Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlıyorum ve tabiiki kararsızım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba;
    Arkadaşlar yıllardır içimde bastırdığım ve şartlarında artık uygun bir zamana geldiğinden dolayı içimdeki bu sevdanın artık gün yüzüne çıkmasının zamanı geldi.Aklımda hep bir enduro sahibi olmak var dı.Uzun bir süre Alanya da yaşadığımdan dolayı(şimdi Adanada yım)epeyce scoter a bindim.3-4 ay kadar da honda titan kullandım ...ta ki bir kaza yapasıya kadar.Sonra bu güne kadar bir daha uzun süreli motor kullanmadım.Ama hep aklımın bir köşesindeydi.
    Artık bir motor alma zamanım geldi.Enduro istiyorum.650 lik bir motor istiyorum.BMW650 GS hep aklımdan geçti.İkinci el uygun bir motor alayım dedim ama hiç 250 cc nin üztünde bir deneyimim olmadı.Biraz endişeli yaklaştım.Ve sonuç olarak en iyisinin 1 sene kadar 250 cc ile yollara alışmak olduğu doğrusuna bir kere daha karar verdim.Şimdi 250 cc bir motor almayı planlıyorum.Ama bu motor hem beni tamin etmeli,hem 1 yıl sonra satacağımda çok fazla zarar(ki zarar etmeyi göze aldım)etmeden kurtulabileceğim kolay satılabilecek bir makine olmalı.Fiyat aralığı olarak ta 4-5 bin TL arasında araştırdım...Uzunca zaman bu formu inceledim.Modeller hakkında söylenenleri okudum.Enduro istediğimden dolayı yamahaxt125 bu fiyat aralığında,enduroya alışmak adına bana ilk cazip gelenlerdendi.Sonra honda cbf250 olabilirmi diye düşündüm.Bir ara hysong 250 Gt de fena bir motora benzemiyor diye düşündüm.En sonda suziki Gs 500 CC de bana göz kırptı.(fiyat olarak)Hiç bir zamn çin malı bir motor almayı düşünmedim.Fakat geçen gün bir motor la karşılaştım.Borelli Ledow 250 cc chooper.Satan arkadaş bana bir denememi söyledi.Bende aklımda chooper olmadığınıu söyledim.Fakat al bir tur at dedi.Ben motoru kulllandım ve çok rahat hissettim kendimi üzerinde.Çok rahat hakim olabildim.Bu motora hakim olmak zor değil tabii ama bir acemi için kendimi üstünde iyi hissettim.Mesela başka motorlarıda denerken biraz daha gergindim.Acaba doğru zamanda vites değiştirebilecekmiyim rahat dönebilcekmiyim gibi ama bu motorda sanki yıllardır kullanıyormuş gibi kendimi iyi hissettim.Motoru satan arkadaş aynı zamnda Motor lar üzerinde tasarımlar yapan birisi.eski motorları alıp yeni bir hale getiren bir arkadaş.Motorun Orjinal egsozunu değiştirmiş ve yeni bir egsoz yapmış.Motor dan çıkan ses şimdi daha bir başka ve güzel.Gidonuda değiştirmiş ve daha kısa bir gidon koymuş.Bence orjinal halinden çok daha iyi bir görünüm ve rahatlık olmuş motorda.Şimdi fiyat olarak bu motor bana başlangıç seviyesi için çok ama çok uygun.250 cc olması yine uygun.En önemlisi üstünde kendimi rahat hissetmem.Motor 2007 model ve 10 bin km de.Ve kendiside aşağıdaki resimde durmakta.Tabi bu temizlenmemiş bir hali.Şimdi bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız.Biliyorum bunların hepsi çok kunuşuldu ama bir çoğuda tarih olarak çok güncel deildi.

*Sizce şartları her ne kadar uygun olsada çin malı bu motoru almalımıyım(ki 1 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum)
    *Yoksa yukarıda ilk düşündüğüm motorlardan birini tekrar düşünmemi tavsiye edersiniz.
    *Ya da bana ne tavsiye edersiniz.

Hedefim 1 sene sonra F650 GS almak ama bakarsınız chooper a popom değdikten sonra öyle de kalmaya da devam edebilirim.

Biraz uzunca oldu ama umarım anlıyışla karşılarsınız..
    Not : Şu anda perşembe gece yarısı tam olarak...Yarın gündüz çalışıyorum ve gece de çalışmam gerekiyor o yüzden yazacağınız mesajları ancak cumartesi okuyabilicem diye tahmin ediyorum.Lütfen konuyu açıpta takip etmeiğimi düşünmeyin.

[B]İpuçları elirsizdir yola çıkmayı düşlemezsen eğer...[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    öncelikle resim çıkmamış ama eğer aklında olan motor f650gs ise bu yönde motosiklet kullanman daha iyi olacaktır sonra chooper'dan enduroya geçmekte pek iyi bir seçim olmaz motor büyüterek enduro ve buna benzeyen modeller kullanıp bi üst seviyeye geçmen daha doğru olacaktır

ama dersenki bşka şeylerdede karar kılabilirim tabiki bu senin özgür kararın olur ama enduro istiyorsan bu yönde devam etmen daha akıllıca olur hem kendini geliştirmen açısından hem de daha sonra kullanım tarzında değişeceğinden bir acemilik süresi illaki olacak ama enduro tarzı kullanmadığın için bu acemiliğin daha fazla olacaktır bunlarıda hesaba katman iyi olacaktır
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

teşekkürler <İLK@yy>;Fotoğrafı yüklerken sorun yaşadım sanırım şu anda görebiliyorsundur.

Evet haklısın Enduro düşünürken bu tarzla başlamak bencede doğru değil hiç aklımda yoktu ama chooper bir motorda bu kadar rahat olabileceğim konusunda da bir fikrim yoktu.Yani şu anda bundan sonraki motorumda mesela bir dragstar da olabilir düşüncesindeyim.Yani aslında kafam sanırım karışdı.
    [B]İpuçları elirsizdir yola çıkmayı düşlemezsen eğer...[/B]

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    chooper motor rahattır bak mesela forumda bi arkadaşımızın bu konuyla ilgili güzel bi yol anısıda vardır
    ankaradan dönerken dragstarıyla bütün yol gaz kapatmadan gelir yolda bi ara 1000rr ve başka bi motor daha takılır rr basıp gider yolda 2 3 defa dinlenirken geçerler adamı sonra bi yerde artık nasılsa bilmiyorum adam sormuş nasıl durmadan bu kadar gidebiliyosun diye
    bizimkide ben senin kadar rahatsız ve yüksek yakıtla gitmiyorumki depom bitene kadar yada varacağım yere kadar kontak kapatmadan giderim ben rahat rahat
    bunu diyen arkadaşta forumdan yt_servan nickli dilaver isimli arkadaştır :D

enduroda rahatsız bi motor değil hele alacağın motor oda uzun yol için ideal bir motor işler bittikten sonra arkadaşla bmw'den 2 haftalığına kiralayıp bi ege yapmayı düşünüyoruz bakalım kısmet
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler