Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial mi, zealsun mı, haojin mi? kalite?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    monDial 125 agk
    Alıntı maviyesilgol adlı üyeden alıntı
    kardeş açıkcası mondialden şaşma sana soyleyem.. honda diyorlar arkadaşlar
    bir baksın bakalım yedek parça fiyatlarına haberi yok galiba taksit imkanlarınıda veriyor. iyi güzelde bu taksit imkanları mondial satış noktalarındada var. hemde bir kısmını nakit diyer kısmınıda pesin fiyatına taksitle veriyorlar iyi düşünmeni tavsiye ederim.
    kardes dogru dıor.gecen gunu mondıal parcalarna baktım nettekı fıatları pahalı
    olmasına ragmen elektrık cdı beyın 15 ytl sınyal ampullerı 2 ytl sılındır 30 ytl
    bundan ucuzunu pek sanmıorum.ayrıca mondialle kaldırımlardan flan atlamassak
    pek sorun ckarcagnı da dusunmuorum
    (TraNCe-EnErGy)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cango39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Arkaşlar önce soruları iyi bir şekilde okuyalım arkdaş Çin malı diyor bazı arkdaşlar var honda,asya falan gibi cevaplar yazmışlar ve size orada tercihte vermiş(Mondial,Zealsun,Haojin)bunlardan birini tercih ediceğiz lütfen biraz daha dikkat edelim sorulara ?

Arkdaş ben sana öneride bulunacak olursam Mondial sakın alma başın dertte demektir servis bakımında çoooooook kötü yani Mondial alma.Eğer Zealsun dersen onunda hemen hemen mondial'dan hiç bir farkı yok oda aynı arkadaşım sen en iyisi HAOJİN al bazı arkadaşlarda demiş zaten arkdaşlar 8.000Km. yapmışlar yani çoook kalite diğerlerine göre parçada bol serviste iyi daha açık anlatımını bulamazsın yani SONUÇ:HAOJİN AL

Tifosi12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence mondialde şaşma çünkü 2005 te en çok satan marka mondial, pazar payı çok büyük, bunla beraber servis ve hizmet ağıda genişledi,, zealsun vs. piyasaya yeni giren bi markadan ne kadar hizmet bekleyebilirsinki, parça sıkıntısı yaşanıyor.. karar senin ama mondial alırsan fazla bi sorun yaşamazsın diye düşünüyorum
    DİDİ
    "BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYET BENİM KARAKTERİMDİR.."

dark_deviL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger
    dostlarim ben cin motor sevmem ama bence mondial yada haojin hikaye cunku bunlar yeni ama zealsun daha kaliteli ve daha eski ben 99 yilinda kymco alacaktim ve herkes karsi cikmisti ve kimseyi dinlemedim ve aldim megerse motor korede cok kaliteli olan ve hondaya model cikaran bi markaymis yani anlicagin kendimi dinledim ve aldim daha hic ariza yapmadi 6 sene oldu ve halen evde duruyor bence zealsunda bole bi marka
    "" teknik olarak etnik""

nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    mondial derim bende

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    bence mondial çünkü arkasında 52 yıllık uğur var her çin malı dökülebilir önemli olan düzgün kullanmak 'kimi avrupa vardır dökülür kimi çin vardır dökülmez önemli olan kullanan kişi'
    iskenderun mehmet bilgin

___KILIÇ___
    ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __

rambo

selam millet ya ben zealsun 200 gs yi aldım bende yamaha ybr 125 vardı o bundan daha hızlı gidiyodu nasıl 200 lük motor bu size tafsiyem almayın bu motoru

selam milet bu zealsun 200 gs nasıl 200 cc bi motor ya benim yamaha ybr 125 bundan hızlı gidiyodu

aslı_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    alıcammmmm:)
    ya ben şimmdi jinlun modellerini gördüm.nasıl ya kullanann bilen falan varmı? mondial miii jinlun ?muuuuuuuuuuuuu!!

AurigA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en iyi secimi arkadaşın kendi yapar

en sessiz'i neyse arkadaşın ana baksın ama bana sorarsan arkadaşın araştırsın bulsun ve birazda para ya kıysın bir tane moto-zeta rally 125 alsın benim şehir içinde kulladıgım motorum bu biraz fazla yakar race motorlarda 120km/s aldıgı zevk'i hiç farksız alır üstelik otomatik vites olmasına ragmen (tabii sibobu biraz acıtırıp km'de 230ytl yakmasına göza yumcak)benim önerim bu ama herşeye ragmen arkadaşının yolu acık olsun ve allah kaza bela vermesin hayırlı sürüşler...

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    hepside aynı çinli işte
    www.kalyoncumotor.com

sg_1903_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    zealsun

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    2005 topic i kim hortlattı!!!!!

devil_bg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar . yazını demin nette takılırken gordüm ve hemen üze oldum. söylıceklerim isallah bıraz sana seçiminde yar dımcı olur.ben baya bi pizzacı larda calıstım oyuzden derdini anlıyorum . pizza word de arora yamasakı 150cc
    lik motoru kullandım motor okadar dandıktıkı haftada 2 kez servıse gıdıyodu ayrıca servısıde berbattı adamı resmen kazıklamaya calısıyor lar. sornra gel gelelım ramzeye onunda aroradan acıkcası pek bı farkı yok. zealsun un scooter larını bılmemem ama chopper ı asırı hantal ve kalıtesız al dığım dan 4 gün sonra iade ettim. scooter ların da da pek bi fark yoktur heralde. gel gelelim kanuni hussara 1 kişi gezeceksen iyi ama cekişi jınlun idare eder ama fiyat asırı pahalı. yani haketmiyo o parayı. neyse gel gelelim mondial rsı ya motor ıyı ama elektrık sıstemı felaket cok cabuk bozuluyo , 4 gun once arkadasa mondial zn 150 aldık rsi den daha iyi, elektrigi saglam beygırıde daha fazla, aynalarda sinyal yok oyuzden elektrık sıstemı sorun vermıyo ama eksık yanı rsı da arka fren disk iken zn de kampana ama ben sana derim ki biraz daha para topla honda beat falan sana kolay gelsın

beş para etmez hiç biri çünkü çinnnnnn bunlar çok masraf açar başını çok ağrıtır ybr 125 diorum

ben hep vitesli klasik binerdim.eski motorlar jawa.mz filan.bi ay filan oldu bi mondial aldım 150 hs.cin almam diyodum ama sehir ici ıvır zıvır cabuk hareket olsun filan diye aldım.kucumsuyodum cinlileri.cok sasırttı beni.artık avrupa yada japon motorlara para vermem.sasırtıcı cekis gucu var,cokda iyi kacıyo.120 130 cok rahat ulasılan hızlar.durmadan 300 km yol aldım banamısın demedi ne rampa dinledi ne biey.son derecede ekonomik.kısa yol diye aldım uzun yollar yapar oldum.cok keyifli bi alet.diger markaları bilmiyorum iyi kotu diye yorum yapamam.ama scooterın kralı vespadır.bugunku aklımla vespaya o kadar para verilmesi bana sacma geliyo.mondial gayet yeterli bi motor.

Alıntı mertmertmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu başlığın bilgi açısından çokta sağlıklı olacağını tahmin etmiyorum...
    neden derseniz ; herkes kendi kullandığı motora daha iyi diyecek fakat nesnel iyilik ve kalitenin hangisinde olduğunu , bilgi edinmek isteyen arkadaşımız öğrenemeyecek. örnek:

mondial kullanıcısı X kişisi: - mondial in kalitesi diğerlerine göre çok daha iyidir...!
    haojin kullanıcısı Y kişisi: - kalitede haojin in üzerine tanımam...!
    Z kişisi: hayır zealsun daha iyi...!
    asya kullanıcısı W kişisi: - asya diorum,başka bişi demiorum...!

tarzı dialoglardan öte gidemiyoruz malesef... benim tavsiyemi soracak olursanız ; hiçbirinin servisi olmayan bir motor ustasına sormanız yada tüm bu markaları kullanmış ve binicilere sormanızdır....

saygılarımla...

bendede asya as125t var ama dandik demelerine rağmen canavar gibi şuan 27.000 km deyim ama tık yok motorda servis ise engeç 3 iş günü içerisinde elime parçayı teslim ediyorlar.birde ufaktefek şeylere para falanda istemiyorlar ben as125t al demiyorum ama bence harika saatte 130 görüyorum motoru birde iyi açtım yani.....

birde resminide vereyimde bakın canavarıma :D
    http://www.hemenpaylas.com/download/...asyam.jpg.html buna tıklayın

Alıntı mehmet sait adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beş para etmez hiç biri çünkü çinnnnnn bunlar çok masraf açar başını çok ağrıtır ybr 125 diorum
    bu siteye üyeliğimin nedeni böyle saçma önyargılardır bende as125 t var kendisi çin malı olmasına rağmen tıkır tıkır çalışıyor, şu ana kadar sadece periyodik bakımlara girdi motor bendeki 2.yılını yaşıyor ve dahala sağlam saate 130 da görüyorum daha ne istersin ki scooter dan ybr125 i öneriyorlar parça fiyatlarından haberdarlarmı acaba diye düşünüyorum

Motosikleti
    kuba xt200
    motorlar arasında kıyaslama yapmaya gerek yok herkezin kulandığı ona güzel en iyisi gelir boşuna çöçelen meyin sonuç itibari ile hepsi ama hepsi aynı anlatabildi isem
    tnevel

arkadaşlar ben mondial satıyorm. kendime ait servisimde var. ben herşeyle ilgileniyorm. yedek parça satış vs.. servis ve yedek parça bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz marka mondialdir diyorm. aklınıza gelmicek parçaları bile garantiden alabiliyorm. yeterki ustanın ağzından arızayı yazmayı bil

Motosikleti
    mondial 250mct
    Alıntı TeqoFFLiNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben mondial satıyorm. kendime ait servisimde var. ben herşeyle ilgileniyorm. yedek parça satış vs.. servis ve yedek parça bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz marka mondialdir diyorm. aklınıza gelmicek parçaları bile garantiden alabiliyorm. yeterki ustanın ağzından arızayı yazmayı bil
    valla benım bı kac sorunum oldu ama servis pek ii degil ankarada

mesela kaporta en cok sorun cıkan yer ve garanti dahilinde degil
    BU DÜNYAYA HER GELEN KENDİNE BİR EŞ ARAR; TAŞIN KALBİ YOK AMA ONU DA YOSUN SARAR...

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    ne yapıceksin bunların hepsini çöpe atıceksin biraz daha fazla verip adam gibi bişi alıceksin.paran yetmiyorsa 2 el alıceksin.kalite bakımından birmirinden farkı yok o çinli motorların.çinli çinlidir.o kadar.

bir sonraki motosiklet dersimizde buluşmak dileğiyle
    Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler