Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

RacerS 200 & CBF 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    gene mantıklı bı acıklama serkan abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim..
    Ama Birbirimizi Kırmiyalım Lütfen :(
    Ben Sadace Motosiklet Alınca Bidaha Pişman Olmak İstemiyorum..
    Her Gün Tamirciye Gitmek İstemiyorum..
    RacerS Gerçekten Tip Olarak Beni Tatmin Ediyor..
    Hızıda Dediğiniz Gibi 10 Km Daha Hızlı Gidebiliyor..
    2 Sini Sürme Şansım Olmadı Bu Yüzden Siz Ustalara Danışmak İstedim..
    Örneğin 2 Saatlik Geziye Çıkıyoruz..
    Biri RacerS Diğeri iSe CBF 2 Saat Boyunca Hiç Durmadan 90 Km Hızla
    Örnek Veriyorum Sadece..
    Sizce Hangisi Bayar ?
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Slm , Yalnız Niceman hala racer a biniyor yaklaşık 40,000 km cıvarlarında şu an...

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığım Racer'i yermek değil, bildiğimi sizlerle paylaşmak CBF yerine Racer kullansam yine aynı şeyleri yazardım. Kanuni Racer kullanıcıları konusunu başlatan Niceman'ın motoru ilk 1000 km'de 14 kez servise gitti, her gün ayrı yeri bozuldu, çok yakından şahidim. Kanuni'nin bazı modelleri (Tigrina, Windy gibi) kendi sınıflarında Honda'ya cidden rakip olabilecek motorlar, ama Racer ile CBF150'yi kıyaslamak hata.

Anahtarı niye koyalım? Racer daha hızlı diyorum zaten Ama istersen şöyle bir iddiaya girelim, hangimiz 10 bin km boyunca yetkili servise daha az para verirse anahtarları alsın

slm kardeşim.anladığım kadarı ile hergün tamire gitmek istemiyceğin bir motor arıyorsun aynı zamandada hızlı olmalı.neticede almak istediğim motorların hacimleri belli.yapacakları süratleri arsında 10 km fark ya vardır ya yoktur.daha fazla zorlıycaksan 100 gidecek motordan daha fazla performans bekliyorsan daha üst hacimlere bakmanı öneririm.ama yollarımız malesef 100 gibi hızlarda bile çok tehlkeli.benim fikrim ise şu zaten aralarında çok fark olmayan iki motor arasında sürücü faktörü önemlidir.bu açığı kapatabilirsin.ama dediğim gibi 10-20 fazla gidipte servise sık giderek masrafta hondayı yakalıycaksa anlamı yok bence.hondayı öneririm sana sağlam.imajı yüksek.herzaman para eder.arıza yüksek ihtimalle olmaz.sağlam,temiz sürüş,vibrasyon yok.japon ne biliyim başka söze gerek var mı.güzel görünüyor ama ya bozulursa diyosan bozulunca güzelliği biter kafanı sakin tut git honda al.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    kullanma imkanın olsaydı da kullansaydın keşke ikisini de o zaman eminim honda derdin çünkü motorun bi albenisi var benden söylemesi.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı timuçin okçu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeşim.anladığım kadarı ile hergün tamire gitmek istemiyceğin bir motor arıyorsun aynı zamandada hızlı olmalı.neticede almak istediğim motorların hacimleri belli.yapacakları süratleri arsında 10 km fark ya vardır ya yoktur.daha fazla zorlıycaksan 100 gidecek motordan daha fazla performans bekliyorsan daha üst hacimlere bakmanı öneririm.ama yollarımız malesef 100 gibi hızlarda bile çok tehlkeli.benim fikrim ise şu zaten aralarında çok fark olmayan iki motor arasında sürücü faktörü önemlidir.bu açığı kapatabilirsin.ama dediğim gibi 10-20 fazla gidipte servise sık giderek masrafta hondayı yakalıycaksa anlamı yok bence.hondayı öneririm sana sağlam.imajı yüksek.herzaman para eder.arıza yüksek ihtimalle olmaz.sağlam,temiz sürüş,vibrasyon yok.japon ne biliyim başka söze gerek var mı.güzel görünüyor ama ya bozulursa diyosan bozulunca güzelliği biter kafanı sakin tut git honda al.
    Yorumun İçin Teşekkürler Hocam..
    Aslında Bende CBF Den Yanayım Ama İşte TİP Olarak Daha Göze Gelen RacerS
    Bizim Kuryeler Var Burda Devamlı Görüyorum Bigün Diyecem Onlara Ver Bi Tur Atim :D Hehe
    Sanırım Kararım Honda CFB Den Yana..

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Benimde racer vardı yeni sattım 9.000 km hiç bir sorun yaşatmadı bana maşallah arkadaşında dediği gibi bakım haricinde hiç bir problem yaşamadım.

hee birde görüşünü racerın tabiki daha iyi tabiki cbf'e göre

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı ByBaTeR!ST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek Veriyorum Sadece..
    Sizce Hangisi Bayar ?
    o racer ismi verilmiş makinanın racing le falan alakası yok önce onu bi bil.
    yakından bakıp grenajlarının ne kadar dandik ve dandik oldugu kadarda pahalı oldugunu görsen zaten o an vazgeçeceksin. seriliktede hiç seri hissi veren bir makina degil. yalandan racer yani. racer bugun cbften 10 km hızlı gidiyorsa 3 yıl sonra cbf racerden 20 km hızlı gider anlıyorsun sanırım. oturuş pozisyonu olarak racinglere benzetildigi için ayakların arkada olacak cbf 150 hem sıfır titreşim hemde oturuş olarak racerden uzun yolda 10 kat rahattır. racer denen alet racing grenajı giydirilmiş commuterdir biraz boyun kısaysa cbr125e bin daha iyi. kaliteye girmiyorum cbf in yarısının yarısı etmez. zaten kanuni şu an satmak için kampanya bile yapıyor racerlere bende alacaktım arkadaşta denedim gidip s lerinde ne kadar dandik durdugunu gorunce vazgeçtim

racerde binilmeyecek makina degil tabiki binilir motor sonuçta ama ikinci eli temiz 1.5 civarı alınırsa binilir daha fazla edecek bi makina degil sıfırının 3.5 olması gibi
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o racer ismi verilmiş makinanın racing le falan alakası yok önce onu bi bil.
    yakından bakıp grenajlarının ne kadar dandik ve dandik oldugu kadarda pahalı oldugunu görsen zaten o an vazgeçeceksin. seriliktede hiç seri hissi veren bir makina degil. yalandan racer yani. racer bugun cbften 10 km hızlı gidiyorsa 3 yıl sonra cbf racerden 20 km hızlı gider anlıyorsun sanırım. oturuş pozisyonu olarak racinglere benzetildigi için ayakların arkada olacak cbf 150 hem sıfır titreşim hemde oturuş olarak racerden uzun yolda 10 kat rahattır. racer denen alet racing grenajı giydirilmiş commuterdir biraz boyun kısaysa cbr125e bin daha iyi. kaliteye girmiyorum cbf in yarısının yarısı etmez. zaten kanuni şu an satmak için kampanya bile yapıyor racerlere bende alacaktım arkadaşta denedim gidip s lerinde ne kadar dandik durdugunu gorunce vazgeçtim

racerde binilmeyecek makina degil tabiki binilir motor sonuçta ama ikinci eli temiz 1.5 civarı alınırsa binilir daha fazla edecek bi makina degil sıfırının 3.5 olması gibi

Anladım Teşekkür Ederim Yorumun İçin..
    Herkese Teşekkür Ederim !
    Seçimim CuBuF 150 Olacaktır.

Arkadaşlar Yaptığım Araştırmaya Göre Kanuni RacerS'ın Yeni Kasasında Vibrasyon Hemen Hemen Halledilmiş Yani Vibrasyon Fazla Yokmuş..
    Ve Ufak Tefek Sorunları Halletmişler Diğer Kasaya Göre.. Ve CBF De Ayak Marşı Yok Kanunide Var.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı ByBaTeR!ST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek Veriyorum Sadece..
    Sizce Hangisi Bayar ?
    CBF'le İstanbul'dan Edirne'ye (250 km'den fazla yol) yağmur altında benzin almak dışında hiç durmadan gittim, en dik rampada bile 90'ın altında düşmedim. Ertesi gün aynı şekilde döndüm. Hiç yorulmadım. Temmuz ayında bir haftasonunda Ayvalık'a gidip döndüm, fazla yorulmadım. Dönerken Edremit-Havran arasında 100km'den fazla mesafede durmadan tam gaz gittim, bana mısın demedi. Racer da belki aynı şeyleri yapabilir, ama yolda kalma riski çok artacaktır.

Bu arada ayak marşı takıntısını da anlamıyorum. CBR1000RR'da da ayak marşı yok CBF'i bir yıldır kullanıyorum, bir defa bile tek marşta çalışmamazlık yapmadı. Üç hafta binmedim, yine tek marşta çalıştı. Ayak marşının olmaması kesinlikle CBF'in bir eksiği değil.

Bu arada fazla CBF reklamı yaptım gibi, istersen YBR125 de alabilirsin, aşağı yukarı aynı motordur Hem onda devir saati de var.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Sınıfı itibariyle karşılaştırma yapmak doğru olmaz ama ben şöyle diyiyim. Mesela diyelim 3 veya 5 sene kullanılmış, aynı yol ve hava koşullarında aynı yolu yapmış, hatta abartalım, aynı kişi tarafından aynı titizlikle kullanılmış bi cbf ile raceri yan yana koyun. Böyle bi test yapma imkanımız olsaydı Cbf in kalitesini zaten gözlerinizle görebilirdiniz. Anlatmaya gerek yok. Racer alırsan kullanırkende satarkende zarar edersin. Racer i fazla eskitmeden elinden çıkartman lazım. Ama cbf i uzun seneler kullanabilirsin. misal 5 sene sonra bile satmaya kalksan temiz baktıysan elden çıkartman kolay olur ve racer gibi değer kaybetmez. Elbette Cbf ide bunca zaman sonra aldığın fiyata satamassın ama, sana masraf açmadan senelerce binmiş olman, seni üzmemiş olması yanına kar kalacaktır. Dolayısıyla cbf alıp doyasıya kullandıktan sonra satarken 5 e alıp 3 e sattığına üzülmessin. Çünki cbf o sana olan borcunu çoktan fazlasıyla ödemiştir.

bu 2 motor arasında kaldıysan eger cbf yi öneririm

ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    tBİ Kİ CBF 150 TARTISILMAZ
    motorcuda geri vitess olmaz daima ileri

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    c b f 1 5 0
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    kardeş ikinci el cbr eklsene listene
    Orgazma Dudak Büktürür

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç kıyaslanamaz bence.
    tabiki honda. ben test sürüşü yaptım harika makine.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    tek kelimeHONDA
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar Herkese Tek Tek Birer Birer Teşekkür Ediyorum Gerçekten Çok iYi Aydınlattınız.. Seçimim HONDA CBF 150....

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    cbf 150 al pişman olmassın....

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Honda hayat onda
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)