Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

XL 650 V TRANSALP mi yoksa F 650 GS Enduro mu ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    polisler 1200 gs kullanıyor
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir sorunda BMW servisinin çok yaygın olmaması burda honda servisi var ama bmw yok buda seçim yaparken önemli bir fark yaratıyor.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Uzun boyluysan BMW nin yeni GS serisi sana kucuk gelir! Transalp daha gosterisli. Ama BMW nin hem adi var hemde yakisikli motor ;)
    Ben yaklasik 180 im benim altimda bile BMW biraz zayif kaliyor. 98-99 modelleri daha buyuktu ama yaniler daha guzel gorunmesine karsi cross tipe kacmis..

Valla ben anlamiyorum motordan teknolojisinden de tipe gore bir bayandan degerlendirirsek sonuc: Transalp daha gosterisli duracaktir ama ben BMW ile gecen birine daha dikkatli bakarim!
    Hee hee umarim aydinlatabilmisimdir...
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Evet hakikaten karar vermesi oldukça güç bir an kendimi hakikaten kaptırdım ve cebime parayı koydum enduro alıcam ve karşımda bu ikisi var gibi hayal ettim ve ekrana bakıyorum yarım saattir......

Görüntüleri açısından ikisi de kalite ve teknoloji olarak kendini gösteriyo, sağlamlık ve güvenlik olarak aynı şekilde...... marka olarak olaya bakarsak biri BMW diğeri HONDA her ikisi de kendini kanıtlamış markalar japon ve alman teknolojisi BMW nin sağlamlığına şüphe yok BMW nin tek silindir olmasından dolayı titreşim yapacağı konusuna katılmıyorum ki... F650 yeni bir motor değil kendini sürekli yenileyen bir model ve üstelik BMW gibi bir marka kilometrelerce test edip çeşitli aşamalardan geçirmeden bir malı piyasaya sürmez araba ve motor sektöründe önemli bir pazar payına sahip ciddi bir markadan bahsediyoruz kullanmadım ama kullanan arkadaşlarda titreşim olmadığını söylüyolar tek silindir motor titreşim yapar yapan modeller de var ama bahsettiğimiz F650

gelelim Hondaya hondanın çizgisi transalp in yapısı ve donanımı daha bir şehir gezgini görüntüsünde F650 daha bir saf kan enduro gibi gözüküyo transalp ise enduro ama şehir içi ve asfalt kullanımında sanki daha bir seri ve güçlü kalıyor F650 yanında görüntü olarakta...... hondanın ön fren disklerinin çift disk oluşu benim dikkatimi çekti ayrıca yakıt tüketimini kıyaslamak isterdim ama f650 nin verileri var fakat hondanınkini göremedim

sonuç olarak hep söylerim bir motordan ne beklediğine bağlıdır karar vermek için en önemli etken budur bence
    ben bir motordan sağlamlık güç sürat güvenlik ve görüntü açısından gösterişli olmasını beklerim açıkçası yakıt yönünü çok fazla takmam bile motor işi zevk işidir bir yerde bir endurocu olmadığım için aslında çok fazla sağlıklı bir seçim de yapamaya bilirim bu iki model arasında ama...........
    illa bir enduroysa F650 diyorum çünkü o saf kan bir enduro sağlamlık güç dizayn her anlamda ama honda transalp değilde cbr600 yada cb600F olsaydı hiç şansı yoktu F650 nin barış kardeşim F650

Transalp daha gosterisli duracaktir ama ben BMW ile gecen birine daha dikkatli bakarim!
    demekki transalp alacaz

vay be kenan iyi bir açıklama yapmışsın titreşim geyiği BMW nin yüksek hacimli motorlarında boxer tip motor kullanmasından geliyor pistonlar yatay çalıştığından titreşim oluyo ama 650 de bu motor yok .yağ gibi gidiyo
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    BBRR abi mademki burdasın benim sorumada bi cevap ver artık
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    bi bakıma özgürlüğümü simgeleyen cismin bence biraz farklı olması gerekir!piyasada fazla olmamasından dolayı(en azından marka olarak)ben bmw diyorum!honda piyasada cok o yüzden onu tercih etmezdim!aynen bmw x5 ile land rover arasında tercih etmek gibi bişey bu bence!böyle bi tercih olsaydı land'ı seçerdim ben radikal olmak için
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Alıntı hbgp adlı üyeden alıntı
    bi bakıma özgürlüğümü simgeleyen cismin bence biraz farklı olması gerekir!piyasada fazla olmamasından dolayı(en azından marka olarak)ben bmw diyorum!honda piyasada cok o yüzden onu tercih etmezdim!aynen bmw x5 ile land rover arasında tercih etmek gibi bişey bu bence!böyle bi tercih olsaydı land'ı seçerdim ben radikal olmak için
    sence land rover mi daha çok x5 mi

kendi düşüncemi soylemek istiyorum .motor her nekadar zevk işi olsada yakıtta ekonomik olup olmamasıylada ilgilenirim.ben senin yerinde olsam bmw alırdım teknoloji olarak daha üst seviyede bir motor ve daha az yakıt harcıyor.bmw fiyat olarak 1500 daha pahalı ama uzun zaman bu motora bineceğimi farz ederek bu farkı yakıtla amorti edebilirim diye dusunuyorum.

thorrmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam motor da honda derim

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı
    sence land rover mi daha çok x5 mi
    dikkat ettiyseniz land rover bir marka iken x5 bir modeldir sayın egeknn abicim!evet ben biraz marka&model karşılaştırması yapmışım sanki bu doğru bu yüzdende affınıza sığınırım ancak hazır sırası gelmişken sizede küçük bi sitemim olacak!izmir tayfasının kurucusu olduğunuz için sizi tebrik ederim ama imzanızdaki o 35 1/2 ksk benim pek hoşuma gitmiyor nedenini pek çok kişi bilmiyor olabilir ama eminim siz kesin biliyosunuzdur!nerden çıktı şimdi bu demeyin sakın bende o zaman nerden çıktı land mı çok x5 mi çok sorusu derim hassasiyetinize güvenerekten değiştirilmesini,böylece katılımın çoğalmasına yardımcı olmanızı dilerim
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de gectigimiz haftaya kadar ikisi arasinda kararsizdim.Cunku transalp'ın araziyle alakalı performansından emin degildim.Gectigimiz haftasonu oyle yerlere gittik ki ve hepsinde de transalp hic zorlanmadan yoluna devam etti.Yalnız transalp'ın sahibi arkadasla konustugumda ise daha once kendisinin BMW kullandigini ve BMW almamin daha mantikli olacagini soyledi.Tabi benim almama daha en az 8 ay var,cunku henuz ebnimkinin taksiti bitmedi.Bence de transalp.

Zenbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet zor karar
    avantajları dezavantajları belli
    zaten kimse şu kötü demiyor
    o yüzden ben derim ki BMW bence piyasadaki en yakışıklı motor e bide ABS+konfor daha ne

Motosikleti
    suzuki gsr600
    neden suzuki yi düşünmüyorsu
    dl 650 v-strom

başta suziki olması.... v-strom daha çok yola yatkın ....yedek parça ve servis bu iki markayla karşılaştıralamaz. kötü motor değil ama elemesi çok kolay dedimya diğerleri elenip gidiyo ktm ninde bu sınıfta motoru var ama tam arazi v-storm da sporta kaçıyo biraz

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Alıntı hbgp adlı üyeden alıntı
    dikkat ettiyseniz land rover bir marka iken x5 bir modeldir sayın egeknn abicim!evet ben biraz marka&model karşılaştırması yapmışım sanki bu doğru bu yüzdende affınıza sığınırım ancak hazır sırası gelmişken sizede küçük bi sitemim olacak!izmir tayfasının kurucusu olduğunuz için sizi tebrik ederim ama imzanızdaki o 35 1/2 ksk benim pek hoşuma gitmiyor nedenini pek çok kişi bilmiyor olabilir ama eminim siz kesin biliyosunuzdur!nerden çıktı şimdi bu demeyin sakın bende o zaman nerden çıktı land mı çok x5 mi çok sorusu derim hassasiyetinize güvenerekten değiştirilmesini,böylece katılımın çoğalmasına yardımcı olmanızı dilerim
    35 1/2 nin anlamı okadar da kötü değil sitem etmene gerek yok bilmeyen arkadaşlar başka bişey anlamasın diye açıklamasını da yapsaydın bari... neyse ben yapayımm otuzbeş buçuk derler karşıyakalılar izmirin plakası 35 yaaa.. bizde biz karşıyakalıyız deyip karşıyakalılığımızla övündüğümüzden 35 1/2 diye plaka icat ettik ama.. tescilli değil ( en azından trafikten ) bu bir espridir ve bunu genelde insanlar espri olarak algılarlar ama sanırım göztepelisin ve bu 35 1/2 seni baya rahatsız etmiş sırf bunun için katılım göstermediysen sildim gitti senden kıymetlimi cuma günü toplantılara gelmezsen büyük harflerle her yere yazarım yanlız haberin olsun

redpepper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    Honda Transalp çok güzel ya

andackaracan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum f650 gs 2005 model kullanıcısıyım ve taktırdığım remus egzostlarım ilede çok mutluyum. Ama aklımın bir köşesinde de vstorm var çok güzel ve hoş bir alet sanırım titrşimide daha az ama yan yana yolda karşılaştığınızda bmw kullanıcısı dikkat çeker, bende zaten dikkat çekmek istiyorum .
    Bmw nin çekiciliği hiçbiri ile kıyaslanamaz ama transalp çok sağlam bir motor ama ben türkiye turuna çıkmıyorum ki
    Motorun güzel ve kullanışlı olmasının yanında dikkat çekici olmasınıda çok seviyorum, hem milllet ben dolaşırken dönüp bakmaz ise ne anlamı var .
    Bmw bu işten hiç anlamayanları bile vay be motor dedirtiyor.
    Ben farklı olmayı seviyorum napayım yeterli tecrübem olsa bmw k1200r almak isterim hee o paraya değermi derseniz sonuna kadar ama birçok japon ondan daha ucuz ve daha performanslı sizce ben performansa mı bakarım ...
    Hayalimiz şöle temiz 2. ele düşecek bir k1200r..........
    Andaç Karacan
    İstanbul

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    BMW'mi farklı? peh peh herkes te var o motor, elini atsan F650'ye çarpacak

Motosikleti
    Yok
    servis yok demişsin bbrr abi bozuldumu ne yapıcan?
    - Akil ile hiz ayni orantida olamaz. Biri yuksekse, biri mutlaka dusuktur. -

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler