Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi ve Aprilia 125cc ile ilgili bir kaç soru...

Motovento
    REKLAM ALANI
    kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Merhabalar, uzun zamandır araştırıyorum ilk motorum için ne olabilir diye. Hyosung GT250R düşünüyordum ama 2 zamanlı 125'lik motorlar sanki bana daha uygun gibi gelmeye başladı. Benim fizik biraz zayıf, o yüzden bu tip hafif motorlarla daha kolay uyum sağlarım diye düşündüm. Neyse fazla uzatmadan bir iki şey soracağım:

- 2 zamanlı 125cc motorlar arasında sanırım sadece iki seçenek var: Derbi GPR 125 ve Aprilia RS 125R. Bu iki motor arasında seçimi etkileyecek önemli farklar var mı? Performans açısından, yedek parça vs.

- Bu motorlarla ilgili kafamdaki en büyük endişe yakıt tüketimleri ve motorların ömrü. Yakıt tüketimi gerçekten çok mu fazla? Mesela bir 100 km'de kaç litre tüketir? Rektifiyeye kaç bin km'de girer? Bu işlem çok pahalıya mal olur mu? Rektifiyeden sonra eski performansında çalışır mı?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, eyvallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    125 2 t lerin sesi sevilmez genelde ama bana çok hoş gelir sesleri
    2. el fiyatları düşük bence gp1 in onu tercih ederdim
    Bu modelin bir avantajı var chip tunning ile gücünü arttırabiliyorsun

ben olsam ikisinide secmezdim.race motorla baslama bence.cross veya touring ile basla kısa zmanda 600 lüge gecersin.o zmanda italyan malı almassın.italyan malı motor türkiye gitmez bence.turkiyede pazar agı genis motor tavsiye ederim her zman.simdiden hayırlı olsun..

Motosikleti
    Derbi STX-150
    Alıntı kartalkolik0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam ikisinide secmezdim.race motorla baslama bence.cross veya touring ile basla kısa zmanda 600 lüge gecersin.o zmanda italyan malı almassın.italyan malı motor türkiye gitmez bence.turkiyede pazar agı genis motor tavsiye ederim her zman.simdiden hayırlı olsun..
    Tavsiye için sağol ama ben turlamak için almayacağım motoru direk uzayacağım. Yoksa alırdım bir chopper tır tır tır giderdim.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    benn derbi gpr 125 kullanıcısı olarak sana yorum yapayım

100 kmde yakıt tüketimi 4,5lt civarında, sesi 4t motorlara göre daha tiz ve yırtıcı ama ben bu sesi seviyorum. motor ömrüne gelince nasıl kullandığına bakar; 4t lere göre daha kısa.
    rektefiye olayına gelince benim motorun pistonu 50 avro sekmanı 40 avro ve rektefiyesi oldukça basit. motoru kullanması da oldukça zevkli. aprilia derbiden biraz daha güçlü bir motor. umarım işine yarar

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek kelime ile aprilia diyebilirim..
    Eğer düşük model istiyosanda Gilera GFR 125 al..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Derbi STX-150
    Yaramaz mı hiç, eline sağlık. 140-150 kuruş yakıyor o zaman hiçbirşey değilmiş, Hyosung GT250R da bu kadar yakıyormuş zaten. Peki bu rektefiye işinde sadece piston ve sekman mı değişiyor? Maliyeti de korkulacak bir şey değilmiş. Tek sorun var, bu motorlar biraz pahalı kaçıyor. 2008 model, az km. yapmış bir Aprilia 7500-8000 civarında ikinci eli. Derbi GPR bence daha yakışıklı ve piyasası da daha ucuz ama kullanıcısı bile aprilia daha güçlü diyorsa düşünmek lazım. Aslında biraz önce mcn sitesinden teknik özelliklerini karşılaştırdığımda azami hız olarak sadece 3 mph düşük görünüyordu Derbi, buna karşın hızlanması Aprilia'dan daha iyi ölçülmüş.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    7500- 8000 tl aprilia alacağına çok daha düşük fiyata derbi alabilirsin. Ben sana objektif yorumlarda bulundum. Ben motorumdan çok memnunum. Aprilianın biraz daha güçlü olması (ki bu güç farkı senin söylediğin kadar bir fark) derbinin kötü olması analamına gelmez. ben herkez gibi sadece kendi motorunu övecek bir insan değilim. Ayrıca derbinin motor kısmı yamaha. Rektefiye açısından derbi daha avantajlı . Parçasını ferco dan yada yamahadan alabilme şansın var. aprilia da öyle bir şans yok. Sadece fercodan alabilirsin. Tabi yurtdışından alma seçeneği her ikisi için de mevcut.

benim sana verdiğim parça fiyatları yamahanın parça fiyatlarıdır. Yamaha DT125R motoru ile aynı parçaları kullanıyor.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7500- 8000 tl aprilia alacağına çok daha düşük fiyata derbi alabilirsin. Ben sana objektif yorumlarda bulundum. Ben motorumdan çok memnunum. Aprilianın biraz daha güçlü olması (ki bu güç farkı senin söylediğin kadar bir fark) derbinin kötü olması analamına gelmez. ben herkez gibi sadece kendi motorunu övecek bir insan değilim. Ayrıca derbinin motor kısmı yamaha. Rektefiye açısından derbi daha avantajlı . Parçasını ferco dan yada yamahadan alabilme şansın var. aprilia da öyle bir şans yok. Sadece fercodan alabilirsin. Tabi yurtdışından alma seçeneği her ikisi için de mevcut.

benim sana verdiğim parça fiyatları yamahanın parça fiyatlarıdır. Yamaha DT125R motoru ile aynı parçaları kullanıyor.
    Alakası yok ikisinede yamaha dtr pistonu oluyor
    Ama herzaman dediğim şey var yine söyliyim fercodan parça asla alınmaz..
    ebaydan alıcaksınız herzaman
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 zamanlının ömrü 4 zamanlıya göre kısadır bunuda unutma...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Benim de Aprilia ile ilgili sorum olcaktı. Bu RS 125 te en azından bir ayağın yere tam basması için boyun ne kadar olması gerekiyor? Bir bilgisi olan var mı acaba?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı merfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de Aprilia ile ilgili sorum olcaktı. Bu RS 125 te en azından bir ayağın yere tam basması için boyun ne kadar olması gerekiyor? Bir bilgisi olan var mı acaba?
    1,70 yukarısı yere tam basar

ayrıca bende sana derbi gpr125 tavsiye ederim gtr250 falan hiç bulaşma 2 zamanlı başka birşey binince anlarsın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

kardeslermot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelime ile aprilia diyebilirim..
    Eğer düşük model istiyosanda Gilera GFR 125 al..
    bence gilera motor ömrü olarak daha dayanıklı hatta ben gfr motorunu arora racere taktım sadece akrobaside kullanıyorum banamısın demiyor ilk topladığımdan bu yana bir sene geçti daha anahtar vurmadım istersen tanışma bölümünde ben samsundan volkan başlığı altında o motorun bir iki videosu var bi izle istersen karar ver.....

Motosikleti
    ARTık motorum yok
    arkadaşlar Motor kullanmasını biliyorsan ayağın tırnak ucları bile yere değiyorsa sürersin.YOksa boy hikayeYeter ki sürmesini bilmek lazım.UZun kısalık sadece motor seciminde cok önemli , kalıbına göre motor alınmalı en doğrusuda bu yakışan giyin derler ya aynı şey buda ))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    PIERzig KARDEŞ APRİLLA yımı bahsetiyorsun kaç hp derbi motor

Ya soyle soyliyim bakacagin motorlar eski model tek sikintisi rektefiye olursa inan masrafin yok denecek kadar az.
    Ama servislerin eline dusersen yandin. Yurtdisi parca bulmaya calisirsin.
    Temiz bulman gerekecek onlarada kim bilir kac tl odeyecen. Ve bazilari gaza gelip 125likle 250lik 4t leri geciyosun yok 600luklere kafa tutuyon filan hikaye onlar.
    Derbinin naked versiyonu kullandim motor biraz hor kullanilmisti ama adam ettim piston kirdi komple revize ettim herseyini ama ugrasmaktan makinadan sogudum yeminle ) ve sattim
    2t makinalar zevk isi men lem yezuk lem yarif diyor hani araplar tatmayan bilmez.
    Al bi zevkini hevesin gecene kadar.
    Egzoz sesi filan icini bi kipirdatiyor ama dikkat et makina eline yapismasin satarken. Pek tutulmuyor herhalde 2.eli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler