bmw tüm model motosiklet anahtarlarını artık yedekliyebiliyoruz Bilgi İçin Pm Atınız[/B]

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı matrixkamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renk konusunda anlaşamadık. iyi satışlar.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    son 2 yılda

2 tane marushin 777 samura ve monocolor
    1 tane LS2 targa edition
    1 tane shoei kask aldım

marushin hepsine 5 basar neden mi ??

*en azından yanak pedleri çabucak erimez ( shoei bile 6 ayda 2 beden büyüdü )
    *kolay kolay buğu yapmaz ( ki yapsa bile buğu vizörü işi çözer )
    *mükemmel bir havalandırması olduğu için hayatta koku yapmaz
    *güvenlik olarak kaza yaptım ve marushin görevini tam olarak yerine getirdi
    *ses konusu görecelidir ama zaten en sessiz denilen kask ta bile 100km/s sonrası aynı ses tepkilerini alacaksın !!! onun için zaten kulaklık kullanmak mecburiyetindesin ...
    *vizör mekanizması için en küçük problem yaşamadım ( ~ )

ben 777 serisine bile 100 üzerinden 90 puanı gözüm kapalı veririm , shoei ile kıyaslayınca marushin daha kaliteli !!!!

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım bulursun. Ama bulamazsan ve fikir değiştirirsen, aşağıdaki kaskı almaya çalış bence. Ben 2 senedir kullanıyorum ve son derece memnunum. Özellikle ses ve rüzgar yalıtımı konusunda oldukça başarılı. Sonuçta kendini kanıtlamış, sektördeki lider 2 firmadan biri. Düz renk olduğu için fiyat biraz daha düşük ama, daha ucuza daha üst model bir kask alıyorsun.

http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=35

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marushin tiger beyaz elimizde mevcut..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS

aRAi kasklar çok kaliteli imiş ama fiyatları dudak uçuklatıyor ) Gerçi kaskıda her zaman almıyoruz.
    Sen Arai'ler dudak uçuklatıyor diyorsan Marushinleri duyunca kalp krizi geçirirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam bu bahsettiğin kaskın geçen sene fuardaki fiyatı 800-900 euro gibi birşeydi.

Sonradan düşmüş müdür bilemem ama benim yakından izlenimim üzeri cilasız mat olduğu için hem çok çabuk kirleneceği hem de temizlenemeyeceği yönünde. Ha havalı mı... Sen ne diyorsun... Bu kaskı alsam sırf buna uysun diye bir de Hayabusa almak isterim.

Gerçekten çok kaliteli ama bir o kadar da pahalı bir kask.

Günlük kullanımda işini göreceğini sanmıyorum. Lazer'lar hoşuma gitti üstteki beyazlar, ben bile düşünebilirim hatta benim kask da eskidi. Kuru kafalı olan iyiymiş.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marushin tiger beyaz elimizde mevcut..

Bu kask sıfır mı hocam, fiyat ne alemde?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:51 ----------

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Arai'ler dudak uçuklatıyor diyorsan Marushinleri duyunca kalp krizi geçirirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam bu bahsettiğin kaskın geçen sene fuardaki fiyatı 800-900 euro gibi birşeydi.

Sonradan düşmüş müdür bilemem ama benim yakından izlenimim üzeri cilasız mat olduğu için hem çok çabuk kirleneceği hem de temizlenemeyeceği yönünde. Ha havalı mı... Sen ne diyorsun... Bu kaskı alsam sırf buna uysun diye bir de Hayabusa almak isterim.

Gerçekten çok kaliteli ama bir o kadar da pahalı bir kask.

Günlük kullanımda işini göreceğini sanmıyorum. Lazer'lar hoşuma gitti üstteki beyazlar, ben bile düşünebilirim hatta benim kask da eskidi. Kuru kafalı olan iyiymiş.
    Evet alternatiflere bakıyorum bende, mat kask dedin gibi gerçekten kötü. Motorum şuanda serviste havalarda malum istanbul da kar yağışı ve soğuk CUma günü motorum çıkınca gidip gözle görmek denemek en mantıklısı gibi geliyor. Şu anca COX çene açılır bir kask kullanıyorum, onu alırkende mat düşünüyordum ama sağolsun satan firma abi alma mat çiziliyor dedi ve parlak olanı tercih ettim. Üzerinde çizikler mevcut ama belli olmuyor.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Yorumların için tşk. ederim, tekay motorun verdiği fiyat biraz yüksek geldi açıkcası. Aria almak sanki daha mantıklı gibi geliyor. Senin önerin nedir hocam hangi marka hangi seri?? Ses yapmayan, vizoru kolay kolay bozulmayan.. buhar yapmayan. Ben şuanda COX çene açılır kullanıyorum yaklaşım 1.5 senedir vizor bozuldu kendim tamir ettim, camları buğu yapıyor, kesinlikle yağmurda keyfisiz, ses konusuna gelince 120 den sonra ses maalesef var..
    ben şu an vemar kullanıyorum çok iyi olmasada memnunum buğu problemi dışında
    kaskı alırken dot veya ece onaylarından en birinin olmasına önem ver özellikle
    aria dediğin kask arai sanırım neyse güzel kaskları ama cebine uygun ve güvenli bi kask bak bunun için onay belgelerine bakabilirsin
    belli bir marka vermiyim çünkü bir süredir araştırma yapmadım hiç teknoloji çok hızla değişen bir değişken opsiyonunda olduğu için dün kötü bildiğimiz iyi iyi bildiğimiz kötü olabiliyor aslında
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    http://www.motorturkiye.com/iresim.php?hid=4374&sec=1 aşağı yukarı fiyatlar aynıdır

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    unreal: tabi,sıfır kutusunda. Ben Eray yav 199€ satış fiyatı.. Özelden ulaşıyorum sana.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler