Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni tiger S & keeway super light 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250 '11
    arkadaşlar bu aralar chooper tarzı motorlara bakıyorum bana en mantıklı gelenler

kanuni tiger S 250
    kanuni tiger 250
    keeway super light 150
    keeway super shadow 250

bu motorlar arasında kararsız kaldım kanuni tiger S in görüntüsü çok güzel ama çok sorun çıkarıyo diyolar.keewey de iyi ama işte 150cc nası gidebilir? 250 cc liği var ama onun da şeklini beğenmedim.. sizin düşnceleriniz ne yada bu fiyatlarda olan başka bi chooper önerebilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    hyosung istemiyorsun sanırım? birde regal var o da güzel.. ( benim fikrimce )
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    ninja 250 '11
    hyo bunlara oranla pahalı geldi: (

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    tiger'i sorun cıkarıo diye bende duydum ancak kuzenimde var bakımlarını zamanında yaptıgı için henüz bi problemi yok olmadıda 2.5 senelik motor maşallahı var gayette memnun o nedenle kanuni diyorum belkide o şanslıydı istanbuldan karabüke geze geze gitti geldi bi sorun çıkarmadı
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    keeway super light 150 kanuni tiger s 250 yi 08 model 7 8 ay kullandık inanın 6 bin km de bitti :( vites geçmiyor yol tutuşu iyi değil gövde ağır cc düşük kaldırmıyor bence alma içlerinde keeway mantıklı ama onuda tam blmiorum

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Kanuni den hiçbir çıkarım yok.Tek söyliyeceğim bahsettikleriniz arasında Tiger-250 mükemmel makina. Şu an kilometreye bakmadım ama yaklaşık 22000 km. civarındayım. Görünüşe göre bu kilometre beşe katlanacak. Ciddi hiçbir sorun yaşatmadı. Teşekkürler sana motosikletim..

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Superlight hafif gelir 1 seneye kalmaz motordan sıkılmaya baslarsin.

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    kanuni demekki kimine iyi kimine kötü geliyo osmanba sorun yaşamadıgını söylüyo bizde yasamadık ama mvlüt arkadasımız yaşamış
    benim düşüncem en yüksek ccde ne alabiliosan al 150 keewayden çabuk sıkılırsın
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

Motosikleti
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superlight hafif gelir 1 seneye kalmaz motordan sıkılmaya baslarsin.
    AZA KANAAT EDİNKİ ÇOĞU BULASINIZ! YANİ BEN ÇEKDİM SİZ ÇEKMEYİN PARA SİZİN MOTOR SİZİN BİŞEY DİYEMEM AMA KANUNİMİ KEEWAY Mİ ELBETTE KEEWAY

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    1 yıllık keeway kullanıcısıyım ve yaklasık 15 gün önce tiger aldım, tigerın temizini bulursan daha az titreşim var daha seri ve daha kalıplı ANCAK keewayin yol tutuşu ve kontrolü daha kuvvetli iki motorda da parca sorunu yasamazsın. bnm tanıdıgım keeway kullanıcısı olupta 3000 km de motor indiren adam da var biraz fabrikasyona bakıo sanırım temizini bulursa ikiside güzel motor
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    skygo 250-4
    3000 küsür param var ne alayım şimdi ben bisan roadstar mı keeway mi kanuni mi????? kafam allak bullak oldu

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Motor bitirenleri anlamıyorum. 50000 km de supershadow da var ben 17500 deyim ve ben istediğim için değiştirdiğim parçaları dışında (tel,zincir, vs ama motor içi asla değil) herhagibir sorunu birakın tık demedi. Bence kullanıma bağlı. Benimde ilk motorum ama adam motora yağmı lazımdı deyip yağ değiştirmeden gidiyor sonra motoru bitiyor.. Böyleleri bile var.

Motosikleti
    Alıntı prolepsit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 küsür param var ne alayım şimdi ben bisan roadstar mı keeway mi kanuni mi????? kafam allak bullak oldu
    dost sözü kullandım sürdümn kmlelerce sürdüm alma hiç birini o paraya cbf 150 alınır çok temiz

Motosikleti
    GT250R
    regal raptor öneririm sana görünüş olarak daha oturaklı bir motordur ve su soğutmalı olması uzun yolda senin için avantajdır. yanılmıyorsam 17 Hp ve 234 cc seçim yinede senin imkan warsa hepsini biraz test et... arkadaş keewayde tigerdan daha fazla vibrasyon var demiş ki bence çok saçma tigerlarda vibrasyon vardır onunda çözümü 15li dişlidir.

Alıntı blck_chopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni demekki kimine iyi kimine kötü geliyo osmanba sorun yaşamadıgını söylüyo bizde yasamadık ama mvlüt arkadasımız yaşamış
    benim düşüncem en yüksek ccde ne alabiliosan al 150 keewayden çabuk sıkılırsın
    Tiger kullanıcısıyım 4. yıl doldu 35.000 km de
    1-Şanzıman problemli 2.5 yıldan sonra 3 viteste yolda giderken arada bir vites boşluyodu. Bu sıralar iyice azıttı iyi bir ustaya bakmak lazım.
    2-arka zincir dişli cant sistemi çok zayıf. 1.5 yıldan sonra sürekli problem yaşattı. zincir dişli takoz değiştim takozlar sürekli parçalanıyo. Takoz saplaması kesti kaçkere. Servis orjinal olduğunu iddia ettiysede nasıl orjinal olduğunu anlamadım. Üzerinde gelen 1.5 yıl dayandı ama orjinal diye takılan 2 ayda parçalandı. Takoz sistemine kendim çözüm bulmaya çalışıyorum şu sıralar. Bulduğumda burada yayınlayacağım.
    3-Motorda hiç aksaklık yok ancak ön arka elektirik tesisat kablo bağlantıları tam ortadan kesildi teker teker. Öyle hareketli alanlarda ya esnek kırılmayan kablo kullanılmalı yada kablonun sert esnemesini engelleyen yumuşatma köprüleri kullanılmalıdır.
    4- Devir göstergesi garantide (2 yılda) 3 kere değişti. 4. değişim 200 ytl denince yaptırmadım kendim onardım. Sistemde Step motor ve DSP işlemci kullanılmış. Program siliyor. Tabiiki programı yeniden tazeleme şansınız yok. Değiştirmek zorundasınız.
    5-4 yılda 2 defa Konjektör ve Alternatör bobinleri yaktı. 1 yıl problemi çözemedi kocaelideki servis. Ama şu an şarj problemi çözüldü.
    6-Sanırım servisten kaynaklanıyor olsa gerek: Arka balata çok ötmeye başladı zatende oldum olası gevşek tutuyo. Sert balatamıdır nedir.
    7-Oldukça pahalı malzemelerin satışı. Yerli olduğunda daha az olmasını beklerim fiyatlarının. Oysa bana BMW konforu ve kalitesi sunmadığı halde BMW yedek parça fiyatlarına maloluyor. 4 yılda yarım motor parası ödedim.

Sonuç olarak Motorumu seviyorum
    Ama Servisleri ve Kuralkanı asla sevemedim.
    Kendileri kaybedecekler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)