Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

XL 650 V TRANSALP mi yoksa F 650 GS Enduro mu ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş ktm yi biraz fazla abartmış.üzerine başka motor yapılmadı diye.Motorlar arasında üzerine başka motor yapılmadı diye bir karşılaştırma yapmak yanlış olur.Her markanın ve her motorun kendine has özellikleri vardır.şehir içi veya uzun yol kullanımı için transalp i tercih ederdim.Kullanımı yol tutuşu ve rahatlığı açısından diğer motorlardan daha iyi.Hoş africa twin daha iyi ama yenisi üretilmediği için kıyaslama yapamıyoruz.f 650 nin iyi olduğunu söylemek bmw yi marka olarak kullanan insanların diyebileceği bişeydir.her iki motoruda kullanan bir insan kesinlikle transalp diyecektir.fakat benim için en iyi motor 535 virago.çünki bende o var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    basbali
    arkadaşım bbrr nin yazdıklarını iyi oku okumadan anlamadan cevaplar vermeyin
    bbrr enduro da ktm nin üstüne başka motor yok demişki bende idda ediyorum enduro katogorinde ktm nin üstüne başka bir motor yokdur dakar rallisini 5 sene sorun arıza vermeden bitiren tek enduro markasıdır. lütfen dostum bilip bilmeden eksik bilgilerle yorum yapmayalım.

şu anda enduro cu istediğin biniciye sor bilgili olucak tabi cahil olmıycak enduro katogorinde son noktanın ktm olduğunu söyliycekdir ama ktm pahalıdır parçası serviside öyle o yüzden insanlar alternatif başka markalara yöneliyor enduro katogorisinde

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dakar dünyadaki en kırıcı motor etabıdır..her sene eurosport tan takip ederim..daha önce 450 cc bir ktm ye 2 sene bindim...ama bizde bir motor hakkında konuşmak için resmini görmek malesef yeterli ...KTM görsel olarak çok albenili değildir Ama yürür..
    Boş konuşmayalım ben marka model veriyorum varsa daha iyisi söle bilelim basbali
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW F 650 GS - 2006 Tek silindir-652cc 50 Kurş. 25.166 YTL
    Yorumsuz!!!

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    TRANSALP demişmiydim??
    HAYALİMDİ oldu bana göre şehir içi şehirlerarası mukemmel .. 2830 yaptım geldım tık yok
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende bir ara ikisi arasında kaldım fakat kesin kararım F650 oldu.tercih nedenim estetikte bütünlük sağlamışlar.transalp'in tasarımı genel olarak iyi fakat egzost ve ön tekerlek tasarım bütünlüğünü bozuyor bana göre.. Büyük tek silindirli motosikletlerin sadece dezavantajı olan vibrasyon ileri sürülüyor fakat avantaj olarak yakıt ve max tork max hp daha düşük devirlerde elde ediliyor yüksek devirlere herzaman ihtiyaç olmuyor bu sayede motor dayanımı daha uzun oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kesinlikle f650 bununla birlikte imkanım oluncada 2.motosiklet Yamaha r1 yada r6 napalım ss dan vazgeçemiyorum

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    ben kullanmadığım için ikiside sevdiğim model ama bmw nin titreşim yaptığını söylüyolar eğer öyleyse transalp çok kalıplı ve muhteşem makine
    Allah bütün motorcuları ve motor sevdalılarını korusun Allah Türkü korusun.Allah motor alamayanlara sabır versin ( ben yaşıyorum çok zor war ama memnun değilim)

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı
    TRANSALP demişmiydim??
    HAYALİMDİ oldu bana göre şehir içi şehirlerarası mukemmel .. 2830 yaptım geldım tık yok
    oncelikle hayırlı olsun. gule gule / kazasiz belasız kullan. 2830 km henuz tık olması icin yeterli bir kriter degil. bu km'de tık yapması anormallik olurdu zaten.

ben f650 ile (Mayıs'05-Bugun) 26.500km yaptım bende de tık yok. her iki motor da zaten sorunsuz cok km yapsın diye uretilmis.

ahhh ahhh su borusan bu politikasindan vazgecmis olsaydı da bizde surda bmw'yi savusaydik.

basta fiyat politikalari olmak üzere izledikleri yol bizlerin elini kolunu baglıyor.

bu sebeplerden ya sıfır km transalp yada temiz ikinci el F650 diyorum.

havalar guzel, yaz geldi, herkese iyi tatiller/geziler ben bu hafta mesaideyim,

gelcek hafta is bekle beni akdeniz sahilleri/alanya ben geliyorum....
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    arkadaslar forum'u bastan sona okudum. Bilgi veren bütün herkese teşekkür ederim bende önümüzdeki senelerde motorumu değiştirmeyi düşünüyorum aklımda iki motor var suzukı DL650 ve honda XL650 V transalp ikisi arasında karar vermeye çalışıyorum. yorumlarınızdan sonra honda bıraz daha ön plana çıktı kısmet diyelim inşallah alırız.

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı mkcelikkol adlı üyeden alıntı
    oncelikle hayırlı olsun. gule gule / kazasiz belasız kullan. 2830 km henuz tık olması icin yeterli bir kriter degil. bu km'de tık yapması anormallik olurdu zaten.

ben f650 ile (Mayıs'05-Bugun) 26.500km yaptım bende de tık yok. her iki motor da zaten sorunsuz cok km yapsın diye uretilmis.

ahhh ahhh su borusan bu politikasindan vazgecmis olsaydı da bizde surda bmw'yi savusaydik.

basta fiyat politikalari olmak üzere izledikleri yol bizlerin elini kolunu baglıyor.

bu sebeplerden ya sıfır km transalp yada temiz ikinci el F650 diyorum.

havalar guzel, yaz geldi, herkese iyi tatiller/geziler ben bu hafta mesaideyim,

gelcek hafta is bekle beni akdeniz sahilleri/alanya ben geliyorum....
    dostumbenim motor zaten 0 değilki 2.el aldım 20.000 de ve sadece suyuna ve yağına bakıp yola çıktım..2830 tık yok dememdeki mesele beni yolda hiç üzmeden ve yormadan götürmüş olmasından kaynaklanıyor vibrasyon !! yaşamıyorum en azından yuksek devirlerde....
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    vibrasyon !! yaşamıyorum en azından yuksek devirlerde....
    vibrasyon mu? o da ne?!?

beni yolda hiç üzmeden ve yormadan götürmüş olmasından kaynaklanıyor
    demek ki hic asfalt dısına cıkmamıssın
    transalp'te sehir icinin sıkısık trafiginde ve arazide de kedi gibi atiktir dimi???

şaka şaka kızma,
    gule gule kullan. iyi bir tercih yapmıssın.Allah kazadan beladan korusun

alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    bencede honda sağlam ve esnek,yormuyor insanı hemde bmw den az yakıor..bmw çok yakıor bir de o kadar paraya değecek bir motor diğil bmw.

birolbirinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125 - kanuni tiger
    bu teslere birde aprilla yı dahil etseniz bu şekilde fikir verseniz hedefim 2 - 3 yıl sonunda bir aprşilla oegasso ve ya bmw f650 2. el almaktı bu konudada biraz bilgi verebilirseniz hemde farklı bir alternatif olabilir arkadaş için
    ramzey 125 cc sport scooter
    kanuni motocar 200 cc

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    Valla bana soracak olursanızda V2'den dolayo transalp derim ama KTM'yide yabana atmayın derim. Çünkü enduronun babasıdır kendileri...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    arkadaslar f650 nin on masasi fason yaptirdigi icin cok kalitesiz alan arkadaslar bilirler kullanima gore 10000~15000 i bulmadan nerdeyse alan herkes degistiriyor...250000 de daha anahtar degmemis transalpler var...bu yuzden cefakar olsun asaletli olsun..honda olsun...

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de TA... Bende yaklaşık 2 aydır inceliyorum iki modeli, ama TA nın 2007 de çıkacağı söylenen yeni modelini beklemekte yarar var derim yinede...
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    bnde transalp istiyorum ama boyum 1.70 ayaklar yere basmaz dimi?...basmazsada binmek külfet olur:(

bence bmw ...nedense gercekten büyle bi motor geleceye yatırım gibidir....bmw gördünüz yerde 2 3 dakkika bakın lütfen ve farkı ğörün....
    alonesx@

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı alpinaa adlı üyeden alıntı
    bmw den az yakıor..bmw çok yakıor bir de o kadar paraya değecek bir motor diğil bmw.
    sevgili alpinaa

bu cumlede hem dogru soyledigin bir nokta var hemde yanıldıgın bir nokta.

ben f650 ile uzun seyehatlerde 3.5lt/100km tuketim ortalamasina sahibim. hatta biraz kasarsam bu deger 3.2/3.3 gibi oluyor.

sehir icinde ise ortalama 4lt/100km. bu sebepten f650'nin transalp'den falza yaktıgını sanmıyorum.

gelelim hakli oldugun noktaya, evet sıfırı gereksiz pahali. bu paraya degmez. ne f650 nede baska bir bmw.

dusunsenize bir R1200GS alacaginiza bir transalp bir de CBR 1000RR alabilirsiniz

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler