Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SYM Fiddle II - Honda Activa karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı drsuphiba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tatsız bir durumla karşı karşıyayım. Ehliyet alamıyorum! 12-13 eylülde direksiyon sınvı var ancak aynı tarihte ankarada başımızın belası olan uzmanlık sınavı (TUS) var. Bİr sonraki ehliyet sınavı ise kasımın sonunda.. Yani bu yaz döneminde de yatmış oluyor motor sevdam ama takip etmeye devam edip baharda sektirmeden alacağım..
    Belki o zamana kadar Activanın yeni kasası da çıkar ve SYM kullanıcıları da artar.. (iyi tarafından bakmaya çalışıyorum ama olmuyor açıkçası :( )
    alsam sakin sakin ehliyetsiz ve kasklı gezsem diye de çok düşündüm ama bunu yapabilecek kapasitede biri de değilim..

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim..
    Hayırlısı olsun kardeşim. Tus'ta başarılar, Allah kolaylık versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts250i
    Abi hayırlısı olsun da bu 4. motor alma girişimim. Ama aptallık bende, madem bu kadar peşindeyim bu işin niye ehliyeti almadım ki.. motordan her vazgeçişimde ehliyeti de erteledim ve sonuç bu oldu..

Ama bu sefer karar kesin o 4000lirayı sokağa bile atacak olsam alacağım motorumu önce bi kasımda ehliyeti alayım da..

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    kesinlikle sym al derim ben de mio var 2006 da aldım çok şükür hiç bir sorunla karşılaşmadım sym'yi tavsiye ederim

Motosikleti
    sym gts250i
    Başlıkla pek alakası kalmadı ama antep için direksiyon sınavı tarihinin 27 eylül olduğunu söyledi bir sürücü kursu.. Şu an şehir dışında olan bi arkadaşım var bir kursta motor hocası, onunla görüşüp netleştirip pazartesi (son gün) hemen kaydolacağım umutlar bitmiş değil;)

Motosikleti
    sym gts250i
    Bugün a2 için yazıldım)

Gaziantep için sınav tarihleri :
    22 ağustos 2009 : yazılı
    27 eylül 2009 : direksiyon

ekim başı gibi (bir terslik olmazsa) ehliyetime kavuşuyorum böylelikle ;)

Ayrıca kıyaslama sonucunda SYM Fiddle II ye net olarak karar verdim.
    Çünkü;
    1) SYM tipi hondaya göre daha çok hoşuma gitti ve Honda Activa'nın yeni gelecek kasasının tipi eskisinden de kötü gibi.
    2) SYM parçaları hondadan ucuz.
    3) Servis konusu hondadan farklı değil(Antep için)

TEk kötü yanı ise şu ki SYM honda kadar büyük bir firma olamaz. Motoran ile olan ortaklık bozulursa o zaman parçalar bulunamayabilir ve fiyatlar can yakabilir. Ama bunu düşünmek şu an için çok saçma

Bu konu hakkında yardımcı olan herkese teşekkür ederim, artık "Fiddle II kullanıcıları" başlığını canlandırma yönünde çaba göstereceğim..

Motoru olan herkese keyifli sürüşler, olmayanlara Allah'tasn sabır..

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı drsuphiba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün a2 için yazıldım)

Gaziantep için sınav tarihleri :
    22 ağustos 2009 : yazılı
    27 eylül 2009 : direksiyon

ekim başı gibi (bir terslik olmazsa) ehliyetime kavuşuyorum böylelikle ;)

Ayrıca kıyaslama sonucunda SYM Fiddle II ye net olarak karar verdim.
    Çünkü;
    1) SYM tipi hondaya göre daha çok hoşuma gitti ve Honda Activa'nın yeni gelecek kasasının tipi eskisinden de kötü gibi.
    2) SYM parçaları hondadan ucuz.
    3) Servis konusu hondadan farklı değil(Antep için)

TEk kötü yanı ise şu ki SYM honda kadar büyük bir firma olamaz. Motoran ile olan ortaklık bozulursa o zaman parçalar bulunamayabilir ve fiyatlar can yakabilir. Ama bunu düşünmek şu an için çok saçma

Bu konu hakkında yardımcı olan herkese teşekkür ederim, artık "Fiddle II kullanıcıları" başlığını canlandırma yönünde çaba göstereceğim..

Motoru olan herkese keyifli sürüşler, olmayanlara Allah'tasn sabır..
    SYM nin parça fiyatlarına şu anda Motoranın en ufak bir katkısı yok. çünkü daha bu ortaklık kağıt üzerinde ve fiiliyata dökülmedi, üretim türkiyede yapılmaya başladıktan sonra bazi parçalarda türkiyede yan sanayi olarak üretilmesi de gündeme gelebilir ve o zaman parça fiatları daha düşecektir.
    ayrıca servis fiatları açısında honda ile sym yi kıyas bile edemezsin, honda motora ister bin ister binme garanti boyunca her altı ayda bir gelip bana bakım yaptırıp yağ değiştireceksin diyor. her bir bakım geçen yıl sorduğumda servis 40 lira demişti.
    sym de ise ilk olarak 500 km. de daha sonra 2500 yada 3000 km de bir yağ değiştireceksin bunda ise 15 lira civarında yağ parası veriyorsun.
    firma büyüklüğü ve tanınırlığı açısından sym ve kymco türkiyede pek tanınmasa da avrupa ve amerika da yaşayan tanıdıkların varsa sormanı isterim. çoğu kişinin tanımadığı kymco bile dünyanın en büyük motor üreticilerinden ve yılda 500.000 adedin üzerinde üretimi var. scoteerin anavatanı italyada bile vespa grubundan sonra en çok satılan ve tanınan marka. sym içinde durum buna benzer.
    internette her iki markanın da global sitelerinden bakabilirsin.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    ilk motorum activa idi, 3000km kullandım, geçen ay da bodrumda fiddle II kiraladım, 1 haftaya yakın kullandım.

bence fidde II.

çünkü : 12" jant, ön disk fren, sele altı daha geniş. genel anlamda daha kullanışlı ve şık.

activa yı önermem.

çünkü: kasası metal, ufak bir çizikte paslanıyor, motor yürümüyor, hızlanması zayıf. tekerinden bir yere zincirleyemiyorsun. ön farı çooook zayıf, gaz kesince sönükleşiyor.

hiç honda hayat onda geyiğine gelme, activa hint işi.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Konuyu hortlatmış olacağım ama ilginç geldi; arkadaşın profilinde istediğinden oldukça alakasız bir model yazıyor. Ayrıca fikir ve düşüncelerin nasıl 90 derece değişebileceğini de gösteriyor yorumlara bakınca (kendime de yordum bu durumu).

sym gts 250i yazıyor profilde

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    hocam kaç sene geçmiş... hatta 2-3 motor değiştirmiştir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler