Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

RACING TERCİHİ NE OLMALI 600cc Mİ 1000cc mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    only_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar racing motor almayı düşünüyorum. 600 cc olanlar 120 beygir civarında ve max 240-250 km/h sürat yapıyor. 1000cc olanlar 170-180 beygir ve top speed 290 km/h civarında. Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum. Bu iki motor klasmanı arasındaki artı ve eksiler nelerdir? CBR 1000RR en aklıma yatanı gibi görünüyor lakin kawasaki bundan daha güçlü. Racingte en önemli kriter ne olmalı güç mü, donanım mı, servis mi ne diyosunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Racingte en önemli kriter ne olmalı
    Üstüne binen şahsın tecrübeli ve mantıklı olması.........
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Eyong, +10000

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşım ne kadar zamandır motor kullanıyorsun? Bahsetmiş olduğun rakamlar tamamen tutarsız. 600cc ile 270km/h sürate çıkabiliyorsun. 600cc ile 1000cc max süratleri arasındaki fark ancak 30-50km/h kadar. Max süratte değil motorun davranışında çok farklılıklar var. Önemli olan motorun değil senin kaça çıkabileceğin. Ben 15 senedir motor kullanıyorum ve sana tavsiyem diğerlerinin vermiş olduğu tavsiye ile aynı olacak. Tecrüben yoksa racing alma. Çünkü racing diğer tiplere göre çok farklı bir makina.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Sadece kendimi ilgilendiren kısmı hakkında yorum yapabilirim. 600cc makineler çok daha devirli. ve ben devirli makineyi daha çok severim. Ayrıca 600cc daha hafifdir eminim bunun artılarıda şehir içi kullanımda kendini belli eder. Ben alacak olsam 600cc alırdım. Racing motorlar tarzım değil malesef ama teknik olarak bunları söyleyebiliirm.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    only_rider, bence sen git Derbi GPR 125 yada Aprilia RS 125'le başla dostum
    malum bunlarda 150-200 km/hz'a çıkabilecek makinalar 2 sene bin ondan sonra 600 veya 1000 cc bişey düşün , daha uzun yaşa
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    adam belki tecrübeli arkadaşlar, durun yargısız infaz yapmayın bi söylesin bakalım tecrübesini

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    "Only-rider" o resmindeki scooteri kullanıyorsan bence racingten uzak dur sen
    Al sana Derbi 125 yada Aprilia 125 RS yada al ER-5 mis gibi :p

Bu arada tercihim 600cc ve 750cc olurdu.Çünkü hafif ve atak 1000 liğe göre o yüzden.

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    600 cc ile vitesleri sayar ses dinler,dinletirsin.1000 ile aynı şeyler için bayaa bi yol bulman gerekir.kalkışta falan tad alamazsın+sert kalkamazsın teker,pati yapar.en ideal 600 cc.
    gaza gelme;kaza gelmesin

RACING TERCİHİ NE OLMALI 600cc Mİ 1000cc mi?

arkadaşların dediklerine katılıyorum racing tecrüben yoksa bence hemen atılma derim havasına ve çekiciliğine kapılıp ilk olarak tavsiye edilen motorlar haricinde bana göre twister önerebilirim

600 cc bir racing'den önce bindiğin motor yamaha fazer gibi bir şey olmalı ki racingde yabancılık çekme.
    scooter'dan sonra pat diye racing'e geçmenizi pek tavsiye etmem. hem düz vitese hem de güce alışmanız epey zor olur.

Hay allah bugün siteye bakamadım bi sürü cevap gelmiş lakin konuyla ilgili beni aydınlatacak pek bişi bulamadım cevaplarınızda. Nasihat yerine konuyla ilgili tecrübesi olanlar deneyimlerini yazarlarsa daha çok sevinirim. Motor tecrübeme gelince 10 yaşından bu yana ikiteker üzerindeyim yani 20 yıldan uzun bir süre. Evet şu anda resimde gördüğünüz motosikleti kullanıyorum ancak motosikletleri fiyatına göre değil niteliklerine göre değerlendiriyorum. Bundan önce 48 bg lik enduro kullanıyordum. Nerden baksanız motor üzerinde 80-90 bin km den fazla tecrübem vardır. Lakin racing makina kullanmadım. Motosikletin gücü ne kadar artarsa trafikte o kadar güvenli olunacağına inananlardanım. Hız yapmayı pek sevmem lakin ivmelenme benim için en önemli kriter. Duyarlılığınıza teşekkür ederim ama kendime güveniyorum. Tabiyki bu güven "ben türküm bana bişi olmaz abi" güveni değil, her zaman limitlerimde kullanmaya çalışırım.
    Racing kullanan arkadaşlar bu iki sınıfın farklılıklarını anlatırlarsa çok sevinirim. Hele her iki kategoride motosiklet kullanmış arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa tadından yenilmez doğrusu...

Kalın sağlıcakla...

Uyeler arasında racing kullananların sayısı pek fazla değil heralde, pek yorum alamadık Neyse...

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    Bence kullanım tarzına göre seçim yapmalısın. 600lük makinalarla büyük vitesteyke güzel ivmelenmesi için mutlaka vites küçültmen gerekiyor çünkü tork biye bişey yok sırf devirden kazanıyor. 1000lik makinlar ise yüksek gücün yanında yüksek tork değerlerine sahip. Ağırlık olarak zaten çok az fark var nerdeyse aynı. Benim tercihim seneye gelecek olan yeni kasa Fazer1000 (FZ1) olurdu. Motor hem güçlü hemde torklu..
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

aliberkay bi ara fzs1000 almayı ben de epey düşünmüştüm. 145 bg idi yanılmıyorsam. Bu motorların yakıt tüketimi ne durumda bilginiz varmı?

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    fzs1000 uzun yolda 4,5 litreye kadar düşüyor ama genelde 5-5,5 arası yakıyor.
    racing motorlar için kesin bişey diyemiyorum çünkü ölçmadim ama daha fazla yaktıklarını biliyorum.
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    arkadasım aklına yatan ilk motor tercihin cok dogru honda cbr 1000 rr ...Hakiki motor ...Yamahanın motorunda maden işçileri calışır honda da ise sadece egsoz sesi dinlersin denge konusunda honda bir adım onde ve bence en önemlisi sürüş keyfi:yamahada titreşim olayı yada kawasakide cok fazla fakat honda en mükemmeli cok rahat bir motor ...bence honda...

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    yaws hocam sen millete kızıyon ama solediin şeyler ole normal seyler dilki şimdi duşun scoteri olan biri var ve sana doki abi 290 yapacak motr alacam dışından demesende içinden demezmisin hadeeee leeeen die o suratlere hiç çıktınmı daha once mesela 280 yapan bi makinede dakikada kac atıyo kalbin bunu bilionmu (ki cok onemlidir arkadaşlar heyecan dediimiz sey bu işte) yani demek istediim herkezin kendi tercihine kalmış bişey soruyosun ve deneyim gerekli diyenlere +15246852368 kere hak veriyorum

cbrvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 cbr 600f
    oluyorsa 2000rr al .
    bu işler bilek işi açarım diyorsan 600le hayayıda yersin.
    üzerinde duracak sensin niye başkasına soruyorsun ki , kim sözle 600 le 1000 in farkını anlatabilir, kaldıki binince sen ne anlayabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Tecrüben var ise mükemmel makina 600 dür 1000 likler daha hantal şehir içinde kullanımı biraz sıkıntılıdır.Şehir içinde kullanılacaksa GS 500 al derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler