Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jawa 250 Laser hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Tüm arkadaşlara merhabalar.
    Daha önce sahip olduğum Zealsun GY125'i malesef yaz başında satmak zorunda kaldım. Şu anda elimde olan Asya 125T modelini kullanıyorum. Zealsunu genelde uzun mesafelerde ve bozuk yollarda kullanıyordum. Sattıktan sonra her yere Asya ile gidip gelmek zorunda kalıyorum. Motordan genel olarak memnunum ama özellikle uzun yolda ve bozuk zeminlerde benim işimi görebilecek bir araç değil. Bazen 100-120km mesafelere git-gel yapmam gerekirse hem uzun zaman alıyor hemde (birkaç kez oldu) kayış kopar korkusu ile rahat gidip gelemiyorum. İyi bir vitesli motor almaya da şu anda gücüm yok. Şimdi....

Bir kullanıcıdan 1993 model tel jantlı temiz sayılabilecek jawa 250 Laser buldum. Benim motorumla bire bir (noter satışlı) takas edebiliyor. Aracın hukuki sorunu yok. Resimlerden temiz gözüküyor. Sorumak istediğim;

1- Sakin kullanırım genelde. Zaten 80km hızın üzerine pek çıkmayı sevmiyorum. Bu motor minimum 100km mesafeyi gaz kesmeden 80-100 km hızlarda gidip gelebilir mi (Asya ile gitmesine gidiyorum. Ama kayış koparır korkusu ile zaman zaman 50-60 km hızlarda bir süre seyretmem gerekiyor)

2- Bir ara 350TS lere niyetlendim ama çok tükettiğini söylediler. Eski bir kaynaktan bu motorun fabrika verisi 3.7 litre yaktığını öğrendim. Sağlıklı bir motorun bu değerleri (3-4 litre) yakabiliyor mu (benim motorum uzun yolda 3 litre civarında tüketiyor)

3- 1993 modellerde elektronik ateşleme var mı? Yedek parçaları bulunabiliyor mu? Mesela arka far, gösterge paneli, plastin v.s.

4- Motorun egsoz bağlantılarının tamamından egsoz dumanı çıkıyor. Buda çorap pantolon paçasını mahfeder demektir. Bunu önlemenin bir yolu var mı?

5- Bu motorun dengesiz olduğunu duydum. Kullananlar varsa uzun yoldaki tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Başka motor alacak inanın gücüm yok. Çünkü mevcut motorumu noter satışı ile satamıyorum (kimse üzerine almak istemiyor çünkü). Mekanik aksamdaki sorunları çözebilirim. Bu nedenle sadece bu araç hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    MErhabalar. Arkadaşlar lütfen konu hakında görüşü olan paykalşabilir mi? Bu hafta sonuna kadar sonuçlandırmam gerekiyor.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    galiba pek kullanan yok forumda.yardımcı olmak ısterdım ama anlamıyorum ne yazıkkı

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Teşekkür ederim.....

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ben kullandım Jw Laser 80 -100 kmler de 100 km gidersin ama devamlılık olmaz yani arada gazı kesmen gerekebilir çünki şişme yapabiliyor ben 200 km gittim hiç durmaksızın ama hızım yeri geldi 100 km oldu yeri geldi 70 km .Ama iyi motosiklettir.. 4 sene kullanmıştım.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Teşekkür ederim. Tüketim konusunda bir şey diyebilir misiniz?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Tüketim konusunda bir şey diyebilir misiniz?
    Valla kardeşim ne desem boş olur . Çünki ben Jw laseri satalı 7 sene oldu ama şöyle bir kıyaslama yapabilirim. Jw laser iki zamanlı Dört zamanlı bir 250 cc motosikletten fazla yakar .Tahminimi söylüyorum 150.160 tl yakar kilometrede.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler