Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

2009 SS Karsilastirmasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben artık dergilerin yaptığı hiçbir teste inanmıyorum...

İlk çıktığından beri (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 da Kenan şampiyon olacak) dünya Supersport şampiyonluğunu hiçbir markaya kaptırmayan Honda CBR600RR gibi bir motora en kötü 600cc motoru demeden önce bazı istatistiklere bakmak gerekir diye düşünüyorum.. Supersport kategorisinde şimdiye kadar en çok tercih edilen motor oldu, unutmayın ki ülkemiz bu marka sayesinde dünya şampiyonluğunu kazandı..

Supersport kategorisinde markalara göre adetler :

1. Honda - 16 adet
    2. Yamaha - 6 adet
    3. Triumph - 4 adet
    4. Kawasaki - 2 adet

1 Pitt Andrew HANNspree Ten Kate Honda Honda CBR600RR
    5 Pradita Tata YZF Yamaha Yamaha YZF R6
    7 Vostárek Patrik Intermoto Czech Honda CBR600RR
    8 Aitchison Mark HANNspree Honda Althea Honda CBR600RR
    9 Dell'Omo Danilo Kuja Racing Honda CBR600RR
    13 West Anthony Stiggy Racing Honda Honda CBR600RR
    14 Lagrive Matthieu HANNspree Honda Althea Honda CBR600RR
    19 Szkopek Pawel MS Factory Racing Triumph Daytona 675
    21 Fujiwara Katsuaki Kawasaki Motocard.com Kawasaki ZX-6R
    24 McCoy Garry ParkinGO Triumph BE1 Triumph Daytona 675
    26 Lascorz Joan Kawasaki Motocard.com Kawasaki ZX-6R
    28 Vos Arie Veidec Racing RES Software Honda CBR600RR
    30 Günther Jesco RES Software Veidec Racing Honda CBR600RR
    32 Lai Fabrizio ECHO CRS Grand Prix Honda CBR600RR
    35 Crutchlow Cal Yamaha World Supersport Yamaha YZF R6
    50 Laverty Eugene Parkalgar Honda Honda CBR600RR
    51 Pirro Michele Yamaha Lorenzini by Leoni Yamaha YZF R6
    54 Sofuoglu Kenan HANNspree Ten Kate Honda Honda CBR600RR
    55 Roccoli Massimo Intermoto Czech Honda CBR600RR
    69 Nannelli Gianluca ParkinGO Triumph BE1 Triumph Daytona 675
    71 Morillas Jose Holiday Gym Racing Yamaha YZF R6
    77 Veneman Barry Hoegee Suzuki Team Suzuki GSX-R600
    78 Geronimi Shaun Hoegee Suzuki Team Suzuki GSX-R600
    83 Holland Russell ECHO CRS Grand Prix Honda CBR600RR
    88 Guerra Yannick Holiday Gym Racing Yamaha YZF R6
    96 Smrz Matej MS Factory Racing Triumph Daytona 675
    99 Foret Fabien Yamaha World Supersport Yamaha YZF R6
    105 Vizziello Gianluca Stiggy Racing Honda Honda CBR600RR
    117 Praia Miguel Parkalgar Honda Honda CBR600RR
    127 Harms Robbin Veidec Racing RES Software Honda CBR600RR

Sizce tercih olarak bu kadar fark olmasının nedeni nedir?
    Ki bu adamlar profesyonel.. Normal sokak kullanıcısı değil.
    O kötüymüş, bu kötüymüş.. Bırakın bu işleri yaaa.. Gerçekler ortada..

Honda CBR1000RR Fireblade konusunda 2008 itibariyle Honda'nın ilk defa kötü bir motor ürettiğini kabul ediyorum. Zaten yarıştaki performans farkından da bu anlaşılıyor. Umuyorum en kısa zamanda sorunları giderecekler..
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    bu tip testler hep ilgi çekmiştir ve tartışılmıştır ama ben bunlardan birini alacak olsam pist de 1 sn geri kalmış diye vazgeçeceğime , üstünde en rahat edebileceğim ve uzaktan baktığımda yüzümde gülümse yaratacak olanı alırdım şahsen...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fakat RX7 de var.
    Bu agzina ettigimin arabasindan bir tane almistim zamaninda.
    Kuçuk bir ariza arastirmasi sonucunda motorun komple degismesine karar verdiler çöpe attim.
    Fakat bu arabaya olan muhabbetimden olur boyle hatalar deyip ikincisini aldim.
    Hatta birincisi beyazdi ondan oldu deyip, ikincisini kirmizi almistim.(anlarim bu islerden yani)
    Devir saatini kirmiziya ilk getirdigim an tekrar servise gitmem icap etti.
    Baktim ki onda da ayni muhabbet donuyor.
    Dedimki basina bir bela gelmeden elden çikart,ve çikardim.
    Sonradan ogrendim ki corvette guzel araba yapiyormus.
    Bu hikaye boyle devam eder gider.

Tum bu olumsuzluklara ragmen R8 den bir sikayet duymadim simdiye kadar.
    Ben kullanmadim bilmiyorum ama kullanan memnun onu biliyorum.
    Yani ne bileyim?
    Biraz ayar biraz sorunu çozmek için istekli olma meselesi bu motor tipi mevzu.

Turkiye de bazi hurafelerden dolayi km mevzusu biraz normalin disinda seyrediyor.

Ben geçen sene bu forumda 10bin km yapmis SS ölmüstür diye bir suru yorum okudugumu hatirliyorum.
    Bu nedenle yorum ne kadar ust duzeyde ve bilimsel olursa olsun, okuyan kisi toplumun onu yonlendirdigi degerlerin disina çikamiyor.
    Yani biz ne anlatirsak anlatalim, tercihi ekonomik durum belirliyor.
    Aslinda Turk tuketicisinin tercihini motosikletin kalitesi degil, ranti daha çok etkiliyor.
    Bende tek keko kendimi sanıyordum

Hoş artık böyle bir hataya düşmem ama sübyan olduğum zamanlarda şöyle bir hata yapmıştım;

Burda yaş en fazla 18 bıyıklarım yeni terliyor

Yaklaşık 6 sene kadar kullandım bunu, üzerindeki motoru bitti, sonra sandık motor aldım cillop baktım o da bitiyo sattım gitti.

Tabi böyle bir şey kullanıyorsan hakkını vereceksin, drift yapmayı özlemedim dersem yalan olur, şimdilerde motorsuz kalınca ıkına kıkına bindiğim jeeple kıytırık driftler yapıyorum.

Dün yazdığım 50bin gören SS yok yorumum yanlış anlaşılmış sanırım, motor kalitesi açısından söylemedim bunu, sürücü açısından söyledim

Bu arada motor tartışması çok yönlü ilerliyor, kayda değer hiç bir değeri olmayan "son günlerin en iyi başlığı" ödülümü bu başlığa veriyorum.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bertrand,videoda Vincent abiye motosikletle ilgili izlenimlerini soruyor.
    Vincent da cevapliyor.
    Yorumlarini merak ediyorsaniz bir ara çeviririm.
    Yani spiker pozisyonunda gordugunuz adamin adi Bertrand.
    Kendisi aslinda mekanikerdir.
    Ama iyi motosiklet kullanir.
    Tum motorlari o da test etti.
    Onun gorusleri mekanik anlamda Vincent abiden biraz farkli.
    Onu da sonra anlatirim.
    coq her makina için yorumları kısaca aktarabilirmisin? fransızcayı çözmek zaman alır şimdi
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Boy mesajını şimdi gördüm, abi onlar 400bin dolarlık 600RR, bunlar 10bin dolarlık 600RR.

Tamam görüntü aynı ama geri kalanı için aynı şey diyemeyiz, aynı modeller süpersport yarış pistinden alınıp teste sokulsa eminim sıralamada 600RR tepeye otururdu.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tek keko kendimi sanıyordum

Hoş artık böyle bir hataya düşmem ama sübyan olduğum zamanlarda şöyle bir hata yapmıştım;

Burda yaş en fazla 18 bıyıklarım yeni terliyor

Yaklaşık 6 sene kadar kullandım bunu, üzerindeki motoru bitti, sonra sandık motor aldım cillop baktım o da bitiyo sattım gitti.

Tabi böyle bir şey kullanıyorsan hakkını vereceksin, drift yapmayı özlemedim dersem yalan olur, şimdilerde motorsuz kalınca ıkına kıkına bindiğim jeeple kıytırık driftler yapıyorum.

Dün yazdığım 50bin gören SS yok yorumum yanlış anlaşılmış sanırım, motor kalitesi açısından söylemedim bunu, sürücü açısından söyledim

Bu arada motor tartışması çok yönlü ilerliyor, kayda değer hiç bir değeri olmayan "son günlerin en iyi başlığı" ödülümü bu başlığa veriyorum.
    Videoyu göremedik?....

SS ler ilgi alanım dışında.... Teknik bilglerden falan çok fazla anlamam... Ama yorumları dikkatle okuyorum....

İlerde R6 alıcam ama... Yada cbr... Onun da tadına bakıcam... Ama görüntü itibarı ile R6...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben topigi açarken, insallah Boy gormez diye içimden dua ederek açtim ama gormus.

Boy 600RR 2003 yilinda uretildi ve SS yarislarinda o gunden beri baska hiç bir motosiklet sampiyon olamadi.
    Bu dogru.

Fakat ayni basari stok yarislarinda varmi?
    Yok!!!

Yani sapla samani birbirine karistirmamak lazim.

Sonra bir baska konu da su.
    Tamam CBR siralamada en altta.
    Ama aralarinda çok buyuk farklar yokki.
    Birinci ile sonuncu arasinda bir puanlik bile fark yok.
    Simdi bu motor kotu denilir mi yahu.
    Veya birinci olan motor bunlardan kat kat ustun diye bir sonuca varilabilir mi?
    Bu bir testtir.
    Illa biri birinci olacak yani.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    Boy mesajını şimdi gördüm, abi onlar 400bin dolarlık 600RR, bunlar 10bin dolarlık 600RR. Tamam görüntü aynı ama geri kalanı için aynı şey diyemeyiz, aynı modeller süpersport yarış pistinden alınıp teste sokulsa eminim sıralamada 600RR tepeye otururdu.
    Abi bu dediğin biraz saçma değil mi? Caddedeki stock motorları kendi içerisinde kıyaslamak ile yarışta modifiye edilen motorları kendi içerisinde kıyaslamak arasında sence bir fark var mı? Eğer fark var diyorsan, en iyi modifiyeyi Honda yapıyor sonucu çıkar. Ama önemli olan hangi motorun ne kadar güç ürettiği değil, yarışçıların hangi motor ile daha iyi performans gösterdikleridir ki sana tercih oranlarını verdim. Kontrolsüz güç hiçbir anlama gelmiyor. Yani benim yaptığım kıyaslama da elma ile armutun kıyaslaması değil. Supersport yarışında yarışan diğer markalar da modifiye yapıyorlar. Superbike kategorisinde birşey diyemem, son iki senedir 1000RR yerlerde sürünüyor ancak Supersport konusunda 600RR diğer markalardan açık ara ileridedir ve sınıfının lideridir.

@coq
    Ben topigi açarken, insallah Boy gormez diye içimden dua ederek açtim ama gormus. Boy 600RR 2003 yilinda uretildi ve SS yarislarinda o gunden beri baska hiç bir motosiklet sampiyon olamadi. Bu dogru. Fakat ayni basari stok yarislarinda varmi? Yok!!! Yani sapla samani birbirine karistirmamak lazim.
    Abi konu SS oldu mu benden kaçmaz, keşke Türkiye'de olsaydın da seninle piste çıksaydık Murat'a vermiş olduğum cevap seni tatmin eder mi bilmiyorum ama Supersport kategorisinde de her marka motorunu dibine kadar modifiye ediyor. Sonuçta bu motorlar arasında da çok büyük farklar olmuyor. Başarıyı getiren tek ve en önemli şey motor gücü değildir. 600RR'ın en çok tercih edilmesinin nedeni çok daha rahat ve dengeli bir motor olmasıdır. Bu dediğimi ancak R6'dan inip 600RR'a binen anlar, geçen sene R6 ile yarışan Tuna Şahbazoğlu benim motora binmişti ve hayretler içerisinde kalmıştı. Ben artık bu konularda tartışmaktan bıktım ama bir markanın da hak etmediği şekilde eleştirilmesinden sıkıldım artık. Dergilerin değerlendirmeleri kesinlikle doğru değildir çünkü hangi motor güç olarak daha güçlüyse genelde o en iyisidir onlara göre, güç farkı arasında çok ufak farklar olsa da. Ama iş o motorun üzerine binip piste çıktığınızda değişir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu göremedik?....

SS ler ilgi alanım dışında.... Teknik bilglerden falan çok fazla anlamam... Ama yorumları dikkatle okuyorum....

İlerde R6 alıcam ama... Yada cbr... Onun da tadına bakıcam... Ama görüntü itibarı ile R6...
    Heh örnek alacak adam kalmadı beni örnek al abi, kır benim gibi kafayı gözü aklın başına gelsin.

Sen coq'la boy'un dediklerine bak, benim bir halttan çaktığım yok, 1000rr dışında motor süremiyorum, cbr125 üzerinde gidişimi görsen gülmekten ağlarsın.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aYe

Abi bu dediğin biraz saçma değil mi? Caddedeki stock motorları kendi içerisinde kıyaslamak ile yarışta modifiye edilen motorları kendi içerisinde kıyaslamak arasında sence bir fark var mı? Eğer fark var diyorsan, en iyi modifiyeyi Honda yapıyor sonucu çıkar. Ama önemli olan hangi motorun ne kadar güç ürettiği değil, yarışçıların hangi motor ile daha iyi performans gösterdikleridir ki sana tercih oranlarını verdim. Kontrolsüz güç hiçbir anlama gelmiyor. Yani benim yaptığım kıyaslama da elma ile armutun kıyaslaması değil. Supersport yarışında yarışan diğer markalar da modifiye yapıyorlar. Superbike kategorisinde birşey diyemem, son iki senedir 1000RR yerlerde sürünüyor ancak Supersport konusunda 600RR diğer markalardan açık ara ileridedir ve sınıfının lideridir.
    Abi hiç bir SS'e kötü demem, hepsi güzel param olsa hepsini alırım, ama şu bir gerçek yarışanlar bunların modifiye edilmiş halleri değil, bunlar yarışanların imitasyonları, bunu da kabul etmek lazım.

Yarışanlar derken bizdekileri kasdetmiyorum, yanlış anlaşılmasın.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 lik demişken;
    cbr 1000 rr ın yag yakma sorunu çözülmüş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İşin aslı o yağ sorunu cidden çözüldü, bu espiride bayatladı.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    yapılan her testler de farklı markanın birinci olması bu testlere duyulan güveni azaltıyor..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda
    Su bir gerçekki CBR pist için yapilan tum çalismalara en iyi cevabi veren motor.
    Fakat bu testte verilen puanlar cadde kullanimi için verilen puanlardir.
    Pist için bir puanlama yapilmadi.
    Gerçi derecelere bakarak bisey degismezdi diyebilirim.

Daytona ve Kawasaki bu yil tamamen yenilendiler.
    Digerleri geçen yil model degistirmislerdi hatirladigim kadariyla.
    Yani fazladan bir makyaj var sadece.

Daha once de dedigim gibi mesele aslinda en iyisini degil, kullanim amacina en uygun olanini almak.
    Bu kullanim amaci meselesi saçma oldu ama bu motosikletlere binenler her yerde kullaniyor napalim.
    Baska bir tarif bulamadim.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin aslı o yağ sorunu cidden çözüldü, bu espiride bayatladı.
    murat ciddimin nasıl oldu bu iş söylersen sevinirim merak etme başka forumlarda sana giydime yapmıycam
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @coq
    Boy 600RR 2003 yilinda uretildi ve SS yarislarinda o gunden beri baska hiç bir motosiklet sampiyon olamadi. Bu dogru. Fakat ayni basari stok yarislarinda varmi? Yok!!!
    Abi bu arada hangi Superstock yarışlarından bahsediyorsun? Bahsettiğin, Honda'nın başarı sağlayamadığı Superstock yarışları hakkında bilgi, istatistik, v.s.. verebilir misin? Hangi siteden bilgi alabiliriz?

WSBK yarışlarının videolarını bulup indiriyorum, şu anda ilk iki yarışı indirdim, daha önceki senelerde Supersport yarışlarını da bulabiliyordum ancak bu sene hiçbir yerde Supersport yarışlarını bulamadım. Kaynak bilen var mı?

Motosikleti
    Honda
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @coq

Abi bu arada hangi Superstock yarışlarından bahsediyorsun? Bahsettiğin, Honda'nın başarı sağlayamadığı Superstock yarışları hakkında bilgi, istatistik, v.s.. verebilir misin? Hangi siteden bilgi alabiliriz?
    WSBK dan bahsediyorum Boy.
    Geçen yil 3 yaris kazanabildiler.
    Ilk 10 da nadiren gorebildik kendilerini.
    R6 ezdi geçti geçen yil.
    WSBK nin ofisyal sitesinden bilgi alabilirsin.
    Sen de biliyorsun ki bu is birazda takimlarin imkanlariyla alakali.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat ciddimin nasıl oldu bu iş söylersen sevinirim merak etme başka forumlarda sana giydime yapmıycam
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız, iyi günlerde kullan.

Yalnız çok fazla kilometre yapmadan önce, sağ gidon tarafındaki şase nosunun oraya bak, alttan 2. 3. harfin altında sonradan atılma noktalama çeltik yoksa en yakın servise giderek debyraj kasnağının komple değişmesi gerektiğini söyle(bu çeltik fabrikada kasnağı onarılan 1000RR'larda var), eski kasnakla çok km yapılmışsa volan dişlisinde çatlak olabilir, onunda değişmesi gerekir aklında olsun.

Bunlar ses sorunuyla ilgili olan kısım.

Yağ yakma konusunda suçlumuz alt sekmanların arasındaki yay vazifesi gören çember.

İmalat hatası bu parçada, piston aşağı indiğinde alt sekmanlardan birisi açılmıyor, dolayısıyla sekmanlar piston yatağından yanma odasına yağ kaçırıyor, sorunun çözülmesi için 4 pistonunda sekmanlarının değişmesi gerekiyor.

Bunu da servisinden talep et.

Tekrar hayırlı olsun, on numara bir motora sahipsin.
    Alıntıya alıntıyla cevap vereyim madem.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @coq
    WSBK dan bahsediyorum Boy.
    Geçen yil 3 yaris kazanabildiler.
    Ilk 10 da nadiren gorebildik kendilerini.
    R6 ezdi geçti geçen yil.
    WSBK = World Superbike
    SS = Supersport
    STK1000 = Superstock 1000
    STK600 = Superstock 600

Superstock dedin ama şimdi WSBK diyorsun, WSBK Stock değildir. Kategorileri mi karıştırdın yoksa sallıyor musun? R6'nın WSBK kategorisinde ne işi var? Stock yarışlarından örnek verir misin? Dereceler nelerdir? Markalara göre başarılar nedir? Stock kategorisinde Honda'nın başarısız olduğunu söylemiştin ya...

Motosikleti
    Honda
    Ben super stok diye bir kelime kullanmadim
    Yazdiklarim orda duruyor git bak
    WSBK nin duzenledigi seninde oraya yazdigin stok 600 yarislarindan bahsediyorum
    uydurup uydurmadigimi anlamak için de asagidaki linki tiklayip, yil yil ve pist pist sonuçlara bakabilirsin.

http://sbk.perugiatiming.com/pdf_fra...nifestazione=1

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıkta bir tartışma var ve ben sadece ilk sorduğum soru tarafındayım:En hızlı olmayan Kawasaki'nin,Vincent abinin turu ile kendini pilot sanan eleman arasındaki zaman farkının 1"'nin biraz üzerinde olması,"Acaba her pilot için kullanım rahatlığı sağlayan modelin teknik verisi ne olursa olsun,en birinciye üstünlük sağlayabilirmi?" diye sorup bırakıyorum.Eninde sonunda Benide SS'ci yapacaksınız ona yanarım.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler