Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

RacerS 200 & CBF 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    cbr 125 cogu yapılı kısının altında sınek gıbı kalıyor
    ve acaba elestıren arkadaslardan kac tanesı racer200e bındı ?
    tutturmuslar
    honda hayat onda ozaman hıc durma bızede sorma cunku hayat onda
    bız bunu 100kere deıl 1000kerede tartıstık honda kullanan honda kanunı kullanan kanunı der herkezın kendı motoru ben kanunı kullanan olarak derım cbf ıyıdır saglamdır ama ben motorda azda olsa gorunuse onem verırım cbf kadar odun bır motor gormedım ama saglammıdır saglamdır lafım yok hızla ısım olmaz ama racera kafa tutucak bı cbfde yok karar senındır kardes gıt dene gor ıkısınede dene hangısı hosuna gıderse onu al....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    aynı şartlarda kulanılan bi cbf ile racerı karşılaştırın kaç sene gideceğini bakalım hangi motor daha dayanıklı ve sağlammmış....ben honda derim.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    arkadaşlar doğru söylüyor...Al bir tane CBR125, madem racing tipleri hoşuna gidiyor.
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şartlarda kulanılan bi cbf ile racerı karşılaştırın kaç sene gideceğini bakalım hangi motor daha dayanıklı ve sağlammmış....ben honda derim.
    Katılıyorum iki motoruda alalım eşit şartlarda ikisinide aynı kiloda aynı ustalıkta sürücüler kullansın, depolarını fulleyelim. Bu motorları 300 - 400 km yolu hiç durmadan tapagaz açarak gitsinler bakalım sonu ne olacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RacerS200
    Alıntı Anjinsan75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum iki motoruda alalım eşit şartlarda ikisinide aynı kiloda aynı ustalıkta sürücüler kullansın, depolarını fulleyelim. Bu motorları 300 - 400 km yolu hiç durmadan tapagaz açarak gitsinler bakalım sonu ne olacak
    şahsen ben dün kulüple beraber 320 gidiş 320 geliş yol yaptım bana mısın demedi motorum. ki gidişimi hiç durmadan mola vermeden yaptım. artık gerisini düşünün...

bu arada dün motorumu değiştirmeye kararverdim arkadaşlar :D
    daha doğrusu bunu satmıycam ama yeni motor alcam.
    bu motorla 120-130 giderken dünki gezimde anladım ki 160 la ibrenin sonunu da görsem
    kulüpteki 600rr , r6 , r1 , 1000rr , 1100xx lere
    yetişemeyeceğim için racer imi sadece yakın mesafelere (en fazla 200km) lik yerlere kullanıcam.
    (abi adamlar bi basıyolar 20 sn 200km hız da asılı kalsa sonradan 90 la gitse yarım saat, yine yetişemiyom la) :D

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    buyur burdan yak
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    honda hayat onda...
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Gt250r
    honda Racer astımlı bi insan gibidir fazla zorlarsan nefes aldırmassan geberir gider nası örnek

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar bu forumda okumadığım sayfa kalmadı neredeyse cevap yazmak için şimdi üye oldum.

honda cbf 150 diyenlere neredeyse beddua edicem. cuma akşamı motoru teslim aldım koltuğuna 3 kere oturdum 20 km yapmışım ve motor arızalandı. çalışmıyor şansıma servis açıkmış gelip çektiler ve motorun üst kapağı söküldü.

diyeceğim şu bu kadar met edilen bi motorda böle bi sorun 1 gün içinde nasıl olabiliyor???

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı darkrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu forumda okumadığım sayfa kalmadı neredeyse cevap yazmak için şimdi üye oldum.

honda cbf 150 diyenlere neredeyse beddua edicem. cuma akşamı motoru teslim aldım koltuğuna 3 kere oturdum 20 km yapmışım ve motor arızalandı. çalışmıyor şansıma servis açıkmış gelip çektiler ve motorun üst kapağı söküldü.

diyeceğim şu bu kadar met edilen bi motorda böle bi sorun 1 gün içinde nasıl olabiliyor???
    Kul yapısı Benim motorda 13 bin km'de bakımlarda subap ayarı dışında üst kapak açılmadı.

Motosikleti
    Honda cbf 150
    arkadaşım tek seçenek honda ben kanuni freedom 200 cc kullandım 3 ay 4 cü ay sattım honda hayat onda oka

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Yaw kardeşim ne kötüleyip duruyosunuz raceri bence parasına göre alınabilecek en şahane motor,adam gibi bakımları yapılsın,üzerindeki kendini moto gp de sanmasın yeterYerim ulen cbf 150 denen kurye motorunuzu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:17 AM ----------

Alıntı Motör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda Racer astımlı bi insan gibidir fazla zorlarsan nefes aldırmassan geberir gider nası örnek
    Yorumunun çok derin anlamları var
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Vazgeç bu sevdadan derim.İkisi de hız yapacak motor değil.5-10 km fark da önemli değil.İkisinde de malzeme kalitesi vasat.CBF 150 (bana göre)Honda olamaz.Çin'de ucuz malzeme ve ucuz işçilikle üretilen, albenisi fazla olan bir alet.Adına da Honda demişler yurdumun insanına yutturuyorlar.Durun celallenmeyin bir çok kullanıcının bildiği nedenleri sıralayayım.1)Farı rezalet ötesi.Mopet farı.Gaz ver aydınlatsın.Gazı kesince kör ebe oynarsın.Ayıp yahu.2)Motor yağ yakıyor.Eğer aldanıp da 3-4 bin km'de yağ değiştirmessen el fatiha.3)Gidon turu mesala YBR'ye göre daha düşük.Bu daha çok şehir içinde kullanılan bir motor için iyi değil.4)Devir göstergesi yurt dışında kullanılanlarda var.Türkiye'ye getirilenlerde yok.Bu da Honda'nın ayıbı.5)Kullanılan zincir O RİNG değil.Adi bir zincir.İki de bir gerdirmek zorunda kalırsınsınız.6)Ayak çalıştırma pedalı yok.7)Yan ayaklık yok.
    Ya bu motorun hiç mi güzel tarafı yok derseniz, var tabi.Vibrasyon hiç yok gibi.Koltuğu da iki kişi için bile yeterli uzunlukta.Çok samimi olunmadan binilebilir.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    buradaki yazılanları ve başka birçok sitedeki racers200 ve honda yorumlarını okudum.Bende biraz hız ve görüntü istiyorum sadece kalite olarak düşünmüyorum.Racer biraz daha iri ve gösterişli duruyor.Cbf 150 nin tipi çok hoşuma gitmiyor hatta çok uzun motosiket bence.ben iki motosikletleti de sadece motosikletleri merak ettiğimden kullandım .Cbf 150 nin gidişi çok hoşuma gitti sessiz sakin kağıt gibi süzülüyor bu hoşuma gitti ama motorun sahibi servise götürdüğünde biraz fazla para ödediğini söylüyor.Racer 200 biraz daha seri ve hızlı geldi bana çok fazla kullanmadım ama ikisinide kısa mesafelerde kullandım neyse fazla uzatmıyım benim gönlüm racerdan yana cbf 150 yide aklımdan çıkarmıyor değilim ,

biraz kararsızım açıkçası..
    saygılarımla By 1302
    Youtube / 54by1302 - Facebook: ''moto sticker 54'' , ''moto şerit'' ,'bajaj pulsar sticker'', ''moto çerçeve'' - Instagram / motosticker54

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60'a kadar ikisi başabaş kalkar, sonra 100'e kadar Racer S öne geçer, sonra bozulup sağa çeker

Düz yolda fabrika çıkışı CBF'le rahatlıkla 110-115'e çıkıyorum, Racer'lar ise 120 civarı bir hız yapıyorlar. Aradaki fark önemsenecek kadar fazla değil. Ayrıca CBF'in torku Racera göre çok daha yüksek, otobandaki hiçbir rampada 90'ın altında düşmüyor.

Racer az biraz daha hızlı, ama özellikle biraz km yapmış olanları hakkaten her an bir yeri dökülecek gibi duruyor. Yolda gördüğünüz racer ve CBF'lere dikkat edin, aradaki kalite farkı bağıracaktır

Ben bir yıla yakındır CBF kullanıyorum, 10 bine dayandım, aldığım günden farklı olan kısımları sadece bujisi (8000'de bakımda değişti), ampulü (8000'de bakımda değişti), yağı (her 2000'de bir değişti, bu 5. yağ) ve benzini. Bir arkadaşımın Racer'inde 10 bininci kilometrede değişmeyen tek parçası şasesiydi

Eğer bozulan şeyleri tamir etmeyi seviyorsan Racer al, motor kullanmayı seviyorsan CBF al
    Kendine bir iyilik yap. Yukarıda yazılanları dikkate al.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Ben bu filmi daha önce gördüydüm diyorum.Meğerse konu hortlamış.Hortlamışken bende bişeyler sölüyüm.Racer200 , cbf150'den sadece 2.5 beygir daha güçlüdür.Bunun da yaratacağı hız farkı 3 km'yi geçmez.Cbf150 titreşimsiz keyifli bir motordur.Gezerken zevk alırsınız.Ancak kanuni titreşimli ve rahatsız edicidir.Honda çok dayanıklı , arıza çıkarmayan , saatlerce kullanılsa dahi hava soğutmalı olmasına rağmen dinlenme ihtiyacı hissetmeyen bir motordur.Ancak arızlarla uğraşmayı sevenler kanuni alsınlar.

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vazgeç bu sevdadan derim.İkisi de hız yapacak motor değil.5-10 km fark da önemli değil.İkisinde de malzeme kalitesi vasat.CBF 150 (bana göre)Honda olamaz.Çin'de ucuz malzeme ve ucuz işçilikle üretilen, albenisi fazla olan bir alet.Adına da Honda demişler yurdumun insanına yutturuyorlar.Durun celallenmeyin bir çok kullanıcının bildiği nedenleri sıralayayım.1)Farı rezalet ötesi.Mopet farı.Gaz ver aydınlatsın.Gazı kesince kör ebe oynarsın.Ayıp yahu.2)Motor yağ yakıyor.Eğer aldanıp da 3-4 bin km'de yağ değiştirmessen el fatiha.3)Gidon turu mesala YBR'ye göre daha düşük.Bu daha çok şehir içinde kullanılan bir motor için iyi değil.4)Devir göstergesi yurt dışında kullanılanlarda var.Türkiye'ye getirilenlerde yok.Bu da Honda'nın ayıbı.5)Kullanılan zincir O RİNG değil.Adi bir zincir.İki de bir gerdirmek zorunda kalırsınsınız.6)Ayak çalıştırma pedalı yok.7)Yan ayaklık yok.
    Ya bu motorun hiç mi güzel tarafı yok derseniz, var tabi.Vibrasyon hiç yok gibi.Koltuğu da iki kişi için bile yeterli uzunlukta.Çok samimi olunmadan binilebilir.
    çok haklısın sana aynen katılıyorum
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

....

bence ii kötü motor yoktur beklenti ve ihtiyaçlara göre kaliteli olan önemlidir kimi görsellik arar kimi dayanıklılık kimi sürat arar kimi rahatlık ...motor işi tamamenn zevk işi ee malum zevkler ve renkler tartışılmaz ...şahsi fikrime gelince benim için bir motor güvenilir olmalıdır uzun yola yada sürekli kullanmaya gönül rahatlıgı ile binilebilmelidir..motorda mukavemet bence arabadan önemli malum çarpma yada düşme olaylarında kafa direk tampon..benim için saglamlık en önemli etkendir ve tabiki bana göre honda cbf 150 ;)

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)