Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

slm arkadaşlar ilk motorumu alacağım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    whampir19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş ben bayadır araştırıyorum bisan roadstar en uygunu gibi gözüküyor bayisini bulmak kolay yedek parçasında sıkıntı yaşanmıyormuş ama ben satacak bir yer bulamadım ikinci eli saten çok nadir satılıyor
    4 Teker Bedenimi İKİ Teker Ruhumu Taşır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kesinlikle Çin malından uzak durmalısın.Sonra motorculuktan soğursun Japon dan şaşma derim. Eğer Honda almak istersen sana yardımcı oluruz ödeme seçeneklerinde.

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Çin malından uzak durmalısın.Sonra motorculuktan soğursun Japon dan şaşma derim. Eğer Honda almak istersen sana yardımcı oluruz ödeme seçeneklerinde.
    elinizde chopper ne model motor var fiyatlarda ne gibi yardımcı olursunuz bilgi verebilirmisiniz

Honda VT 750 Shadow 2010 Model.

Daha önce bi duyuru yapmıştım MT üyelerine Shadow için Kampanya yapmıştık. 9 Motordan 1 adet kaldı. Siyah.

Nakit Anahtar teslim : 18.000,00 TL
    12 Taksit Anahtar teslim : 19.200,00 TL

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Sırf görüntüsü için Çinli alma. Yeni başlıyorsan Honda CBF 150 veya YBR 125 derim. İkisini de kullandım. İkisi de güzel. Ben olsam CBF'i tercih ederdim.

Ve mutlaka, ama mutlaka eğitim al. Çok fark ediyor. Özellikle İstanbul'da motor kullanmak çok riskli ve eğitimsizken daha da tehlikeli bir hale geliyor.

Ayrıca motora para ayırırken 500-600 TL'de korumalara ayırmayı unutma. Bu işin şakası yok.

Hoca tavsiyesi istersen bana özelden ulaşabilirsin.
    Ağır metal insanı...

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda VT 750 Shadow 2010 Model.

Daha önce bi duyuru yapmıştım MT üyelerine Shadow için Kampanya yapmıştık. 9 Motordan 1 adet kaldı. Siyah.

Nakit Anahtar teslim : 18.000,00 TL
    12 Taksit Anahtar teslim : 19.200,00 TL
    :D:D çok pahalı ustat yaa benim için pahalı bilgileriniz için tekrar teşekkür ederim ben 250 cc bir motor arıyorum

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    motosiklet kullanmayı hiç bilmeyenler için eğitim programları var. Örnek Honda Güvenli Sürüş-1. Böyle bir eğitim almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

zevk ve tarz meselesidir, ama ilk motosiklet olarak honda cbf150-yamaha ybr125 iyidir. cruiser modelleri daha ağırdır, manevrası zordur, düşürdüğünde masraf açacak aksesuarı çoktur. kullanımı kolay, hafif, yedek parçaları ucuz bu modellerle acemilik atmanın çok faydası var.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olgunlaşmış fikirler bunlar ama az biraz eksik...

ilk motorunsa acemisindir ya da çevredekilerin motorlarıyla ciddi tecrüben vardır. tecrübe düzeyine göre bilgi vermemiz daha doğru olur. ancak kesin olan ortak fikir ise çinli almamandır. ortak soru ise şudur :

1- bütçen ne kadar?
    2- ehliyetin var mı?

Alıntı whampir19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş saolasın benim fiyat aralığım 4bine kadar bilemedin 4500 en fazla bu fiyat aralığında uzun yol yapabileceğim bir motor istiyorum çokta mümkün değil galiba bu fiyata ehliyeti kısa süre içinde alıyorum 4teker var ama 2 teker ekleteceğim :D tecrübede sıfır düzeyinde
    sen uzun yolda tejrube arttıracan dimi kardeşim

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sana öncelik sırasına göre 2 motosiklet söyleyebilirim

1- hyosung gv 250 ( 4000-5500tl arasında bulabilirsin. 2007-2008 model tavsiye ederim)
    2- regal raptor 250 cc ( 2500 - 3500 tl arasında bulabilirsin. 2007-2009 arası )

ama az biraz daha eklerim diyorsan o vakit kaç tl olduğunu netleştirirsen yaklaşık olarak
    çok az bir artışla kavasaki en500 alabilirsin.
    bu tip motorlar süratli olmazlar ama 140km civarında seyredersin. yalnız yokuşlarda ve düşük hızlarda gezmenin tadını alabileceğin torklu makinalardır.
    ben gv250 yi 8ayda 45.000km kullandım. çok zevkli makineydi.
    arkadaşlar saolun yorumlarınız için hız amaçlı istemiyorum tabiki hız yapmakta isterim ama dediğiniz gibi ilk motorum olacak bundan öncede sadece scooter kullandım oda saten benim değildi kawasaki en 500 fiyatları ortalama ikinci el ve sıfırı ne kadar bilgi verirseniz sevinirim yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim

motor hiç kullanmadım etrafımda kullanabileceğim öğrenebileceğim motoru olan biride yok motoru yarın alacağım desem kullanmayı bilmiyorum aldığım yerden eve kadar getiremem :D:D ne yapacağımı saşırdım
    buyrun
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

ne yaptığınızı anlamadım ustat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 ----------

bu arada tavsiyeleriniz için saolun savas abinin aracılığı ile ömer şirin beyde bir motor varmış c.tesi günü onu görmeye gideceğim bilgileriniz için tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    ne yaptığınızı anlamadım ustat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 ----------

bu arada tavsiyeleriniz için saolun savas abinin aracılığı ile ömer şirin beyde bir motor varmış c.tesi günü onu görmeye gideceğim bilgileriniz için tekrar teşekkür ederim
    usta ben yazıcamı yazdım sen bi oku yazdıklarını anlarsın

ben onları sorulan sorulara cevap olarak yazdım konu ney onu anlamadım

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Sanırım arkadaşımızın demek istediği şu:

Tecrüben yok. 500'ü bırak, 250'lik bir alet bile ciddi bir güç üretir ve kontrolü seni zorlayacaktır. Uzun yolda deneyim edinmeyi düşünüyorsan bu yanlış bir karar, uzun yol kolay görünebilir ama özellikle acemiler için riskleri fazladır (yüksek sürat!).

Ben ayırdığın o parayla temiz bir 125-150 cc al derim. Artan parayla da koruma + eğitim. Emin ol pişman olmayacaksın. ("Son pişmanlık fayda etmez" de denilebilir.)

İkinci kez söyleyeyim: "Bu işin şakası yok. Hata yaparsan mutlaka bedelini ödersin."
    Ağır metal insanı...

@emrello:

Arkadaşım bende 250 cc'lik bir çapır düşünüyorum. Yok denecek kadar tecrübemde var.Hani daha önce 250 cc'lik çapırla 1,2 kez trafiğe çıkmışlığım var. ama bu yolculuklar 10 dk'yi geçmiyecek şekildeydi.Belkide ilk sürüşümde zorlanmamamın sebebi 18 yaşıma kadar bisiklet kullanmamdı(keyfi).

Acaba 250 cc'lik makina dediğiniz gibi çok mu büyük yanlış olur. İstediğim kadar uyguluma yapabileceğim bir alanada sahibim yinede 250 cc ile başlamak hatamı sizce ?

Motosiklet ehliyem de mevcut.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    sen bencede en iyisi al bi ybr ya da cbf 150 onla alış vitesliye ondan sonra alırsın bi land cruiser yada başka bi cruiser bakarsın keyfine..

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    http://www.sahibinden.com/honda_phan...XQQdisplayitem

bir bak derim az önce karşılaştım
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    al bir suzuki gn 125 keyfine bak...2005 model en sonu...2500-3000 tl...çoluk çocuğuna kalsın sonra...yok alışınca hemen satıp cc yükseltirim diyorsan honda cbf 150...başkasını düşünme derim....
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yağma yok,
    motoru da bulduk
    Yalandan dolandan Çin malı Japon değil,harbi Çin malı,öz hakiki Lifan
    kardeşi Roadstarcı yaptık

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağma yok,
    motoru da bulduk
    Yalandan dolandan Çin malı Japon değil,harbi Çin malı,öz hakiki Lifan
    kardeşi Roadstarcı yaptık
    E hayırlı olsun o zaman .
    Ağır metal insanı...

saol savaş abi sayende inşallah olacak yarın bir anlaşalımda hayırlısıyla hemen alır almaz uzun yola çıkacağım diye birşey yazmıyorki orda elbett iyice alışınca yola çıkacağım ama motorla gidip gelmel devamıl düşüncem tabi yaz aylarında

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım arkadaşımızın demek istediği şu:

Tecrüben yok. 500'ü bırak, 250'lik bir alet bile ciddi bir güç üretir ve kontrolü seni zorlayacaktır. Uzun yolda deneyim edinmeyi düşünüyorsan bu yanlış bir karar, uzun yol kolay görünebilir ama özellikle acemiler için riskleri fazladır (yüksek sürat!).

Ben ayırdığın o parayla temiz bir 125-150 cc al derim. Artan parayla da koruma + eğitim. Emin ol pişman olmayacaksın. ("Son pişmanlık fayda etmez" de denilebilir.)

İkinci kez söyleyeyim: "Bu işin şakası yok. Hata yaparsan mutlaka bedelini ödersin."
    evl kardeşim arkadaşın acemi oldugunu kabul etmesi biraz geç oldu hepimiz aynı yoldan geçtik

motoruda hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler