Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"0 Km Yamaha Ybr 125 2008 mi? 2009 Mu?"

Motovento
    REKLAM ALANI
    ıspider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    arkadaşlar herkese s.a.
    uzun bir araştırmanın sonucunda YAMAHA YBR 125 CC almaya karar verdim.Bu benim ilk motorum olacak ve uzunca bir süre kullanmayı düşündüğüm için 0 km almaya karar verdim, vitesli motor tecrübem biraz var üstüne bişeyler katarak ilerletebilecek seviyedeyim, yani acemiliğimi attım sayılır.
    2. ellere baktım ama hem okuyup hem çalıştığım için kalkıp diğer illere motor görmeye gidecek ne vaktim nede benle gelecek anlayan bir arkadaşım var.O yüzden 0 alayım içim rahat olsun, peşin birikmiş param yok onun yerine vadeli öderim daha rahat olur tertemizde kullanır, vakti gelincede satarım gibi bir düşünceye vardım.

şimd ybr nin 2009 modeli ybr city pek hoşuma gitmedi, 2008 modellerdeki yuvarlak far daha klas ve daha hoş bir görünüm katıyor makinaya.
    bu nedenle 2008 model almaya karar verdim.sizden ricam 2008 ve 2009 arasında ki farklar neler bu sitede http://www.motoliz.com/index.php?p=l...muter&pk_id=11
    2 modelde var fiyatlarıda ortada 2008 3200tl, 2009 ise 3275 tl kampanya varmış arada bi fiyat farkı yok.benim gönlüm 2008 den yana.Sizler ne dersiniz bu duruma yardımlarınıza ihtiyacım var.Ben Isparta da ikamet etmekteyim burda yamaha bayisi yok sanırım,vakit bulup bi fiyat araştırması yapamadım.Bana en yakın Antalya var orda daha ucuz fiyatlardaysa ordanda alabilirim.Burdanda Antalyalı arkadaşlara selamlar bilgi verirlerse sevinirim.

Vakit ayırıp okuyan ve yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim hepinize iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    tabıkı 2009 .arasındakı fark 2009 da arka sınyaller r1 sınyalı on kafalık war bence daha guzel heybetlı gosterıyo motoru ( sence nasıl bılmem ) helojen far.yenı 5 kollu cantlar ve tublex lastık daha ne ıstıosun bence 2009 derım
    Rüzğarı_hissSet

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bencede 2009kafa grenaji ve jantlari ve tubeless lasitkleri ve sinyalleri yeter amma cok '' ve'' kullandim ya
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence 2009 tabiki. Ben de 1 ay sonra falan alacağım büyük ihtimal yeni ybr'den. Honda cbf150 düşünüyordum ama vazgeçtim...
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    2009 daha iyii sorulurmuu

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    http://www.sahibinden.com/cok_acil_s...XQQdisplayitem

bak istersen benim motor bu yani almak istersen hem beni hemde kendini sevindirmiş olursun... şuanda bu motorun 2009 dan başka bi yanı yok :D herşey mevcut hatta city den + ları var :D
    benim motoru sedat_57 bilir ne kadar iyi olduğunu....
    yeni resimleri yarın yüklicem o zaman daha ayrıntılı bakarsın :D şimdiki haline
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr 125 süper bir seçim öncelikle tebrik ederim.. bende aynı senin gibi yuvarlak farı beğeniyorum city modeli banada mopedden bozma gibi geldi sinyaler R1 sinyaliymiş ama önemli değil. satarken 2008-2009 farkı olur ama sen uzun binecem demişsin bu yüzden 2 ayrı yılın modeli gibi değilde 2 farklı model gibi düşün .... yani al 2008 i bak keyfine ... iyi motordur..hele bide siyahı olursa ayrı iç yakar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    @Kumsal41 kardeş doğrudur motoru gördüm temiz görünüyor,ama ben siyah olan ve 0 da karar verdim,Kusra bakmayasın.
    Valla ybr hastalığı böyle bişey olsa gerek nerde konuyu açsam herkes büyük bir iştahla sıralıyor övgülerini, kalite belli artık içim son derece rahat bu konuda.
    Motoru kanlı canlı görme-binme fırsatım olmadı, mazur görün birazda 2009 modeli çin malı 150kn e benzettim arkadaşta vardayani fiyat olarak bi fark yok 2009 daha mantıklı tabi ama ah işte içten içede 2008 e vuruldum ben.of arkadaşlar artık bi karar verip almam lazım.böyle olmıyacak bu

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    ben 2009 derim kardeşim ama karar senin
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    Alıntı ıspider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Kumsal41 kardeş doğrudur motoru gördüm temiz görünüyor,ama ben siyah olan ve 0 da karar verdim,Kusra bakmayasın.
    Valla ybr hastalığı böyle bişey olsa gerek nerde konuyu açsam herkes büyük bir iştahla sıralıyor övgülerini, kalite belli artık içim son derece rahat bu konuda.
    Motoru kanlı canlı görme-binme fırsatım olmadı, mazur görün birazda 2009 modeli çin malı 150kn e benzettim arkadaşta vardayani fiyat olarak bi fark yok 2009 daha mantıklı tabi ama ah işte içten içede 2008 e vuruldum ben.of arkadaşlar artık bi karar verip almam lazım.böyle olmıyacak bu
    kardeş bence ne yap biliyormusun bak 2009 city modellerin eski modellere göre +ları çok fazla bence sen al city i sonra kafa grenajını değiştir.... öteki türlü çok başın ağrır baştan söylemesi hea bide alırken depo koruma kılıfını almanı ve korumalık takmanı öneririm ....
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede al 2009 farı değiştir yuvarlak yap.
    bişey dicem 2009 modellerin beygiri düşükmüş diye duydum ama doğrumu bilmem bi araştır bakalım.

antalyaya gelince, 2 gün önce yamaha servisindeki adam burdaki yamaha (nebioğulları) pahalı geldi bucaktan aldım dedi.
    onuda arşatır sen kardeşim.
    böyle şeylerde çok gezip çok sormak lazım.
    hayırlısı olsun.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    şimdi far değişimi yapsan bile 2009 kasanın cıkartmalarını begenmeyebilirisn ki ben sevmiyorum. çok ufak bir ayrıntı ama değişim şansı yok maalesef. ybr' de cıkartmalar vernik altında dolasıyıla degişmiyor. böyle ufak aytınrılara takılacak kadar manyaksan 2008 bir seçenek.

öte yandan;

2009'un jantları güzel bak, ona diyecek lafım yok. yine de bir seçenek olarka 2009 alıp kafa grenajını degiştirebilirsin. http://www.rialli.com bu siteden yuvarlak far taası ve farı tutan demirin fiyatlarına bir bak. eğer dönüşüm ucuza hallolacak gibiyse (ki oyledir) 2009 da alabilirsin. burda avantajın yeni model 5 kollu jant, yeni tip disk (cok da farkı yok aslında), yeni sinyaller ve tubeless (tüpsüz) lastik olacak. madem fiyat farkı az bu seçeneği de degerlendir. öbür türlü 2008 aldıgında yapacagın tubeless lastik masrafı (metzeler ön arka 100tl) zaten far degişimi masrafını amorti edecektir.

işte far değişim maaliyeti:

far demiri: 11 tl
    komple far tası: 24 tl
    bir de balon ampul parası: 5 tl degildir o da.

para degilmiş

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 aldıktan sonra keşke 2008 alsaydım deyip üzülme. git 2008 al.

stikckerlarda falan da farklılıklar var. ben 2008 modelin daha rafine bir duruşu oldugunu düşünüyorum. teknik yönden adam gibi bir farklılık yokken neden sevdigin modeli almayasın?

öte yandan;

2009'un jantları güzel bak, ona diyecek lafım yok. yine de bir seçenek olarka 2009 alıp kafa grenajını degiştirebilirsin. http://www.rialli.com bu siteden yuvarlak far taası ve farı tutan demirin fiyatlarına bir bak. eğer dönüşüm ucuza hallolacak gibiyse (ki oyledir) 2009 da alabilirsin. burda avantajın yeni model 5 kollu jant, yeni tip disk (cok da farkı yok aslında), yeni sinyaller ve tubeless (tüpsüz) lastik olacak. madem fiyat farkı az bu seçeneği de degerlendir. öbür türlü 2008 aldıgında yapacagın tubeless lastik masrafı (metzeler ön arka 100tl) zaten far degişimi masrafını amorti edecektir.
    yuvarlak far yaptırmak için adam 300tl hesap çıkardı iyimi orj parça ama. far 150 dedi yansanayi 25-50 arası. gerisi bağlantı aparatları falan.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuvarlak far yaptırmak için adam 300tl hesap çıkardı iyimi orj parça ama. far 150 dedi yansanayi 25-50 arası. gerisi bağlantı aparatları falan.
    bu dedigim parçalar yan sanayii parcalar olabilir. ama kalite olarak çılgınca bir fark olacagını sanmıyorum. kaldı ki maşa gibi, rulman gibi hayati parcalar değiller.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Tubeless lastikleri yüzünden city alırdım.
    Kafa grenajını dert etme. Söker bana gönderirsin, ben de 2006 model motorumun farını söker sana gönderirim, takaslamış oluruz.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Yani 2009 alsamda değiştirebilme seçeneğim var,o zaman geriye sadece uygun fiyatlı biyer bulup almak kalıyor.Bana en yakın Antalya var ordaki galerileri bi gezip dolaşayım.Forumda Antalyada ki fiyatlar ve galeriler konusunda bilgi almak için Antalyalı arkadaşlarla da irtibata geçtim.sizi de fazla yormiyim.bir an önce alayımda kurtulayım artık dolaşmadığım 2. el site forum kalmadı yoruldum artık.oooo! saatte kaç olmuş yarın işe geç kalcaz.arkadaşlar sağolun ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.iyi geceler.
    Ah Ybr Ahh.! benim olacaksın ulenn..!

Motosikleti
    YBR125_09
    bendede var 2009 kasa emin ol binince anlarsın aradaki farkı çünkü bundan önce ki ybr em yuvarlak kafalıydı ve ondan sonra buna binince o siperliğin boşa olmadıgını anladımark.ların söylediklerinin üstüne bide yan ayaklıkta müşür var vitesteyken debriyajı bıraktıktan sonra stop ediyor motor.buda bence baya ii bi artısı 2009 modelin.yinede karar senin..
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Çok araştırmıştım zamanında Aklımda kalan özelliklerini yazayım bari

1. Tubeless lastikler
    2. Yan ayaklık
    3. Arka sinyaller R1 sinyali
    4. 5 kollu jantlar
    5. H4 far
    6. Yeni stickerlar var birde üstünde biraz farklı

Hatırladığım artıları bunlar Fakat bu iş zevkte biter ben hiç beğenmiyordum City i ve gittim Cbf aldım

Bencede yuvarlak farlar daha güzel duruyor ama senin için pek önemli değilse sırf tubeless lastik için City alınır

arkadaşlar selam öncelikle.bu city nin farını değiştirmek için sinyallerede ihtiyacımız var.Bilmiyorum pek incelemedim ama biraz zorluk çıkarabilir değiştirmek.ikincisi,eski ybr ve yeni ybrlerin arasında ufak bir sürüş farkı var,ybr sakin ve akıcı bir sürüşü varken city asker gibi durmasıyla olsun debriyajı olsun kalkması olsun hissettiriyor,beygir aynı sanırım bilemiyorum benim arkadaşlrda var birinde city öbüründe normal,eski olan daha iyi kaçıyor gibi ama o daha iyi açmış olabilir makineyi.city değilde 2010 Yamaha Ybr 125 FACTOR. bence bi göz atın inanılmaz bişey olmuş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)