Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 600rr .... r6

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kızacaksın ama ben bu ve buna benzer bi karşılaştıra yapıpta alan adam görmedim.
    zaten bana göre özel makinalar.alacak adam gider kafasına yatanı alır.
    ...
    sende bana kızacaksın ama bende arastırmadan böyle özel makinalar alan adam görmedim...niyetim kimsenin vaktini çalmak ve dalga geçmek değil 2 ay içerisinde(alacaklarımı tahsil ettiğim anda)...almakyı düşünüyorum..daha öncekiler öyle yaptıysa şimdikerinde yapacağı anlamına gelmez dimi.. öyle olsaydı bu siteden bi 100 200 kişiyi dalga geçiyor diye banlamak gerekirdi bu arada yorumun için teşekkür ederim.
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    iyi ama bu makinalardan birini almak için forum bence bi araştırma değildir.
    neyse allah gönlündekini nasip etsin..
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    HondaVFR800(Dad),HD NightRod(Dad)Yeni,HondaCBR125
    Bir soru soruluyor. 3kişi istenen cevabı veriyor 30 kişi farklı mevzularda konuşuyor.
    600rr R6 deniliyor burgman olaya giriyor.

Soruna gelirsek;

R6 daha agresif ve sert bir makine. Kullanımı ve rahatlığı biraz daha düşük 600RR'a göre. Ama bunu anlamak için uzun süre bir SuperSport tecrübesi gerekiyor. Yani senin tam anlamıyla anlayacağın bir fark değil...
    600rr ise SuperSport tarz'da en soft modellerden biri. Geçiş döneminde rahat kullanabilirsin.

Japon markalar; Yamaha, Suzuki, Honda, Kawasaki gibi... Teknolojisi son noktada olan markalardır. Yani o iyi bu kötü gibi bir kavram, motorun parça eksikliğinden değilde, kasasından, ağırlığından vb. küçük ayrıntılarla ölçülür...

Tavsiyem 600rr. İçinden geçen zaten 600RR ise onu alacaksındır eğer maddiyatını toplarsan...

Alma noktasına gelince forumda "2.el motosiklet almanın püf noktaları" gibi bir topic vardı. İncelersen daha şık olur. Alacağın zaman zorlanmazsın.

Umarım yardımım dokunur. Teşekürler.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    oldugun yerde donme falan cbr 600rrda daha rahat hem gıdonun donme payıda r6 ya gore daha cok yanı herturlu anı hızlanmada yapabılırsın 200km hızı gecmıceksen 600rr derım hem daha rahat ya r6 da alsan 600rr la arasında enfazla 8 10 km hız farkı olur ornıjal halde .ama yamaha bıraz daha kalıtelıdır yınede 600rr dıyorum senın ıcın daha rahat we kıwraktır emın ol viraj olayına gelınce yıne honda dıyorum
    Rüzğarı_hissSet

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ama bu makinalardan birini almak için forum bence bi araştırma değildir.
    neyse allah gönlündekini nasip etsin..
    teşekkür ederim.. çevremde bu motorları kullanan arkadaşlarım yok o yüzden forumlarda bu motorları kullananlarda yorumlar almak yararlı olur düye düşünüyorum ben

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    600 rr derim ben

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Bütün yorumları okudum,
    Arkadaşım amacım seni sorgulamak filan değil lütfen yazdıklarımı yanlış anlama.
    SS motorların hepsi görüntü,ses,duruş açısından oldukça dikkat çekicidir.
    2006 Gsx r600 de kullandım,600rr da.
    Fakat mevcut tecrüben ile sen Yamaha R6,600RR,Zx6 yada Gsx R600 arasındaki tork,hp,viraj kabiliyeti yada frenlerini ayıracak kadar hisli olabileceğini düşünmüyorum,lütfen dediklerimi yanlış yorumlama.
    Dış görüntü için motor tercihi yapmak bence çokta doğru değil.2.el deki değeri,servis yedek parça gibi hususları daha çok göz önünde bulundurmalısın ki,bu konuda da en iyisi Honda dır.Bu 1.
    2.si,
    kullandığın scooter la hükmettiğin güç 10-20hp (yaklaşık ağırlık:90-130kg) iken bu düşündüğün makinelerdeki güç:115-130hp (yaklaşık ağırlık:160-170kg) olacak.Tabi sadece iş güç/ağırlık dengesi değil,vites,frenleme,yol tutuş,viraj vs. lerde farkı ortaya çıkaracak.Ve bu sözünü ettiğimiz makineler vücudunun tüm hareketlerinden etkilenip anında tepkisini verecek ve hatayı da pek tölere etmeyecek makinelerdir.
    3.sü:
    Sırf ses için,görüntü için bu tarz bir makineye geçmen,yaşının da vermiş olduğu adrenalin ile sana kötü sonuçlar doğurabilir.Eğer kararını verdiysen zaten diyecek bişey yok,ama ben sana mümkün olduğu kadar herşeyi yazmak isterim.O yanından uzayarak ve viraja yatarak geçen arkadaşların büyük çoğunluğu mutlaka bazı aşamalardan geçerek o motorlara biniyorlardır emin ol(İstinalar hariç!)
    4.sü,
    kesin kararlıyım ben diyorsan,ve eğer imkanlarında müsaitse,ya özel ders ile yada honda nın yada diğer bazı kuruluşların eğitimine katıl,yaşayarak öğreneceğine bazı şeylerinde ne olduğunu yaşamadan öğren ve ileride iyi bir SS çi ol.
    Bazı arkadaşların Bandit,Fazer, yada cbf600s gibi yorumlarına kesinlikle katılıyorum hem bu makinelerden senin istediğin tarzda ses çıkar,hem o sıcaklarda iki büklüm kalıpta kan ter içinde kalmaz hemde uzun km. leler boyunca rahat ve konforlu seyahat edersin ki Avrupa da en çok tercih edilen tarzlardan birisidir sport-touring.Artçında rahat eder,bagajını istediğin zaman takarsın,istediğin zamanda çıplak çıkarsın.Bu sınıftada Fazer 600 hem görüntüsü hemde performansı ile bir adım öne çıkar.
    Tercih gene senindir,ama bu yazdığımı tekrar oku kararını da ona göre ver.
    Herkes hakettiğini yaşar.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kızma ama mesajlarını okuyunca (yaş 19, 10 bin km scooter deneyimi, heyecanlı hal) bir SS alıp sakin sakin kullanacağına ihtimal vermiyorum Ben 23 yaşındayım, CBF'le 10 bin km yol yaptım, 600'lük SS'lerin tipine bayılıyorum, ama onları almama daha çok zaman olduğunu düşünüyorum.

Bence ara adım olarak daha güçsüz, ama benzer biçimde havalı bir motor kullan Örneğin Yamaha XT660X, MT03 gibi aletlere bak. XT de MT de son derece dikkat çekici (hatta bence ses hariç SS'lerden daha dikkat çekici) aletler, yaklaşık 50HP güçleriyle ara hızlanmaları güzel, son süratleri de 180km/sa civarında. İkisi de hem kesene daha uygun, hem de hata affedecek motorlar. Benim de CBF'ten sonra düşündüğüm araçlar arasında yer alıyorlar.

Herkesin gönlündeki motora sahip olması en büyük dileğim, ama hata affetmeyen bir makine alıp yolda hata yapmanı istemem.

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün yorumları okudum,
    Arkadaşım amacım seni sorgulamak filan değil lütfen yazdıklarımı yanlış anlama.
    SS motorların hepsi görüntü,ses,duruş açısından oldukça dikkat çekicidir.
    2006 Gsx r600 de kullandım,600rr da.
    Fakat mevcut tecrüben ile sen Yamaha R6,600RR,Zx6 yada Gsx R600 arasındaki tork,hp,viraj kabiliyeti yada frenlerini ayıracak kadar hisli olabileceğini düşünmüyorum,lütfen dediklerimi yanlış yorumlama.
    Dış görüntü için motor tercihi yapmak bence çokta doğru değil.2.el deki değeri,servis yedek parça gibi hususları daha çok göz önünde bulundurmalısın ki,bu konuda da en iyisi Honda dır.Bu 1.
    2.si,
    kullandığın scooter la hükmettiğin güç 10-20hp (yaklaşık ağırlık:90-130kg) iken bu düşündüğün makinelerdeki güç:115-130hp (yaklaşık ağırlık:160-170kg) olacak.Tabi sadece iş güç/ağırlık dengesi değil,vites,frenleme,yol tutuş,viraj vs. lerde farkı ortaya çıkaracak.Ve bu sözünü ettiğimiz makineler vücudunun tüm hareketlerinden etkilenip anında tepkisini verecek ve hatayı da pek tölere etmeyecek makinelerdir.
    3.sü:
    Sırf ses için,görüntü için bu tarz bir makineye geçmen,yaşının da vermiş olduğu adrenalin ile sana kötü sonuçlar doğurabilir.Eğer kararını verdiysen zaten diyecek bişey yok,ama ben sana mümkün olduğu kadar herşeyi yazmak isterim.O yanından uzayarak ve viraja yatarak geçen arkadaşların büyük çoğunluğu mutlaka bazı aşamalardan geçerek o motorlara biniyorlardır emin ol(İstinalar hariç!)
    4.sü,
    kesin kararlıyım ben diyorsan,ve eğer imkanlarında müsaitse,ya özel ders ile yada honda nın yada diğer bazı kuruluşların eğitimine katıl,yaşayarak öğreneceğine bazı şeylerinde ne olduğunu yaşamadan öğren ve ileride iyi bir SS çi ol.
    Bazı arkadaşların Bandit,Fazer, yada cbf600s gibi yorumlarına kesinlikle katılıyorum hem bu makinelerden senin istediğin tarzda ses çıkar,hem o sıcaklarda iki büklüm kalıpta kan ter içinde kalmaz hemde uzun km. leler boyunca rahat ve konforlu seyahat edersin ki Avrupa da en çok tercih edilen tarzlardan birisidir sport-touring.Artçında rahat eder,bagajını istediğin zaman takarsın,istediğin zamanda çıplak çıkarsın.Bu sınıftada Fazer 600 hem görüntüsü hemde performansı ile bir adım öne çıkar.
    Tercih gene senindir,ama bu yazdığımı tekrar oku kararını da ona göre ver.
    motoru aldığım zaman 10 yıl kadar race kullanmış bi abimden her aksam kurs alıcam onunla şimdiden anlaştım motorumu bolu dışından alırsam( boluda toplasan 4 race yoktur büyük ihtimal bolu dışından olucak)motorumu onunla beraber getiricez..yani eğitim sorun değil..kendimi biraz eğittiğimde ağırlığın çok fazla bir önemi olacağını düşünmüyorum çok iri bi fiziğim var ve ilk 3 4 ay 100 kmh geçmicem bu arada bana zaman ayırdığın için teşekkür ederim çok güzel bir yazı olmuş

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldığım zaman 10 yıl kadar race kullanmış bi abimden her aksam kurs alıcam onunla şimdiden anlaştım motorumu bolu dışından alırsam( boluda toplasan 4 race yoktur büyük ihtimal bolu dışından olucak)motorumu onunla beraber getiricez..yani eğitim sorun değil..kendimi biraz eğittiğimde ağırlığın çok fazla bir önemi olacağını düşünmüyorum çok iri bi fiziğim var ve ilk 3 4 ay 100 kmh geçmicem bu arada bana zaman ayırdığın için teşekkür ederim çok güzel bir yazı olmuş
    Rica ederim arkadaşım,
    Son bir şey daha eklemek isterim.
    Hangi motoru kullanırsan kullan,eğer hata yaparsan,o senin hatan olur ve sonuçlarına katlanırsın.
    Eğer doğru zamanda doğru şekilde kullanırsan hayatta kalır ve ilerideki motor hayatın için tecrübene tecrübe katarsın.
    Hiç birimiz 4 4 lük kullanmıyoruz ve asla da kullanamayacağız.Önemli olan hatalarından ders çıkarmak,ama tekrar söylüyorum bu tarz motorların hataları çokta telafisi olmayan sonuçlar doğuruyor.Her motorun hatası kötü sonuçlar doğurur bu da bir gerçektir.
    Önemli olan,her kontak açışında ne olduğunu ve ne olmadığını bilmendir.
    Olamadığını demiyorum,ne olmadığını ve ne olduğunu bilmek.
    Bu tüm vesaitler için geçerlidir.
    Herkes hakettiğini yaşar.

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim arkadaşım,
    Son bir şey daha eklemek isterim.
    Hangi motoru kullanırsan kullan,eğer hata yaparsan,o senin hatan olur ve sonuçlarına katlanırsın.
    Eğer doğru zamanda doğru şekilde kullanırsan hayatta kalır ve ilerideki motor hayatın için tecrübene tecrübe katarsın.
    Hiç birimiz 4 4 lük kullanmıyoruz ve asla da kullanamayacağız.Önemli olan hatalarından ders çıkarmak,ama tekrar söylüyorum bu tarz motorların hataları çokta telafisi olmayan sonuçlar doğuruyor.Her motorun hatası kötü sonuçlar doğurur bu da bir gerçektir.
    Önemli olan,her kontak açışında ne olduğunu ve ne olmadığını bilmendir.
    Olamadığını demiyorum,ne olmadığını ve ne olduğunu bilmek.
    Bu tüm vesaitler için geçerlidir.
    daha önce 125 lik çin imle 2 tane kaza yaptım ve bana büyük tecrübe kazandırdı ..motoru en sonunda parçaladım diyebilirim..umarım bir daha yaşamam..

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Honda dahamı karizmatik ve kaliteli vede performanslı vede vede .......... saymakla bitmez HONDA CBR 600 RR

Motosikleti
    Kawasaki KDX 200
    600RR son karar derim 600rr aldığım duyumlara göre diğer SS lerden daha uzun ömürlü bir makineye sahip ''serilik olarak diğerlerinden daha yavaş olmasından kaynaklı sanırım'' 2. el piyasası da iyi olan bir motor,sıkıştığında satman daha kolay olur alacak olsam kesinlikle 600RR

Alıntı HaQaN_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600RR son karar derim 600rr aldığım duyumlara göre diğer SS lerden daha uzun ömürlü bir makineye sahip ''serilik olarak diğerlerinden daha yavaş olmasından kaynaklı sanırım'' 2. el piyasası da iyi olan bir motor,sıkıştığında satman daha kolay olur alacak olsam kesinlikle 600RR
    2004 600 rr mi alıcam inşallah bu motor tutkusu yüzünden istemesemde borclularımı icraya verdim..ne kadar sürer bilmiyorum ama paray denk getiremessem 2004 600 f alıcam..piyasası 2 3 milyar daha uzun aynı modele göre sanırım..

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Temiz 2004 600RR bulmak zor olur. Ayrıca scooter'dan SS motosiklete geçiyorsun üzerinde HESD olan 2007 RR'dan başlamanı tavsiye ederim...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz 2004 600RR bulmak zor olur. Ayrıca scooter'dan SS motosiklete geçiyorsun üzerinde HESD olan 2007 RR'dan başlamanı tavsiye ederim...
    bu hesd hızlandıkca direksiyonun hassaslıgını değiştiren elektronik biar parça dimi? hondalara özel..2007 ler zaten mükemmel ss ler 10 kg da daha hafifler ama bütcem sınırlı 2007 ile 2006 nın arasında 3 milyar fark var ...10 kg ve hesd için sanırım o kadar fark

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    RR herkes dönüp dolaşıp onu RR üretimi devam eden bir alet sorun çıkarmaz adı üstünde HONDA zaten
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    ZX6-R
    gönlünden ne geçiyorsa onu al herkez birşey der

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gönlünden ne geçiyorsa onu al herkez birşey der
    doğru söylüyorsun ama forumdakilerin geneli ilk önce daha hantal bi motorla kademe atla 125 ten race e gecme diyor...sanırım onlara hak vermeye başladım çünki az önce bu sitedeki motor kazasından vefat edenlere baktım ve çok üzüldüm bu aksam babamlada bir konuşma yaptık alıcaksan düzgün bi motor al bende kullancam dedi ve açıkcası onun içinde çok endişelendim oda motor hastasıdır ve hangi motoru alırsam kesin benden çok gezer 600 rr nin üzerine oturduğu anda ben ne yaptım diye büyük pişmanlık yaşayabilirim.. ...o yüzden yukarıda arkadaşın önerdiği xt 600r modeliyle baslamak sanırım benim içinde babam içinde en doğrusu olucak...bu xt 660 hem kendimi geliştirmek için hemde bolunun saklı kalmış güzelliklerini keşfetmek için çok ideal bir motor...
    beyler bu yazıyı okuyanlar oncada yorum yapmışlar bosu bosuna adam baska motor alıcakmıs deyebilir herkezden özür diliyorum.. son kararım xt 660 r sanırım..

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle bende tavsiye ederim HESD li bi RR

bende 2008 600rr var

tam olarak emin olamamakla beraber galiba beni bir çok kez düşmekten kurtardı (HESD)

edit:bu arada bende 19 yaşındayım 2000km cbr125 sürdüm

ve ardından 600rr aldık 1 kere düştüm 1 kere de kaza yaptım

onun dışında çok bi vukuatım yok

ama gerçekten tehlikeli makine

hatta ağır olmasın die 15 20 milyonluk benzin alıp biniyom motora :D

allah yardımcın olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)