Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 150cc Racing & Cbr 125cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    honda cbr 125r

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam arkadaşlar hepinize ayrı ayrı tşkler 2 gün önce seyhan 125 t ile takas yaptım şimdilik maddi olarak gücüm buna yetti hondayı çok düşünüyodum ama biras pahalı şimdi birasdaha para ayarlayınca honda düşünürüm elbette en azından 2 zamanlı bisan sym jet 100 scother mı elden çıkarmış oldum ..

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    HONDA HAYAT ONDA!!!!!!!!! HONDADAN ŞAŞMA DERİM. SONRA ÇOOOOOOOOOK PİŞMAN OLURSUN. BENDEN SÖYLEMESİ. ÇİN MALINDAN ÇOOOK DİLİM YANDI BENİM. FİYATINA BAKIP TA ALDANMA. O DANDİK ÇİN MALLARI ÇABUK DAĞILDIĞI İÇİN 2. ELİNİN KİMSE YÜZÜNE BAKMIYOOO. AMA DURUM HONDA DA ÖYLE DEĞİL SEN BİLİRSİN YİNE DE KARAR SENİN. AMA HATA YAPMAMANI DİLERİM.

arkadaşlar aldığım motosikletin 11 .aya kadar satışını almam gerekiyo alım satım masrafları ne tutar bilgisi olan varmı ???

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Hondaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bugün Ramzey 150cc'si olan, motordan iyi anlayan birisiyle konuştum, bir küfür etmediği kaldı

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    butun motorları 1-2 sene arası kullanacagimizi düsünüp şöyle bir kıyaslama yapalım ve honda ile digerlerinin aslında aynı fiyat hatta daha ucuz oldugunu gorelim.

honda. sıfır'ı 5.000ytl diyelim alım satım dahil 2 sene kullanilmislari su anda 3.500ytl civarı. motorun maliyeti = 1.500ytl

digerleri yaklasik 3.600ytl civari 2 sene kullanilmislari tahminen ya hiç alıcı bulmayacak ya da komik paralara alinacaktir 2.000ytl ye satildigini dusunelim.
    motorun maliyeti = 1.600ytl

tabi bu iyimser bir tahmin motorun kalitesini dusunursek bu surede elde patlama riski de var. ayrica honda yi satmak cok daha kolay digerini satmak ise cok daha zor olacaktir.

bu durumda şu anda verdigin 1.400 ytl fazlayı 2 yıl sonra 1.500 ytl seklinde almis oluyorsun cebine geri en kötü ihtimal ile bu da, en kötü ihtimal ile honda yine 3.500ytl ye gidicek ve sana gerçekte 1.500ytl ye mal olmus olacak ama çin malı ise elinde patlayacak ve sana 3.600 ytl ye mal olacaktir.

tabiki bir de kalite kriteri var ki hiç bahsetmeyelim yukaridaki gibi ikisinin diger ozelliklerinin eşit oldugunu kabul ediyoruz, honda nin bi de işin o boyutunda avantajı var.(sanayide ustalarla ugrasmaktansa sadece periyodik bakimlar için güzel bir yetkili servise arada bir ugramak da cabasi)

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bu konularda çok araştırma yaptım .iki fuara da gittim .bahsettiğin motorların hepsini inceledım.eskı evım honda bayinin yanında sayılırdı(otosever) onun yanında da yamaha var(aydın motor).ikisinı de zırt pırt gidip bilgi aldım.tayland tatili sırasında cbr 150'i bile inceledim.bende ilk başlarda cbr 125 düşünüyordum.çıkardıgım sonuç şu.
    sakın ramzeye ıvır zıvıra bulaşma.bence de cbr 125'in fiyatı cok yuksek.4800 verılmez.ama illa ki 125 olacak diyorsan ybr 125 derim.fiyatı makul.ikinci eli var.daha birsürü avantaji var.
    cbr 125 3500 ytl olsa hiç düşünme onu al derdi çoğu kimse.ama maalesef..son sözüm yamaha..

TOMY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 150 race yi alcam ama bırseyı merak edıyorum bu motor nekadar hız yapıyo

hayalet_124 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey racing + yamaha ybr 125 + mz 251
    Alıntı fastboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ehliyeti alana kadar motorumuda almayıp beklemeye karar vermiştim ve iyiki böyle yapmışım çünkü cbr125 düşünüyordum ama 4500ytlyi hak edecek kadar görünüşlü değil motora lafım yok çünkü benimde hedefim cbrdı ama ramzey 150cc hoşuma gitti tabi honda kalitesi yok sıvı soğutma yok görütüdede fark yok ama 3425 ytl fiyatıda fena değil bence bide kanuni 200 race var
    1 cbr 125
    2 ramzey 150 racing
    3 kanuni racer 200
    aralarında kaldım kanunin fiyatını bilmiyorum ama 4000ytleden fazlada para vermek istemiyorum sizce hangi motoru tercih etmeliyim
    1 yıldır ramzey racing 150 kullanıyorum.fazlasıyla memnunum sende memnun kalacaksın.15 hp gücü ve 165-170 km/h hızı var.oldukça kaliteli.bence onu al.honda cbr 125'i aratmaz emin ol. AMA honda'nın kalitesine diyeceğim yok. onu kullanmadığım için bilemiyorum.ama aralarında pek fark olduğunu sanmıyorum.ama sen yinede honda al.HONDA,KAWASAKİ ve YAMAHA'dan şaşmamak lazım.onlar en iyileri.

Motosikleti
    PİAGGİO,VESPA.APRİLİA,DERBY,GİLERA BAYİİ
    ramzey 150 racing ile ilgili bilgi almak ustalarımızla görüsmek için www.akbulutotomotiv.com adresinden bilgi alabılırsınız m.t üyelerine ayrıyeten%5 indirim yapılıyor selamlarımızla

ramzey 150 racing ile ilgili bilgi almak ustalarımızla görüsmek için www.akbulutotomotiv.com adresinden bilgi alabılırsınız m.t üyelerine ayrıyeten%5 indirim yapılıyor selamlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tabiki Honda Cbr 125 R
    sakına adı sanı duyulmamış servisleri 5 para etmez marka alma. Pişman olursun

Alıntı Ramzey Uskudar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzey 150 racing ile ilgili bilgi almak ustalarımızla görüsmek için www.akbulutotomotiv.com adresinden bilgi alabılırsınız m.t üyelerine ayrıyeten%5 indirim yapılıyor selamlarımızla

ramzey 150 racing ile ilgili bilgi almak ustalarımızla görüsmek için www.akbulutotomotiv.com adresinden bilgi alabılırsınız m.t üyelerine ayrıyeten%5 indirim yapılıyor selamlar

hocam %5 derken yani 100 Ytl ye 5 Ytl mi indirim yapıyorlar

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı hayalet_124 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yıldır ramzey racing 150 kullanıyorum.fazlasıyla memnunum sende memnun kalacaksın.15 hp gücü ve 165-170 km/h hızı var.oldukça kaliteli.bence onu al.honda cbr 125'i aratmaz emin ol. AMA honda'nın kalitesine diyeceğim yok. onu kullanmadığım için bilemiyorum.ama aralarında pek fark olduğunu sanmıyorum.ama sen yinede honda al.HONDA,KAWASAKİ ve YAMAHA'dan şaşmamak lazım.onlar en iyileri.
    bana bu açıklama hiiiç de gerçekçi gelmedi açıkçası
    motorundan memnun olabilirsin ama ramzey 150cc 170 km hız yapıyor demen fazlasıyla şaşırtıcı
    kaldıki siteye yeni üye olmuşsun
    hemen ardından ramzey servisi msg atmış
    bana biraz danışıklı dövüş gibi geldi
    yanlış anlama ama benim düşüncem bu
    ramzey nedir ne değildir bilen biliyor ve 150 cc ramzey in 170 değil 150 bile yapmayacağınıda herkes biliyor
    kaldıki sendeki motorda oynama vardır vs.
    ramzey ile yüksek hızlara çıkmanı pek tavsiye etmem
    ayrıca eğer aratırsan ramzey ile forumda bir çok mesaj var
    bir tanesinde sürücü yolda giderken ön teker vidaları attığı için kaza yaptığını anlatmıştı ve resimlerini falan koymuştu!!!
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    forumda art nıyet aramak oldukca yanlış olur burda üyelerimize bilgi verirken özelikle alternetifleri sunarız ramzey bizim babamızın markası degıl hondada degil önemli olan bazı seyleri abartma yönüne karsıyız netıce para meselesidir herkes 5000 ytl veremeyecegıne göre 1500 veya 2000 ytl verende motora bınsın tabıı burda 5000ytl malın rahatlıyle 1500 ytl malın rahatlıgı bır olmayacak ama hiç olmazsa müsteri madur olmasın biz bu konuda ramzey üsküdar olarak elımızden gelenleri yazdık herkesin düsüncesine saygımız var bu konuda tüm :motor tutkunu arkadaslara hos forumlar diliyoruz bu arada m.t üyelerine %5 indirimimiz devam ediyor....

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Honda gibi bi markayı diğer adı geçen markalarla yanyana getirmek bile bence haksızlık olur! Honda'nın dünya çapındaki imajı,müşteri hizmetleri,parça kalitesi gözönünde bulundurulması gereken hususlar.Ramzey Kanuni gibi markalar kötü demek doğru olmaz.Şimdi sen kendi çabalarınla evde yaptığın kahveyle Sturbucks'a rakip olabilirmisin?Olamazsın,çünkü onların elindeki imkanlar,pazar araştırmaları,müşteri hizmetleri,imajı tartışılmaz.Tabiki senin evdeki kahveninde müşterisi vardır.Ama yakın bedellerle bi dünya markasını tercih etmektense (nispeten) küçük üreticilerle alışveriş yaparsan ileride başka şeylerden taviz vermek zorunda kalabilirsin.Benim fikrimce 1000-2000ytl fark çok para değil.Yanlış anlaşılmasın söylediklerim.Ama motosiklet sektöründe yarınını düşünmeden alışveriş yaparsan daha zor durumda kalman içten bile değil. 300ytl ye NOLAN almak varken 30ytl ye tırışkadan bi model alıyorsan,kafana taktığının kask değil şapka olduğunu unutmayacaksın.Benimde cebimde 2000ytl param vardı.Gittim Asya aldım.Ama sorunlarını peşinen kabul ettim.Asla bi Honda sahibi kadar mutlu bi tüketici olamadım haliyle.Ama 2000e asya alacağıma 3000e japon bi model bulsaydım o dönemde,bidakika düşünmezdim.
    Arkadaşlar beklentilerinizi iyi belirleyin.Sadece afilli bi motorum olsun altımda diyorsanız,problem yok,düşünmeden alın aklınıza yatan modeli.Yok diyorsanızki 2.elde minimum kayıp yaşatsın,üstünde iken beni mutlu etsin,servisteyken aklımda soru işareti kalmasın,plastik kalitesinde de işçilik kalitesinde de,güvenlikte de şüphem olmasın diyorsanız,biraz sabredip,gerekiyosa 3-5ay bekleyip kaliteli ürünlere yönelin.
    Bunlar benim şahsi fikirlerim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ramzey Uskudar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda art nıyet aramak oldukca yanlış olur burda üyelerimize bilgi verirken özelikle alternetifleri sunarız ramzey bizim babamızın markası degıl hondada degil önemli olan bazı seyleri abartma yönüne karsıyız netıce para meselesidir herkes 5000 ytl veremeyecegıne göre 1500 veya 2000 ytl verende motora bınsın tabıı burda 5000ytl malın rahatlıyle 1500 ytl malın rahatlıgı bır olmayacak ama hiç olmazsa müsteri madur olmasın biz bu konuda ramzey üsküdar olarak elımızden gelenleri yazdık herkesin düsüncesine saygımız var bu konuda tüm :motor tutkunu arkadaslara hos forumlar diliyoruz bu arada m.t üyelerine %5 indirimimiz devam ediyor....
    Öncelikle Kesinlikle bir markayı kötülemek yada abartarak övmek amacım değil.
    Ramzey sizin babanızın markası değil orası öyle ama Ramzey Üzerinden bayi olarak para kazanıyorsunuz heralde Öveceksiniz. Ayrıca 5 bin ytl vermez 3.500 ytl verir 2.el temiz cbr 125 herşekilde bulur. siz bile şurda kendi motorlarınızı Açıklıyorsunuz daha söze gerek yok. 1500 veya 2000 ytl verende motora bınsın tabıı burda 5000ytl malın rahatlıyle 1500 ytl malın rahatlıgı bır olmayacak ama hiç olmazsa müsteri madur olmasın Ben rahat vedemeyeceksem (Gerek Servisten Gerek uzun ömürüden) Neden 2000bin ytl mi Çöpe atayım? Biraz Mantık lütfen Bu işler hep acele yüzünden oluyor Kesinlikle ve kesinlikle Bu işte daha Amatör Olan Ramzey,Kanuni,troy mroy bu tür markalara paranızı Yatırmayın sonra Çok üzülürsünüz. iyi Günler.

Ayrıca %5 indirimde cabası

paranoyaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Arkadaşlar bence bu tarz linkler boş yere açılıyor bahsettiğin her model hakkında olduça detaylı açıklamalar var bu sitede bende motor alacağım ve neredeyse her markanın incelemesinde bulundum bahsettiğin markalardan bir tek kanuninin incelemesinde bulunmadım ama çinli motorlarda genel bir izlenime vardım okuduklarım arasında genelde hepsinin ufak tefek sorunları mutlaka oluyor bazılarıda şansızlıklarına yada kullanıcısından kaynaklanan bunu bilemiyorum çok sorunlu oluyor ve çok kötülüyorlar bazı çinli markaları ama bir honda cbr125 in linkini incelediğinizde hiç bir sorun yaşamadıklarını görebilirsiniz eğer sorun çıktığında günlerce beklemek yada bu tarz şeylerle uğraşmayı sevmiyorsan ki bu kimsenin hoşuna gitmez ve paran varsa honda alacaksın eğer honda alacak kadar paran yoksa almak istediğin motorların linklerini iyi inceleyeceksin eğer benim tavsiyemi sorarsan keewayin motorlarını inceleyebilirsin eğer honda alacak kadar paran yoksa onların motorları çinlilerin arasında en az sorunlu olanlardan birisi sonuçta adamlar ptt nin tüm kurye motorlarını satan firma ptt nin kurye motorları ünlüdür baya yine linkleri incelersen görürsün benim söyleyeceklerim bu kadar dediğim gibi almak istediğin kafana yatan motorların linklerini incele hıı birde arkadaşlarımın yalancısı olarak bir tavsiyede bulunum dediklerine göre kanuninin 200 race modelinde sorunlar yaşanıyormuş kanuniye nazaran zealsun-200 race modelinin daha iyi olduğu söyleniyor sitede ve kullanıcıları memnun bilmiyorum tercih senin ve cebinin kendinize iyi bakın herkese iyi günler kazasız sürüşler

Şunuda belirtmek isterim arkadaşımın bir honda scooteri var 50cc lik ama today değil inanmayacaksınız ama motor tam 11 yaşında biz sürekli ikimiz geziyoruz 50cc lik scooterla bugüne kadar bizim başımıza tek çıkarttığı sorun şu oldu sadece kayışı başka hiçbir sorunu ile karşılaşmadık buda hondanın farkı sanırım

Motosikleti
    arkadaslar burda para meselesi önemli degil demek yanlış şundan 2 sene öncesine kadar motor satıcılarının dükkanına selavatla gırıyorduk motor istedigimizde 2ay sonra gel diyorlardı eee şimdi ne oldu tabii su an turkıyeye 180 ithalatcı mal getırmiş tabiiki büyük kısmı elenecek ben ramzeyden ekmek yıyorum dogru ramzey babalar gıbı tuzlaya fabrıkasını koymuş bu ülkeye yatırım yapmış helal olsun denecegine hala honda söyle teknolojı yapmış söyle sorunsuz mal üretmiş diyorsunuz tamam dogru honda dünya malı ben beklerımkı honda bu memlekete fabrıka acsın üretim yapsın dövizimiz dısarı gitmesi herkeste 5000 ytl honda alsın kımse 2000 ytl ramzey almasın oldumu şimdi herkesin standartı bahsettıgın kahvecıde kahve içmeye yetmez yetsede üstü bası yetmez napalım biz kahvemizi ev de içeriz sevgili motor tutkunları....

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    ya arkadaşlar ben sivri çıkmak istemiorum fakat rica ediyorum honda kalitesiyle ramzeymiş bisanmış be bilim kanunimiş bunları lütfen kıyaslamayın yaa öööö geldi artık arkadaşım eger cbr a o parayı vermek istemiosan git bari ybr alda braz kaliteli bi motora bin ....
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Doğru Ybr125 de Güzel Bi alternatif.

;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler