Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR 125 & MaCiT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    yeni bir motosikletalmak istiyorum fakat 2 motor arasında kaldım.arkadaşlarımın hepsi ybr aldı o yüzden ybr almak istemiyorum ve beygir gücü beni tatmin etmiyor.motoru uzun yolda kullanıcam.ybr ile uzun yol yapan arkadaşlar var 1000 km yol yaptığını ve hiç sorun çıkartmadığını söylüyorlar.kararsızım.help me please

Mondial 250 MCT Teknik Özellikler
    Motor : Çift Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 238 cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 53.5 x 53.0
    Sıkıstırma Oranı : 9.2:1
    Maksimum Tork : 16,2 NM / 6500
    Soğutma : Hava Soğutma
    Çalıştırma : Elden Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Yağlama Tipi : Basınç / Püskürtme
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 15 L
    Ön Lastik : 3,00 – 18
    Arka Lastik : 30 / 90 - 15
    Ağırlık : 154 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 2135 x 855 x 1175
    Şanzıman : 5 Vites

YBR125 TEKNİK ÖZELLİKLER

MOTOR
    Motor tipi.............................Tek silindirli, 4 zamanlı, SOHC, hava soğutmalı
    Silindir hacmi.........................124 cc
    Çap x Strok...........................54 x 54 mm
    Kompresyon oranı....................10 : 1
    Maks. gücü...........................10 HP-7.800 devirde
    Maks. Tork............................0.97 kg-m-6.500 devirde
    Yağlama...............................Islak karter
    Yakıt sistemi.........................Mikuni VM22SH/1 Karbüratör
    Debriyaj tipi..........................Islak, çok diskli
    Ateşleme..............................CDI.
    İlk Çalıştırma.........................Elektrik marşlı, ayakla
    Vites kutusu..........................5 vites
    Tahrik.................................Zincirli
    ŞASE
    Ön süspansiyon......................Teleskopik çatal
    Arka süspansiyon....................Maşa
    Ön teker hareket mesafesi.........110 mm.
    Arka teker hareket mesafesi.......105 mm.
    Ön fren................................Tek disk, f 245 mm.
    Arka fren..............................Tambur, f 130 mm.
    Ön lastik...............................2.75-18 42P
    Arka lastik............................90/90-18 57P
    BOYUTLAR
    Boyutlar (UxGxY).....................1.980 x 745 x 1.080mm
    Sele yüksekliği........................780 mm
    İki teker arası mesafe...............1.290 mm.
    Min. Yerden yükseklik...............175 mm
    Ağırlık.................................108 kg
    Yakıt kapasitesi......................12 litre (3 litre yedek)
    Yağ kapasitesi........................1,2 litre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bana kalırsa ybr ama uzun yol demişsin sonuçta ikiside hava soğutmalı yanlız burada ybr'nin kalitesi tartışılamaz mct250 ne kadar sağlam olursa olsun ybr'den sağlam olamaz ama performansını bilemem birde uzun yolda titreşim az olması gerekir mct'in titreşimi ybr'den fazla eğer ki mct tarzı motor arıyorsan daha sorun çıkarmayanları var mesela regal raptor onlarada bir göz at.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa ybr ama uzun yol demişsin sonuçta ikiside hava soğutmalı yanlız burada ybr'nin kalitesi tartışılamaz mct250 ne kadar sağlam olursa olsun ybr'den sağlam olamaz ama performansını bilemem birde uzun yolda titreşim az olması gerekir mct'in titreşimi ybr'den fazla eğer ki mct tarzı motor arıyorsan daha sorun çıkarmayanları var mesela regal raptor onlarada bir göz at.
    gezi başlıklarına bakarsan ybr ile 4,300 km lik gezi var daha bişey demeye gerek yok bence.mct yi de götürürsün ama o mu seni götürür sen mi onu sürüklersin kısmet..! iyi düşün uzun yola niyetin varsa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    aslında ybr aklıma yatıyor ama hertaraf ybr doldu.bütün arkadaşlarım motorlarını ybr ile değiştirdi.macit in sesi de güzel oturma şekli konforlu.2. elleri 1.500 den başlıyor bütçeme de uyuyor.ybr alsam burda servisi yok tahminimce yedek parçaları da pahalı olsa gerek.2.000 den fazla para çıkartamam.sanırım 4. motorum macit olacak

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    YBR'nin yedek parçaları MCT kadar ucuz değil, ama daha az ihtiyaç duyacağın için daha ucuza gelir Ben olsam kesinlikle YBR'yi tercih ederdim. Çok daha az titreşimli, çok daha sağlam ve masrafsız bir motor; bence görüntüsü de MCT'dden daha güzel Hatta maddi olarak mümkünse CBF'lere de bak.

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    iki motoru da yakından tanıyan biri olarak ve mct yi de bizzat kullanmış biri olarak sana birkaç şey anlatayım
    1. mct ile ybr arasında performans açısından fazla bir fark bulamazsın arada 125 cc fark olmasına rağmen(sadece biraz daha fazla tork)
    2. yamaha kalitesini anlatmama gerek yok zaten diğer yanda da mondial(ben de mondial kullanıyorum kötüleme amaçlı söylemedim bunu sadece çok iyi bakman lazım)
    3. parça fiyatları konusunda da bi açıklık getireyim. İlk olarak parça fiyatı olarak arada fazla fark yok. o küçük fark da şurdan çıkar mesela ybr nin herhangi bi parçasını 1 yıl kullanıyorsan mondialinkini yarım yıl kullanırsın bu da seni aynı yere getirir parça konusunda
    4. titreşimde direkt olarak ybr derim çünkü mct çok daha fazla titriyor.

Yani diyeceğim bütçene bakarak 2000tl ye 2005 2006 belki 2007 kaliteli bi ybr alabilirsin. Herkes aldı diye ben alam deme herkes neden almış memnun mu onu yor kafanda ona göre düşün derim ben senin açından ybr taraftarıyım.
    Dağda üç beş koyun sürüsü, Tutturmuş bir kürdistan türküsü, Almış bayrak diye bir masa ötüsü, Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Soysuz olan sensin, toprak senin neyine, İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Duy ulan soysuz!! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    uzun yolda düşünüyorsan bence mct derim
    Yüksek Kalite Üstün Performans

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mecit tavsiye ederim uzun yola gelir istediğin gibi süslersin konforuda o biçim yorulmazsın.Alacaksan sıfır al başın ağırmasın ybr ikinci elde olur tabi

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ya mct başlığında ilk sayfada 19 beygşir yazıyo bu nasıl yamahadan "sadece birazcık daha" güçlü olabiliyor? beygir gücünü sallamışlar demek mi bu?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    sallamış olmaları mümkün çünkü aynı model, birebir aynı çinli motorların katologlarına bakın her birinde ayrı hp leri. Ben sadece ikisini de kullandım ve çok fazla bi fark da yok zaten mct nin kadranı da 140 ybr nin de .Torkta da mct kuvvetli o da olsun artık.
    Dağda üç beş koyun sürüsü, Tutturmuş bir kürdistan türküsü, Almış bayrak diye bir masa ötüsü, Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Soysuz olan sensin, toprak senin neyine, İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Duy ulan soysuz!! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ok saol bilgi için seascum dostum
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    seascum senin imzana kurban olurum.

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok saol bilgi için seascum dostum
    rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saolasın kardeşim. Kimliğinde TC yazan herkesin kalbinde de TC yazsa keşke de böyle imzalar yazmasak biz de ama ne fayda...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen demeden once fark etmedim
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen demeden once fark etmedim
    saolasın kardeş En az benim kadar bu duyguları içinizde barındırdığınıza eminim...

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Regal Raptor öneririm uzun yol yapacaksan.Bende senin gibi MCT düşünüyordum.Gittim motoru galeride canlı gördüm.Oturdum elledim şöyle bi.Gerçekten parçaları çok kalitesiz duruyor.Özelikle yan kaportada parlak görünen parçaların hepsi plastik.Parçalar birbirine tam oturmuyor.Bence 3 milyar Mct ye verceğine Regal Raptor DD125E al derim.Ben motoru İstanbul Avcılar'dan aldım adamda 4 tane kalmış.Çok ucuza veriyordu.2.900 Ytl'ye aldım.Karar senin.

BG yalnıca hız demek degildir.yani son sürat degildir.Bg mevcut agırlıkla brim zamanda hızlanma süresidir.....300 BGlik bi kamyon ferrari ile yarışabilirmi.Ybr sorunsuzluk katogorisinde lider.mct yapsın yapsın titreyerek 120-140 arası son sürat.arkadaki yolcunun vay haline ....arka koltuk mct-regal ve muadillerinde içler acısı....Yani artcın 30-40 km bile gitmeden sancılı hareketler yapmaya başlıycak.Mct de motor honda rebel gibi ama ,,,kalite?Ybr ile normal bir havada iki kişi 80-100 arası bi süratle depon bitene kadar git.350-450 km. Ybr ile 1000-10 000-100 000 km ler hiç sorun degil.Yağ yakmak senin elinde ama ybr ile o da sorun degil.Sübop ayarı hiç sorun degil.çelik jant artının en başı.Yakıt ise en mantıklı olan katogori heleki bu krizde.Motorsiklete yabancı birilerine hava atacam diyosan MCT iyi bir seçim.Gösterişli.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    YRB diyorum bende.Alırken olmasada kullanırken ve satarken kardasın.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    ikiside aynı kategoride olmadıgı için kıyaslanamaz
    tarz meslesesi bunlar..
    bana kalsa ybr
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Ybr
    tarz meselesi bu..arkadaşların dediği gibi ikiside ayrı sınıf motosikletler..ama eğer sağlam birşey istiyorsan ybr derim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler