Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Scooter Tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Bende geçtiğimiz yaz benzer bir arayıştaydım... Tüm motorları üzerinde denedim, gezmediğim-okumadığım forum kalmadı Bu konuda benim görüşlerim şöyle :

Bws100 - 2 zamanlı motor kimileri için zevk iken bence işkence. Yakıt tüketimi vs. dert değil ancak o yağ kokusu ve mobiletvari sese tahammul edemiyorum. Ha taş gibi motordur o ayrı mesele...

Peugeot Speedfight 2 - Yine 2 zamanlı olması bence dezavantaj. Ancak en temel sorun, bu motorun yedek parçası yok (!)

Suzuki An125 - Aslında fena motor olmamasına rağmen bu model piyasadan çekildi. İlerde yedek parça konusunda sıkıntı yaratabilir, bence 10"lastik ebadı da yetersiz kalıyor..

Kymco Agility 125 - Mantıken alınası bir motor ancak ben tipine fazla takıldığımdan tercih etmedim, içine siniyorsa al derim..

Kymco Agility City 125 - Selesindeki anlamsız eğimi nedeniyle sürücüsünü aşağı kaydırması dışında bir problemi yok Ben bu motoru oldukça beğenmiştim, büyük lastikler motorun üzerine oturunca insana güven veriyor. Super 8'i grenaj ve renkleriyle bana çinlileri anımsattığından listemden çıkarmıştım.

Son olarak birkaç tavsiye eklemek istiyorum ;

* Bütçenin en az 500-600lira'lık kısmını kask,dizlik,mont için ayırman gerekicek. Disk kilidi zincir vs. derken mebla kabaracak. Bütçeni buna göre ayarla derim.

*Kurye vs. değilsen yakıta fazla takılma, sonuçta 100-150cc bir scooter'ın yakacağı benzin belli...

*80km/sa hızdan sonra kontrol iyice azalıyor, bence bir scooter için fazlası gereksiz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Benim önerdiklerim
    Honda Dylan(genç motoru scooterlar arasında hız canavarı)
    Fly100(Çok az yakar,vergiden muaftır,biraz yavaş gider)
    Kymco super8(Pek piyasası olmadığından 2. ellde ve parçada zorlanabilirsin,diğer 125cclerden hızlılardır)
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler