Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

er5 vs gs 500 vs atlantic 500

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaşlar maddi imkanlarımı zorlayarak bis üst sınıfa geçiş yapmak istiyorum. sahibinden'de yaptığım araştırmalar neticesinde kafamdaki chopper hayallerini bi süreliğine erteledim. motorun görünür olması da beni naked sınıfına çekti.

şimdi diyeceksiniz atlantic nereden geldi peki açıklayayım; motorumu aldığımda uzun mesafeler gitmeyi planlıyorum. bulgaristan gibi yunanistan gibi scooter olması nedeniyle bagaj hacmi fazla o yüzden bunu da listeme kattım.

öncelikli olarak en çok merak ettiğim kawa ile suzuki'nin tavsiyeleri.

aralarında biraz fiyat farkı var. hangisi düz yolda beni daha mutlu eder? ayrıca motoru istanbul trafiğinde de her gün kullanacağım. şehir içi yakıt ve kullanım açısından daha iyi olanı hangisidir? kronik problemleri var mı? ve diğer aklıma gelmeyen konularda da yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    uzun yol konfor isteyen bir olay atlantic 500 derim ben gs le er 5 daha hırçın atak motorlar uzun yolda yorar bastığında da yakıtı içerler sakin kullanımda beklediğini alırsın belki ama uzun yol diyorsun basmadan olmaz
    Master of Davar

Motosikleti
    kazamai, tavsiye için teşekkürler. arada çok benzin sarfiyatı farkı yoksa tolere edebilirim. sanırım gs sahibiymişsin. motorunun beğenmediğin yönü var mıydı? kronik sorun var mı? parçası kolay bulunuyor mu? parça fiyatları nasıl?

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    benimki 98 modeldi parça sıkıntısı yaşamıyordum tanıdık vardı fakat uzun süre boyunca bekledim 4 tane subap için yani kolay kolay parçası bulunmuyor bulsan da orjinali çok pahalıya geliyor yakıt sarfiyatı çok fazlaydı çünkü motor üzerinde fazla oynamıştım ama normalde çok ta fazla değil sakin kullanımda 6 7 bin i geçmessen 1 depo ile 400 km garantisini veririm tabi orjinalken :D kronik bir hatası yok diyebilirim motoru çok dayanıklı gerçekten fazla sıkıştırmazsan rahat rahat 100 bin i geçer tüketim açısından atlantic le karşılaştırırsak tek silindirle çift silindir arasında çok fark var doğal olarak ayriyetten gs ağır bir motor 187 kilo yanlış hatırlamıyorsam şakaya gelir cinsten değil senin için atlantic uygun olur arkadaşım uzun yol diyorsun bagaj hacmi diyorsun konfor diyorsun aklıma maxi scooter geliyor atlantic te çok dayanıklı bir makina diye çok duydum ama araştırmakta fayda var yinede. GS in orjinal parçası pahalı artık üretimde değil bu tür şartları da göz önüne alarak tercihini yap selametle...
    Master of Davar

Motosikleti
    beni gs500'e çeken fiyatının uygun olmasıydı şimdi biraz soğudum açıkçası. sym beni yedek parça konusunda epey uğraştırdı. tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.

açıkçası ivmelenmeyi seviyorum, vites değiştirme falan. ama çok uygun fiyatlı atlantic buldum o yüzden onu da göz önünde tutuyorum.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    valla ne diyeyim ki bulursan temiz üst model bir tane şöyle 2003 2004 hiçte fena olmaz ama üzerinde oynamaya gelmeyen bir makine herşeyi değişiyor yakıtı dayanıklılık seviyesi vs.vs. alacaksan orijinal al bulursan tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 PM ----------

arkadaşım şu an satıyor bir tane gs 500 sarı renkli 98 ama ben önermem şahsen.makina bu durumda
    Master of Davar

Motosikleti
    hocam sen kullanmışsın biliyorsun, tavsiye etmemişsin pek yanaşmam ona. yalnız fikir olsun diye soruyorum ne kadar istiyor?

bu arada bu bir alıcı topiğidir elinde bu saydığım motorlardan olupda satacak olan varsa lütfen ulaşalım birbirimize.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    er-5 yakıt tüketimi olarak uzun yolda 4lt civarı şehir içi kullanımda 5 lt civarı performanslı kullanımda 7-8 lt ye kadar yakıyor. amortisör olarak sert bi motor ve bozuk yollarda can sıkıyor. parça ihtiyacım olmadı henüz fakat ister kawasaki olsun isder diğer markalar olsun işin anahtarı paradan geçiyor. maddiyat oldumu hiç sorun değil tüm parçalar bulunuyor. parça fiyatı olarak gs 500 le yakın fiyatlarda satılıyor. bagaj benim için önemli diyorsan er-5 veya gs 500 alıp arka tarafı çantayla doldurabilirsin. atlantic e topcase takabiliyosan oda olur tabi ama nasıl görünür hiç bir fikrim yok. oturuş pozisyonu olarak sanırım gs 500 daha uygun. benim boy 1.82 ve motor altımda biraz alçak kalıyo. oturuş pozisyonuda dikdurmamı gerektiriyo, yatmaya çalışırsam hem komik duruyo hemde genede yüksek kalıyorum. gs 500 ün gidonu ve ayak pedallarının pozisyonu biraz daha race tarz durduğundan üstüne yatmakta daha kolay olacaktır. gerçi boy biraz uzunsa oda para etmez ya neyse. fiyat olarak biraz araştırıp uğraşırsa er-5 gs 500 den daha daha makul fiyatlara bulunur. ben motoru 5,500 tl ye aldım, 2005 model ve 30,000 km de. gs 500 ün daha eski modellerine o fiyatı istiyolar. aklıma gelenler şimdilik bunlar.

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Vladın dedıklerıne katılıyorum.Yaklasık olarak 2 yıldır er-5 kullanıyorum benı bugune kadar hıc uzmedı.Dıger modellerı hıc kullanmadım ama kullananlar da memnun olduklarını soyluyorlar.Artık parca eskıden oldugu gıbı degıl bır suru parca satan yabancı motosıklet sıtelerı var 1 hafta ıcınde en gec ıstedıgın parcayı getırtebılıyorsun.Er-5 ın motor kısmı en 500 - kle 500 lerle uyumlu ıkıncı el bulma sansında cok ama normal kullanımla duzgun bakımla senelerce parca ıstemeyecek bır motor.3lu canta sıstemlerıylede ıstedıgın bagaj alanını elde edebılırsın.Bıraz daha fıyat olarak cıkabılırsen honda cbf500 tavsıye edebilirim.enjeksıyonlu olmasından dolayı yakıt tuketımıde cok uygun.

http://www.twistedthrottle.com/ezima...89-500x600.jpg

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cancagliyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vladın dedıklerıne katılıyorum.Yaklasık olarak 2 yıldır er-5 kullanıyorum benı bugune kadar hıc uzmedı.Dıger modellerı hıc kullanmadım ama kullananlar da memnun olduklarını soyluyorlar.Artık parca eskıden oldugu gıbı degıl bır suru parca satan yabancı motosıklet sıtelerı var 1 hafta ıcınde en gec ıstedıgın parcayı getırtebılıyorsun.Er-5 ın motor kısmı en 500 - kle 500 lerle uyumlu ıkıncı el bulma sansında cok ama normal kullanımla duzgun bakımla senelerce parca ıstemeyecek bır motor.3lu canta sıstemlerıylede ıstedıgın bagaj alanını elde edebılırsın.Bıraz daha fıyat olarak cıkabılırsen honda cbf500 tavsıye edebilirim.enjeksıyonlu olmasından dolayı yakıt tuketımıde cok uygun.

bu ne güzel bir resimmiş böyle
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Kawasaki Er-5
    Alıntı cancagliyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cancagliyan, ozellikle alisveris yaptigin ve guvendigin, sorun yasamadigin site var midir, yoksa arastirip ihtiyaca gore mi buluyorsun?

bende 3 aydir ER-5 kullaniyorum. Gerci bu surede ancak 1500 km yapabildim ama gayet memnunum.

Neyse basligi acan arkadasa ER-5 ile ilgili CBF500 ER-5 karsilastirmasinin yapildigi basliga yazdigim yaziyi iletmek istiyorum.

uzun sure F650 GS (ki hala aklım ondadir) ve F650GS e gore fiyati nedeniyle CBF500 kovaladıktan sonra ER-5 sahibi oldum.

Hızlı fikir degisikliginin en onemli nedeni kesinlikle fiyattı. Ayni model ve yakin km.de CBF ile ER5 arasında 1500-2000 lira fark var. Bu fark ile;

1. yeni baslayan biri, kisisel ekipmanlarinin tamamini gayet duzer
    2. cc. yukselten biri hep istedigi turu (benzin, konaklama, yeme icme vb.) gayet rahat yapar hatta biraz kasarsa iki tur bile yapar
    3. parcasi pahalı diyenler bi suru parca alır
    4. hiz vs. diyenler 160-170ni 6. viteste 5-6 bin devirde gorur daha derse biraz daha gaz acar (ben denemedim o yuzden son surat nedir bilmiyorum)
    5. yakit diyenler epey litre yakit alır bol bol gezer ki benim bi suredir tuttugum kayitlara gore coook zorlamadan karisik kullanımda 4,5 (5) lt/100 km yakıyor ER-5; sanirim az yaktigi hep soylenen F650 GS'e cok yakin bir deger

Bu arada benim scooterdan sonraki ilk motorum. Kullanımı gayet rahat ve dengeli, sadece fren konusunda dikkatli olmayı gerektiyor, okuduğum, duyduğum ve birazda gördüğüm kadarıyla. Tabi ruzgar alıyor insan yuksek hizlarda ama naked olayida bu

Bakim, parca vs. zaman zaman beni de korkutsada, biraz mevzudan anlayan ve elinden is gelen biriyseniz bence buda sizi korkutmamali...

yani 6000-7000 liraya (hatta raslatabilirsen 5000-5500 liraya bile 2004-2005 bulabilirisin) bu kalite ve konfor bence gayet makul.

saygilar

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    bencede ER-5 su soğutma faktörünüde unutmamak lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler