Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

slm arkadaşlar ilk motorumu alacağım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

tekrardan slm. yaşım 20 ve ilk motorumu almak istiyorum ve cruiser - chopper tarjı bir motor istiyorum

çelik motoru ve kanuni yi hondayı bir çok motor markasını arastırdım çokta bir bilgim yok motorlar hakkında caracal 200 uygun gibi geliyor ama teknik özellikleri hakkında hiç bilgim yok veya çeliğin crown 150 veya crown 250 modellerini gördüm istanbulda ikamet ediyorum ama şehirler arası gezintim oluyor bu motorla ypmak istiyorum sorun çıkarmayacak uzun mesafede sizin tavsiyeleriniz nelerdir simdiden teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    abi sana kesin kesinn! tavsiyem cinliden uzak dur lütfen hem bak daha yeni başlıyorsun bırakmaya gelir nokta boşver uzun yol yaparsın sorun cıkarır salla çinliyi cogu kişide burda çinli alma diyecektir..Cruiser demişsin yeni baslıycaksın söyle yapabilirsin ilk ybr125 al Cruiser değil ama söyle yap Ybr125 al biraz alıştır vitesliye motora kendini sonra 250cc japon bi Cruiser al bak keyfine yada ybr alma kirala az bi süreligine

Cruiser tavsiyemde
    Virago XV 250,

Kawasaki EN 500

Hyosung Gv 250

Honda VT 600 Shadow

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Bartu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sana kesin kesinn! tavsiyem cinliden uzak dur lütfen hem bak daha yeni başlıyorsun bırakmaya gelir nokta boşver uzun yol yaparsın sorun cıkarır salla çinliyi cogu kişide burda çinli alma diyecektir..Cruiser demişsin yeni baslıycaksın söyle yapabilirsin ilk ybr125 al Cruiser değil ama söyle yap Ybr125 al biraz alıştır vitesliye motora kendini sonra 250cc japon bi Cruiser al bak keyfine yada ybr alma kirala az bi süreligine

Cruiser tavsiyemde
    Virago XV 250,

Kawasaki EN 500

Hyosung Gv 250

Honda VT 600 Shadow
    olgunlaşmış fikirler bunlar ama az biraz eksik...

ilk motorunsa acemisindir ya da çevredekilerin motorlarıyla ciddi tecrüben vardır. tecrübe düzeyine göre bilgi vermemiz daha doğru olur. ancak kesin olan ortak fikir ise çinli almamandır. ortak soru ise şudur :

1- bütçen ne kadar?
    2- ehliyetin var mı?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

kardeş saolasın benim fiyat aralığım 4bine kadar bilemedin 4500 en fazla bu fiyat aralığında uzun yol yapabileceğim bir motor istiyorum çokta mümkün değil galiba bu fiyata ehliyeti kısa süre içinde alıyorum 4teker var ama 2 teker ekleteceğim :D tecrübede sıfır düzeyinde

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    regal raptor tavsiye ederim ben de kullanıpda memmun olmayan arkadaşım yok araştır biraz istersen burdan da

Motosikleti
    evet sana öncelik sırasına göre 2 motosiklet söyleyebilirim

1- hyosung gv 250 ( 4000-5500tl arasında bulabilirsin. 2007-2008 model tavsiye ederim)
    2- regal raptor 250 cc ( 2500 - 3500 tl arasında bulabilirsin. 2007-2009 arası )

ama az biraz daha eklerim diyorsan o vakit kaç tl olduğunu netleştirirsen yaklaşık olarak
    çok az bir artışla kavasaki en500 alabilirsin.
    bu tip motorlar süratli olmazlar ama 140km civarında seyredersin. yalnız yokuşlarda ve düşük hızlarda gezmenin tadını alabileceğin torklu makinalardır.
    ben gv250 yi 8ayda 45.000km kullandım. çok zevkli makineydi.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sana öncelik sırasına göre 2 motosiklet söyleyebilirim

1- hyosung gv 250 ( 4000-5500tl arasında bulabilirsin. 2007-2008 model tavsiye ederim)
    2- regal raptor 250 cc ( 2500 - 3500 tl arasında bulabilirsin. 2007-2009 arası )

ama az biraz daha eklerim diyorsan o vakit kaç tl olduğunu netleştirirsen yaklaşık olarak
    çok az bir artışla kavasaki en500 alabilirsin.
    bu tip motorlar süratli olmazlar ama 140km civarında seyredersin. yalnız yokuşlarda ve düşük hızlarda gezmenin tadını alabileceğin torklu makinalardır.
    ben gv250 yi 8ayda 45.000km kullandım. çok zevkli makineydi.
    abi yeni başlayan biri için en 500 biraz iddalı olmuyormu ya mazur görün merak ettiğimden soruyorum... bana kalırsa 250 lik bir makina al ağırlığına alış bunlar ağır motorlardır şehir içerisinde yorarlar ama yol açıldımı ok gibi gider namussuzlar

Motosikleti
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yeni başlayan biri için en 500 biraz iddalı olmuyormu ya mazur görün merak ettiğimden soruyorum... bana kalırsa 250 lik bir makina al ağırlığına alış bunlar ağır motorlardır şehir içerisinde yorarlar ama yol açıldımı ok gibi gider namussuzlar
    neden 500cc de olabilir diye açıklama yapmıştım. ağırlığı kişiye göre değişir.
    zaten 250cc alınca bir süe sonra kesmeyecektir. aklı başında bir adam olmazsa zaten buradan fikir almaz, araştırmazdı diye düşündüm.
    eee, aklıbaşında ise de ona göre itinalı kullanır. ( bence )

o yüzden. bunlar hızlı değil, torklu makineler. bir de şehirler arası kullanmak istemiş. kısa bir zaman, en azından kış geçene kadar şehir içinde tecrübelenecektir de. o vakit yazın motor büyütmekle uğraşmaz dedimdi kendimce ( yanılıyor olabilirim ama böyle bir tepki gelir, ben de ucundan nasihat edersem bilgiçliğe geçmez diye yazdım birazcık da )

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden 500cc de olabilir diye açıklama yapmıştım. ağırlığı kişiye göre değişir.
    zaten 250cc alınca bir süe sonra kesmeyecektir. aklı başında bir adam olmazsa zaten buradan fikir almaz, araştırmazdı diye düşündüm.
    eee, aklıbaşında ise de ona göre itinalı kullanır. ( bence )

o yüzden. bunlar hızlı değil, torklu makineler. bir de şehirler arası kullanmak istemiş. kısa bir zaman, en azından kış geçene kadar şehir içinde tecrübelenecektir de. o vakit yazın motor büyütmekle uğraşmaz dedimdi kendimce ( yanılıyor olabilirim ama böyle bir tepki gelir, ben de ucundan nasihat edersem bilgiçliğe geçmez diye yazdım birazcık da )
    evet abi kesinlikle haklısın kış yerler ıslak o motor şasede durduğu gibi adamın altında durmuyor insan ister istemez açıyor gazı torklı makina olduğu için bi virajda açması gereken miktardan biraz fazla açarsa Allah muhafaza başına hoş şeyler gelmeye bilir bunlarıda bilerek düşünerek ama en önemlisi uyguluyabiliceğine inanarak alıcaksa tabiki en500 neden olmasın dediğin gibi yazın motor değiştirme derdiyle uğraşmaz uzunca bi zaman o motor onu idare eder 250 cc nin bi süre sonra kesmediğine kesinlikle katılıyorum tecrübeyle sabit

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:48 ----------

bence keeway landcruiser 250 de üzerinde durulucak bir motor senin için ben 2 bin km yaptım ve herhangi bi teknik şikayetim olmadı şimdiye kadar kullanıcı hatasından dolayı bir debriyaj sorunumuz vardı yaklaşk 700 kmde almıştım ben debriyaj çok sertti ragal ve diğer sınıftaki motorlar nasıl bilmiyorum ama landcruiser biraz komforsuz onu belirteyim baştan eğer düşünücek olursan.. yani bende var diye burda sana al al al al diyemem :D uzun yolda kullananlarda var forumda landcruiser ı şikayetçi değiller. titreşim landcruiserda normal kullanımda yok denecek kadar az (parasına ve sınıfına göre) fakat yüksek devirlerde titreşim olmuyor değil diyosan ki ben bi geçiş motoru istiyorum cruiser sınıfında sana landcruiser ı tavsiye ederim kısa süreli kullanımlarda bu saydığım dezavantajlar seni pek etkilemiycektir.

Motosikleti
    ybr125
    kimseden tavsiye alma :D

arkadaşlar saolun yorumlarınız için hız amaçlı istemiyorum tabiki hız yapmakta isterim ama dediğiniz gibi ilk motorum olacak bundan öncede sadece scooter kullandım oda saten benim değildi kawasaki en 500 fiyatları ortalama ikinci el ve sıfırı ne kadar bilgi verirseniz sevinirim yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim

Boyun ve kilon

arkadaşlar çelik crown 150 1750 liraya ikinci el buldum bir tane tecrübe edinene kadar bunu alsam ama sonra satacağım buna eminim çünkü yetmeyecektir doğru yapmış olurmuyum yoksa direk 250cc veya 500 cc bir motormu alsam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun ve kilon
    boyum 1.85 kilom 75 :D:D:D

Ledow 250'dan başlayabilirsin, Sahibinden.com'da var tam istediğin

Motosikleti
    kendine güveniyosan ben canımı malımı tehlikeye sokamam gerekli tedbirlerimi alırım diyorsan honda güvenli sürüş eğitimine katıl git kendine bi honda shadow 750 veya benzeri bi japon al

Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendine güveniyosan ben canımı malımı tehlikeye sokamam gerekli tedbirlerimi alırım diyorsan honda güvenli sürüş eğitimine katıl git kendine bi honda shadow 750 veya benzeri bi japon al
    tavsiyen için sağolda okadar paramyok

Motosikleti
    Alıntı whampir19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyen için sağolda okadar paramyok

dostum bi motorun alım satımından ne olursa olsun zarar ediyorsun bak ben 700 km de aldım landcruiser ı şuanda 2000 km ve hiç bir sıkıntı olmadı bendeyken artı bide masraf yaptım bin bakımı yağı tuzu bilmem nesi şuanda satıyorum desem aldığım fiyattan 1000 lira ucuza gidiyor artı satması devri yeni motor bulması onu alması harcıycağın parayı ve zamanı düşün biraz daha sık dişini bu süre içinde ehliyetin yoksa onu hallet hondadan güvenli sürüş 1 eğitimini al 280 lira yanlış hatırlamıyosam fiyatı tabi eğer imkanın varsa... üstüne 2000 3000 daha koyabilirsen önümüzdeki yaza doğru kendine kalıcı bi makine alırsın mutlu olursun

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    daha yeni başlıyorsan ve illaki chopper veya cruiser diyorsan aklıma gelen tek şey kendim içinde düşündüğüm Yamaha virago 250 temiz 2. el bulabilirsin o paraya rahatlıkla. dragstar derdim ama o paraya temizi zor olur. sen bilirsin ama bence en iyisi Ybr125 ile güzel bi başlangıç yapıp vitesli motoru tam kavrayıp öyle chopper yada cruisere geçiş yapman. bütün arkadaşların dediği gibi çin malına kesinlikle dokunma. yoksa motor aşkın başlamadan sona erer.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Burada herkes bişey söyler.. Bide bu iş başkasının ne dediğine göre yapılmaz...
    Başkasının ne dediğini yaparsan sonra pişman olabilirsin...

kendin karar vermelisin...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

motor hiç kullanmadım etrafımda kullanabileceğim öğrenebileceğim motoru olan biride yok motoru yarın alacağım desem kullanmayı bilmiyorum aldığım yerden eve kadar getiremem :D:D ne yapacağımı saşırdım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler