Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

çin malı chopperlerden hangini tavsiye edersiniz chopper kullananların yorumları nele

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal falan bahane.. hem parça yok hemde titreşim makinası sanki..
    V motoru olan bir chooper tavsiye ederim
    Bisan,ledow,keeway gibi..
    Marka takıntısı yapmadan V motor alabilirsin zaten hepsinin parçaları motoru aynıdır..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Slm , regal raptor , kanuni tiger ya da caracal bence bu üçünden birisini seç

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye edilen motosikletlerin; 1. ithalatı devam ediyormu? 2. garantisi işe yarıyormu? 3. yedek parçası varmı ve başka markalarla uyumlumu? 4. hangisinde servis sorunu en az yaşanıyor? 5. Titreşim uzun yolda sıkıntıdır,hangi modelde en azdır ? Bu sorulara öncelikli cevap bulmadan paranı hiçbir tercihe bağlama yazık edersin.
    Alıntı wkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede bunu 4 4 başaran hiç bir çin markası varmı bende onu merak ederim
    keeway tercih edersen gerekli bilgi birikimlerim :*100 km de 3.2 litre yakıyor.
    *son hızı (pek yapmasam da düz yolda) 130 km/h
    *v- motoru sayesinde 100 km/h hıza kadar titreşim yok denecek kadar azdır.
    *ön farın aydınlatma kapasitesi zayıf.(Rolesiz olduğundan ampuller patlıyor!)
    *sürücü koltuğu rahat,artçı koltuğu pek değil.
    *Macar patentli olup,çinde üretilenlerin CE belgeli modelidir.
    *Ön lastik 3.00-18 olup, bozuk satıhlarda tepkisi yüksek değildir.
    *Yol tutuş anlamında fiziksel hesaplarını viragoda da ispatlamış olup dengelidir.
    * Karburatör orijinal Mikuni (Yamaha - Suzuki vb. gibi pahalı 250 cc'lik motorların birebir aynısı ) performans karbüratorü olarak anılıyor ...
    * Beyin kesinlikle Suzuki ve Yamaha'nın motorlarına taktığı orijinal Japon ve en kalitelisi (Çelik motorun beyni de uyum sağlıyor)
    *CDI ünitesi Suzuki - Yamaha ve Kymco Venox ile aynı marka ve seri ...
    *Şanzıman 100% Çin ...
    *Bujileri kesinlikle 7 numara NGK iridyum veya platin ile değiştirilmeli.(CR7HIX 7544 NGK IRIDIUM IX). standart bujide resistanslı olan ngk daha uzun dayanıyor (4 ytl)
    *Lastikler suda yere sağlam basmadığından, dubless metzeller doğru tercih olacaktır.
    *Yağ filtresi olarak suzuki Burman ile uyumludur.(virago 250cc de uyuyor)
    *Arka dişli takozları zamanla özelliğini kaybederse,mct 250 takozları ucuz ve uyuyor.

regalin ithalatı sarıkayalardı devam ediyormu acaba? Etmiyorsa kim getiriyor? Ülke çapında sıfırını satabilen bayii bile kalmadı. Ben keeway 250cc supershadow kullandım 12.000 km sağlam bir motosikletti motomaxs ithal ediyordu fakat iflas edince efsane motor devraldı.Ama efsane motor landcruser ile yola devam ediyor. Görünüş olarak emsal ledow,bisan,monero..vs gibi markalar dış aksam için yedek parça anlamına gelsede motor bloğunu indirdiğinizde 30.000 km de problem yaratacak olan eksantrik zinciri kopyası olan motosikletlere uyum sağlamıyor.

piyasadaki çin malı scooter parçaları arasındaki sorunsuz uyum bu motorlarda söz konusu değil. Gelelim o halde sorduğum 5 soruya en yakın olabilecek alternatife! Bir ihtimal mct 250 olabilir malum TR de yedek parçaya %70 oranında yatırım yapan uğurmondial yaygın servis ağıyla daha çok güven vermektedir. Belki bunu takiben kanuni modelleride önerilebilir. Bir öneride bulunurken vicdanen rahat olabilmek adına tüm modellerin artı ve eksileri ortaya konulmalı,sonra tüketici özgür iradesi ile seçimini yapmalıdır. Saygılar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    regal derim.

Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ne kadar tartışmadan kaçarsam kaçayım. Taşlar hep atılmakta.
    Şimdi REgal REgal Diyorsunuz regalin parçası var mı arkadşım. ilk önce bunu araştıracaksın. yok.

Ben Kendi Motorum Dİye SÖylemiyorum Birincisi İthalatı devam Ediyor LEdowun İkincisi TÜmopar Getiriyor ALeti. www.tumopar.com adresinden bilgi alabilirsin. En ince Vidasına Kadar Herşey Var bu adamların elinde.Silivride Çok Büyük bir Depoları var ben gittim gördüm. Hatta Bisan Kullanan Arkadaşlarda Kendilerine Lzım Olan PArçalrı bizim Fİrmadan TEdarik Ediyorlar.
    arkadaşım şu an bütün parçaları piyasada artı bütün bu çin malarının parçası aynı

zihni05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Cxm 250A
    10 Nomero Keeway Superligth 150 ;)

kartezyenx bende keeway supershadow250 var "http://www.chopperkitusa.com/virago250-14-8%20.htm" sitesindeki gibi masayi uzatmak istiyorum ama usta bulamiyorum bildiginiz yada oneriniz varsa sayet acigim bu arada ben yalovadan arkadaslar herkese selam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    lifan v motor derim şu an için en sağlıklısı lifan v motor derken supershadow roadstar ledow cmx modellerinin hepsini katıyorum hepsi aynı motor %70-80 parçalar uyar %90 bile uyuyordurya o kadar iddalı konuşmak istemem illa her firma ithal ederken bir kaç şeyini farklı değiştirtmiş olabilir... ama neticede parçada sıkıntı olmazki bu çok önemli parça motoru alması varsa birde sürmesi var..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler