Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

windy s 125 mi kt 125 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle merhaba.Bu fiyat aralığında motor alacağım inşallah.Windy'nin konforlu olduğunu okudum.Kt ise sağlam motor deniliyor.Aslında chooper tarzı istiyorum ama bu kadar fiyata istediğini almak biraz zor.Kanuni'nin caracal modeli var.Oda biraz yüksek.Ama derseniz ki caracal daha iyidir o zaman onu da listeye eklerim biraz zorlansamda.Bu iki motorsikletten hangisini önerirsiniz?Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Mondiale sakın bulaşma.125 KT yi sana kim sağlam demişse yalan söylemiş.Dökülüyor o motor ya neresi sağlammış.Bir çokda arızası mevcut.125 Kt sağlamlık ve kalitede windy nin yanına bile yaklaşamaz windy i İTÜ lü mühendisler tasarladı.Kullananlarda çok memnun.Banada kullanmak nasip oldu gerçekten YBR nin konforuna ve kalitesine eşdeğer bir makine.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    tabiki windy s zaten ikisiyle bir tur gezsen birisinin gürültü ve tireşim makinesi diğerinin konfor, rahatlık motoru olduğunu anlarsın..! sadece bir tur.. ama artcı ama sürücü.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Bu sitede bir forumda okudum kt'nin sağlam olduğunu.Bayağı övmüşlerdi motoru.Ama titreşim var tabi.İstediğim chooper tarzda bişey oldğundan kt'yi yazdım.Caracal hakkında bilgisi olan var mı?Titreşim,sağlamlık konfor vb.Caracalın sıfır fiyatı 3.400 civarı.ybr'nin fiyatı da 3.750.Ona kadar param olsa acaba değer mi?Biraz daha para koysan ybr var

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Mondialden uzak durun ;)

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    ben kt ile 20.000 km yaptım çok rahat ve sağlam motordu lastik patlaması hariç hiç yolda bırakmadı. kt yi öyle sadece gömlekle bide güneş gözlüğü ile kullanan artist çok ikinci el alacaksan çok dikkatli olmanı tavsiye ederim ben sıfır alıpta kullandım.genelde de 200-300 km lik bi günde uzun yol yaptım vede ne şişme nede çekmeme gördüm.windy nin pek bi tarzı yok ama kt biraz daha cruiserımsı.Kullanan biri olarak tavsiye ederim.ama motor seçiminde kullanış tarzın da önemli ne için kullanacagına karar ver.gezinti mi hız mı? satmamın sebebide gurupla tam takım kask mont eldiven giyersin malın biri egzosu deldirir yarışmaya kalkar kt ile onun için sattım

Amacım kesinlikle hız değil.70-80 km hızla gitmek,5000-6000 deviri geçmemek.Gezinti amaçlı almak istiyorum.

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    parana göre mal var kardeşim mondi bendde canavar gibi işliyor eşek gibi kullanıyorum ama dikkatli tabikide her işimi görüyor tık demiyor kime nası bir makina gelmisse kimin nası canı yanmıssa şaşırıyoum ya mondi dandik diynlere
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    windy s al derim
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    max 105 km hız yapıyor parçalarıda çok uygun mondialın sitesinde fiyatları kotları var.millet gibi git şunu bunu al deyip tarflı konuşmamaya çalıştım ama ben çok memnundum heralde sende bakımlı kullanırsan pişman olacagını sanmam

Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max 105 km hız yapıyor parçalarıda çok uygun mondialın sitesinde fiyatları kotları var.millet gibi git şunu bunu al deyip tarflı konuşmamaya çalıştım ama ben çok memnundum heralde sende bakımlı kullanırsan pişman olacagını sanmam
    Dediğim gibi 70-80 civarı hız,6000 deviri geçmem.Amacım gezinti.Hem alacağım motor Çin malı olucak bu bütçeyle başka olacağını zannetmiyorum.Fazla zorlamaya gelmez ki zorlamayacağım zaten.

Kt'de titreşim durumu nasıl?Çok olduğu söyleniyor sizde nasıldı acaba?

Birde Kanuni'nin caracal modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?3400 fiyatı var ybr'den biraz daha ucuz.Amacım chooper almak ama eğer hakkında iyi yorumlar yapılmazsa onu kesinlikle düşünmem.

fath745 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş kanuninin cubları ve windy-s modeli dışında tüm modellerde az yahut çok şikayetler duymuşumdur.Yanlız ben senin yerinde olsam ikinci el bir japona niyetlenirim.(ybr125-cbf150)Bu iki modelin km.lerine aldanma temizini bulursan al derim.

Motosikleti
    yok
    arkadaşımda kt 125 var. ara sıra arıza çıkarıyor ama yine de memnun motorundan
    çekişi felanda iyi bence
    Life is what happens when you are busy making plans

Gönlüm görüntüsü olarak kt diyor ama windy'de problem yaşamam ve konforlu motor.Sanırım windy s diyeceğim.

Bu arada caracal için kimse yorumda bulunmadı

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı emir27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönlüm görüntüsü olarak kt diyor ama windy'de problem yaşamam ve konforlu motor.Sanırım windy s diyeceğim.

Bu arada caracal için kimse yorumda bulunmadı
    bak ben kanuni eliteyi 3 yıldır kullanıyorum . Kanuni den memnunum ama tek saçmalığı var bu da 200 cc tek silindir motor üretmesi . Belki kullananlar kızacak ama kanuni nin en büyük saçmalığı bu racer freedom caracal iki silindir olsa al derdim ama bence caracal alma.

Cevaplar için teşekkür ederim.Bir şey daha sormak istiyorum.Çok şey sordum ama.Kanuni 150 seyhan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Çin malı motorlar arasında KT'yi tavsiye ederim, ancak Windy ile kıyaslama yapamam çünkü o motor hakkında deneyimim yok. Sağdan soldan duyduklarımı da sana derin ve kesin bilgiler olarak aktaramam. İyi bakarsan seni üzmeyecek bir motordur KT. Ancak titreşimi vardır ve genelde 90-100 km hızda rahatsız eder. Eller falan uyuşacak böbrek taşı dökecek şekilde abartıldığı gibi değil tabii ki. Daha önceki gün bir virajda kaza yaptım ve 5 mt kadar sürüklendikten sonra şarampole takla atarak daldı. Pert olduğunu düşünürken sadece 50 TL işçilik dahil masrafla yırttım. Taziye Tebrik ve Kutlamalar bölümüne bakarsan kaza ile ilgili ayrıntıyı görürsün. Keskin viraj kazası, başlıklardan bulursun. O kadar döküntü değildir yani. Hatta sağlamdır. Mayıs 2007'den beri kullanıyorum, şu an 23.000 km'de. Onlarca uzun mesafe yolculuık yaptım ki bunun içinde bir defada 570 ve bir defa da 605 km dahil.

Mümkünse Windy ile KT kullanıcıları ile bizzat görüşmeye çalış. Forumda her kafadan ayrı ses çıkar ve kafan iyice karışır. Hangisinin daha iyi olduğuna kanaat getirrisen onu al.

Haklısınız forumdaki bazı cevaplardan sonra kafam iyice karışıyor.Söylediğim motoru hiç kullanmamış,hakkında neredeyse hiçbirşey bilmeyenler yorum yapıyorlar.Amaç yardım etmek tabi kimsenin kimseye art niyeti olduğunu düşünmüyorum.Ama lütfen iyi bilmiyorsak kesin yorum yapmyalım.Ben kt'nin söylediğiniz gibi elleri uyuşturan,dayanılmayacak titreşimi olan bir motor zannediyordum daha önceki okuduklarıma göre.Bu motorların kullanıcılarıyla görüşmeye çalışacağım.Ama sanırım seyhan150c düşünüyorum.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Kardeşim ben MZ 251 kullandım, 125 KT'mi 12 bin km kullandım, KT'den sonra sıfır YBR alıp 13500 km de onu kullandım. Hiç birisinde de far ampulu patlaması dışında en ufak bir sorun yaşamadım. 125'lik bir motor hız yapma amaçlı üretilmez. Tasarlanma amaçları mümkün olan en pratik ve ekonomik şekilde ulaşımınızı sağlamaktır. Forumlarda durmadan "yok benim motorum şu kadar basıyor", "yok filanca model filanca markaya 5 basar" gibi çok çocukça ve gereksiz tartışmalar yapıldığını göreceksin. 125'liklerin en yavaşıyla en hızlısı arasında en çok satte 15-20 km fark eder. Motorunu sıkıştırmaz, yağını zamanında değiştirir, hava filtresini temizletir, belli aralıklarla sağında solundaki civataları sıkıştırtırsan hiç birinin sana büyük sorunlar çıkaracağını sanmam.
    YBR'yi sattıktan sonra yaklaşık 2 yıl motora binmedim ve sonunda yaklaşık 10 gün önce bir tane sıfır windy s aldım. Windy henüz 700 km.de. Görebildiğim tek sorun çıkarabilecek parçası Çin malı karbüratörü. Çıkma Mikuni veya Keihin karbüratör bulup değiştirebilirsen, gerek hızı, gerek konforu, gerekse yakıtı açısından sınıfındaki en iyi motorlardan birini almış olursun gibime geliyor.
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

kanuni windy s 125 kanuni racer gibi vidalarında sorun çıkmaz demi birde racer gibi dengesiz değildir en fazla kaç yapar windy

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler