Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Mesajda yazdıklarımı dikkate alırsanız hangisi?

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kanuni Tiger 250

6 22.22%
  • Regal Raptor Daddyw E250B

21 77.78%

250cc cruser 2 marka anket...

Motovento
    REKLAM ALANI

250cc cruser almayı düşünüyorum ve 4-5 motordan 2 motora indirdim seçenekleri...1.tercihim Kanuni Tiger 250 2. ise Regal raptor...Yedek parça, servis, yakıt tüketimi gibi özellikleri göz önünde bulundurarak ankete yanıt vermenizi rica ediyorum..Şunu da söyleyeyim ben İç anadolu Ereğli'de yaşıyorum.Üniversteye gittiğim yerde alacam motoru...İstanbul Ankara gibi büyük şehirlere yerleşemeyebilirim onun için servise rahat ulaşmam gerek..Ayrıca motorla kıyı kesimini tamamen dolaşmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim...Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv250
    Arkadaşım madem servis ağı olarak da parça sorunu yaşamak istemiyorsun kanuni al derim, son dönemde baya atak yaptılar motosiklet sektöründe, hyosung'u aldılar, dizel motor ürettiler 350 cc ama regal raptorunda görüntüsü güzel kanuniye göre tercih senin benim görüşlerim bu yönde...

DeaD_Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    regal raptorda servis sorunu başını çok arıtacaktır parça sorunu da var ayrıca. yaşadığın şehiri ve servis ağını göz önünde bulundurarak kanuni alman daha hayırlı olacaktır diye düşünüyorum

uguratac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    regal almaya karar verirsen elimde var bi tane kredi kartına 12 taksit olur
    siyah 2006 model 25000 km aksesuarlı tertemiz 3000 lira

Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım madem servis ağı olarak da parça sorunu yaşamak istemiyorsun kanuni al derim, son dönemde baya atak yaptılar motosiklet sektöründe, hyosung'u aldılar, dizel motor ürettiler 350 cc ama regal raptorunda görüntüsü güzel kanuniye göre tercih senin benim görüşlerim bu yönde...
    Teşekkürler bende sizin gibi düşünüyorum zaten...Sonuçta ikiside çin motorların regal raptor çok şekilli güzel bir motor.Chopper tarzını yansıtıyor.Yedek parça imkanı ve servis olanağı çok önemli benim için...İlk motorum olacak.Tiger ilk motor için güçlü bir motor ve sorun yaşama ihtimalim acemi olduğum için fazla...

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    ben bunlardan birini tercih etcek olsam regal derim ancaak, elediğin motorlar arasında Hyosung GV250i de varsa üzülürüm.. Kesinlikle bu sınıfta tavsiye edebileceğim tek motosiklet
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunlardan birini tercih etcek olsam regal derim ancaak, elediğin motorlar arasında Hyosung GV250i de varsa üzülürüm.. Kesinlikle bu sınıfta tavsiye edebileceğim tek motosiklet
    Tabiki Hyosung daha iyi bir marka ama fiyatı yüksek...Ayrıca acemi olduğum için motora zarar verme ihtimalim yüksek...Onun için alacağım ikinci motoru hyosung 650 düşünüyorum...Amacım ilk motorda pişmek ve kendimi geliştirmek...Çünkü 7.5 bin lira hoyosunga versem benim harcayacak param olmaz...4.5 bin gibi fiyatı zor denkleyebilirim.

wert_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah aşkına şu Regale parça sorunu var servis sorunu var diyenler neye dayanarak bunu söylüyo bana kısaca bi açıklar mı

Kendim dahil 3 tane daha Regal kullanıcısı tanıyorum hiç parça sorunu çekmedik şimdiye kadar

Bence bilip bilmeden böyle bodoslama sıkmayın arkadaşlar

Regalden komisyon almıyorum konuyu açan arkadaş ister regal alsın ister tiger ister hd ama her regal soranada parçası yok servisi yok demeyin bence

Söyleyin bana istediğiniz parçayı yarın öğlene kadar 3 farklı şirketten fiyat araştırması yapıp bulup parçayı 3 gün içinde önünüze koyarım.(yarın bayram tabi ancak çarşambaya kalır o iş)

Ayrıca regal düşünürsen benim elimdede var 2 tane biri 2005 15.000 diğeri 2007 8.000de ilgilenirsen özelden mesaj at

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    valla sayın murat kardeşim sende haklısın para konusunda ama 4.750ye kadar indi diye biliyorum fiyatları kii sahibindennoktacom sana daha iyi cevap verecektir.. Fakaaat ilk motor olması baaaaaabında gv olmuş regal olmuş veya tiger olmuş öenmli değil... Sen zaten hiç birşey bilmeden oturmucaksın seleye.. O yüzden düşüncelerini burayada çekebilirsin...
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Burayı da bir incele karar vermeden önce..

http://www.motosiklet.net/forum/mark...ellikleri.html

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burayı da bir incele karar vermeden önce..

http://www.motosiklet.net/forum/mark...ellikleri.html
    Aslında bütün konuşmalarımızı bu link anlatıyor, yani karar verecek olan arkadaş burdan kendi gözlemleriyle karar verebilir.

Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bütün konuşmalarımızı bu link anlatıyor, yani karar verecek olan arkadaş burdan kendi gözlemleriyle karar verebilir.
    Bilgilendirici bir link ama ben motorun bu özelliklerinden anlayan biri değilim...Yani silindir sayısının motora etkisi, filtreleri vs.Motoru alana kadar kendimi geliştirmeye çalışacağım...Ben sadece motor konusunda bilgili arkadaşların görüşlerini dinlemek için bu konuyu açtım...Motoru alana kadar burdan o parçaların özelliklerini öğrenmeye çalışacağım...

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B
    Ben de Regal Raptor üzerinde düşünürken uzun süre kararsız kalmış, özellikle yedek parça konusunu çok kafaya takmıştım (ki Ankara'da yaşıyorum). Sonra, Metin Usta'nın "Çin malı alacaksa Regal Raptor alsın" demesi üzerine gittim bir regal raptor aldım.

İki kere parça getirtmem gerekti (akü kapağı ve koruma demiri), ikisinip de İstanbul'dan getirttim, Ankara'da olmam bir avantaj oluşturmadı yani Parçalar hemen elime ulaştı ama benim modele uygun değildi, ellerinde bu modelin (DD250E-9B) parçaları yokmuş. Usta sağolsun, uğraştı, uydurdu.

Bazı görsel parçalarla ilgili yedek parça sıkıntısı yaşaman muhtemel ama parçasız da kalmazsın diye tahmin ediyorum. Çok şükür çok ciddi bir parça ihtiyacım olmadı motorda, en ciddi lazım olan debriyaj balatası oldu, ona da usta ayarladı bir şeyler, 35 tl aldı parça için, ne ayarladı bilmiyorum

1 ay kadar önce Ankara'dan Hatay'a indim, kıyıdan Antalya'ya geçtim, Ege'de dolaşıp İzmir'e uğradım, oradan Ankara'ya döndüm, tık demedi alet. Daha önce de Mersin'e gidip gelmiştim, sadece bir kere sigortası atmıştı, yedek sigortasını takmıştım, gelince de araba sigortası ile değiştirmiştim, o kadar. Balatayı sıyırdığımda da vitesten tıkırtı gelmesine rağmen ustaya uğramadan Zonguldak'a gitmiştim, sonrasında da yolda kalmıştım. O zaman ustaya uğrasam hiç yolda bırakmamış olacaktı. Demem o ki uzun geziye de geliyor gayet, sadece biraz dikkat etmek lazım.

Netice olarak yeterince sağlam motor, yedek parça konusunda da o kadar korkmaya gerek yokmuş. Tiger'ın artısı eksisi nedir bilmiyorum ama şahsen regal raptoru öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler