Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CUP kullananlar yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı üzere cup türü bir motor alma arefesindeyim amacım sadece ulaşım yani öle akrobasi yapmak veya cup motorla 100 km sürat yapmak gibi bir hevesim yok 30 yaş 1.80 boy 105 kiloyum sadece hafta sonları keyif için en fazla 50 km'lik gezmelere gitmek.

Vergisiz yıllık vergisi olmayan aklımdan geçen mondial 100 ukh ama (mondialin en sorunsuz modeli diye söyleniyo) cup türü motor kullanan arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz markalar varsa değerlendireceğim japonlara baktım ama adamlar tok listede ne yazıyosa o 100 lira bile indirim yapmıyorlar o yüzden çin işi olsada az çok elim anahtar tutar bu arada konyadayım pek fazla yokuş rampa yok bizim buralarda genelde düz yollar.
    cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dostum bak benim motosikletimin 100 cc olanı var.Burada bayağı yaygın.Nerede oturduğunu bilmiyorum.Ama yedek parçası olsun.0 km alacaksan hele daha güzel.Elinde anahtar tutuyormuş.Ben motosikletimin bujisini,filtresini,yağını kendim değiştireceğim.Şu garanti muhabbetine gidiyorum servise.O da zorla. . .Çoğu birbirine benzer cupların.Japon alamam diyorsan diğer markalardan gözüne hoş gelen,yedek parçası olan birtane al.;)Sen ona bakarsan o da sana bakar. . .

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    benden sana tavsiye Arkadaşım..

eğer alım gücün varsa honda innova al piyasadakilerin hepsi innovanın taklidi eğer deneme imkanın varsa bi innovanın eksozt sesini dinle bide diğer cup denilen şeylerin..

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bak benim motosikletimin 100 cc olanı var.Burada bayağı yaygın.Nerede oturduğunu bilmiyorum.Ama yedek parçası olsun.0 km alacaksan hele daha güzel.Elinde anahtar tutuyormuş.Ben motosikletimin bujisini,filtresini,yağını kendim değiştireceğim.Şu garanti muhabbetine gidiyorum servise.O da zorla. . .Çoğu birbirine benzer cupların.Japon alamam diyorsan diğer markalardan gözüne hoş gelen,yedek parçası olan birtane al.;)Sen ona bakarsan o da sana bakar. . .
    inceledim kardeş modesayı araştırdım ama konyadayım burada ne servis ne de bayi var biraz daha sağlam gibi duruyor ama parça için de manisa yolları uzak gelir bana ama dediğin gibi çinlilerin bakımını yapıp üzmedikten sonra sorun çıkarsada halledebileceğimi düşünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 ----------

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benden sana tavsiye Arkadaşım..

eğer alım gücün varsa honda innova al piyasadakilerin hepsi innovanın taklidi eğer deneme imkanın varsa bi innovanın eksozt sesini dinle bide diğer cup denilen şeylerin..
    düşündüm ama kardeş gerek parça fiyatları olsun gerek fiyat olsun yoracak beni hemde bir kuruş indirim yok tamam kalite sorunsuz ama 4250 liraya değermi dedirtiyorlar.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inceledim kardeş modesayı araştırdım ama konyadayım burada ne servis ne de bayi var biraz daha sağlam gibi duruyor ama parça için de manisa yolları uzak gelir bana ama dediğin gibi çinlilerin bakımını yapıp üzmedikten sonra sorun çıkarsada halledebileceğimi düşünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 ----------

düşündüm ama kardeş gerek parça fiyatları olsun gerek fiyat olsun yoracak beni hemde bir kuruş indirim yok tamam kalite sorunsuz ama 4250 liraya değermi dedirtiyorlar.
    4250 tl yeni çıkanların fiyatları i enjeksiyonlu olanların ben kendi motosikletimi 2008 model 12000 km de innovamı 2400 e verdim, bu motorlar sorunsuz 100000 gider parça konusunda hergün parça değiştirmiyoruz zannetiğin kadar kötüde değil en pahalı parçaları arka sinyaller cbf cbr 1000 lere kadar aynı parça kullanılıyor ve 140 tl fiyatı, marş motoru 400 tl en pahalıları bunlar gerisi ortalamalarda kalıyor bence araştır derim.. zaten sorunda çıkartmaz, ikinci ellere bir bak önceki kasanın..

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4250 tl yeni çıkanların fiyatları i enjeksiyonlu olanların ben kendi motosikletimi 2008 model 12000 km de innovamı 2400 e verdim, bu motorlar sorunsuz 100000 gider parça konusunda hergün parça değiştirmiyoruz zannetiğin kadar kötüde değil en pahalı parçaları arka sinyaller cbf cbr 1000 lere kadar aynı parça kullanılıyor ve 140 tl fiyatı, marş motoru 400 tl en pahalıları bunlar gerisi ortalamalarda kalıyor bence araştır derim.. zaten sorunda çıkartmaz, ikinci ellere bir bak önceki kasanın..
    öncelikle tavsiyen için teşekkürler kardeş. Çinlilerde fiyatlar 1,400 ile 2000 arasında değişiyor ama dediğin gibi fazla hırpalanmamış 2000-2500 lira aralığında ikinci el bulabilirsem değerlendireceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

hani cupcular nerelerdesiniz eskiden kullanmış veya halen kullanmakta olduğunuz cup lar hakkında marka tavsiyelerinizi bekliyorum.

crazyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    bende kuba nın cub modelı var gayet memnunum yakıtı performansı duz yolda 100 goruyor ben garantı kapsamında bakımını yaptırmadım kendım yaptım herhangı bır sorun yasatmadı motorum 1.5 aylık 1300km de yanı kısacası kuba dan memnunum ama yuki nın 125cc lık cub modelı de cok saglam arkadasım 40bın km kullandı ordan bılıyorum
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    fazla sıkıştırmazsan hiçbir şey olmaz benim motosiklet şu anda 10050 km de şimdiye kadar hiç tamirciye gitmedim (bende satmyı düşünüyorum ama birbirimize uzagız)

Lifan cup sizin için ideal olur ama Kymco 125 ,hatta benim tek geçip yaza niyetlendiğim İnnova 125i alınabilir,parça üzerine sıkıntı yaşamazsınız düşüp parça kırılması olmadıkça.

http://www.lifan.com.tr/

Motosikleti
    NC750X
    bütün tavsiyeleri dikkate alıp inceliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan cup sizin için ideal olur ama Kymco 125 ,hatta benim tek geçip yaza niyetlendiğim İnnova 125i alınabilir,parça üzerine sıkıntı yaşamazsınız düşüp parça kırılması olmadıkça.

http://www.lifan.com.tr/

hocam Kymco parçaları çok astronomik tamam kaliteli çok sorun çıkarmaz hatta sorunsuz diyebiliriz ama parça fiyatlandırmaları hoşuma gitmiyor can yakan türden. İnnovaya gelince takip ediyorum ama tabi bütçe 2000 civarı zor ihtimal ama ikinci elde bakabilirim ayrıca lifa cup modeline de bakıcam teşekkür ederim

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütün motorlar birbirinin aynısı dikkatli kullanınca bakımınıda yaparsan arıza çıkarmaz bende truva 97cc cub var parcası yok ama arızada cıkarmıyor (ben aldığımda servis evimin tam karşısıydı) ama bakıyorum 2006mod 7500km de ben japonu beğenmiyorum çünkü parça pahalı bir hava filtresi 60tl çinlerin 10tl dağa ne yazayım 5 sene kullan kaldır at yenisini al sana servisi yakın olan parcası yakınında bulabileceğin motoru al 5tl likparca için 10tl kargo yada yol parası verdinmi kıymeti yok aldığın mal şansına hiç tamir görmeden 3-4 yıl binende var alırken dağa tamirciyle akraba olan da var

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün motorlar birbirinin aynısı dikkatli kullanınca bakımınıda yaparsan arıza çıkarmaz bende truva 97cc cub var parcası yok ama arızada cıkarmıyor (ben aldığımda servis evimin tam karşısıydı) ama bakıyorum 2006mod 7500km de ben japonu beğenmiyorum çünkü parça pahalı bir hava filtresi 60tl çinlerin 10tl dağa ne yazayım 5 sene kullan kaldır at yenisini al sana servisi yakın olan parcası yakınında bulabileceğin motoru al 5tl likparca için 10tl kargo yada yol parası verdinmi kıymeti yok aldığın mal şansına hiç tamir görmeden 3-4 yıl binende var alırken dağa tamirciyle akraba olan da var
    Haklısın kardeş bakımını yapıp biraz itinalı davrandıktan sonra hepsi aynı gibi ama ben aldığımda satmak değil hem 1500 liraya aldığın motorun ikinci eli olmasa ne olur vergisi yok bir köşede durur. hepsinden öte zaten ben alacağım aletin sınırlarını biliyorum yani her arızasına hazırlıklıyım yeterki parça olsun ucuz olsun

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ikinci el bir honda wave veya sıfır bir crypton bakabilirsin. o da olmadı 2. el crypton...
    illa sıfır olsun dersen, kymco öneririm. düşük cc.li motorda avrupa markaları hariç honda ve yamahadan sonra söylenen ilk markadır. çin malı alacağına onu al bir ömür bin

kymco nun 2. eli ucuz aklında olsun.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el bir honda wave veya sıfır bir crypton bakabilirsin. o da olmadı 2. el crypton...
    illa sıfır olsun dersen, kymco öneririm. düşük cc.li motorda avrupa markaları hariç honda ve yamahadan sonra söylenen ilk markadır. çin malı alacağına onu al bir ömür bin

kymco nun 2. eli ucuz aklında olsun.
    yok kardeş kymcodan çekiniyorum açıkçası, bir zamanlar ıxcıtıng 250 ye hasta oluyordum hayalimdeydi ammaaaa iki adet marş motoruyla bir adet cup motor alınabileceğini görünce allaah deyip hayallerimi yok ettim o gün bu gündür korkarım kymco'dan ha iyidir kalitedir ona bir sözüm yok ama bana ismi bile soğuk geliyor

emrekrbrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes ben anlatayım sen degerlendir

2005 model innova kullanmaktayım 65,000de hala kullanıyorum sıkıntı yok...

Motosikleti
    NC750X
    evet arkadaşlar mondial 100 ukh alıyorum takım çantamı da sırtımda taşıyacam neresi bozulursa bozulsun herşeye hazırlıklıyım anlayacağınız. bayide sormayı unutmuşum bunların lastikleri dubleks mi? kullanan arkdaşlar yorumlayabilirler mi?

Alaşım jantlıların tümü tubeless diye biliyorum.

crazyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    secımını yapmıssın ama bısey daha soyleyecegım mondıalın 125uag modelı de guzel
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı crazyrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    secımını yapmıssın ama bısey daha soyleyecegım mondıalın 125uag modelı de guzel
    açıkçası o tipler pek hoşuma gitmiyo kardeş.

ayrıca yorum yapan tavsiyede bulunan arkadaşlarada ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum.
    Malüm her ilde her markanın satış-servis yedek parça ağı malesef istediğimiz gibi değil bütün yazılan tavsiyeleri inceledikten sonra böyle bir karar aldım tamirdir bakımdır bana göre ufak şeyler en baştada dediğim gibi elim anahtar tutar o derecedir ki aracımın bile debriyaj balatasını kendim değiştirebilecek kadar diyebilirim birde söylenenlere göre sanırım mondialler içinde en sorunsuz olanı bu modeli. gerisi kısmet artık işallah en kısa zamanda kavuşurum.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası o tipler pek hoşuma gitmiyo kardeş.

ayrıca yorum yapan tavsiyede bulunan arkadaşlarada ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum.
    Malüm her ilde her markanın satış-servis yedek parça ağı malesef istediğimiz gibi değil bütün yazılan tavsiyeleri inceledikten sonra böyle bir karar aldım tamirdir bakımdır bana göre ufak şeyler en baştada dediğim gibi elim anahtar tutar o derecedir ki aracımın bile debriyaj balatasını kendim değiştirebilecek kadar diyebilirim birde söylenenlere göre sanırım mondialler içinde en sorunsuz olanı bu modeli. gerisi kısmet artık işallah en kısa zamanda kavuşurum.
    Hayırlı olsun.. Ne renk aldın.. Birde yaş kilo ve boy kaç merak ettim..?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler