Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlıyorum ama Honda vtx 1300 e aşık odum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar uzun zamandır bir motor almayı düşünüyordum. 250 lik mondial veya ramzey tipi bir şey düşünüyordum fakat geçenlerde honda vtx1300 ü gördüm nutkum tutuldu. o ses o endam deli oldum.o günden beri o motoru düşünüyorum. Ama yeni başlayacağım için kuşkularım var. Daha önce az çok mobilet kullandık ama bu motora binmek illaki başkadır. Ben motoru kontrol konusunda şüpheliyim bir çok forumda ağır ve hantal olduğu bu sebeple kontrol etmesinin çok zor olduğu yazılmış. Ama ne varki ben her zaman motorumun büyük ve hantal duruşlu olmasını istemişimdir. Ama dediğim gibi yeni olmanın bi heyacanı var. Buna alternetif olarak 750 sahadow düşünüyorum ama yine bazı forumlarda shadow'un 1300 yanında çocuk gibi kaldığı şeklinde yazıları okudum. Ben 1300 lüğü gördüm ama hiç 750 liği görmedim o yüzden kıyaslama yapamıyorum. Ayrıca beldede yaşadığım için bu tip motorları istediğim zaman görme lüksümde yok.
    Şimdi bana ikisi arasında boyut farkının fazla olup olmadığı konsunda yardımcı olmanızı rica etcem. karşılaştırdığımda 750 nin boyutu şöyle; 2510-920-1125 mm (u-g-y) 1300 ise ; 2575-960-1125 mm (u-g-y). Görüldüğü gibi 1300 6,5 cm daha uzun ve 4 cm daha geniş. Şimdi bu durumda 750 shadow nasıl oluyorda 1300 lüğün yanında çocuk gibi kalıyor anlamış değilim.
    Fikirlerinizi bekliyorum...
    Özgür insanlar özgür olduğunu sananlar değil, özgürlüğü yaşayanlardır:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    inşallah olacak
    arkadaşım tavsiyem 125 cc 250 cc 500cc 750cc 1000cc ve üstüne cık bi anda 1300 cc motorla başlamak kendini ecele hazırlamak gibi bişey ama hondanın eğitim kursu var cok istiyorsan ona bi git derim eğer kendine güveniyosan 1300 le başlayabilirsin ama tabiki tavsiyem 125 lik bi motorla başlaman ilk başlarda sana görünüşü ve sesi kötü gelebilir fakat daha büyük bi cc de motora geçtiğinde 125 cc bi motordan başlamanın önemini göreceksin

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    oda güzel be başla kardeşim başla 1300 den
    para olacak bende başlarım HD vrscdx night rod ile

üstündeki ben olucam:D
    20

Hocam öncelikle cevapladığınız için teşekkürler. Benimde ilk aklımda 250 cc lik bi motor vardı. Ancak dediğim gibi 1300 lüğü görünce aklım başımdan gitti. Ama haklısınız acele etmemekte fayda var galiba. aslında bizim burası küçük bi belde 750 likle burda rahat öğrenilir gibi ama öğrenme aşamasında da böyle bi motoru heder etmek pek uygun olmaz galiba.

Motosikleti
    inşallah olacak
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 PM ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda güzel be başla kardeşim başla 1300 den
    para olacak bende başlarım HD vrscdx night rod ile

üstündeki ben olucam:D
    eğer arkadaşın dediğine uyarsan gösterdiği motor yerine bunun içinde olmaman sadece şanstır

[img=http://img193.imageshack.us/img193/899/mermermezar4.th.jpg]

Hızlı yaşar hızlı ölürüz be ne olacak bu arada link çalışmıyor.

Motosikleti
    inşallah olacak
    tabiki senin tercihin ama kendi açından düşünme akrabaların ailen açındanda düşün sonra gazetelerde ünlü olursun ama sen göremezsin bu arada linki bidaha dene

Valla içinde olmayı hiç istemem. Gidip bi 250 lik baksak daha iyi olcak galiba

Motosikleti
    inşallah olacak
    tebrik ederim en iyisini düşündün 250 cc lik bi motor al ilk başladığın için seni 2 3 yıl idare eder o arada paranı kenarı koy yeni model motorlar cıkar sonra git bi 600 750 lik bi motor al
    tecrubeni onla taçlandır

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    git virago 250 lik var git düşünmeden al...
    ama bizim arkadaş vardı çocuk 17 yaşında boyu 1 75 kilo anca 70kg ama çocuğun aldığı motor yamaha virago 1100
    ne oldu çocuk alıştı bi sorun yok kazası belasıda yok şu an aldı bi fazer 600 onu kullanıyor hiç bir sorunuda yok
    eğer para çok diyosan git al kullana kullana öğrenir gidersin....
    20

Motosikleti
    inşallah olacak
    arkadaşın dediği virago başlamak için güzel bi motor viragoyu tavsiye ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:02 PM ----------

arkadaşın gidersin demek istediği yer tahtalı köy

Merhaba arkadaşım

2 gün önce bi arkadaşın 98 model honda cmx 250 rebel'e artçı oldum ve

kadıköy bostancı iskeleleri arası kısa bi yolculuğumuz oldu.Sana şu kadarını

söyleyeyim 250 lik motorda bile (tabi kullanan arkadaşında etkisi var burda,bana hava

atmak için bastı da bastı) canım çıktı bostancıya gidene kadar.yani 1300lük

bir motor bunun 5 katı olacaktır ki helede acemi bir kişinin elinde bir silaha

dönüşür.Ama illede bu diyorsan sana tavsiyem şudur hondanın benimde

katıldığım GS1,GS2,GS3 eğitimlerine katıl.Vede tavsiyem başlangıç için cbf 250

güzel bi seçim olur.Cbf 250 sonrası cbf 500 ondan sonrada vtx 1300 güzel bi

seçim olur bence.Zaten cbf 500 ü rahat bi şekilde kullanabildiğin zaman o

motorun ağırlığını gücünü rahat bi şekilde kontrol edebildiğin zaman vtx 1300 e

geçme zamanın gelmiştir.Yinede son karar senin bizimki sadece tavsiye.

Tamam arkadaşlar söylediklerinizi yabana atmıycam. Önce küçükten başlayalım. Zaman ve imkanlar el verirsede 1300 ü alırız inşallah. hepinize teşekkürler.

Motosikleti
    inşallah olacak
    ne zaman yardıma ihtiyacın olursa hazırız

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Dostum benim bundan onceki motorum eski kasa shadow 750 idi ve su anda VTX kullanan biri olarak, shadow'un hic de kucuk bir motor olmadigini soyleyebilirim

VTX ile baslamani hic tavsiye etmem... birden hizlanabiliyor ve agir oldugu icin ayni sekilde duramiyor

VTX'in shadow'dan neden daha buyuk gorundugu soruna gelince... VTX'in deposu biraz daha buyuk. Ayrica silindirleri de tombul ve disarida durdugu icin motor daha buyuk gorunuyor. Bu kisimlari uzunluk, genislik vb. olcumlerde yer almiyor.

Shadow'un ve VTX'in yillik vergilerini de goz onunde bulundur... Ben VTX'i alirken vergisinin bu kadar yuksek oldugundan haberim yoktu... Ogrendigimde soldan soldan gelmislerdi

Sonuc olarak: VTX alma

Asagidaki resimlerde, shadow (turuncu) ve VTX (bordo) yan yana... Umarim karsilastirma konusunda yardimci olur VTX elbette shadow'dan daha buyuk ama, shadow da oyle cocugu gibi durmuyor

http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

alp kardeş paylaşım için saol baya yardımcı oldun. en azından şimdi kafamda bir şekil oluştu. sanırım vtx in yıllık vergisi 1000 tl civarı. Ama bence bu paraya değer.Belki bunu sormak erken olacak ama hem vt 750 hemde vtx 1300 kullanıcısı birini yakalamışken bir de yakıt konusunu sorayım. Yakıt farkı nedir? mesala 100km de ikisinin sarfettiği yakıt nedir? (litre olarak). Eğer fark fazla ise benimde tercihim vt750 olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler