Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok kararsızım yardım ederseniz sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba. Forumu çok beğendim. 3 saattir gezinmekteyim. Emeği geçenlerin klavyesine sağlık.

Ben küçüklükten beri hep motor kullanmak istemişimdir. Ama bu küçük motor kullanımından öteye geçmedi, geçemedi. Karar verdim, artık benim de bir motorum olacak olmasına da ne alacağıma karar veremedim.

Ehliyetim henüz yok. Ama ehliyeti motor almadan önce kesinlikle alıcam. İş yerim evime 40km uzaklıkta. Hafta içi yani 5 gün gidip gelicem, artı hafta sonları da boş durmam herhalde Yaklaşık haftada 500km yaparım. Vitesli bir motor daha önce kullanmadım. Ama kullanmayı çok istiyorum.

Motor alımı için 2.000 TL ayırabildim. Daha ne tür bir motor istediğime bile karar veremedim. Spor motorları çok seviyorum ama bilmiyorum nasıl olur.
    5 model arasında kaldım ama sanki birbirinden alakasız motorlar gibi
    1-) Mondial 150 ZAT
    2-) Zealsun ZS 200 GS
    3-) Mondial 250 MCT
    4-) Honda XLR 125
    5-) Mondial 151 RS

mesela zealsun görünüş olarak çok hoşuma gitti. Mondial hem fiyat hem de yakıt olarak uygun gibi. Honda dağ bayır dinlemiyo. Bana biraz yardımcı olup bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Zahmet edip yazdıklarımı okuduğunuz ve şimdiden yardım ettiğiniz, edeceğiniz için çok teşekkür ederim.

Gelsin motorlu günler artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    2000 liraya honda xlr bulman zor. o paraya buldukların da çok iyi durumda değildir. ama o halleri bile diğer çinlilerle kıyaslanır mı bilmiyorum. yine de bakarsın.

Ki içlerinde sanırım yine en ekonomik yakıt masrafı hondada bulursun. scooterlar için bir şey diyemiyorum.

250 lik macitten geçmeni tavsiy edebilirim. zealsun cross da çok masraf çıkarabilir (yada eziyet) sana. zatlar uygun olabilir sanırım.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    merhaba hos geldınız.valla kılasık cevap olucak belkı ama 2000tl lere sızı uzmeyecek tek motor ybr dıyorum.belkı mondıal kullananlar kızacak ama haftada 500km yaparım dıyorsunuz .az bır km degıl.cın malı motorlar sızı motordan sogutur.belırlı km den sonra dagılmaya baslıyorlar.bu benm fıkrımdı.ybr hem baslangıc ıcın ıyı hemde kendını kanıtlamıs yapıya sahıp.Şeref
    MOTOR bence bır hastalıktır.

asfalt meleği, sero35 ikinize de teşekkür ederim.

YBR 125'leri ben gözden kaçırmışım. Şimdi baktım görünüş çok hoşuma gitti. Fiyat da uygun gibi. 2.000 TL'ye uygun bir motor bulunabilir gibi. Peki km'de ne kadar yakar bilginiz var mı? Ben rahat kullanabilir miyim? Alışabilir miyim?

Hem de motor olarak yamaha beni sıkıntıya sokmaz dediğiniz gibi...

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    2000 tl ye ybr iyi fikir üzerinde 300- 500 koyarsan cbf 150 düşün

Motosikleti
    keeway superlight 150
    85-90 arası yakar en fazla arkadaşm benim keeway bile 87 yakıyo

ersinernesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kymco agility 125 lerede bakmanı tavsiye ederim.....en iyi seçim olur

aktör56, facia42 teşekkürler.

cbf 150 de güzel görünüyor. Ama siz benim kafamı daha fazla karıştırıyorsunuz. olmuyo ki... 1 ay gecikmeli olarak bu model de olabilir.

85-90 arası motor için fazla değil mi? Bana mı öyle geliyor?

Bir de motoru nerden alsam? 2. el olacak güvenilir birinden almam lazım. Ya da güvenilir birine kontrol ettirmem lazım. Bu konuda ne tavsiye edebilirsiniz?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2000TL'ye haftada 500 (yılda 25 bin) km yol yapacak bir motor alacak olsam Çin malı motorları kesinlikle elerdim. Bence bu fiyata alınacak ve senede bu kadar yol yapacak tek motor Yamaha YBR125'tir. 2.000'e sıfır km Çin malı alıp 25 bin km'de 2.500tl masraf yapmaktansa (ki başka bir konuda 13 bin km'de 5.000tl gider yaratan bir çinli motordan bahsediliyordu), 2000'e ikinci el bir YBR almak çok daha mantıklı.

Bu arada, 2.500TL civarı ayırabilirsen CBF150 de düşünebilirsin. CBF'le YBR arasında çok büyük bir fark yok, ikisi de sağlam motorlardır

Ben olsam kesinlikle az kmde sahibinden motor alırdım alırken faturasına bakım makbuzlarına bakar zaten iyi motor kendini belli eder merak etme ilk sahibinden almak cok önemli

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    yok bergama 100 km de ortalama 2 lt yani 100 km yi 6 liraya gidersin ortalama. bi motosiklet için çok uygun bence bu arada fikirlermiz her zaman destektir sana.( motorcu dostluğu bambaşkadır )

cbf 150 den şaşma benim görüşüm honda hayat onda

ersinernesto teşekkürler.

arkadaşların çin malı fikrine katılıyorum sanki. Kymco çin malıydı değil mi? O yüzden biraz şüpheliyim.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yakıt konusu:

Çin malı scooterlar 3 litre/100km benzin tüketirler.
    Çin malı cup modeller 2.2-2.5 litre/100km tüketirler.
    YBR/CBF 2.5-2.8 litre/100 km tüketirler.

En seri ve rahat olan YBR/CBF'tir. CBF'le 2 günde 1000km yaptığım oldu, daha fazla yapan arkadaşlar da var

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    cbf 150yi iyi düşünn

kymco taiwan malıdır 1960 lardan beri büyük motor firmaları için üretim yapar.Bu sitede kime sorsan agility 125 için sana kötü birşey söyliyeçeğini sanmıyorum.kymco agility gerçekten taş gibi scooterdir.ama vitesli alacaksan senin bütçene göre kesinlikle temiz bir ybr alman şart.scooter alacaksanda agility 2.el temiz bir scooter alabilirsin

hepinize çok teşekkür ederim. Bu kadar hızlı cevap beklemiyordum. Yarın girer bi ara cevaplara bakarım diyordum. Bi baktım cevaplar yağıyor.

cbf 150 ve ybr 125 iki şıkka eledik gibi. Scooter iptal oldu Ben fiyatlara shbdn.cm (reklam değildir inş.) da bakıyorum. Ordan alım satım yapmadım daha önce. Hayırlısı bakalım bi tarayalım iyice.

başlangıcolarak vitesli alman en iyisi bence motoru almandan önce ekipmanları tamamlamaya bak derim kask,mont,eldiven,dizlik,zincir,vs vs...

Aslında scooterle başlamak istiyorum ama spor motorların duruşu ağır basıyor. Sen dedikten sonra inceledim agility 125'i dediğin gibi iyi bir scooter. Ama spor olan yamaha ve honda markalı iki motor sanki üstün durdu.

İnşaallah sürüşte bir sorun yaşamam. Vites olayı biraz karışık gibi ;)

kaskı bi arkadaşımdan aldım (onun zealsun ZS 150-19 var) ilk başlarda onla idare ederim. Daha sonra Allah kerim. Eldiven de alırım.

Montlar biraz pahalı sanırım şimdilik biraz zor. Dizlik takıyo mu herkes? Sanki takılmıyor gibi geliyor bana. Ben de açıkcası pek takarım gibi gelmedi.

Zincir ne için lazım onu da bilmiyorum.

zincir motorun bağlamak için dışarıda çalmasınlar diye

Alıntı ersinernesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir motorun bağlamak için dışarıda çalmasınlar diye
    ehehehe ben onu hiç düşünmemeiştim valla. sağolasın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler