Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

RACING TERCİHİ NE OLMALI 600cc Mİ 1000cc mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    brock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Yahu bilen bilmeyen, binen binmeyen 600cc ve 1000cc ile ilgili bir sürü yorum yapmış. O kadar saçma yorumlar var ki hayret ettim doğrusu. Hepsine toplu halde cevap vermek istiyorum.

Öncelikle 600cc ile 1000cc arasında şehiriçi veya şehirdışı kullanımda şöyle bir fark var. 600cc daha devirli olduğundan belli devirler arasında çok kez vites değiştirmeniz gerekiyor, 1000cc de düşük devirde yüksek tork olduğundan çoğu zaman vites değiştirmenize gerek kalmıyor. Hızlanma açısından tabi ki 1000cc çok daha hızlı ve maksimum sürata erişme 1000cc de çok daha hızlı gerçekleşiyor. Eh bu normal çünkü birinin gücü 120hp, diğerinin 180hp civararında. Hafiflik hakkında yorum yapanlar olmuş. Artık iki motor arasında ağırlık açısından bir fark kalmadı, yüksek beygir bu farkı zaten her durumda yok ediyor. 1000cc için uygun yol yok diyen olmuş. 600cc maksimum sürati 270km/h civarlarında, 1000cc ise 320km/h gibi bir sürate çıkabiliyor. 1000cc nin 270km/h den sonra 320km/h sürate ulaşması çok zor değil. 270km/h sürate 1000cc daha çabuk erişeceğinden 600cc motora uygun olan her yol 1000cc yede de uygundur. Bu işi bilen her yolda her hıza çıkar ama trafikte başkalarının hayatını riske atmak büyük aptallık. Yakıt konusunda kısaca şunu söyleyebilirim. Ne kadar basarsan o kadar yakarsın. Normalde 600cc daha devirli makina olduğundan 1000cc ye göre daha fazla yakar. Ancak 1000cc nin de motor hacmi daha büyük olduğundan daha çok benzin ihtiyacı duyar. Sonuçta ikisi arasında çok fark olmuyor. Kullanım tarzına çok bağlı.

Sonuç olarak tek diyeceğim, isteyen istediği motoru tercih eder. Sadece racing motorların kullanım, davranış, performans olarak diğer motorlar ile alakası olmadığını bilerek almak ve kullanmak gerekiyor. Özellikle çok deneyimli olmak şart.

Bu yorumları 15 senedir racing, scooter, cross gibi çok çeşit motor kullanan, son 3 senedir CBR 600F Sport sahibi olup, Mart-2006 da da CBR 1000RR sahibi olacak biri olarak yapıyorum.

adam işi biliyo
    özgür olmak istiyorsan; doganın bir parcası olmayı göze almalısaın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha YZF R6
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    600 cc ile vitesleri sayar ses dinler,dinletirsin.1000 ile aynı şeyler için bayaa bi yol bulman gerekir.kalkışta falan tad alamazsın+sert kalkamazsın teker,pati yapar.en ideal 600 cc.
    metzeller spotec M-1 ön arka takarsın, bide arkaya kız atarsın, pati mati çekmez o zaman. ama pati çekmek varmak çekmemek neye

Motosikleti
    yamaha YZF R6
    Alıntı brock adlı üyeden alıntı
    adam işi biliyo
    bravooo kardeşşşş. yorum 10 numara harbidennn...
    ama arkadaşın ikinci el motosiklet alma ihtimaline karşı bende bikaç şey ekleyim...
    öncelikle tanımadığın bilmediğin bi motoru alma sakın. kazalıdır, makine problemi vardır sorun yaratır sana. haaa dersen ki çevremde öle bi motor yok, o zaman almadan önce güvendiğin bi ustaya veya anlayan birine göster. unutmaki bu motorların en basit parçası 200-300 milyon. sonra kazalı bi motorda yüksek hızlarda direksiyon titremesi veya viraj yaparken ön teker kayması, vb riskler çok yüksek. sonra motordan daha önemli olarak, ön disklere çok iyi bak, unutma ki frenajın %90 ını ön fren yapıyo. Şunuda asla aklından çıkarma; motor problemi seni en fazla yolda bırakır, ama aksam problemi allah korusun çok kötü sonuçlar doğurabilir... şimdiden alacağın motor hayırlı olsun....

Motosikleti
    yamaha YZF R6
    şunuda söylemeden edemicem honda daha sağlam ama racing e biniyosan her zaman yamaha derim

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı

Sonuç olarak tek diyeceğim, isteyen istediği motoru tercih eder. Sadece racing motorların kullanım, davranış, performans olarak diğer motorlar ile alakası olmadığını bilerek almak ve kullanmak gerekiyor. Özellikle çok deneyimli olmak şart.

Bu yorumları 15 senedir racing, scooter, cross gibi çok çeşit motor kullanan, son 3 senedir CBR 600F Sport sahibi olup, Mart-2006 da da CBR 1000RR sahibi olacak biri olarak yapıyorum.
    Biraz Okuyun bence(henüz 125 lik,150 lik makina kullanıp,600 lüğü ve binliği 15 senedir kullanıyormuş gibi yorum yapan arakadaşlara diyorum!!!)

İlk önce tecrübe sonra yorum!!! Pliiiizzz!!!

((Bu arada abimin yazış tarzına hastayım reisicumhur gibi maaşallah ))

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @johny
    Bu arada abimin yazış tarzına hastayım
    Yağ çekme len !!!

Bu arada 1000RR'ımı 1 hafta önce teslim aldım. Dehşet güzel bir makina. 2004-2005 kasasına göre çok farklılıklar var. Motor giderek RC211V mükemmelliğine erişiyor. 600FS kullanımı çok daha rahat bir motor. Acaba satmasam mı diyorum Yok yok 2 motor çok lükse giriyor. Birkaç alıcı çıktı, hayırlısı bakalım kim alacak cillop gibi motoru...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sende reklam yapma!!!
    bu arada 1000rr ın rc mükemmelliine ulasabilmesi icin!!!
    40 milyon km yol katetmesi gerek !!!
    sonucta kullanım amacları farklı!!!
    hani yalansa sööle hehe
    ayrıca satma derim 600 lüğü kaskosunu yaptır dursun!!!
    çünkü biraz daha kilo alırsan göbeğin depoya fazla gelicek we ellerin gidona yetişmicek
    ahuahuahuah
    işte o zaman bana dua edersin
    hepsi şaka aabi takılıom!!!

sonuca gelirsek!!!
    66cc we 1000 cc tamamen alacak kişinin beğenisine kalmış bişeydir!!!
    başkasına sormadan önce kendinize sormalısınıs bence!!!
    benim için bumu iyi yoksa bu mu iyi diye !!!
    bence en güzel cewabı kendi kendinize werebilirsinizz!!!

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    benim tercihim her zaman için hayabusa_1300r tabiiki

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yine hiç motor tecrübesi olmayan biri olarak burnumu sokmak istiyorum ısrarla Ben bi racing alacak olsam önce 1000 almazdım , 600'le başlardım racinge ve tercihim gsx r 600(özellikle 2006 modeli) veya cbr 600 rr olurdu.Honda'nın yedek parça, servis vs. açılarından Türkiye'de bir dezavantajı yok bildiğim kadarıyla. Suzuki'nin yedek parçası servisi nasıl Türkiye'de arkadaşlar? Bilen biri el atsın.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

slm benım bı arkadasımda cbr 1000rr var.mukkemmel bı motor maksımum hız 299.yemın ederım.alcaksan onerırım.ama repsolunu al daha guzel fıyatı 25.000 ytl kusur olması lazım.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    1 adım yol alamamışız 10 sene önceki konuya bak

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 adım yol alamamışız 10 sene önceki konuya bak
    baraküs sen neden bu gece eski konulara takılıyorsun?

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Al sana bi troll daha

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler