Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

XL 650 V TRANSALP mi yoksa F 650 GS Enduro mu ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazer demiş ki
    Yalnız transalp'ın sahibi arkadasla konustugumda ise daha once kendisinin BMW kullandigini ve BMW almamin daha mantikli olacagini soyledi.
    Bunun nedenini bir sorsaydın keşke arkadaşına her ikisinede sahip olmuş bir kişi konu hakkında en bilgili kişidir çünki ........
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ARORA ZRX 200
    Merhaba baylar bayanlar ... Transalp ile BMW yi karşılaştırmaya kalkmayın ve de motordan anlamayanlardan da akıl almayın
    1 BMW ağır ve yorucudur , yazın ayagınızı ısıtır
    2 HONDA rahat ve yorucu değildir , dengeli ve kol boyu rahattır ama boyunuz kısa ise hiç düşünmeyin...

biz eşim ile 5 defa bodrum gittik geldik
    toplam 50.000 km yol yaptık
    40 cm kuma gömüldük
    bodrumda kar yağarken asfalta düştük
    söke ovasında 140 km ile radara yakalandık
    dikili Otoyolunda 95 km 145 ile gittik ve
    sabah saat benzin aldık 07:00 de bandırma feribotuna bindik
    09:30 da bandırmaya indik
    saat 13:30 da izmir bornovada kahvaltı ettik
    14 litre benzin aldık
    17:45 de bodrum turgutreis e girdik ve yedek +2.5 litre benzin vardı
    ve geri orta kentten 14 litre aldık yani 14 litre ile 300 km yapıyor iki kişi ile ortalama 4 buji 2 silindir ve 16 valf yani 6 valf değil hatta 2 buji olmadanda gidiyor bilmeyenler boşuna ahkam kesmesinler....

istanbulu ve anadoluyu sel götürürken biz yolda idik
    bir tarafımızdan sular akarken yolda gidiyor idik...

yani açıkçası sakın olaki HONDA transalp ile BMW f 650 yi karşılaştırmayın
    bunu ancak benim gibi ayıyı çeken motoru kullananlar bilirler

kiiii benim transalp'in motoru kaynaklı yapıştırma idi ve hiç sorun çıkarmadı ikinci el aldığım halde durumum müsait olsa AFRICA TWIN alırım...
    kilom 95 eşim 65 ve biz transalp ten yeni indik

www.istanbulda.com
    genel yayın yönetmeni

herkese selamlar

Motosikleti
    olası cbf 250
    ben yeni bu işe giriyorum transalple direkt motor dünyasına girebilirmiyim?

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    istabulda ve olker444 arkadaşlarım önce bir Tanışma forumunda kendinizi tanıtsaydınız. bu arada istanbulda arkadaşım, iyi hoş anladık çok gezmişsiniz Transalp sağlam motormuş. ama siz hiç F650 GS kullandınız mı? bir de onunla karşılaştırsaydınız keşke,

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BBRR bayramdan hemen sonra arkadasla konusur,neden boyle soyledigini sorarim.Hoscakalin.
    pazer demiş ki

Alıntı:
    Yalnız transalp'ın sahibi arkadasla konustugumda ise daha once kendisinin BMW kullandigini ve BMW almamin daha mantikli olacagini soyledi.

Bunun nedenini bir sorsaydın keşke arkadaşına her ikisinede sahip olmuş bir kişi konu hakkında en bilgili kişidir çünki ........

ben yeni bu işe giriyorum transalple direkt motor dünyasına girebilirmiyim?
    ciddi bir eğitim alırsan .(honda bu eğitimi veriyor) kask mont aykkabı gibi korumalarını da tamamladıktan sonra neden olmasın .........

BMW'mi farklı? peh peh herkes te var o motor, elini atsan F650'ye çarpacak
    evet sayı olarak f 650 gs transalpten daha fazla ama yanyana konduğunda nedense BMW daha bi güzel daha bi dikkat çekici

Merhaba baylar bayanlar ... Transalp ile BMW yi karşılaştırmaya kalkmayın ve de motordan anlamayanlardan da akıl almayın
    bazen çok deneyimsiz insanlar internet ve bu konuda ki yazılı basını takip ederek çok şey bildiğini iddaa edenlerden dahada çoğunu biliyor....
    Biz zaten nedenlerini açıklayın demişiz...
    sizin değerli deneyimlerinize ayrıca teşekkür ederim......
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

CBR1100XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1100xx
    çayıra saldım mandayı sewerek aldım hondayı!!! yada honda hayat onda!!!şaka bi yana honda gerisi yalan!!!
    Bir gün herkes racing'ci olacak!!!

Dağ bayır gezmek istiyorsan eğer bmw'nin ön küçük çamurluğu çıkartman yeterli olacaktır. Üsteki kargaburun sana öntekerden çamur gelmesini engeller. Transalpin ön çamurluğunu çakarırsan ön tekerden gelen çamur vs. direk suratına doğru gelir. Şahşi fikrim Transalp.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Aşağıda verdiğim linkte bike Dergisinin 2004/Kasım sayısında yayımlanmış karşılaştırmalı testi yer alıyor. Testte, Suzuki DL650 Vstrom, Honda XL650V Transalp, Yamaha XT660R ve BMW F650 GS yer alıyor. Sitenin editörü testin sonuçlarını Türkçeye çevirmiş, girip ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ben buraya sadece karşılaştırma sonucunu yazıyorum. Suzuki 1., Yamaha 2., BMW 3., Honda'ysa 4. olmuş.

Tek tek puanlamalar:
    Modeller : VStrom Transalp XT660R F650GS
    Engine : **** ** *** ***
    Chassis : *** *** *** ***
    Suspension : *** *** *** ***
    Brakes : *** *** **** ***
    Fairing : *** *** ** **
    Comfort : ** ** *** **
    Useability : **** **** **** ****
    Finish : *** **** *** ****
    Overall : **** *** **** ***

Tüm testi okumak isteyenler için : http://utkuhamarat.com/motor/bike/4trailie.htm

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Transalp çünkü,önceki senelerde de kendi ve sağlamlığını geçmiş senelerde de kanıtladı nette transalple ilgili yorumları okursanız çoğu olumludur.Honda'nın motor kalitesi çok yüksek aynı şey Bmw için de geçerli ama tek silindir olması -puan,ayrıca Honda'nın yaygın servis ağ(tabii bu motorla oraya uğranırsa)ayrıca senin de söylediğin gibi 2. eldeki avantaj BBRR abi.Ama ben yine de Bmw diyorum çünkü ismi içerisinde GS var

bencede transalp ideal piyasa da bulunan bi motor bu sebeple parça sıkıntısı çetirmez + çift silindir

Ama ben yine de Bmw diyorum çünkü ismi içerisinde GS var
    bende zaten o yüzden düşünüyom f 650 FB olsa çoktan almıştım ....
    rajona ters olacak gs ....

orfoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f650 gs
    aynı konu daha önce de tartışılmıştı sanırım,arkadaşlar hep titreşim konusunu ortaya atıyorlar ama ben bunun hiç bilimsel olmadığını düşünüyorum, açıkcası titreşim olarak ikisi arasında çok bariz bir fark hissetmedim şimdiye kadar.Fakat kullanım kolaylığı olarak arazi de veya asfalt da gs derim. transalp e göre hem kontrolü daha kolay hem de agresif kullanıma izin veriyor. 2 yıl yol yardımı + standart abs, elcik ısıtmalar ve yakıt kullanımı( bir depo ile 480km yaptım) da çabası.

transalp güzel makina enduro iyidir dengeli makina

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Burda en önemli konu herkesin atladığı şey ABS . Eğer ABS olmasaydı hondayı tercih ederdimm Ama sırf Abs ye sahip olması bmw ye tartışılmaz bir üstünlük sağlıyor. ABS=güvenlik Honda alacaksan kesinlikle cbf600s abs al
    İmportant bunu beğendi.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    siz gs ye kurban olun be
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

agonyozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza
    Honda'da BMW'de çok sağlam ve dayanıklı motorlar üretiyorlar..Ama ben şekil olarak baktığımda BMW derim bu seçimde..Çok yakışıklı motor..
    Something in the Way..!

Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Transalp.
    budur
    olay biter

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Honda transalp
    Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....!
    0Rh+

Benden de bir yorum

Bu güzel motosiklet-severler sitesine yeni üye olmakla beraber, bu konudaki fikirlerimi yazmak istedim.
    Polislerin BMW'yi tercih etmelerinin tek sebebi Honda ile girdikleri ihalede daha düşük fiyat vermeleri (biliyorsunuzdur BMW'den önce ki motorları Honda idi) ve ayrıca bugün jandarmalar Honda Varadero ve XR 650 R kullanıyorlar. Ayrıca polislerin motor seçme hakkıda olmadığı için bu kısmı yukarıdaki bürokrat kesimler belirliyorlar.
    BMW'nin GS 1150,1200 gibi modelleri ile karşılaştırılan Transalp'le aralarında öncelikle 10.000 YTL kadar bir fiyat farkı var ki bu da oldukça fazla.
    Transalp ve F650 kullanıcısı olarak; ikiside yerlerine göre keyifli ama "yer" derken sadece sert arazide F650 ile daha rahat bir kullanım içerisinde olabilirsiniz, tek silindirli, daha hafif, süspansiyonlar daha yumuşak, vites geçişleri rahat, görünüşü ve renk seçenekleri daha dikkat edici. Fakat Transalp'le her ortamda rahat kullanım olduğunu kendimce hissettim. Uzun yolda giderken bir kere F650 gibi rahatsız edici titreşim olmuyor. Zaten ilk gideceğiniz yere ulaşmak için asfalt ya da stabilize yolda gitmeniz gerekecek ki zaten Transalp'le bunu rahat bir sürüş olarak yapabilirsiniz. Amacınız zorlu etaplar ise zaten XR 650 R ya da XT 660 almalısınız.
    Servis ağı ve yedek parçadaki kolay ulaşım olarak Honda çok iyi.
    2005'in bir çok motosiklet dergisinde karşılaştırılan Endurolar arasında DL 650 V-strom (Suzuki), Transalp (Honda), XT 660 (Yamaha), F650 (BMW). Çoğunda üstünlüğü 6 vites, 67 Beygir gücü olan ve "Enduro" sınıfında yer alan (Bence bir tour makinası) ama arazide çok rahat kullanılmayacak ve biraz da agresif bir motosiklet olduğuna inandığım DL 650 V-strom.
    Ama yine de 2007 'de Japonya fuarında tanıtılacak olan 2001'den bu yana büyük değişikliklere uğramayan Honda Transalp'i bekleyip görelim.
    do the best you can

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler